image

Saulėta Senjorų Savaitė

Ruduo – melancholiškas, jaukus ir be galo spalvingas metas, todėl jau antrus metus iš eilės, pirmąją spalio mėnesio savaitę Šiaulių miesto savivaldybės globos namų Stacionarios slaugos ir globos padalinyje netrūksta šviesos, mat rengiame Saulėtos Senjorų Savaitės renginių ciklą!

 

 

image

Žingeidimui amžius ne riba

Apie globos namų senjorų žingeidumą rašo spauda: „Žingeidimui amžius ne riba. Tą puikiai įrodė Šiaulių miesto savarankiškų gyvenimo namų gyventojai, kurie rugsėjo 26 d. klausėsi paskaitos apie atliekų tvarkymą ir rūšiavimą.“ Skaityti daugiau...

image

Žavi senjorų savaitė

Praėjusi savaitė Stacionarios slaugos ir globos padalinyje išties žavi, mat savaitės veiklose ir toliau akcentavome švarios aplinkos ir žinoma, minėdami socialinių darbuotojų dieną, socialinio darbo - kaip darbo su žmogumi svarbą.

image

Socialinių darbuotojų dienos minėjimas

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų darbuotojai dalyvavo Šiaulių miesto socialinių darbuotojų dienos minėjimo renginyje Rasos progimnazijoje. Renginio metu socialiniai darbuotojai ir kiti specialistai turėjo galimybę išgirsti nuotaikingą Lauros su grupe koncertą. Šventės metu socialinius darbuotojus sveikino miesto meras bei administracijos direktorius įteikdamas dovanėles bei padėkos raštus. Renginyje padėkos raštai įtikti ir Globos namų darbuotojams Laurai Makarovaitei, Gelitai Juškienei ir Arvydui Sidarui. Sveikiname visus socialinio darbo specialistus su profesine švente!

image

Susibūrimas karštam arbatos puodeliui

Įpusėjus rugsėjui Globos namuose visa dažniau susiburiame karštam arbatos puodeliui, o mėgaudamiesi arbatžolių skoniu, skatiname senjorų diskusijas, kurių metu jie dalinasi savo patirtimis ir prisiminimais.

 

image

Senjorų prisiminimuose atlaidai

Praėjusią savaitę Stacionarios globos ir slaugos padalinyje senjorai dalyvavo Šv. mišiose, po jų jie dalinosi savo prisiminimais, kada dvasinės atgaivos ieškodavo Šilinių atlaiduose Šiluvoje. Senjorės pasakojo, kad pasipuošdavo baltomis palaidinukėmis ir autobusais važiuodavusios į Šiluvos miestelį, kitos prisimena laikus, kada į Šiluvos atlaidus keliaudavo iš Kryžių kalno piligriminio žygio metu.

image

Kupina įspūdžių savaitė Globos namuose

Nors visą savaitę Globos namuose netrūko azarto, mat aktyviai palaikome Lietuvos rinktinę pasaulio krepšinio čempionate, tačiau savaitės renginiuose nepamiršome ir savo miesto šventės!

 

 

image

Globos namų bendruomenė sveikino Šiaulius

Globos namų bendruomenė sveikino Šiaulius su 783 - uoju gimtadieniu! Miesto šventėje startavome su tradicine, minias šiauliečių sutraukiančia šventine eisena ir džiaugiamės kad mes, kuriame ne tik savo, bet ir Šiaulių portretą.

 

image

Žolinių šventė Globos namuose

Nuo senų laikų lietuviai tikėjo gamtos ir augalų galia, kurią ypatingai sureikšmindavo švęsdami Žolinių šventę, mat jos metu susitinka vasara ir ruduo. Rugpjūčio 12-16 dienomis Globos namuose minėjome „Žolynų savaitės“ renginius, kurių metu kartu su senjorais kūrėme spalvingas augalų kompozicijas, mat sakoma, kad Žolinės puokštėje telpa visas vasaros derlius. Į Žolinės puokštes dėjome įvairius augalus, mat šiai puokštei tinka viskas: medetkos, mirtos, raudonėlis, kraujažolės, rugiagėlės, ramunės ir kitos lauko gėlės, rugiai ir net vaisiai! Senjorų kurtomis mažomis gėlių puokštelėmis papuošėme svajonių medį, didesnėmis – Globos namų erdves. Savaitės renginių metu, skanaudami arbatžolių arbatas vaišinomės sūrio ir medaus vaišėmis, mėgaudamiesi Žolinių kvapais.

image

Tarptautinės draugystės dieną, Globos namuose netrūko draugiškų veiklų

Kaip rašė Aristotelis „Geriausias priešnuodis penkiasdešimčiai priešų yra vienas draugas”, o draugų pas mus netrūksta, todėl minint Tarptautinės draugystės dieną, Globos namuose netrūko draugiškų veiklų: drauge rašėme miniatiūras draugams ir dalinomės mintimis, ką kiekvienam iš mūsų simbolizuoja draugystė. Vieniems iš mūsų draugystė – tai ištikimybė, laimė, buvimas kartu, kitiems – meilė, prasmingas laikas ir džiaugsmas. Globos namų senjorės, džiaugdamosios rugpjūčio saule, grupinės kineziterapijos užsiėmimų metu dalinosi paslaptimis kaip būti sveikoms ir laimingoms. Įpusėjus savaitei stacionarios slaugos ir globos padalinio foje, atidaryta gyventojų kūrybos darbų paroda „Žydintys, lininiai, arbatžolių maišeliai“.

image

Tarptautinė Jūrininkų diena

Rekyvos ežero pakrantėje minėjome Tarptautinę Jūrininkų dieną. Stebėdami plaukiančius laivus ir tyvuliuojantį ežerą mokėmės rišti mazgus. Mazgų gamyba žinoma nuo senovės laikų, yra sukurta daugybė įvairių mazgų tipų, dažnai mazgai atlieka tvirtinimo funkciją, o kartais grupės žmonių surištas užrištas mazgas gali tapti tvirtos draugystės simboliu.

 

image

Joninės Globos namuose

Saulės grąžos metu, kai naktis būna trumpiausia, o gamta klesti, auga, žydi, šventėme Rasos, Kupolinių arba Joninių šventę! Susibūrę ežero pakrantėje, mėgaudamiesi pavėsio gaiva, gurkšnojome gaivius citrinų gėrimus, vaišindamiesi gardžiomis vaišėmis. Šventės metu sveikinome Jonus, apdovanodami juos ąžuolo lapų vainikais ir ieškojome paparčio žiedo. Šventės kulminacija tapo Šiaulių mokytojų pensininkų klubo „Šviesa" mišraus vokalinio ansamblio „Širdimi jauni" koncertas, po jo Rėkyvos ežere plukdėme Joninių vainikus.

image

Muilo burbulų šventė

Birželio 11 d. Globos namų bendruomenė lankėsi Havajuose!Ne, ne į kelionę mes nevykome, tačiau džiaugdamiesi saulės spinduliais, pasipuošę havaietiškais, spalvingais aksesuarais, šventėmė Muilo burbulų šventę. Muilo burbulus, kartu su burbulų karaliene Jurgita gaudydami vėją į orą kėlė Globos namų bendruomenės nariai. Džiugu buvo matyti besišypsančius senjorus, Globos namų pakrantėje ilgai aidėjo dainos ir juokas, mat visi džiaugėmės švente. Gera nuotaika dar ilgai sklandė ore, nes viskas aplink paskendo muilo burbuluose!!!

image

Globos namuose šurmuliavo sporto šventė

Birželio 7 dieną, Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose netrūko garsių palaikymo šūksnių, azarto ir džiaugsmo, mat bendruomenė aktyviai minėjo sporto dienos šventę „Sportuokime lengvai"! Šventės metu skirtingose estafetėse rungėsi Globos namų senjorų komanda ir dienos centro „Goda" lankytojų komandos. Nors visose rungtyse vyko įnirtinga kova - nugalėjo draugystė. Sporto šventės metu, aukso taurėmis buvo apdovanotos visos dalyvių komandos, išrinktas stipriausias sportininkas ir sportininkė, neliko nepastebėti ir rungtis stebėję sirgaliai. Garsiausias sirgalius buvo apdovanotas ypatinga taure.

image

Tėvo diena Globos namuose

Tėtis - vienas svarbiausių žmonių mūsų gyvenime kaip ir mama. Šiandien minėdami Tėvo dieną, kartu su senjorais kalbėjomės apie tėčio vaidmenį dabartinėje visuomenėje bei kylančius tėvystės iššūkius. Gurkšnodami gardžią popiečio arbatą, vaišinomės Globos namų specialistės iškeptu gardžiu Skruzdėlyno pyragu.

 

image

Šeimų diena

Šeima – bendruomenė, saugumą joje kuria darnūs meile bei rūpesčiu grįsti tarpusavio santykiai. Gegužės 17 dieną Globos namuose netrūko šypsenų, muzikos, prasmingų pokalbių ir žavių svečių – visi kartu minėjome Šeimos dieną! Penktadienio popietės metu, mes rungėmės šaškių turnyre, užsiiminėjome kūrybine veikla dekoruodami žvakes ir aktyviai sportavome. Popietę vainikavo Globos namų senjorių ansamblio „Magnolijos” pasirodymas ir spalvų muzikos orkestro solisto Žydrūno koncertas. Skanaudami senjorių keptus raguolius ir gausias artimųjų vaišes, matydami šypsenas ir džiaugsmo ašaras, džiaugėmės gražia Šeimos dienos švente Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose.

image

Kokteilių diena

Ar žinojote, kad gegužės 13-toji – laikoma pasaulinė kokteilių diena? Būtent šią dieną, JAV, buvo suplaktas pirmasis ryškiaspalvis kokteilis. Nors šiomis dienomis trūksta šilto oro, tačiau mūsų senjorų širdyse netrūksta šilumos. Gurkšnodami skirtingus ledų kokteilius Globos namų senjorai dalinosi prisiminimais apie lankymąsi Šiaulių miesto kavinukėse, kurios veikė prie kelis dešimtmečius. Prisiminėme ledainę "Pingvinas" kuri šiauliečiams pasiūlydavo ypač gardžius pieno kokteilius.

image

Senjorai šventė deivės Mildos dieną

Šiandien kartu su senjorais minėjome meilės ir laisvės dienos - deivės Mildos šventę, lankydamiesi žvejo užeigoje. Sakoma, kad deivės Mildos šventė – pati geriausia diena susipažinti ir susidraugauti, o tą dieną švenčiančius ši deivė globos ir lydės visus metus, tad gurkšnodami gardžią žvejo arbatą kalbėjomės apie draugystės, savitarpio supratimo ir kompromisų žmonių tarpusavio santykiuose svarbą.

image

Slaugytojų dienos minėjimas

Tarptautinės slaugytojų dienos proga globos namuose lankėsi Šiaulių psichiatrijos ligoninės slaugytojų komanda. Susitikimo metu aptarti slaugytojų darbe iškylantys iššūkiai ir galimybės, pasidalinta gerąja patirtimi bei darbo metodais.

image

Globos namams įteiktas EQUASS Assurance sertifikatas

Gegužės 9 d. Vilniuje vykusioje konferencijoje „Socialinių paslaugų kokybės gerinimo, taikant EQUASS kokybės sistemą, galimybės ir rezultatai“ globos namams įteiktas EQUASS Assurance sertifikatas. Džiaugiamės EQUASS Assurance kokybės sertifikatu, kuris patvirtina, kad globos namuose teikiamos socialinės globos paslaugos atitinka aukščiausius šių paslaugų kokybei keliamus reikalavimus Europos lygmeniu.

image

Saulės dienos minėjimas

Minėdamos Saulės dieną, kartu su Globos namų senojorėnis gaminone bičių vaško žvakes. Edukacinio užsiėmimo metu, susipažinome su senoviniu amatu – žvakininkyste. Senjorės susipažino su šio amato reikšme žmonių dvasinei kultūrai, mat vaško žvakė buvo svarbi vestuvių ir krikšto šventės metu. Natūralios žvakės saugo nuo perkūno, deginamos namuose sugeria blogą energiją ir apsaugo namus nuo blogųjų dvasių.

image

Globos namų senjorėms savo eiles ir šokius dovanojo mokinukai

Pirmąją gegužės savaitę Globos namuose netrūksta renginių, kurių metu Globos namų svečiai sveikina visas mamytes! Globos namų senjorėms savo eiles ir šokius dovanojo Šiaulių miesto Saulės pradinės mokyklos mokinukai, o savo dainomis Globos namų senjorių širdis virpino neįgaliųjų klubo „Dvasinė šiluma" narių pasirodymas.

image

Senjorams koncertavo Šiaulių miesto žmonių su negalia klubo „Židinys“

Paskutinę balandžio mėnesio dieną Globos namuose lankėsi žavūs žmonės iš Šiaulių miesto žmonių su negalia klubo „Židinys“. Svečiai Globos namų senjorams dovanojo begalę gražių dainų, prasmingų palinkėjimų ir gardžių vaišių. Senjores klubo narės sveikino su artėjančia Motinos diena, dovanodamos glėbį raudonų tulpių. Esame dėkingi svečiams už žavią popietę praleista drauge.

