Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pildome knygynėlio lentynas knygomis apie Lietuvą

Globos namų bendruomenės nariai gavo šusnį knygų dovanų, kurias dovanoja knygų mylėtoja Laima.
 
Dėkojame už dovanas ❤❤❤

❤ Tėvelius lepiname dėmesiu ir staigmenomis ❤

Šiandien baigiame Tėčio dienos renginių ciklą, kurio metu Globos namuose gyvenantys tėveliai buvo lepinami ne tik vaikų dėmesiu, bet ir bendruomenės narių staigmenomis.
 
Skanaudami Tėčio dienos kavą, kartu su bendruomenės nariais diskutavome apie tėvelių vaidmenį kiekvieno iš mūsų gyvenimuose. Globos namų senjorai teigia, kad pats smagiausias laikas praleistas su tėčiais – vaikystė, kada visi nuoširdžiai tikėjome, jog tėtis – viską žinanti asmenybė, galinti rasti išeitį iš bet kokios situacijos ❤
 
Senjorai teigia, kad patys augindami vaikus turėjo tvirtą nuomonę visais šeimyniniais klausimais, tačiau daugelis pripažįsta, kad mažų vaikų ar anūkų klegesys ir išdaigos įtakojo beribę meilę, bei nuolankumą.
 
Stafonas pasakojo, „Nors buvau labai griežtas su draugais, leisdamas laiką su savo vaikais buvau kaip pūkuotas meškiukas“, vyrui pritarė Rimgaudas, kuris prisiminė, kad „nebuvo didesnės dovanos už vaiko ranka pieštas atvirutes ar dainas, išgirdęs jas visada susigraudindavau ir pamiršdavau mažylio išdaigas“.
 
Tradiciškai, Globos namų bendruomenės tėvelius, specialistė Žaneta sukvietė į saldėsių degustaciją, kurios metu moteris vyrus vaišino saldžiais žagarėliais, skatindama vyrų dalinimąsi jaunystės prisiminimais.
 
Tėčio dienos renginių ciklą baigėme klebono Donato šv. mišių apeigose, kuriose Danatas priminė pagarbos tėveliams svarbą ❤

Skaitymas ir kryžiažodžių sprendimas stiprina senjorų sveikatą

Milijonai žmonių visame pasaulyje serga demencija – lėtine neurodegeneracine liga, kuri pažeidžia atmintį ir mąstymo gebėjimus. 

Pažintinės veiklos aktyvumas, pavyzdžiui skaitymas, kryžiažodžių sprendimas gali atitolinti Alzheimerio ligos pradžią 80 metų ir vyresniems asmenims.

Globos namų bendruomenės nariai nuoširdžiai dėkoja Globos namuose praktiką atliekančioms studentėms Gustinai ir Ugnei, kurios senjorams dovanoja glėbį žurnalų ir kryžiažodžių knygelių ❤️

Grožio popietė subūrė žavingas mamyte

Savarankiško gyvenimo namuose gyvenančios moterys neatsispyrė pagundai sudalyvauti grožio popietėje, kurioje grožio salono „Auksinės žirklės" plaukų stilistės Ginta ir Zita, lepino senjores plaukų grožio procedūromis ❤
 
Socialinė darbuotoja Tatjana pasakoja, bendruomenės moterys vertina grožio procedūras, dažnai klausiame viena kitos patarimų ir tikrai naudingai vienos kitoms patariame grožio klausimais ❤
 
Savarankiško gyvenimo namų bendruomenės moterys dažnai lepinasi veido ir rankų kaukėmis, tačiau plaukų grožio procedūromis moterys džiaugiasi retai ❤
 
Grožio popietę vainikavo Poške photography fotosesija, kurioje žavioji Armina moteris įamžino portretinėje potosesijoje.
 
Moterims pozuojant prieš fotoaparato objektyvą, Globos namų specialistė Žaneta senjores vaišino gardžiu kavos puodeliu ir minkštais žagarėliais, papuošdama Savarankiško gyvenimo namus pavasarinėmis dekoracijomis.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė, nuoširdžiai dėkoja plaukų stilistėms Ginta ir Zitai , bei akimirkas sustabdančiai Poške photography ❤❤❤

Sugrįžusią žiemą vejame šokdami

Šiandien Šiaulių miestą papuošė puraus sniego paklotė, prieversdama miesto gyventojus ir svečius sulėtinti tempą.
 
Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenėje nuostabios viešnios - moterų šokių grupė „Gytarė".
 
Kolektyvas „Gytarė" vadovaujamas Irmos Katilienės susibūrė 2020 metais, kolektyve šoka įvairių profesijų moterys, kurias vienija bendras tikslas - meilė šokiui, žaviąsias damas pristato Vida Adomaitienė, Gytarių bendruomenės siela ❤
 
Kartu su žaviomis damomis dainavome dainas, stebėdami nuostabių šokėjų pasirodymus ❤
 
Globos namų bendruomenė nuoširdžiai dėkoja žaviosioms damoms už energijos pliūpsnį, nuostabius pasirodymus ir pačias geriausias emocijas.

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kiemą puošia Velykinių margučių alėja

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kiemas pasipuošė Velykinių medžių alėja, kurios eksponatus – margučius visą savaitę Globos namų specialistėms dovanojo šiauliečiai.
 
