Šiaulių miesto savivaldybės globos namai
Apie mus
Šiaulių miesto savivaldybės globos namai siekia tenkinti socialines, psichologines, kultūrines, dvasines kiekvieno paslaugų gavėjo reikmes, sudaryti jiems tinkamas, žmogaus orumą išsaugančias gyvenimo sąlygas, užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą ir padėti jiems įveikti atskirtį.
Šiaulių miesto savivaldybės globos namai – moderni ir bendradarbiaujanti įstaiga, suteikianti saugią ir šiuolaikišką aplinką socialinių paslaugų gavėjams.
Savarankiškumo ir kasdieninių veiklų atlikimo gebėjimo išlaikymas yra be galo svarbus vyresnio amžiaus asmenims. Grupinės ir individualios mankštos padeda pagerinti raumenų jėgą ir ištvermę, palengvinant kasdieninio gyvenimo užduotis,, tokias kaip lipimas laiptais, pasilenkimas norint susirišti batus ir kt. Pagerinant funkcinius gebėjimus, senjorai gali mėgautis geresne gyvenimo kokybe ir ilgiau išlikti nepriklausomi.
Gyvenimo kelionėje senatvės metai gali būti ne tik labai įdomūs, bet ir kupini unikalių iššūkių, ypač stiprinant fizinę sveikatą, Globos namų bendruomenės aktyvistams susirinkusiems į grupinės mankštos užsiėmimus nuolat primena kineziterapeutė Dominyka.
Šiuo metu Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose praktiką atlieka Šiaulių valstybinės kolegijos, kineziterapijos studijų programos II kurso studentai, jaunieji specialistai greit įsitraukė į specialistų komandą, kineziterapeutai kasdien senjorams veda individualias veiklas ir grupines mankštas.
Ajomajo – gimtadienis! Forum Cinemas švenčia 22-ąjį gimtadienį!
Laukiamiausia akimirka – ta, kai kino salėje užgęsta šviesos ir prasideda… KINO MAGIJA!
Šiandien turėjome progą pasinerti į tikrą kino stebuklą – žiūrėjome nepaprasto grožio filmą „Mufasas. Liūtas karalius“. Originalus animacinis filmas apie liūtuko Simbos gyvenimą ir nuotykius pirmą kartą kino teatrus pasiekė dar 1994 m. Šis šedevras tapo tikra sensacija ir iki šiol išlieka populiariausiu ranka pieštu animaciniu filmu pasaulyje.
Praėjus ketvirčiui amžiaus nuo originalo pasirodymo, kino ekranus pasiekė kompiuteriu sukurtas „vaidybinis“ filmo perdirbinys, kuris atnaujino šią nuostabią istoriją naujai žiūrovų kartai. Visi grįžome sužavėti, kupini gerų emocijų ir įkvėpimo. O grįžus į grupę dar ilgai dalijomės įspūdžiais – filmui pasibaigus, emocijos tikrai nenutilo!
Fotografija siekiama užtikrinti socializaciją, tapatybės formavimąsi, įtraukimą į skirtingas žmonių grupes su jiems būdinga vertybių sistema, taip pat socialinių vaidmenų vystymą ir transformaciją. Visa tai lemia glaudų fototerapijos ryšį, taip pat galimybę panaudoti savirealizacijai.
Terapinės fotosesijos tikslas – padėti klientui atskleisti stipriąsias asmenybės puses, ieškant kliento resursinių būsenų, fotografas turi išlikti nešališkas menininkas, fotografuojantis žmogų, o ne jo susikurtą projekciją.
Svarbus fotografo gebėjimas sukurti atpalaiduojančią ir pasitikėjimo kupiną atmosferą, kurioje klientas gali pradėti reikštis, gyventi, eksperimentuoti, o ne „pozuoti“ ir „vaidinti vaidmenį“.
Dėkojame Linos PhotoVision fotografei už suteiktą galimybę išreikšti save foto terapijoje.
Filmų terapija – tai psichologinio gijimo būdas. Šios terapijos metu, įsijausdami į herojų gyvenimus, problemas ir emocijas giliau pažįstame save.
Stebėdami filmus, kuriuose aiškiai pateikiamos problemos, sustiprintai išreiškiami herojų charakteriai galime lengviau įvardinti realiame gyvenime kylančius sunkumus, su kuriais susiduriame, analizuojame asmenines patirtis.
Filmai gali pakeisti mūsų požiūrį, tai, kaip mes mąstome ir jaučiame, ir netgi vertybes – pamatę, kaip kiti gyvena savo gyvenimą kino teatro ekrane, galime pradėti žvelgti į dalykus iš kitos perspektyvos ir geriau suprasti kitus žmones, galiausiai praplėsti žinias apie mus supantį pasaulį.
Šiandien Globos namų kino salėje, Globos namų bendruomenės nariai stebėjo komedijos žanro kino filmą, tad namuose netrūko juoko iki ašarų!
Nuo senų laikų šokoladinį – sausaininį skanėstą mėgdavo gaminti beveik kiekviena šeimininkė, vaikystėje kiekvienas iš mūsų laukdavome, kada mama ar močiutė leis nulaižyti šaukštą ar išgramdyti dubenį, kuriame buvo maišomi pyrago ingredientai.
„Tinginio” pyrago pavadinimas, išvertus iš anglų kalbos, reiškia –„Akmenuotas kelias“, lietuviai pyragą pavadino Tinginio vardu todėl, kad jis lengvai ir greitai paruošiamas
Bėgant metams, pyragas „Tinginys” nepraranda savo populiarumo ir šiomis dienomis savo draugus ir šeimos narius vaišiname šiuo desertu.
Šiandien, konditerinėse dirbtuvėse aktyviausios Globos namų senjorės Globos namų bendruomenės narius vaišino pačiu gardžiausiu desertu
Mūsų misija
Teikti kvalifikuotas, kokybiškas socialines paslaugas, siekiant optimalių rezultatų. Įgyvendinti efektyvią socialinės pagalbos sistemą užtikrinančią socialinių paslaugų gavėjų socialinį saugumą, orumą bei įgalinimą. Stiprinti socialinius ryšius su visuomene ir išnaudoti visas galimybes, kad paslaugų gavėjai dalyvautų bendruomeniniame gyvenime bei keisti visuomenės požiūrį į socialinį paslaugų gavėją.
Socialinių paslaugų gavėjų lankymo valandos
LANKYTOJŲ DĖMESIUI!
Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose lankymas vyksta nustatytomis valandomis:
Vizito laikas turi atitikti įstaigoje numatytas lankymo valandas:
nuo 10:00 val. iki 13:00 val. ir nuo 15:00 val. iki 17:00 val.
- Karščiuojantys asmenys ar asmenys turintys ūmių kvėpavimo takų infekcijos požymių į Globos namus nebus įleidžiami;
- Lankytojai, norintis lankyti artimuosius, registruojasi iš anksto t. y. ne vėliau kaip prieš 1 parą iki susitikimo. Registracija vykdoma telefonu +370 41 200601 (A korpusas) ir +370 41 436812 (B korpusas).
- Lankytojų skaičius ir vizito laikas nėra ribojami.
- Vizito metu rekomenduojame dėvėti apsaugines veido kaukes.
Nuolat skatiname su artimaisiais bendrauti telefonu ir naudojantis vaizdo ryšio priemonėmis Viber, Skype, WhatsApp, Messenger ir kt.
Saugokime save ir aplinkinius.
Atsiliepimai apie mūsų įstaigą
Mūsų vizija
Susisiekite su mumis
Klauskite, siūlykite, patarkite…