image

Akcija „Darom“

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė dalyvavo kasmetinėje akcijoje „Darom 2019“. Akcija mums labai svarbi, mat ji atkreipia visuomenės dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, bet ir skatina savanorystės, socialinio atsakingumo ir pilietiškumo jausmų puoselėjimą. 

image

Šv. Velykos globos namuose

Globos namų bendruomenė aktyviai laukė ir džiaugiasi viena gražiausių pavasario švenčių - Šv. Velykomis, kurios neatsiejamos nuo ryškiaspalvių verbų, kiaušinių marginimo, pražydintų medžių šakelių. Ši šventė išlaikiusi nemažai senųjų tradicijų, tačiau jų prasmės dažnas nežino ir nebeprisimena. 

image

Geros patirties sklaida

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų atstovai viešiejo Šilutės senelių globos namuose. Susitikimo tikslas - pasidalinti gerąją socialinio darbo patirtimi ir įdėjomis, aptarti aktualius klausimus, pasisemti naujų įdėjų ir minčių

image

Senjorai ruošiasi Šv. Velykoms

Globos namų gyventojai ruošiasi Šv. Velykų šventei, gamino dekoracijas, kurios puoš namus, taip pat diskutavo apie šventės papročius ir tradicijas. Ruošimasis pavasario šventei suartina gyventojus ir suburia dirbti visiems kartu, kad šventes pasitikti būtų jauku.

image

Ebru terapiniai užsiėmimai

Iš socialinio darbo specialistų patirties: „Domėdamasi užimtumo veiklomis, dažnai save pagaudavau stebint video filmukus kuriuose specialistai kartu su skirtingomis klientų grupėmis piešdavo ant vandens. 

image

Globos namų senjorės lankėsi kino teatre

Globos namų senjorės lankėsi kino teatre. Buvo rodomas filmas apie Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą ir jų šunelius - korgius. Senjorės džiaugėsi galimybe pirmą kartą lankytis kino teatre, kino filmas sukėlė daug teigiamų emocijų. Viešnagės kino teatre ir matyto kino filmo įspūdžiai aptarti priearbatos puodelio, planuojant sekančias keliones.

image

Globos namų senjorai minėjo Žemės dieną


Globos namų senjorai gurkšnodami sveikuoliškus kokteilius, kalbėjosi apie klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą ir galimybę prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Globos namų bendruomenė priėmė vieningą nuomonę, kad rūpintis žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną! 

image

Pasaulinė socialinio darbo diena

Kovo 19 dieną minint Pasaulinę socialinio darbo dieną Globos namuose surengta diskusija tema „Socialinio darbo iššūkiai ir galimybės“. Kartu su socialiniais partneriais iš Aukštelkės socialinės globos namų buvo aptartos socialinio darbo aktualijos bei pasidžiaugta profesiniais pasiekimais.

image

Moters dienos šventė Globos namuose

Moterys ir gėlės – du neatsiejami gražaus gyvenimo komponentai! Šiandien minint Moters dieną Globos namų vyrai, žaviais gėlių žiedais sveikino visas bendruomenės moteris. Visus džiugino ir šventę tęsė naujai susikūrusio Globos namų moterų ansamblio „Magnolijos“ koncertas bei pokalbiai prie kavos puodelio skanaujant saldėsius.

image

Šalta žiema, šalin eiki, o, pavasari, ateiki!

Šalta žiema, šalin eiki, o, pavasari, ateiki! Globos namų bendruomenė antradienio popietė varę žiemą iš kiemo ir su dideliu triukšmu pasitiko pavasarį. Gyventojai šėlo, šoko, grūmėsi tarpusavyje, stebėjo lašininio ir kanapinio kovą bei vaišinosi blynais ir kitomis Užgavėnių vaišėmis!

 

image

Globos namų senjorai pavasarį pasitinka dailės galerijoje

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorai pavasarį pasitinka „kūltūrinai“, mat kai kurie jų po keliasdešimties metų pertraukos, arba net pirmąjį kartą šiandien lankėsi Šiaulių dailės galerijoje. Šiaulių dailės galerijoje turėjome galimybę pamatyti Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės povandeninių fotografijų parodą „AQUEOUS“, apžiūrėjome Daliboro Tanko (Paryžius) grafikos parodą „Portretai: diena iš dienos“ ir Nijolės Stonytės tekstilės kūrinių parodą „Švelnios ribos“, kurios tikslas audinio pagalba, skirti mūsų kūną nuo supančio pasaulio. Pasitinkame pavasarį kupini naujų įspūdžių, patirčių ir įkvėpimo kūrybiniams darbams!

image

Vasario 16 - osios minėjimas

Minint Vasario 16-ąją Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose lankėsi VSAT prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai.

image

Meilės dieną kūrybinės mūzos sklandė ore

Globos namų senjorai susirinko į paskutinįjį keramikos ciklo „Mylinti širdis“ kūrybinį užsiėmimą. Užsiėmimų metu, padedami keramikės, senjorai lipdė, dažė, glazūravo savo pačių sukurtas keramikines širdeles, kurias šiandien padedami specialistės įklijavo dailiuose rėmeliuose. Džiaugdamiesi galutiniais rezultatais kalbėjomės apie Meilės dienos papročius, Valentino dienos istoriją, mėgaudamiesi saldžiais Meilės dienos fondiu skanėstais. Cituodami M. K. Čiurlionį, Meilės dienos proga visiems linkime Meilės, nes ,,Meilė – tai akimirka, švystelėjanti visų saulių ir žvaigždžių visatos spindesiu.'

image

Tinginio diena

Kiekvieną dieną senjorai aktyviai dalyvauja užimtumo veiklose ir renginiuose, tačiau vieną popietę skanaudami Tinginio pyragą mes minėjome tinginio dieną!

image

100 METŲ JUBILIEJAUS ŠVENTĖ ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS GLOBOS NAMUOSE

Vasario 5-oji Šiaulių miesto savivaldybės globos namams buvo ypatinga, garbingą 100-ąjį jubiliejų pasitiko Globos namų senjorė, buvusi mokytoja Veronika. Šventės metu, Veroniką sveikino Globos namų bendruomenės nariai dovanodami jai įspūdingą koncertą ir ypatingą tortą. Prie sveikinimų prisidėjo Rėkyvos gyvenvietės seniūnė bei Šiaulių miesto meras, kuris sveikindamas jubiliatę užrišo jai jubiliejinę juostą ir įteikė Lietuvos valstybės vėliavą. Mero paprašyta, Veronika Šiaulių miestui linkėjo plėtros ir didėjimo, kuris skatintų didesnį skaičių naujų įmonių mieste, o tai suteiktų daugiau darbo vietų šiauliečiams. Jubiliatė pasidalino ir laimės formule, kuri, anot jos labai paprasta: „Žmonės turi džiaugtis šia diena, vertinti vakarykštės dienos patirtį ir su nekantrumu laukti rytojaus atradimų!”

image

Pasiruošimas meilės dienai

Globos namų bendruomenė iš anksto ruošiasi meilės dienai. Susibūrusios Globos namų senjorės šnekučiuodamosios apie vasario mėnesio šventes, spalvotais dažais dekoravo stiklinius indus. Užsiėmimo pabaigoje moterys sukūrė spalvotus žibintus, kuriais bus dekoruojami Globos namų viešos erdvės.

image

Kūrybinės dirbtuvės - atpalaiduojanti molio galia

Keramika - malonus, atpalaiduojantis darbas su moliu. Molis, kaip terapinė priemonė sugeria neigiamas asmens emocijas, leidžia atsipalaiduoti ir užsimirsti, skatina bendravimą bei kūrybiškumą dirbant grupėje.

image

Dainavimo rytmečiai

Pirmadieniais Globos namuose vyksta dainavimo rytmečiai. Kas nori prisiminti jaunystę, meilę, šokius ir meilę Tėvynei kviečiame prisijungti pirmadieniais 10 val. Jus lydės smagi kompanija ir gera nuotaika!

image

Gerumo fėjos Globos namų draugams

Naujus metus pradedame aplankydami Šiaulių miesto savivaldybės globos namų draugus, kuriems linkėdami ramybės, drąsos eksperimentuoti, įkvėpimo darbuose ir dar aktyvesnio bendradarbiavimo - dovanojame „Gerumo fėjas“.
„Gerumo fėjos nutūpė“:
Labdaros ir paramos fonde „Laisvės vartai“;
Šaltinėlio bibliotekoje;
Darbo rinkos mokymo centre;
Valstybiniame Šiaulių dramos teatre;
Šiaulių Širdininkų klube;
Rėkyvos kultūros namuose;
Šiaulių valstybinėje kolegijoje;
Išsėtinės sklerozės draugijoje;
Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre;
Laiptų galerijoje;
Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriuje;
Šiaulių reabilitacijos centre;
Šiaulių vaikų globos namuose „Šaltinis“.

image

Išdalyti „Garbės obuolio" apdovanojimai

Globos namai 2018 metus baigia įspūdingai - pirmą kartą surengta apdovanojimų šventė „Garbės obuolio apdovanojimai". Šventinėje ceremonijoje įteiktos „Garbės obuolio statulėlės" 2018 metais nusipelniusiems Globos namų gyventojams ir darbuotojams. Šventėje buvo sulaukta garbingų viešnių iš Labdaros ir paramos fondo „Laisvės vartai". Viešnios senjorus pradžiugino vaišėmis bei dovanėlėmis, kiekvienas gyventojas apdovanotas saldėsiais ir asmeninėmis dovanėlėmis

image

Gaspadinių iš „Skėmių traktieriaus" viešnagė Globos namuose

Gruodžio 12 dieną Globos namuose lankėsi „Skėmių traktieriaus“ gaspadinės Marcelė ir Ona, kurios mokė kepti meduolius pagal visas senovines tradicijas. Globos namų bendruomenės nariai dekoravo viešnių iškeptus meduolius, skanavo meduolinio pyrago su mėtų arbata, kuri saldinta medumi su Caro traktieriuje paliktu šaukštu.

image

Kūrybinės dirbtuvės: Kalėdinės eglutės kūrimas

Laukdami gražiausių metų švenčių pasipuošėme Globos namus, išpuošėme kiekvieną namų kertelę, kad šventės būtų jaukios. Gruodžio 11 dieną globos namuose lankėsi Darbo rinkos mokymo centro floristikos specialistės, kurios su Globos namų gyventojais sukūrė mišku kvepiančią kalėdinę eglutę. 

image

Kalėdinių dovanėlių žvalgytuvės

Gruodžio 7 dieną Globos namų gyventojai lankėsi Saulės mieste, kur šurmuliavo kalėdinė mugė. Mugėje senjorės grožėjosi prekybos centro kalėdine eglute, gurkšnojo kalėdinę arbatą, apžiūrėjo ir įsigijo amatininkų pardavinėjamas kalėdines dekoracijas, puošmenas,  kurias dovanos savo brangiems žmonėms

image

Globos namuose prasideda kalėdinis šurmulys

Globos namuose gruodis prasideda kalėdiniu šurmuliu! Pirmąją gruodžio savaite, senjorai kuria rankų darbo dovanėles artimiesiems, o kai kurias jų - įsigijo vakar vykusioje kalėdinėje Globos namų mugėje. Kalėdinėje mugėje buvo galima pasigrožėti dienos centro Goda lankytojų bei darbuotojų sukurtais rankų darbo kūriniais, kurie jau spėjo pradžiuginti Sandoros progimnazijos bendruomene. Kalėdinės mugės neatsiejamos be koncertų, smagią nuotaiką kūrė spalvų muzikos orkestro solistai su savo šventine programa . Kalėdiniu laikotarpis Globos namų bendruomenei visada siejamas su maloniomis patirtimis, tokiomis kaip džiaugsmas, susitikimais su brangiausiais asmenimis, o taip pat poilsiu bei apmąstymais. Svarbus laikotarpis - adventas. Globos namų gyventojai minėdami šį liturginį laiką, dalyvavo Šv. mišiose, kuriose prisiminta šio laikotarpio ir jo simboliu tapusio Kalėdinio vainiko reikšmę bendruomenei. Tad kviečiame visus pasiilgusius malonaus pokalbio ir šilto bendravimo užsukti į svečius! Pas mus netrūksta šventinių renginių ir jaukių popiečių, kuriomis mielai pasidalinsime su Jumis!

image

Rytine mankšta

Rytinė pirmadienio mankšta porose. Ši mankšta puikiai pakelia nuotaiką, lavina judesius, koordinaciją. Gyventojoms smagu pratimus atlikti poroje: suploti delnais, pasiekti kaimyno petį, mesti kamuolį. Mankšta suteikia žvalumo ir energijos visai dienai!

image

Tolerancijos dienos minėjimas

Penktadienio popietę pradėjo Frydricho Nyčės citata: „Tu turi savo kelią, aš turiu savo, tačiau vienintelis ir teisingas kelias paprasčiausiai neegzistuoja“. Globos namų senjorės, gurkšnodamos popiečio arbatėlę, kalbėjo apie tolerancijos sąvokos reikšmę, apie tolerancijos ribas ir tolerantiškus žmones. Senjorės pastebėjo, kad nors daugelis žmonių teigia esantys tolerantiški - kasdienybėje vis dažniau pasirodo jų užslėptas asmeninis nepakantumas.Toleruoti - suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis ar menkesnis. Baigiant pasisėdėjimą Globos namų gyventojomis pristatyta Šiaulių miesto savivaldybės globos namų etikos politikos principai.

image

Kūrybinėse dirbtuvėse paroda „Šildanti ugnies liepsna"

 

Globos namuose kūrybinėse dirbtuvėse atidaryta paroda „Šildanti ugnies liepsna“. Globos namų gyventojoms niekad netrūksta įkvėpimo, vakar Ebru - tapybos ant vandens technika, dekoravo žvakes, kurias gyventojos prieš šventes padovanos savo artimiesiems ir draugams.

image

Pyragų diena Globos namuose

Lapkričio 9-ąją Globos namuose kvepėjo pyragais. Visa Globos namų bendruomenė susibūrė jaukiai popietei, kurios metu vaišintasi skaniausiais ir vienas už kitą gražesniais pyragais. Šventėje kiekvienam pyragui buvo sugalvotas vardas, o visi norintys galėjo sužinoti skaniausių pyragų receptais. Svarbiausias renginio akcentas - bendruomenės sutelktumo svarba!

image

Kūrybinių idėjų paieška

Globos namų darbuotojai kūrybinių idėjų bei minčių sėmėsi „Glasremio“ meninio stiklo dirbtuvėse ir įmonėje „Linas“. Parsivežtos idėjos bus pritaikytos organizuojant užimtumo veiklas globos namų gyventojams padedant jiems atskleisti ir išplėtoti kūrybines galias, saviraišką. Buvo gražu!

image

Globos namų senjorus aplankė Šiaulių Jėzuitų mokyklos pirmokai

Pirmadienį globos namų senjorus aplankė Šiaulių Jėzuitų mokyklos pirmokai, vykdami akciją „Aš esu dėl kito“. Šios akcijos metu mažieji draugai susipažįsta su savanoryste ir nuo mažų dienų pradeda mokytis savonoriauti. Vaikai globos namų gyventojams dovanojo koncertą, saldžias dovanas su palinkėjimais ir svarbiausia leido laiką kartu su senjorais.

image

Europos sveikos mitybos diena

Visą savaitę globos namai minėjo Europos sveikos mitybos dieną. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai kartu su slaugytoja dalyvavo diskusijose apie sveikos mitybos principus ir taisykles. O ketvirtadienį Globos namus aplankė Šiaulių kolegijos, Sveikatos fakulteto, Biomedicinos mokslų katedros dėstytojos ir studentės, kurios Globos namų bendruomenės nariams akcentavo tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai. Renginio metu specialistės papasakojo apie tinkamos ir sveikos mitybos principus, pagrindinių maistinių medžiagų reikšmę. Susitikimo metu bendruomenė buvo supažindinta su maisto produktų sudėtimi, rekomenduojamomis mitybos normomis, Šiaulių kolegijos studentės Globos namų bendruomenės narius pavaišino savo pačių paruoštomis „sveikuoliškomis“ vaišėmis. Dėkojame jaunosioms specialistėms už labai įdomią ir aktualią informaciją!

image

Apleistų ir neprižiūrimų kapų lankymas

Vėlinės – dvasinio šventumo, susikaupimo ir atminimo metas, todėl spalio 31 d. Globos namų gyventojos, lydymos socialinių darbuotojų, lankėsi Rėkyvos gyvenvietės kapinaitėse. Lankydamos kapinėse moterys sutvarkė apleistus kapus juos papuošdamos globos namų gyventojų padarytomis gėlių kompozicijos ir degančiomis žvakelėmis.

image

Aromaterapijos užsėmimas

Aromateraija- stiprina imuninę sistemą, gydo peršalimą, ramina nervų sistemą, padeda įveikti stresą. Globos namų gyventojai dalyvavo aromaterapijos relaksacijos užsiėmime, atliko kvėpavimo pratimus derindami su rankų judesiais. Mankštos metu buvo naudojamas eterinių aliejų mišinys galvos skausmui mažinti. Po relaksacijos užsiėmimų rinkosi pasėdi prie arbatos puodelio ir pasivaišinti keptais obuoliais.

image

Sveikos mitybos paskaita Globos namų senjorams

Globos namų gyventojai dalyvavo sveikos mitybos paskaitoje. Senjorai stiprino savo žinias kaip išvengti virškinimo sutrikimų, diskutavo apie tinkamos mitybos principus, maisto skaidulų vartojimo naudą, kokie maisto produktai yra svarbiausi ir leidžia išlikti sveikam.

image

Maisto banko akcija

Šį penktadienį Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė dalyvavo „Maisto banko" akcijoje. Akcijos metu žmonių paaukotas maistas atiteks socialiai jautriausiems Globos namų gyventojams. Dėkojame už Jūsų gerumą!

image

Globos namuose prasidėjo saulėtos senjorų savaitės renginiai

Spalio 1 dieną Globos namuose prasidėjo pirmieji „Saulėtos Senjorų Savaitės“ renginiai. Rytą pradėjome atidarydami gyventojų dekupažo darbų „Paslapčių skrynelė“ parodėlę, kurios metu kiekviena gyventojų skrynelė buvo pristatyta per joje paslėptą daiktą, kuris apibūdina savo šeimininkę. Vėliau veiksmas persikėlė į kineziterapijos salę, kurioje vyko aromatinis – relaksacinis užsiėmimas gyventojams. Užsiėmimo metu gyventojams buvo pristatyta spalvų terapijos ir aromaterapijos nauda žmogaus organizmui.
Savarankiško gyvenimo namų gyventojai, minėdami Pagyvenusių žmonių dieną, išvyko papietauti ir pasivaikščioti po Saulės miestą. Pietų metu netrūko smagių pokalbių ir juoko, dalinantis prisiminimais ir ateities veiklų vizijomis. Spalio 1 dienos renginius baigėme gyventojų pieštų Fraktalų parodos atidaryme, kurios metu aptarėme spalvų reikšmę žmogaus gyvenime.

image

Globos namų darbuotojus sveikino miesto meras

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų socialinio darbo specialistai dalyvavo Šiaulių miesto mero Artūro Visocko organizuotame socialinių darbuotojų dienos minėjimo renginyje Laiptų galerijoje. Renginio metu socialiniai darbuotojai ir kiti specialistai turėjo galimybę apžiūrėti D. Žalnieriūtės grafikos ir koliažų parodą „Kintančios struktūros“ ir B. Šalčio tapybos parodą „Eidas“ bei sudalyvauti energingos grupės „Kitava“ koncerte. Šventės metu socialinius darbuotojus sveikino miesto meras įteikdamas saldžias dovanėles, padėkos raštais buvo apdovanotos Globos namų socialinės darbuotojos bei direktorė. Sveikiname visus socialinio darbo specialistus su profesine švente!

image

Kineziterapijos užsėmimai

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kineziterapeutė teigia, kad judėjimas – žmogaus sveikata, stiprybė ir grožis! Aktyvų fizinį gyvenimą gyvenantys žmonės yra sveikesni, aktyvesni gražesni ir geros nuotaikos. Globos namuose, individualūs ir grupiniai kineziterapijos užsiėmimai vyksta kelis kartus per savaitę, siekiant, kad mūsų gyventojai būtų fiziškai aktyvūs kiekvieną dieną.

image

Mini SPA procedūros naudojant natūralias priemones

Pirmadienį globos namų senjorėms buvo ypač malonus. Globos namų gyventojos ir Erasmus studijų studentė Beri, susipažino su natūraliomis priemonėmis kurios padeda puoselėti natūralų moters odos grožį. Naudojant kavos tirščius ir vasarinį medų buvo pagamintas natūralus rankų ir lūpų odos šveitiklis-kremas, kuris puoselėja moterų grožį, o veido oda buvo lepinama natūraliomis drėkinamosiomis kaukėmis.

image

Šiauliai iš paukščio skrydžio

Kas sako, kad žmonės negali skristi? Na, gerai, mes skraidyti negalime, tačiau grožėtis vaizdais iš paukščio skrydžio – privalome! Rugsėjo 6 dieną Globos namų gyventojos kartu su socialinėmis darbuotojomis lankydamosios Šiaulių miesto gimtadienyje nusprendė įgyvendinti seną svajonę – pamatyti Šiaulius iš aukštai. Gaivus vėjas, rudeninės spalvos, pietinė Šiaulių miesto pusė – visa tai buvo akimis regima iš Saulės miesto terasos stoginės.

Norite kartu įgyvendinti svajones, o gal norite padėti įgyvendinti Globos namų gyventojų troškimus – ateikite savanoriauti pas mus!!!!

image

Idėjų žvalgytuvės Šiaulių dienų šventėje

Rugsėjo 6 dieną globos namų gyventojos kartu su socialinėmis darbuotojomis lankėsi Šiaulių dienų šventėje. Apžiūrėjusios šventės turgavietėje dalyvaujančių menininkų dirbinius, pasisėmusios kūrybinio įkvėpimo, popietę baigėme gurkšnodamos šaltą mėtų skonio kavytę aptardamos kitus, mūsų kūrybinėse dirbtuvėse planuojamus užsiėmimus.

image

Kūrybinės dirbtuvės globos namuose

Kiekvieną savaitę Globos namų gyventojos kartu su socialinėmis darbuotojomis ieško kūrybinės mūzos.Užimtumo metu atnaujinami mediniai daiktai, stikliniai buteliai, kuriami meniniai „šedevrai“. Kūrybinės dirbtuvės puiki priemonė pasidalinti savo praeities istorijomis, diskutuoti aktualiais gyventojams klausimais.

image

Globos namų bendruomenė minėjo 782-ąjį Šiaulių miesto gimtadienį

Globos namų bendruomenė minėjo 782-ąjį Šiaulių miesto gimtadienį! Miesto gimtadienyje startavome su tradicine, minias miestiečių sutraukiančia šventine eisena. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šiauliečių ir miesto svečių šviečiamojo, kultūrinio, pramoginio užimtumo plėtojimo ir įvairių miesto institucijų bendradarbiavimo.

image

Atsisveikinome su vasara

Rugpjūčio 31 dieną, Globos namų gyventojai kartu su socialinėmis darbuotojomis atsisveikino su vasara. Stebėdami prieplaukoje ežero bangų skalaujamus laivus, senjorai palydėjo paskutinę vasaros dieną, žaidė stalo žaidimus, skanavo karštus sumuštinius ir gardžią arbatą, kalbėdamiesi apie savo svajones.

image

Aktyvi mankšta, kartu su kineziterapeute

Globos namų gyventojai, keletą kartų per savaitę dalyvauja grupiniuose kineziterapijos užsiėmimuose. Užsiėmimai vyksta mažomis grupėmis (6-8 žmonės) kiekvienas mankštos dalyvis dirba pagal jam kineziterapeuto nustatytą programą su kineziterapeutės priežiūra.

image

Nuoširdūs Karolinos Kazlauskienės eilėraščiai

Rugpjūčio 9 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose lankėsi ir savo kūrybą gyventojams dovanojo Pakruojo krašto poetė - Karolina Kazlauskienė.
Susitikimo metu, kartu su poete atvykusi Šiaulių padalinio vyriausioji bibliotekininkė Javita Lapinskaitė ir kitos viešnios pristatė Karolinos Kazlauskienės kūrybą, papasakojo apie jau išleistas poetės knygas ir jos jautrią bei kūrybingą asmenybę.
Popietės metu, Globos namų gyventojai turėjo galimybę ne tik išgirsti skaitomus poetės eilėraščius, bet ir išgirsti poetės poeziją dainų tekstuose.
Globos namų bendruomenės nariai dėkoja poetei ir kitoms viešnioms už galimybę mėgautis poetės kuriamais jautriais eilėraščiais apie meilę, gamtą, Tėvynę ir žavų pasaulį.

image

Cinamonu kvepiantis penktadienis

Rugpjūčio 3 dieną, maisto gaminimo užsiėmimo metu, Globos namų gyventojai, kartu su socialinėmis darbuotojomis ir praktikante, turke Beri, kepė cinamoninį obuolių pyragą. Vaišinantis iškeptu saldėsiu, užsiėmimo dalyviai prisiminė jaunystės laikais keptų skanėstų receptus, žavias Šiaulių miesto kavinukes ir įdomias situacijas nutikusias vaikščiojant senaisiais Šiaulių miesto takais ir takeliais.

image

Dekupažas: kurti gali kiekvienas

Rugpjūčio 2 dieną socialinės darbuotojos kartu su gyventojomis meno dirbtuvėse pradėjo dekupažo technikos užsiėmimus. Pirmaisiais dekoruojamais daiktais tapo – medinės dėžutės, kuriose moterys laikys savo papuošalus. Pirmojo užsiėmimo metu diskutavome apie spalvų reikšmę žmogaus gyvenime, malonumą kurti ir savo kūryba stebinti.

image

Savanorė iš Turkijos

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose Erasmus studijų praktiką liepos-rugsėjo mėnesiais atlieka studentė Beri iš Turkijos. Beri aktyviai dalyvauja įstaigos darbuotojų organizuojamose užimtumo veiklose, bendrauja su Globos namų gyventojais ir specialistais. Šiandien studentė bendruomenės nariams pristatė savo šalį – Turkiją.

image

Tarptautinė šachmatų diena

Liepos 20 dieną Globos namų bendruomenė paminėjo Tarptautinę šachmatų dieną suorganizuodami Šaškių turnyrą, kurį vainikavo gardžių picų vaišės. Darbuotojai kartu su gyventojais kepė itališkas picas, kurias pagardino savo pačių užaugintomis daržovėmis bei prieskoninėmis žolelėmis.
Jei ir Jūs mėgstate žaisti stalo žaidimus, kviečiame užsukti į svečius!!!

image

Viešnagė Kryžių kalne

Liepos 12 dieną Globos namų gyventojos lankėsi Pranciškonų vienuolyne, kur buvo aukojamos Šv. mišios už Globos namų bendruomenės narius. Po Šv. mišių keliauninkės pasivaikščiojo po Kryžių kalną, pabendravo su sutiktais baikeriais, keliaujančiais iš Švedijos po Europą. Globos namų gyventojos kartu su socialinėmis darbuotojomis smagią popietę užbaigė aptardamos tolimesnes keliones ir numatomas bendras užimtumo veiklas.

image

Kineziterapiniai užsiėmimai Globos namų kieme

Kol vasara dovanoja malonias saulės vonias Globos namų gyventojai padedami kineziterapeuto sportuoja lauke. Po užsiėmimų jėgoms atgauti mankštos dalyviai mėgaujasi šaltos arbatos puodeliu ir maloniu pokalbiu su draugu.

image

Stažuotė Olandijoje

Globos namų darbuotojai Birželio 25-29 dienomis stažavosi Olandijoje Etten-Leur mieste. Viešnagės metu specialistai lankėsi „Avoord“ socialinės priežiūros įstaigoje, susipažino su socialinių paslaugų formomis, darbo metodais, socialinės apsaugos sistema. Be to, buvo aplankytos „Het Anbarga“, „Rijserfa“, „Contrefortą“, sanatorijas, dienos priežiūros įstaigas. Globos namų darbuotojai įsitraukė į paslaugų teikimą, pasidalino su Olandijos specialistais gerąją patirtimi, teikiant socialines paslaugas Lietuvoje. Stažuotes metu įgytos naujos žinios bei patirtis bus pritaikytos Globos namuose teikiant paslaugas socialiai jautrioms grupėms.

image

Konkurso nugalėtojų apdovanojimas

Liepos 4 dieną Globos namų direktorė D. Akaveckienė apdovanojo nugalėtojus dalyvavusius konkurse renkant naują Šiaulių miesto savivaldybės globos namų pavadinimą. Konkurso nugalėtoja tapo A. Vilčiauskienė pasiūliusi Globos namus pavadinti Šiaulių miesto savivaldybės „Saulės namai“. Simbolinės dovanos buvo įteiktos ir dar trims konkurso dalyvėms Astai Petrasukienei (pavadinimas „Auksinių širdžių namai“), Jurgitai Kadeckienei (pavadinimas „Šviesi viltis“) ir Justei Utakei (pavadinimas „Ramybės pakrantė“). Džiugu tai, kad konkurse dalyvavo ne tik tai įstaigos darbuotojai, tačiau ir šiauliečiai.

image

100 kibinų Joninės

Birželio 22 dieną vieną gražiausių vasaros švenčių Globos namų bendruomenės nariai sutiko prie Rekyvos ežero.
Šventės metu deginome Joninių laužą, ieškojome paparčio žiedo, sveikinome Jonus ir Janinas.
Nors įpusėjus šventei dangus dovanojo lietų, tačiau mums netrūko linksmybių, kurias vainikavo rekordo vertos 100 kibinų ir naminės giros vaišės!

image

Išvyka į Žagarę

Birželio 16 d. Globos namų darbuotojai, minėdami vasaros pradžią, vyko į Žagarę, į miestą, kuris garsus savo vyšniomis bei nuostabiu kraštovaizdžiu. Globos namų bendruomenės nariai lankėsi Žagarės dvare, Senosios Žagarės Šv. Apašt. Petro ir Povilo bažnyčioje, Žvelgaičio piliakalnyje bei vaikštinėjo po Žagarės senamiestį ir Mūšos tyrelio pažintinį taką, kuriame sutiko laumę, kuri pristatė vietovės augmeniją ir istoriją.

image

Muzikinė popietė Globos namuose

Birželio 5 dieną Šiaulių miesto žmonių su negalia klubas „Židinys“ koncertavo Globos namuose. Klubo nariai Globos namų bendruomenės nariams padovanojo ne tik linksmas dainas, gyvos muzikos popietę, bet ir įspūdingus Bijūnų žiedus.

image

Globos namų gyventojai lankėsi Čekijos berniukų choro „Boni Pueri“ koncerte

Birželio 4 dieną Globos namų bendruomenę aplankę ir savo koncertą dovanojo Čekijos berniukų choras „Boni Pueri“, choro vadovas - Jaroslav Šlais.
Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, kurio meno vadovas Remigijus Adomaitis, jau daug metų kartu su Čekijos berniukų ir jaunuolių choru tiek Lietuvoje, tiek Čekijoje rengia bendrus ir solinius koncertus.
Globos namuose namuose Choras atliko operą „Jūreiviai“, kuri sužavėjo  koncerto dalyvius.

image

Sporto šventė „Sportuokime ir būkime sveiki“

Birželio 1 dieną, pasitinkant atėjusią vasarą, Globos namuose vyko sporto šventė „Sportuokime ir būkime sveiki“.
Šventės metu Globos namų bendruomenės nariai buvo aktyviai įtraukti į sportines estafetes: varžėsi kamuolio mėtymo, smiginio, boulingo rungtyse, o specialistai įsitraukė į komandinę rungtį. Renginio pabaigoje visi vaišinosi sveikuoliškomis vaišėmis, o aktyviausiems rungčių dalyviams ir nugalėtojams buvo įteikti atminimo medaliai.

image

Pavasariniai žiedai mylimoms mamytėms

Gegužės 3 dieną DRMC floristikos specialistės kartu su Globos namų gyventojais kūrė spalvingas, kvapnias puokštes mylimoms mamytėms. Floristikos dirbtuvėse netrūko pavasarinių augalų, šypsenų ir kūrybinio įkvėpimo. Dar kartą labai dėkojame Šiaulių darbo rinkos mokymo centro specialistėms kurios nuolat bendradarbiauja su Globos namais ir savo darbais/paslaugomis geranoriškai lepina ir puošia Globos namų bendruomenę!

image

Skambėjo Romualdo Juzukonio dainos

Gegužės 2 dieną Globos namų gyventojams Mamos dienos proga, savo koncertą dovanojo solistas Romualdas Juzukonis. Koncerto metu atlikėjas bendraudamas su gyventojais džiaugėsi atėjusiu pavasariu ir sveikino visas mamytes, artėjančios šventės proga.

image

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai išrinko naują pavadinimą!

Š.m. balandžio 30 d. Įvyko komisijos narių susitikimas dėl Šiaulių miesto savivaldybės globos namų įstaigos pavadinimo keitimo. Iš viso buvo pateikti 73 galimi variantai. Atrinkti 36 konkurso dalyvių pasiūlymai, kurie atitiko keliamus konkurso reikalavimus. Komisijos balsavimo metu, iš gautų 36 konkurso dalyvių pasiūlymų, atrinkti 4 tinkamiausi pasiūlymai. Komisijos nariai vienbalsiai išrinko konkurso nugalėtoją. Komisijos nutarimu nuspręsta likusius 3 konkurso dalyvius apdovanoti simbolinėmis dovanomis.
Konkurso nugalėtoja skelbiama A. Vilčiauskienė pateikusi pasiūlymą Globos namus pavadinti Šiaulių miesto savivaldybės „Saulės namai“. Prizus įteiksime birželio pirmąją savaitę, data bus patikslinta, su konkurso dalyviais susisieksime asmeniškai. Likę trys konkurso dalyviai: Asta Petrasukienė (siūlomas pavadinimas „Auksinių širdžių namai“), Jurgita Kadeckienė (siūlomas pavadinimas „Šviesi viltis“) ir Justė Utakė (siūlomas pvadinimas „Ramybės pakrantė“) bus įteiktos simbolinės dovanos.

image

Grožio procedūros subūrė senjores

 Kovo 26 d. Globos namų gyventojos turėjo galimybę puikiai praleisti laiką ir pasijusti tikromis grožio karalienėmis. Šiaulių darbo rinkos mokymo centro specialistės surengė grožio popietę, kurios metu būsimos visažistės ir kirpėjos gražino Globos namų senjores.
 

image

Kultūros dienos minėjimas

Kovo 23 dieną globos namų gyventojai kartu su specialistais domėjosi Karpių giminės istorija. Gyventojams buvo naujiena, kad Rėkyva, kai joje tvarkėsi Karpių giminė, vadinosi Rekijava, kurioje stūksojo Rekijavo dvaras. Viename iš dvaro pastatų dabar įsikūręs restoranas „Žvejų užeiga“, kuriame po pasivaikščiojimo po gražiąsias Rekyvos gyvenvietės vietas visi kartu turėjome saldžią pietų pertraukėlę, kurios metu džiaugėmės turėdami galimybę būti Rėkyvos bendruomenės dalimi, kuri garsi savo unikalia ir turtinga istorija.

image

Globos namuose skambėjo dainos

Kovo 23 dieną globos namuose lankėsi Šiaulių miesto neįgaliųjų klubo „Dvasinė šiluma“ nariai, kurie savo puikia nuotaika dalinosi su globos namų gyventojais, dovanodami jiems savo dainas.

image

Akcija „Darom 2018“ globos namuose

Globos namų bendruomenė prisijungė prie pavasarinės švarinimo akcijos „Darom 2018“. Šiais metais tvarkyta Rėkyvos ežero pakrantė prie šalia esančio Vandens klubo bei apleistos teritorijos. Galima pasidžiaugti, kad renkamos ne tik šiukšles, tvarkoma aplinka, tačiau skatinamas bendruomeniškumas, atkreipiamas dėmesys į taršos ir aplinkosaugos problemas bei ugdomas pilietiškumas

image

Globos namuose skambėjo širdį veriančios melodijos ir dainos

Balandžio 19 d. Globos namuose lankėsi Šiaulių Širdininkų klubo „Širdies melodija“ ansamblis. Susitikimo metu ansamblio nariai savo dainomis ir muzika netruko sušildyti globos namų gyventojų širdis padovanoję jiems – šmaikščią, liaudiškos muzikos popietę.

image

Vandens dienos minėjimas globos namuose

Kovo 22 d., minint pasaulinę vandens dieną, globos namų bendruomenė klausėsi paskaitos „Ką reiškia vanduo žmogaus gyvenime?“ Nors visi kasdien geriame vandenį, tačiau retai susimąstome apie jo naudą ir svarbą žmogaus organizmui. Paskaitos metu, bendruomenės nariai susipažino su vandens įtaka žmogaus sveikatai, atskleistos pagrindines 10 priežasčių kodėl būtina gerti vandenį kiekvieną dieną, siekiant tinkamai pasirūpinti savo sveikata.

image

Spalvota Velykų šventė globos namuose

Balandžio 3 d. popietę globos namuose prasidėjo Velykų šventė. Į spalvingai, pavasariškai išpuoštą salę sugužėjo visi globos namų gyventojai ir darbuotojai. Su švente ir taip laukiamu pavasariu bendruomenės narius pasveikino direktorė Danutė Akaveckienė.

Daug gražių žodžių, palinkėjimų globos namų gyventojams skyrė Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narė Danguolė Martinkienė, senjorus pasveikino ir dovanėles jiems padovanojo Dainų progimnazijos jaunieji samariečiai.

image

Šv. Mišios globos namuose

Kovo 28 d. globos namų gyventojai norintys išgyventi svarbiausią liturginį laiką susikaupus dalyvavo Šv. Mišiose, kuriose buvo laiminamos tikinčiųjų atsineštos verbos.

image

Gyventojai kūrė spalvingas augalų kompozicijas

Kovo 27 d. globos namuose lankėsi Šiaulių darbo rinkos mokymo centro floristikos specialistės, kurios kartu su gyventojais kūrė spalvingas augalų kompozicijas. Dirbtuvių metu sukurtos floristinės kompozicijos eksponuojamos globos namuose, pavasarinėje-velykinėje augalų kompozicijų parodoje.

image

Tarptautinė teatro diena Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose

Minint Tarptautinę teatro dieną, Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose lankėsi teatro ir kino aktorius – Vladas Baranauskas. Susitikimo metu aktorius pasakojo apie asmeninį aktorsytės kelią, suvaidintus daugiau kaip 110 spektaklių, jų personažus, dabartinę ir praėjusio laikmečio teatro kultūrą bei spektaklių kūrimo užkulisius. Globos namų gyventojams aktorius skaitė ir deklamavo A. Baranausko ir kitų autorių poeziją, ištraukas iš tėvo Stanislovo pamokslų.

image

Jaunų neįgalių muzikos atlikėjų konkursas-festivalis „Perliukai“

2018 m. kovo 21-ąją Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje (Aušros alėja 62, Šiauliai) kelionę po Lietuvą tęsia Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ organizuojamas IV-asis respublikinis jaunų neįgalių muzikos atlikėjų konkursas-festivalis „Perliukai“

image

Konkurso dėl Šiaulių miesto savivaldybės globos namų pavadinimo keitimo

Šiaulių m. sav. Globos namai organizuoja konkursą, kuriame siekiama pakeisti esamą įstaigos pavadinimą, nauju.
Reikalavimai:
1. Pavadinimas turi būti skambus, trumpas, nesunkiai ištariamas. Pavadinime turi būti ne mažiau nei 2 žodžiai.
2. Pavadinimas negali būti sudarytas iš trumpinių, vietovardžių ar konkretaus asmens vardo / pavardės.
3. Lietuvoje neturėtų būti panašiu pavadinimu esančios įregistruotas įstaigos teikiančias socialines paslaugas. Pavadinime turi atsispindėti teikiamos paslaugos, tikslinis segmentas.
4. Pavadinimas neturėtų asocijuotis su neigiamais ar nieko bendro su teikiamomis paslaugomis neturinčiais dalykais.
5. Įstaigos pavadinimas negali būti rezervuotas ar įregistruotas Registrų centre.

image

Globos namų gyventojams pradėtas taikyti trigerinių taškų masažas

Globos namų gyventojams pradėtas taikyti trigerinių taškų masažas ir masažas adatiniu voleliu. Šioje masažo formoje visas spaudimas yra taikomas specifiniams taškams jautriuose raumenų audiniuose tam, kad būtų sumažintas raumenų įsitempimas ir skausmas. Svarbu tai, kad trigerinių taškų masažas yra laikomas itin efektyviu būdu gydyti skausmui. Tuo tarpu masažą adatiniu voleliu rekomenduojama naudoti kaip priemonę didinantį raumenų tonusą, reguliuojanti medžiagų apykaitą, skatinantį kraujotakos procesus audiniuose.

image

Grupinės mankštos

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį globos namų senjorai dalyvauja grupinėse mankštose, kurių metu lavinami liemens judesiai, ištvermė, stiprinami kaklo, pečių lanko, rankų bei kojų raumenys. Grupinės mankštos tai puiki proga globos namų gyventojams ne tik sustiprinti savo sveikatą, tačiau ir pabendrauti, pasidalinti savo išgyvenimais.

image

Tarptautinė moters diena

Tarptautinę Moters dieną Globos namuose netrūko juoko, šventinės nuotaikos, gitaros garsų ir nuostabių gėlių žiedų. Globos namų bendruomenė pagamino pilną pintinę popierinių gėlių, kurias Globos namų gyventojai vyrukai nuo pat ankstaus ryto dovanojo gyventojoms. Staigmenų kupiną Moters dieną, Globos namų gyventojos pabaigė klausydamos jaunimo organizacijos „Interact“ dainų bei vaišinantis jaunuolių keptais pyragais.

image

Apsaugoto būsto paslaugos psichikos negalią turintiems suaugusiems asmenims Šiaulių regione

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendina projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje". Prie projekto įgyvendinimo prisideda Šiaulių miesto savivaldybės globos namai kurių tikslas – suteikti apsaugoto būsto paslaugas 4 -iems dalinai savarankiškiems suaugusiems asmenims su psichikos negalia Šiaulių regione, 16 mėnesių laikotarpiu.

image

Šiauliuose neįgaliųjų artimiesiems – laikinas atokvėpis

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai teikia laikino atokvėpio paslaugas Šiaulių mieste,  kurių tikslas - nemokamai suteikti trumpalaikį poilsį šeimos nariams, tėvams ar globėjams, kurie rūpinasi vaikais su negalia, padėti jiems atgauti energiją, jėgas, suteikti galimybę dalyvauti darbo rinkoje, sociokultūriniame visuomenės gyvenime.

 

image

Renginiai Lietuvos šimtmečiui paminėti

Vasario 15 dieną Globos namuose vyko įvairūs renginiai skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Rėkyvoje gražiai sukakčiai įprasminti vyko „Protų mūšis“ skirtas prisiminti svarbius žmones bei datas Lietuvai. Dienos centro Goda lankytojai sveikino Lietuvą dainuodami dainas, siųsdami sveikinimus bei palinkėjimus savo šaliai.

image

Pelenų diena

Dar vakar linksmai šventėme Užgavėnių šventę, o šiandien įžengiame į naują liturginį laikotarpį – gavėnią, kurią globos namuose pradėjome Pelenų diena. Vasario 14 d. Šv. Mišių metu buvo laiminami pelenai ir jais pabarstytos globos namų gyventojų galvos. Šv. Mišių metu buvo šventinama Šv. Agotos duona ir žvakės, globos namų gyventojai buvo laiminami Šv. Blažiejaus žvakėmis, kurios naudojamos kaip sakramentalija nuo gerklės, kvėpavimo takų ir kitų ligų.

image

Užgavėnių šventė Globos namuose

Antradienį Globos namų bendruomenė šventė Užgavėnės. Linksmybių ir garsių šūksnių netrūko nei viename padalinyje. Rėkyvoje, prieš vidurdienį, šventės dalyviai susidomėję stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, džiaugėsi Kanapinio pergale, degino Morę ir labai garsiai varė žiemą iš kiemo. Šventėje dalyvavę persirengėliai, pasipuošę rankų darbo kaukėmis buvo vaišinami gardžiais blynais. Švęsdami žiemos šventę – globos namų gyventojai tikisi kuo greičiau prisišaukti pavasarį ir greit sulaukti daug šiltų saulės spindulių. Dienos centro Goda lankytojai žiemą varė kartu su savo bičiuliais iš Aukštelkės socialinės globos namų. Geros nuotaikos kupinoje šventėje buvo žaidžiami smagūs žaidimus, renkamas šauniausias jaunikis, sudeginta Morė su visomis žiemos negandomis. Po smagių žaidimų visi degustavo įvairiausius blynus, o artėjantį pavasarį pranašavo Kanpinio pergalė prieš Lašininį.

image

Projekto „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemų sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ pristatymas

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai įgyvendina  projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemų sąlygų sukūrimas Lietuvoje“.  Šio projekto tisklas - kurti kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemą, kuri sudarytų galimybes kiekvienam vaikui, neįgaliajam ar jo šeimai (globėjams, rūpintojams) gauti individualias pagal poreikius paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje, o kiekvienam likusiam be tėvų globos vaikui augti saugioje ir jo raidai palankioje aplinkoje biologinėje, jos nesant – įtėvių, globėjų šeimoje. 

image

Laisvės gynėjų dienos minėjimas

Prisimindami ir primindami vieni kitiems Sausio 13 d. įvykius, Šiaulių m. savivaldybės Globos namų bendruomenė prisiminė laisvės gynėjus. Globos namų gyventojai, kartu su savarankiškų namų gyventojais tylos minute pagerbė Sausio 13 - osios aukų atminimą. Dienos centre „Goda“ surengtas Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos minėjimas kartu su Aukštelkės socialinės globos namų gyventojais, Joniškio „Saulės“ mokyklos dienos užimtumo centro lankytojais, S. Daukanto ir S. Šalkauskio gimnazijos mokiniais. Renginyje prisiminti skaudūs istoriniai įvykiai, tvyrojo rimties ir susikaupimo atmosfera, ritosi ir liūdesio, ir džiaugsmo ašaros, tirpusios žvakių liepsnose.

image

Trys karaliai aplankė globos namus

Svarbiausias metų šventes globos namų bendruomene išlydėjo kartu su Trimis Karaliais. Senjorus aplankė Rėkyvos progimnazijos moksleiviai, kurie pristatė teatralizuotą šokių ir muzikos programą. Globos namų padalinyje Goda apsilankė, net keturi karaliai, kurie linkėjo laimės ir kvietė visus įsiamžinti bendroje nuotraukoje.

image

Šventiniu dainų repertuaru džiugino „Spalvų muzikos orkestro“ solistai

Globos namuose puoselėjamos gražios bendradarbiavimo tradicijos. Šiandien senjorus aplankė ir šventiniu dainų repertuaru džiugino „Spalvų muzikos orkestro“ solistai Edvinas su Židrūnu. Po mūsų solistų pasirodymo gyventojų laukė dar viena maloni muzikinė staigmena - merginų grupės „Sunny Girls“ pasirodymas, kuriame skambėjo kanklių garsai. Koncerto metu visų laukė dienos centro Goda lankytojų darbelių mugė.

image

Kalėdinių giesmių ir dainų popietė

Globos namų gyventojai sulaukė malonių svečių iš Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos. Moksleivės ir Šiaulių Katedros jaunimo vokalinis ansamblis „Kredo“ globos namų bendruomenei suorganizavo kalėdinių giesmių ir dainų popietę.

image

Globos namuose lankėsi jaunuoliai iš Simono Daukanto gimnazijos

Globos namuose lankėsi jaunuoliai iš Simono Daukanto gimnazijos, kurie savo dainomis ir muzika sukūrė tikrą Kalėdinį stebuklą. Po muzikinės programos jaunuoliai lankėsi pas senolius kambariuose, bendravo su jais, įteikė Kalėdines dovanėles. Tuo pačiu metu vyko Kalėdinių suvenyrų dirbtuvėlės, kurių metu buvo daromos dekoracijos iš stiklo. Šio vizito metu buvo aptartos jaunuolių savanoriavimo galimybės ateityje.

image

Kineziterapijos paslaugų kompleksas Globos namų gyventojams

Globos namų gyventojams teikiamas kineziterapijos paslaugų kompleksas skirtas gerinanti atramos ir judėjimo aparatą, ŠKS ir kvėpavimo sistemų funkcionavimą, atkuria pažeistų organų funkcijas, koreguoja ligos eigą, padeda prisitaikyti prie didesnių fizinių krūvių.

image

Kalėdinių vainikų gamyba

Gruodžio 7 dieną globos namuose kūrybiškumas ir geros emocijos užvaldė gyventojus, kurie su svečiais iš Šiaulių darbo rinkos mokymo centro ruošėsi šventėms, gamindami kalėdinius vainikus. Taip pat svečiai kartu su gyventojais gamino vieną bendrą vainiką globos namams, kuris puoš globos namus visą šventinį laikotarpį.

image

„Knygų Kalėdos"

Įgyvendinant jau 7 metus Lietuvoje organizuojamą akciją „Knygų Kalėdos", bibliotekos atstovai lankėsi Globos namuose ir dovanojo knygas šių namų gyventojams. O, kad knygų Kalėdos būtų dar žaismingesnės buvo surengtas pasirodymas kanklėmis.

image

Globos namuose sužibo Kalėdų eglutės

Globos namuose sužibo Kalėdų eglutės. Rėkyvoje, Globos namų gyventojus aplankė ir šventinį koncertą surengė dainininkė Laura su Rasos progimnazijos moksleivėmis. Šiltas ir nuoširdus pasirodymas buvo ypatingas, atlikėja kartu su Globos namų bendruomenė pasitiko prieššventinį Kalėdų laikotarpį. Globos namų padalinyje Goda Kalėdų eglutės įžiebimui buvo ruošiamasi dvi dienas. Ketvirtadienį dienos centro lankytojai gamino šventinius pyragus, o jau penktadienį juos dekoravo žiemiškomis snaigėmis. Prie pyrago gabalėlio ir arbatos puodelio, sužibus eglutei, pradėta laukti žiemos švenčių.

image

Būsimųjų masažuotojų vizitas

Globos namų senjorai sulaukė malonių svečių iš Šiaulių darbo rinkos mokymo centro. Būsimieji masažuotojai globos namų gyventojams teikė masažo paslaugas.

image

„Pyragų diena“

Lapkričio 10 d. įvyko Globos namų bendruomenės organizuojama „Pyragų diena“ skirta „Išsipildymo akcijos“ fondui paremti. Šiais metais „Pyragų diena“ visus kvietė į Rėkyvos Kultūros namus, kur kvepėjo gardžiausiais kepiniais. Į gražios idėjos įgyvendinimą įsitraukė visi Globos namų padaliniai, kuriuose buvo kepami įvairiausi saldėsiai bei skanėstai. „Išpildymo akcijai“ paaukoti buvo kviečiami socialiniai partneriai bei geros valios žmonės. Svečių laukė ne tik „Pyragų dienos“ saldumynai, tačiau ir muzikinė dovana, kurią įteikė Dienos centro „Goda“ spalvų muzikos orkestras bei gyvos muzikos vaikinų grupė „MONO“. Nuoširdžiai dėkojame visiems paaukojusiems „Išsipildymo akcijai“. 
Apie renginį žiniasklaidoje: http://www.etaplius.lt/siauliu-miesto-globos-namu-bendruome…

image

Merginų grupės „Sakuros" koncertas

Vakar Globos namų bendruomenę pradžiugino merginų grupės „Sakuros“ koncertas. Po koncerto Globos namų gyventojai neslėpė susižavėjimo ir negailėjo šiltų žodžių atlikėjoms. Dėkojame už gražų ir nuoširdų koncertą muzikinei grupei „Sakuros“.

image

Globos namuose picų diena

Penktadienį Globos namuose kvepėjo picomis. Senjorai užimtumo metu gamino maistą, gėrė kavą ir šnekučiuodamiesi mėgavosi gardžia pačių iškepta pica.

image

Akcija „Už žydintį ir švarų Saulės miestą“

Spalio 3 d. Šiaulių Polifonijos koncertų salėje buvo pagerbti devintą kartą organizuojamos akcijos „Už žydintį ir švarų Saulės miestą“ dalyviai. Įstaigų, įmonių, organizacijų kategorijoje buvo apdovanotas Globos namų padalinys Savarankiško gyvenimo namai. Taip pat renginio metu Globos namų direktorei buvo įteikta seimo narių padėka „Už pavyzdingą aplinkos tvarkymą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir ryšių su nevyriausybinėmis organizacijomis stiprinimą“.

image

Sveikatingumo užsėmimai

Šią savaitę Globos namuose vyko sveikatingumo užsėmimai. Senjorai dalyvavo mankštoje po atviru dangumi, kurios metu buvo stiprinama ne tik fizinė sveikata, tačiau siekiama įgauti ir teigiamų emocijų. Taip pat Globos namų gyventojus aplankė Šiaulių reabilitacijos centro atstovės.Viešnios pravedė sveikatingumo paskaitą bei kartu su gyventojais atliko fizinius pratimus. Mankštos dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

image

Padėkos Globos namų darbuotojams

Rugsėjo 27 dieną Globos namų bendruomenė socialinių darbuotojų dieną minėjo šventiniame koncerte, skambant Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos kolektyvų ir solistų atliekamiems kūriniams. Šiaulių miesto valdžios atstovai sveikino socialinius darbuotojus su profesine švente ir šia gražia proga įteikė padėkas nusipelniusiems Šiaulių miesto socialiniams darbuotojams. Geri darbai neliko nepastebėti, dvi padėkos buvo įteiktos Globos namų darbuotojams Justinai Pinčiauskaitei ir Andriui Zinkui.

image

Grožio diena

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose buvo minima grožio diena. Šią popietę globos namų gyventojai gausiai rinkosi pasimėgauti grožio procedūromis. Prie šio gražaus renginio prisidėjo Šiaulių darbo rinkos ir mokymo centro dekoratyvinės kosmetikos (visažisto) mokymo programos ir kirpėjų mokymo programos specialistės, kurios ne tik kirpo plaukus, darė šukuosenas ir makiažą, bet ir maloniai bendravo su klientėmis.Grožio dienos akimirkos buvo įamžintos Richie‘s photography.

 

image

Kūrybiško laisvalaikio užimtumo paroda „Ką veiki?

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų atstovai dalyvavo ketvirtą kartą organizuojamoje kūrybiško laisvalaikio užimtumo parodoje „Ką veiki?”. Savanorių alėjoje buvo pristatyti Globos namų padaliniai, teikiamos paslaugos, užimtumo veiklos. Visi norintys galėjo susipažinti keramikos amatu.

image

Atėjus rudeniui prasidėjo „Protų kovos"

Rugsėjo 1 dieną Šiaulių miesto globos namų gyventojai palydėjo vasarą ir sutiko rudenį. Šventė sutapo su mokslo ir žinių diena, tad gyventojai buvo pakviesti sudalyvauti „Protų kovose“. Globos namų gyventojai smagiai bei turiningai leido laiką bandydami atsakyti į įvairiausius klausimus. Po smagaus žaidimo visi „Proto kovų“ dalyviai vaišinosi saldžiu prizu.

image

Sporto šventė Globos namuose

Rugpjūčio 25 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose vyko sporto šventė, prie kurios prisijungė net tik šių namų gyventojai, bet ir savarankiškų gyvenimo namų gyventojai bei dienos centro „Goda“ lankytojai. Šventės metu dalyviai turėjo galimybę įsitraukti į įvairią sportinę veiklą. Šventės dalyvių laukė šaškės, domino bei kiti sportiniai žaidimai. Taip pat šventės metu vyko sporto viktorina, kurios metu dalyviai atsakinėjo į įvairius su sportu susijusius klausimus. Visus vienijo gera nuotaika ir noras turiningai praleisti laiką.

image

Grožio procedūros Globos namuose

lobos namų gyventojos lepinosi grožio procedūromis. Šį kartą Šiaulių miesto savivaldybės globos namai ir Šiaulių darbo rinkos ir mokymo centro manikiūro specialybės studentės suorganizavo bendrą renginį, kurio metu visos norinčios Globos namų gyventojos galėjo skirti laiko grožio procedūroms ir sudalyvauti „Grožio valandėlėje". Šis renginys neliko nepastebėtas ir sulaukė žurnalistų dėmėsio. Daugiau informacijos galite rasti čia:http://www.etaplius.lt/siauliu-globos-namuose-isikure-neeilinis-grozio-salonas

image

Išvyka prie Rėkyvos ežero

Gražiomis saulėtomis dienomis Globos namų senjorai dienas leidžia prie Rėkyvos ežero. Globos namų gyventojams, tai puiki proga pabūti gamtoje, gėrėtis gražiais vaizdais bei leisti laiką su savo bičiuliais.

image

Kulinariniai užsiėmimai

Globos namų senjorai mėgino įminti picos kepimo subtilybes. Nacionalinis itališkos virtuvės patiekalas yra mėgiamas Globos namų gyventojų. Šįkart kepant picą buvo pasitelkiami įvairių tautų receptai bei tradicijos. Senoliai po kulinarinių užsėmimų džiaugėsi gautu rezultatu - skania pica.

image

Joninių šventė

Globos namuose buvo švenčiama tradicinė Rasos-Joninių šventė. Gausus būrys gyventojų rinkosi prie Rėkyvos ežero kranto, kur juos pasitiko smagi lietuviška muzika. Minint šią ypatingą dieną globos namų bendruomenė gamino ir vaišinosi ant grotelių keptais dešrainiais. Visos popietės metu netrūko geros nuotaikos, šokių bei linksmos muzikos. Taip pat nebuvo pamirštos lietuvių tradicijos. Namų bendruomenė pasveikino Jonus ir Janinas bei po įnirtingų paieškų rastas tik kartą metuose pražydęs paparčio žiedas.

image

Pasauline kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose birželio 15-ąją buvo minima Pasauline kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Globos namų padaliniuose gausiai susirinkę gyventojai buvo pakviesti dalintis savo mintimis ir jausmais, kalbėti apie tai su kokiomis problemomis, sunkumais ar iššūkiais tenka susidurti vyresniame amžiuje skirtingomis sąlygomis gyvenantiems asmenims. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys ir į pasaulyje aktualias problemas su kuriomis susiduria vyresnio amžiaus asmenys. Šią dieną raginama informuoti visuomenę apie pagyvenusių žmonių bėdas, ugdyti jaunosios kartos pagarbą ir užuojautą senyvo amžiaus žmonėms.

image

Šaškių turnyras

Globos namuose vyko tradicinis šaškių turnyras, kuriame varžėsi ne tik gyventojai, tačiau ir darbuotojai. Gausiai susirinkę gyventojai sužaidė ne vieną partiją kol buvo išsiaiškintas turnyro nugalėtojas. Tam, kad nestigtų jėgų visi turnyro dalyviai vaišinosi pica.

image

„RASKIME LAIKO PABŪTI DRAUGE“

Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose minima viena šilčiausių ir brangiausių švenčių – Tarptautinė šeimos diena. Ši šventė – tai savotiškas dar visai neseniai minėtos motinos dienos ir artėjančios tėvo dienos junginys. Ši graži šeimos šventė jau tampa Globos namų tradicija.

 

image

Šv. Mišių aukojimas

Šiandien Globos namuose vyko Šv. Mišios, skirtos Motinos dienai paminėti. Rėkyvos klebonas D. Grabažis kartu su Globos namų bendruomenė meldėsi už esančias ir išėjusias mamas.

image

Koncertas Motinos dienai paminėti

Gegužės 5 d. Globos namuose vyko koncertas skirtas paminėti tarptautinei Motinos dienai. Brangias Mamas sveikino ir muzikinius kūrinius dovanojo įstaigos darbuotojai Rimantas ir Andrius bei akordeonistas G. Gvazdauskas.

image

Globos namuose svečiavosi svečiai iš Olandijos

Globos namuose svečiavosi Olandijos muzikantai iš Eteno-Lero miesto. Net 15 muzikantų iš skirtingų trijų kolektyvų susijungė į vieną bendrą ansamblį. Naujai susikūręs kolektyvas pristatė labai smagų, ir klasikiniais kūriniais papuoštą Pietų Amerikos muzikinį repertuarą. 

image

Šiaulių „Sandoros" progimnazijos moksleivių vizitas

Šiaulių „Sandoros" progimnazija švęsdama Dievo gailestingumo savaitę, ragino mokyklos bendruomenę prisijungti aukojant šiltas kojines bei saldumynus Globos namų gyventojams. Mokiniai mielai kūrė atvirutes Velykų proga. Jauki Velykinė akcija praskaidrino senelių kasdienybę. Senjorus pradžiugino ne tik mokinių kurti sveikinimo atvirukai, parodytas dėmesys, bet ir mokytojos Rolandos Kalakauskienės mokinių choro giesmės Šventų Mišių liturgijoje.

image

Atvelykis Globos namuose

Globos namuose minint Atvelykio šventę svečiavosi „Dainų progimnazijos" moksleiviai. Senjorus džiugino moksleivių teatralizuoti muzikiniai pasirodymai.

image

Šventinės nuotaikos Globos namuose tęsiasi

Šventinės nuotaikos Globos namuose tęsiasi. Šiandien senjorai smagiai leido laiką prie bendro stalo, vaišinosi skanėstais, išbandė savo jėgas margučių ridenimo varžybos ir žinoma išsiaiškino kas turi kiečiausią maragaspalvį kiaušinį. Globos namų gyventojus pradžiugino atvykę ilgamečiai partneriai - labdaros ir paramos fondas „Laisvės vartai“.

image

Margučių dažymas

Artėja viena gražiausių pavasario švenčių – Velykos. Neatsiejamas šios šventės atributas – velykiniai margučiai. Jau senovėje žmonės vertino unikalias kiaušinių savybes. Kiaušiniai – vienas vertingiausių maisto produktų, juose daug žmogaus organizmui reikalingų medžiagų. Prieš Velykas daugumai žmonių kyla dilema, kaip marginti kiaušinius ir kokius - natūralius ar pirktinius dažus - rinktis. Yra senieji kiaušinių marginimo būdai, kuriuos pasirinkę, be kita ko, galėsime geriau susipažinti su gamta. Juk norint kiaušinius marginti kitaip mums reikės prisirinkti įvairių žolelių. Geriausiai žinomas natūralus kiaušinių marginimo būdas – svogūnų lukštų dažai. Šis būdas naudojamas jau seniai. Jis populiarus ir dabar. Kai kurie tautodailininkai teigia, kad nereikia išradinėti dviračio ir naudotis patikrintais būdais.„Senais laikais pirmoji kiaušinių dažymo priemonė buvo svogūnų lukštai: raudonesni išgaudavo raudonesnę spalvą, geltoni – rusvą spalvą“.

image

Margučių dažymas

Penktadienį Globos namų senjorai smagiai leido laiką margindami kiaušinius. Velykiniai margučiai buvo dažomi svogūnų lukštais, šilku ir kitomis technikomis.

image

Šventinės nuotaikos neapleidžia Globos namų senjorų

Šventinės nuotaikos neapleidžia Globos namų senjorų. Vakar pas mus lankėsi Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vokalinis ansamblis „Romantika“. Gyventojai linksmai praleido popietę ne tik dainomis, tačiau ir su netikėtais svečiais. Globos namus aplankė kiškutės su pilnomis pintinėmis vaišių. Šiandien šventiniai užsiėmimai tęsis, Globos namų senoliai margins kiaušinius.

image

Velykinis rekordas

Velykų šventė – jau visai čia pat. Kaip ruošiatės? Kuo nustebinsite savo artimuosius? Įprastai margintais kiaušiniais? O gal kuo nors įdomiau? Globos namų bendruomenė nusprendė šiais metais siekti asmeninio rekordo ir dekoruoti didžiausią kiaušinį Globos namų istorijoje. Kiaušinio matmenys: aukštis - 1 m., plotis - 1,5 m.
Šis kiaušinis džiugins ne tik Globos namų gyventojus, bet ir atvykstančius artimuosius visą Šv. Velykų laikotarpį.

image

Globos namų gyventojus aplankė Rėkyvos klebonas

Nuo senovės lietuviai pavasarį šventė Gamtos ir visa kas gyva atbudimo, prisikėlimo šventę. Velykos yra šio Didžiojo Prisikėlimo sukilninimas ir pakėlimas į žmogaus dvasios lygmenį, kai šventės smaigalys nukreiptas ne į atbundančią Gamtą, o į žmogaus sielos prabudimą ir prisikėlimą. Lietuviškuose Velykų švenčių papročiuose į vieną neatskiriamą kultūrinį darinį yra persipynę, suaugę senieji pavasarinio virsmo ir krikščioniškųjų Velykų šventės papročiai, kurie vieni kitus papildo, atskleisdami šios didžios šventės – Velykų – plotį bei gelmes. Velykų šventės prasideda Verbų sekmadieniu. Kartu su bundančiu pavasariu šį sekmadienį atgyja visa Lietuva. Keliais ir takeliais traukia žmonių būreliai su verbomis rankose į bažnyčią.

image

Anekdotų karaliaus rinkimai

Šiandien Savarankiško gyvenimo namų ir Globos namų gyventojai drauge paminėjo melagių dieną išsirinkdami anekdotų karalių. Susirinkęs gausus būrys gyventojų popietę praleido juokaudami su įvairiais pašmaikštavimais ir anekdotais. Laikas buvo praleistas smagiai su daug juoko ir vitamino C.

 

image

„Už saugią Lietuvą” ambasadorės J. Jurkutės pranešimas

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai prisideda prie LR Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą”. Dalinamės „Už saugią Lietuvą” ambasadorės J. Jurkutės laišku:

Jokia paslaptis, kad 2011 metais tapau viena iš tų 10.000 artimųjų, kurie Lietuvoje kasmet susiduria ir turi išgyventi artimo žmogaus savižudybę. Statistika rodo, jog Lietuvoje kasmet nusižudo apie 1000 žmonių. Suicidologų vertinimu tai emociškai ir psichologiškai paveikia apie 10 savižudžiui artimų žmonių. Per visą nepriklausomą Lietuvos laikotarpį tai jau apie 300.000 tokių žmonių, kurie vis dar gyvena sukaustyti stigmos, gėdos ir kaltės jausmų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image

Kampanija „Už saugią Lietuvą”

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės nariai prisidėjo prie LR Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą”. Kompanijos ambasadorė Jurgita Jurkutė-Širvaitė kviečia kalbėtis ir išgirsti apie savižudybių problemas. Globos namų gyventojai vakarykštę popietę praleido žiūrėdami interviu su specialistais, kurių siekis padėti sumažinti esamą stigmą ir suprasti, ką išgyvena šalia esantys artimieji, kaip padėti ar reaguoti į šalia esančius savižudžius ar savižudžių artimuosius.
Po peržvelgto interviu savo įžvalgomis dalinosi ir su gyventojais diskutavo įstaigos psichologė.

image

Pasaulinė poezijos diena

Kovo 21 dieną, Globos namuose, buvo minima pasaulinė poezijos diena. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai kartu su darbuotojais skaitė eiles, prisiminė žymius lietuvių poetus, tokius kaip Salomėja Neris, Bernardas Brazdžionis. Gyventojams poezijos popietė leido pasigrožėti nepamirštama ir nuostabia lietuvių autorių kūryba, prisiminti senas, bet dar iki šių dienų nepamirštas ir mėgstamas eiles. Tuo tarpu Globos namų senjorai minint pasaulinės poezijos dieną, rinkosi prie arbatos puodelio. 

image

Globos namų gyventojai minėjo vienerius metus, kai gyvena naujuose namuose

Penktadienį Globos namų gyventojai minėjo vienerius metus, kai gyvena naujuose namuose esančiuose Rėkyvoje. Šia gražia proga senjorus sveikino kolektyvas „Sidabrinės gijos“. Koncerto metu ansamblis sukūrė šventišką nuotaiką su dainomis ir šokiais visiems susirinkusiems. Globos namų gyventojai pasidžiaugė, jog tai vieta, kurioje vyrauja rūpestis ir galima jaustis saugiai.

image

Globos namų senjorai sveikino moteris

Moters diena – puiki proga brangiausias moteris apdovanoti ne tik dėmesiu, bet ir išskirtinėmis dovanomis, kurios įsimins ilgam. Globos namų vyrai pasistengė ir pradžiugino visas globos namų moteris savo rankų darbo dovanėlėmis. Visą dieną globos namuose vyravo šventinė nuotaika, netrūko nuoširdžių sveikinimų ir plačių šypsenų.

 

image

Globos namų senjorai ruošiasi Tarptautinei moters dienai

Šiandien Globos namų senjorai intensyviai ruošėsi Tarptautinei moters dienai. Vyrai gamino saldžias dovanėles, kuriomis ruošiasi nustebinti ir pradžiuginti moteris. Senjorai teigė, kad pradžiuginti moterį reikia tiek nedaug, nepamirškite ir Jūs pasveikinti savo brangių moterų šios gražios šventės proga.

image

Kaziuko mugė globos namuose

Globos namų gyventojus pradžiugino Ka­ziu­ko mu­gė. Kaip ir kiekvienais metais globos namai nepraleidžia šios šventės. Šiandien į Globos namus atvyko bičiuliai iš dienos centro „Goda“ir pradžiugino rankų darbo dirbiniais. Visi norintys galėjo ne tik pasigrožėti dirbiniais, bet ir jų įsigyti sau ar artimam žmogui.

image

Šiauliuose neįgaliųjų artimiesiems – laikinas atokvėpis

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  įgyvendina  projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje". Prie projekto įgyvendinimo prisideda Šiaulių miesto savivaldybės globos namai (toliau – Globos namai) kurių tikslas - nemokamai suteikti trumpalaikį poilsį šeimos nariams, tėvams ar globėjams, kurie rūpinasi asmenimis su proto ar (ir) psichikos negalia, padėti jiems atgauti energiją, jėgas, suteikti galimybę dalyvauti darbo rinkoje, sociokultūriniame visuomenės gyvenime.

image

Gyventojai smagiai leido laiką kepdami blynus

Penktadienį Globos namuose kvepėjo vanile! Pavasarišką popietę gyventojai smagiai leido laiką kepdami blynus ir vafliukus. Skanaujant iškeptus gardėsius su arbata globos namų senjorai šnekučiavosi ir džiaugėsi atėjusiu pavasariu.

image

Užgavėnių šurmulys

Vasario 28 d. prie Rėkyvos ežero šurmuliavo tradicinė žiemos šventė – Užgavėnės. Švęsti žiemos pabaigtuvių sugužėjo visa Rėkyvos bendruomenė bei Globos namų bičiuliai iš Kuršėnų dienos centro, Aukštelkės socialinės globos namų, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centro ir Rėkyvos senjorų klubo. 

image

Senjorų pasiruošimas Užagavėnėms

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. 
Senoliai dalindamiesi prisiminimais gamino - spalvino kaukes, ruošėsi rytojaus Užgavėnių šventei. Ryt bus linksma ir smagu, prisijunkite ir Jūs. Šventė vyks 10.30 val Energetikų 20 A prie Rėkyvos ežero. Maloniai kviečiame dalyvauti.

image

Vasario 16-osios minėjimas

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet ir pamatinės formuojančios mūsų tautinį tapatumą. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Vasario 16-oji buvo lemtingos mūsų dabarčiai ir ateičiai. Globos namuose gyvenantiems senjorams, ši diena taip pat yra labai svarbi ir reikšminga. Tad minint šia gražią mūsų visų, šventę globos namų bendruomenės nariai rinkosi salėje kur susirungė „Protų kovose“, tema: nepriklausoma Lietuva. Dalyviams buvo pateiktos dviejų dalių užduotys: klausimų viktorina, susijusi su Lietuvos istorija bei vaizdinė viktorina, apžvelgiant gražiausias Lietuvos vietas. Senjorai įrodė, kad ne tik stipriai myli savo gimtąją šalį, Lietuvą, bet ir puikiai ją pažįsta. Visą užimtumo popietę netrūko puikios nuotaikos ir gerų emocijų.

image

Globos namų bendruomenė dalyvavo renginyje „Geriatrinių pacientų burnos priežiūra“

Vasario 15 dieną Globos namų bendruomenė dalyvavo renginyje „Geriatrinių pacientų burnos priežiūra“. Patarimais dalinosi ir atsakinėjo į aktualius gyventojų klausimus Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Biomedicinos mokslų katedros dėstytoja ir studentės. Globos namų bendruomenės nariai buvo supažindinti su dantų ir dantų protezų priežiūros ypatumais ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

 

image

Šv. Valentino diena

Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė smagiai paminėjo Švento Valentino dieną. Globos namų gyventojai kitiems dovanojo gražius linkėjimus, gerą nuotaiką bei vaišinosi pačių pagamintu tortu. Tuo tarpu Savarankiško gyvenimo namų gyventojams vasario 14 diena atnešė daug meilės ir džiaugsmo. Gyventojai popietę praleido prie bendro stalo gamindami atvirukus, rašydami vieni kitiems linkėjimus, na ir vėliau nuskambėjo meilės dainos. Po smagių veiklų Savarankiško gyvenimo namų gyventojai vaišinosi saldumynais ir kvapnia arbata.

image

Pasiruošimas Šv. Valentino dienai

Šiandien Globos namų gyventojai dieną pradėjo nuo mielo ir šilto žodžio pasakymo vienas kitam. Globos namų senolės ruošėsi Šv. Valentino dienai. Ta proga buvo gaminamas tortas, kuriuo bus skanaujama Šv. Valentino dieną. Taip pat buvo spalvinami Valentino dienos atvirukai, kuriais bus puošiamas Globos namų stendas. Gyventojai nekantraudami laukia rytojaus dienos.

image

Pasaulinės ligonių dienos paminėjimas

Vasario 11-ąją popiežius Jonas Paulius II dar 1992 m. paskelbė Pasauline ligonių diena. Ši diena – puiki proga prisiminti sergančiuosius, visus, kurie juos slaugo ir gydo. Nuo Pasaulinės ligonių dienos paskelbimo kiekvienais metais ši diena minima krikščioniškose šalyse, o žmonės raginami nebūti abejingais savo sveikatai, sergančiųjų kančioms bei prisiminti ir tuos, kurie nepalieka ligonių nežinomybėje ir skausmuose. Pasaulinės ligonių dienos proga vertėtų susimąstyti, ką mums reiškia sveikata, darna su savimi ir mus supančia aplinka. Minint pasaulinę ligonių dieną, laimino ir sveikatos linkėjo, dažnas globos namų svečias, Rėkyvos parapijos klebonas Donatas. Po nuoširdžių maldų už sergančiuosius, kunigas šventino visus susirinkusius senjorus, bei suteikė Šv. Ligonių patepimą. Negalėjusius dalyvauti paminėjime, klebonas lankė gyventojus asmeniškai, juos laimindamas ir linkėdamas stiprybės. Tad minėdami Pasaulinę ligonių dieną padėkime sergančiajam buvimu šalia, o sveikiesiems palinkėkime pasirūpinti sveika gyvensena ir mityba, aktyvesniu fiziniu judrumu, kad išliktume sveiki ir atlaikytume visus gyvenimo siunčiamus išbandymus.

image

Globos namuose paminėta Šv. Agotos diena

Vasario 5 d. nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų: nuo blogos akies, padeda gydyti akių ligas, žaizdas, saugo nuo blogo. Globos namuose šis gražus paminėjimas vyko vasario 6 d. Vasario 5 d. nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų: nuo blogos akies, padeda gydyti akių ligas, žaizdas, saugo nuo blogo. 

 

image

Globos namų bendruomenė Kūčių išvakares sutiko kartu

Globos namų bendruomenė Kūčių išvakares sutiko prie bendro stalo. Rėkyvos parapijos klebonas Donatas Grabažis šiltą susitikimą pradėjo nuo kalėdaičio dalijimo, vėliau globos namų gyventojai vaišinosi kalėdiniais skanumynais. Senjorai džiaugėsi, kad Kūčių sutikimas kartu jau yra tapęs malonia tradicija neleidžianti pamiršti nei vieno Globos namų gyventojo.

image

Globos namuose svečiavosi Dainų progimnazijos moksleiviai

Likus vos keletai dienų iki gražiausių metų švenčių, Globos namuose svečiavosi Dainų progimnazijos moksleiviai. Svečiai atvyko su advento renginiu „Kalėdos – dovana pasauliui“. Moksleiviai Globos namų senjorus nudžiugino spektakliu bei Kalėdiniu koncertu. Dėkojame Dainų progimnazijos moksleiviams už gražų Advento renginį.

image

Betliejaus ugnis

Per pasaulį keliaujanti Betliejaus ugnis neaplenkė ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų. Prieš pasitinkant Kalėdas, Gruodžio 17 d. Skautų lydima į Globos namus atkeliavo žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis – Betliejaus taikos ugnis. Skautai linkėjo, kad Taikos ir Vilties simbolis atneštų šviesą į kiekvieno Globos namų gyventojo širdį, įkvėptų ir vienytų draugystei.

image

Globos namų gyventojus aplankė Šiaulių „Santarvės“ gimnazistai

Vakar Globos namų bendruomenė sulaukė malonių svečių iš Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos. Gimnazistai atvykę kartu su Kalėdų seneliu sveikino Globos namų gyventojus su gražiausiomis metų šventėmis. Senjorus džiugino nuotaikingas koncertas bei moksleivių įteiktos dovanėlės. Svečiai iš „Santarvės“ gimnazijos globos namų gyventojams linkėjo gražių ir šiltų Šv. Kalėdų, šviesių akimirkų ir stiprios sveikatos. Dėkojame savo socialiniams partneriams už malonų vizitą ir plėtojamą tarpkultūrinį bendradarbiavimą, kuris ypatingai svarbus mūsų kultūrinėms mažumoms.

image

Dainų muzikos mokyklos mokiniai aplankė Globos namų gyventojus

Gruodžio 15 dieną Dainų muzikos mokyklos mokiniai aplankė Globos namų gyventojus. Jaunieji muzikantai atvyko su muzikine programa, kurioje skambėjo gražūs ir nuoširdūs kūriniai nepalikę nei vieno abejingo klausytojo. Globos namų gyventojai po koncerto nestokojo puikių emocijų ir dėkojo muzikantams už puikų renginį.

image

Globos namų gyventojus aplankė grožio specialistės

Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose lankosi grožio specialistės iš Šiaulių „Saulės mozaikos“. Globos namų gyventojams prieš artėjančias šventes yra atliekamos grožio procedūros. „Saulės mozaika” grožio srityje dirba jau 20-tus metus. Baigusieji studijas savo darbais ir pasiekimais garsūs ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Specialistės sėkmingai įsidarbina grožio sektoriuje bei kuria savo verslus.

image

Globos namus aplankė Romuvos progimnazijos moksleivės

Gruodžio 12 d. Globos namus aplankė Romuvos progimnazijos moksleivės. Artėjančių švenčių proga merginos senjorams dovanojo savo gamybos dovanėles. Moksleivių vizitas maloniai nudžiugino Globos namų gyventojus, kuriems bendravimas ir praleistas laikas kartu yra maloniausia dovana.

image

Globos namuose lankėsi ansamblis „Sidabrinė gija“

Gruodžio 7 d. Globos namuose lankėsi ansamblis „Sidabrinė gija“. Kolektyvas Globos namams dovanojo nuoširdų koncertą su šokiais ir eilėmis. Vitos Taučienės vadovaujamas ansamblis neleido liūdėti nei vienam Globos namų gyventojui, senjorai kartu traukė dainas, įsitraukė į šokius.

image

Didžvario gimnazistų vizitas Globos namuose

Gruodžio 1 d. Globos namų gyventojus maloniai nudžiugino Didžvario gimnazistų vizitas. Artėjant gražiausioms metų šventėms moksleiviai nepamiršo socialiai jautrių grupių ir drauge su senjorais praleido smagią popietę su įdomiais pokalbiais prie arbatos puodelio su pyragaičiu. Kartų draugystė įtraukė ir į smagią veiklą – šventinių dekoracijų gamybą, kurios papuoš senjorų kambarius.

image

Draugo diena

Lapkričio 29 d. Globos namų senjorai minėjo Draugo dieną. Skanaujant pyragu ir gurkšnojant arbatą Globos namų gyventojai dalinosi smagiais prisiminimais ir džiaugėsi vienas kito draugyste.

image

Tolerancijos dienos minėjimas

Lapkričio 18 dieną Globos namuose vyko „Protų mūšis“ skirtas Tolerancijos dienai paminėti. Proto mankšta sukvietė visą Globos namų bendruomenę smagiai praleisti laisvalaikį. Šį kartą Globos namų gyventojai turėjo pademonstruoti savo muzikines žinias.

image

Arbatos gėrimo ceremonija

Lapkričio 17 dieną, tam, kad trumpam pabėgti nuo šurmulio, rudeninės darganos ir įtampos, Globos namų gyventojai dalyvavo arbatos gėrimo ceremonijoje, kuri vyko Šiaulių "Valerijono" vaistinėje. Jos metu, sertifikuota arbatos gėrimo ceremonijos meistrė atskleidė tūkstantmečius skaičiuojančias arbatos tradicijų paslaptis. Arbatos ceremonijos metu buvo degustuojamos įvairios arbatos, atskleidžiamos jų gydomosios savybės

image

Europos sveikos mitybos diena

2016-11-09  Globos namuose įgyvendinamas projektas „Bendravimas plius kūrybiškumas - augantis bendruomeniškumas savarankiško gyvenimo namuose“. Minint Europos sveikos mitybos dieną senjorai praleido popietę su lektore Aleksandra Sakalauskiene, kuri skaitė paskaitą tema „Maistas ir sveikatinimas“. Senjorai buvo supažindinami su sveikos mitybos ypatumais ir vaišinami sveiko maisto produktais.

image

„Pyragų diena“ Globos namuose

Lapkričio 4 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė dalyvavo visą Lietuvą įtraukusioje socialinėje akcijoje „Pyragų diena“. Išpildymo akcijos dalis neaplenkė nei vieno Globos namų padalinio, kuriuose nuo pat trečiadienio kvepėjo pyragais. Į kilnios idėjos įgyvendinimą įsitraukė visi: darbuotojai, Savarankiško gyvenimo namų gyventojai, Globos namų senjorai ir dienos centro Goda lankytojai, kurie kepė įvairiausių skonių keksus. 

image

Helovyno šventė

Artėjant Helovynui, Globos namų bendruomenė suskubo pasiruošti šiai šventei. Nors Lietuvoje Helovyno šventė dar pakankamai jauna, tačiau mūsų gyventojai mielai priima naujoves ir kuria savo tradicijas. Šį kartą senjorai nusprendė įsitraukti į Helovyno dekoracijų gamybą. Smagiame ir kūrybiškame procese buvo skaptuojami moliūgai, kurie virto milžiniškais žibintais. Globos namų gyventojų įžiebtos švieselės moliūgams įkvėpė naujas gyvybes.

image

„Studijozų“ koncertas

Šiandien Globos namų senjorus aplankė ir jiems koncertą dovanojo Šiaulių valstybinės kolegijos studentų muzikos grupė „Studijozai“. Nuoširdūs muzikantai savo dainomis bei šiltais žodžiais pakerėjo visus Globos namų gyventojus, suteikdami jiems neišdildomų malonių emocijų bei prisiminimų. Senjorai atsidėkodami atlikėjams negailėjo gausių plojimų už puikiai praskaidrintą dieną.

image

Akcija „Maisto bankas“

Šį savaitgalį spalio (21-22 dienomis) Šiaulių miesto savivaldybės globos namų savanoriai dalyvavo „Maisto banko" akcijoje. Akcijos metu savanoriai dalindami skrajutes prašė paaukoti ilgai negendančių maisto produktų. Gerų žmonių paaukotas maistas atiteks nepasiturintiems Globos namų gyventojams. Dėkojame aukojantiems!

image

Globos namuose koncertavo žmonių su negalia klubas „Židinys“

Globos namuose koncertavo Šiaulių miesto žmonių su negalia klubas „ŽIDINYS“. Atvykę svečiai globos namų gyventojoms padovanojo jautrų ir nuoširdų koncertą, kuris palietė kiekvieno klausytoją. Artimos dainos senjorus išjudino kartu dainuoti, šokti bei prisiminti gražias akimirkas.

image

Globos namų gyventojai lankėsi VšĮ Šiaulių reabilitacijos centre

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų gyventojai lankėsi VšĮ Šiaulių reabilitacijos centre ir mėgavosi Negyvosios jūros klimato ir spalvų terapija. Negyvosios jūros klimato ir spalvų terapija - tai efektyvus būdas palaikyti sveiką gyvenseną, gydyti kvėpavimo takų, odos ir kitas ligas, stiprinti imunitetą. Globos namų gyventojai dėkingi reabilitacijos centrui už suteiktą dovaną.

image

Globos namuose apsigyveno žuvytės

Globos namų gyventojai turi naujus augintinius – žuvytes. Senjorai džiaugiasi, jog naujieji gyventojai tarsi vaistas, kuris padeda atsipalaiduoti bei rasti smagios veiklos rūpinantis bei prižiūrint mažąsias drauges.

image

Kino teatras Globos namuose

Penktadienio popietę Šiaulių miesto savivaldybės globos namai virto kino teatru. Į kino seansą gausiai besirenkančius senjorus pasitiko linksmai nusiteikę kontrolieriai, kurie visus vaišino spragėsiais bei tikrino ar žiūrovai su savimi turi bilietus (bilieto kaina šypsena). Patogiai įsitaisę savo kėdėse kino mėgėjai turėjo galimybę pasinerti į kino pasaulį ir stebėti filmą „Slaptas augintinių gyvenimas“.

image

Šaškių turnyras

Globos namuose vyko šaškių turnyras, kurį organizavo savanorių organizacija „Baltai juoda“. Turnyre jėgas išbandyti susirinko gausus būrys senjorų, kurie nestokojo noro pasivaržyti prie šaškių lentos. Turnyro dalyvių teigimu, tai buvo puikus renginys, kuriame visi turnyro dalyviai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas bei linksmai pabendrauti. Šaškių turnyro dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir prizai.

image

Globos namų gyventojams paskaita Šiaulių miesto apylinkės teisme

Trečiadienio popietę Globos namų gyventojus pasitiko Šiaulių miesto apylinkės teismo vyriausioji teisėja Gema Janušienė ir jos pavaduotojas A. Bartkus. Svečiams iš Globos namų buvo papasakota apie Šiaulių apylinkės teismo darbą, supažindinta su šiuolaikine technika bei teismo proceso eiga. Baigiantis susitikimui Globos namų gyventojai turėjo galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus.

image

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai apdovanoti už geriausiai tvarkomą aplinką 2016 m.

Šiaulių miesto savivaldybėje buvo apdovanoti gražiausios aplinkos kūrėjai. Devintus metus iš eilės organizuotoje akcijoje „Už žydintį ir švarų Saulės miestą“ dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namai, kurie buvo apdovanoti įstaigų, įmonių, organizacijų kategorijoje už geriausiai ir gražiausiai tvarkomą aplinką. Savarankiško gyvenimo namų bendruomenė džiaugėsi, jog gražios aplinkos kūrimas, ne tik darbas, tačiau ir terapijos dovana Globos namų gyventojams leidžiant laiką gamtoje, Rėkyvos ežero pakrantėje.

image

Senjorų užimtumo veiklos

Spalio 7 dieną Globos namų senjorų dieną praskaidrino Šiaulių universiteto socialinio darbo ir reabilitacijos I kurso studenčių pravestos užimtumo veiklos. Globos namų gyventojai džiaugėsi ir dėkojo merginoms už smagiai bei naudingai praleistą laiką.

image

Globos namų senjorai sulaukė malonių svečių

Pirmadienio popietę Globos namų senjorai sulaukė malonių svečių. Globos namų gyventojus su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena pasveikinti atvyko mažieji svečiai iš Šiaulių miesto socialinių paslaugų centro. Senjorų nuotaiką praskaidrino vaikų padovanoti eilėraščiai bei rankų darbo dovanėlės.

image

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorų laukė maloni staigmena. Senjorų pasveikinti atvyko Šiaulių universiteto gimnazijos moksleiviai, kurie globos namų gyventojoms dovanojo koncertą. Malonaus koncerto metu netrūko nuoširdžių emocijų bei sielų virpesio. Globos namų bendruomenė visus senjorus sveikina su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena!

image

Maisto gaminimo užsėmimai

Globos namuose visą savaitę vyko maisto gaminimo užsėmimai. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai antradienį kepė bulvių plokštainį. Tuo tarpu Globos namų senjorai „Bobų vasaros“proga gamino šaltibarščius. Maisto gamybos procesas neapsėjo be linksmų prisiminimų ir įvairiausių patarimų kulinarijos klausimais.

image

Globos namuose svečiavosi VŠĮ Šiaulių reabilitacijos centro specialistai

Rugsėjo 21 dieną globos namuose svečiavosi VŠĮ "Šiaulių reabilitacijos centro" ergoterapeutė Agnė Žemaitė ir kineziterapeutė Inesa Šapauskienė. Specialistės vedė paskaitą apie judėjimo naudą žmogaus organizmui, diskutavo gyventojams rūpimais klausimais, kartu su dalyviais atliko mankštos pratimus, įtraukė gyventojus į aktyvius žaidimus.  Renginio pabaigoje dalyviams buvo įteiktos sveikatingumo dovanėlės, o 5 žaidimų nugalėtojams buvo įteikti pakvietimai į reabilitacijos centro, negyvosios jūros klimato ir spalvų terapijos, procedūras.

image

Svečiavosi organizacijos "Baltai juoda" savanorės

Š. m. rugsėjo 16 dieną, Globos namuose svečiavosi organizacijos "Baltai juoda" savanorės. Merginos atvyko paruošusios specialią programą senoliams. Globos namų senjorai klausėsi merginų paruoštų dainų bei mielai kartu su savanorėmis dainavo paruoštus muzikinius kūrinius. Globos namų gyventojai džiaugėsi sulaukę aktyvių bei kūrybingų svečių su kuriais jau suplanuotas kitas susitikimas.

image

Mankštų įvairovė globos namuose

Penktadienio popietę globos namų gyventojai smagiai leido laiką dalyvaudami mankštų įvairovėje. Norintys sudalyvauti proto mankštoje gyventojai varžėsi „Protų mūšyje“ spėliodami įžymybes, dainų atlikėjus ir įvairiausias mįsles, tuo tarpu kiti globos namų senjorai nesnaudė ir išskubėjo į lauką mankštintis bei mėgautis gražiu rudeniu.

image

Maisto gaminimo užsėmimai

Rugsėjo 8 dieną Globos namuose vyko maisto gaminimo užsėmimai. Senjorai mielai įsitraukė į maisto ruošos darbus ir kepė obuolių pyragą. Senoliai džiaugiasi galėdami savarankiškai užsiimti maisto gaminimu. 

image

Globos namų senjorai sulaukė svečių

Globos namų bendruomenės nariai eilę metų glaudžiai palaiko ryšius su užsieniečiais.  Globos namų senolius aplankė Olandijoje gyvenanti Ch. De  Kwant, kuri ilgus metus bendradarbiauja su Globos namais ir lanko gyventojus. 

image

Senjorai dalyvavo patirtinio ugdymo užsėmimuose

Rugpjūčio 22 - 23 dienomis Globos namų gyventojai dalyvavo patirtinio ugdymo užsėmimuose. Senjorai smagių užsėmimų metu lavino savo atmintį, smulkiąją motoriką,dėmesingumą, plėtojo vaizduotę bei vyko pasigrožėti Rėkyvos ežeru ir pasisemti teigiamų emocijų.