Globos namų bendruomenės nariai ir šventės svečiai grožėdamiesi spalvingais margučiais, suskaičiavo, kad šiemet margučių alėja papuošta 1503 margučiais, kurie dekoruoti karoliukais, apmegzti siūlais, pagaminti iš molio, plastiko, medvilnės, popieriaus.
 
Susirinkusius vaikus nustebino „Sandoros“ progimnazijos mokinės – Meidos Juškevičiūtės margučiai, kurie pagaminti su 3D rašikliu.
 
Šiandien, į Velykų šventę Globos namų kieme, nešini skirtingomis technikomis dekoruotais margučiais rinkosi vaikučiai iš skirtingų įstaigų ir organizacijų.
 
Šventės dalyviams Velykų bobutė priminė, kad Velykų šventės simbolis – margutis, bundančios gamtos simboliais, kuris liudija naujos gyvybės, prisikėlimo pradžią ir, neabejotinai, siejasi su šv. Velykų nuotaika.
Susirinkę svečiai klausėsi Velykinio zuikio - Roko akardeono melodijų bei mažųjų draugų iš lopšelio/darželio „Ąžuoliukas“ dainelių ❤
 
Šventės metu, Globos namų kieme, vaikams apie Velykines tradicijas pasakojo Velykų bobutė Rita, kuri padedant Globos namų specialistams pakvietė visus šventės dalyvius į Velykų šventės žaidynes.
Treneris Visvaldas visus šventės dalyvius pakvietė į margučių ridenimo ir margučių nešimo mediniuose šaukštuose varžybas. Susirinkę svečiai, padedant Globos namų specialistams rinko pačius tvirčiausius margučius.
 
Pirmojoje Globos namų Velykinėjė alėjoje, buvo įsikūrusi „Zuikio desertinė“, kurioje zuikienės visus didelius ir mažus vaišino vafliais ir dovanojo gardžiausias Velykines dovanėles.
 
Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie Velykinės alėjos kūrimo:
❤ Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro bendruomenės nariams;
❤ Lopšelio/darželio „Eglutė“, „Drugelių“ grupės mažiesiems draugams;
❤ Lopšelio/darželio „Bitė“ mažiesiems draugams;
❤ Lopšelio/darželio „Ąžuoliukas“ mažiesiems draugams;
❤ Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos bendruomenės nariams;
❤ Šiaulių „Rasos“ progimnazijos 2 VDM mokiniams, jų mokytojams ir tėveliams;
❤ Šiaulių „Salduvės“ progimnazijos 1A ir 1C klasės mokiniams, jų mokytojams ir tėveliams;
❤ Šiaulių Maltiečiams;
❤ Šiaulių rajono Dubysos aukštupio mokyklos Bubių mokyklos bendruomenei;
❤ Rėkyvos progimnazijos bendruomenės nariams;
❤ Raudonojo kryžiaus, Šiaulių skyriaus savanoriams;
❤ Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centrui Goda.
 
Mūsų nuostabų renginį viešina draugai Etaplius
 
 
Linkime gražios Šv. Velykų šventės! Tegul pavasaris pažers gerų dalykų: gražių margučių, gero oro, naujų svajonių ir ryškių skonių!!!

Pasaulinės vandens dienos minėjimas

Kasmet kovo 22 dieną minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas - pabrėžti vandens reikšmę pasaulio gyvybei ir žmogaus gyvenimui.
 
2024 metų Vandens dienos tema „Vanduo ir klimato kaita“, todėl Globos namų bendruomenės nariai susibūrė į grupinę diskusiją, kurios metu senjorai buvo supažindinti su kasdieninio vandens vartojimo poreikiu bei dehidratacijos pasekmėmis, pristatytas vandens vaidmuo religijoje, renginį pristato Globos namų specialistas Saulius.
 
Dažnai nesusimąstome, kiek vandens reikia gaminant vieną kilogramą vištienos, pakelį kavos ar plytelę šokolado, todėl Saulius senjorams pateikė faktus apie vandens suvartojimą maisto gamybai.
 
Lietuvių tautosakoje vartojama daug posakių susijusių su vandeniu, todėl kartu su seneliais buvo prisimintos patarlės, posakiai, pvz., „Tyli kaip vandens į burną prisisėmęs".
 
Renginio metu buvo pasakojama apie jonizuoto vandens naudą, buvo gaminamas jonizuotas vanduo kūrį globos namų bendruomenės nariai aktyviai degustavo.
 
Renginį baigėme dainuodami dainas apie vandenį ❤

Pavasariniai gėlių žiedai 100-ąjį jubiliejų švenčiančiai Bronislavai

Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenei svarbi diena, Globos namuose gyvenanti Bronislava Kemtienė švenčia 100-ąją gimimo dieną ❤️

Bronislava gimusi Žemaitijoje, Barstyčių miestelyje. Moteris augo didelėje šeimoje, įgijo siuvėjos specialybę, vėliau ištekėjo.

1958 metais Kemtai atvyko į Šiaulius čia įsidarbino, užaugino sūnų Algirdą ir dukrą Birutę.

Bronislava visada buvo išskirtinė moteris, puošdavosi pačios siūtais drabužiais. Bronislava savo kurtais drabužiais puošdavo miesto damas, net ir sulaukusi šimto metų jubiliejaus, ji visada pastebi Globos namų bendruomenės moterų sukneles, - pasakoja socialinė darbuotoja Tatjana.

Šiaulių šimtamečių gretas papildžiusią Bronislavą Kemtienę jubiliejaus proga sveikino artimieji ir Globos namų bendruomenės nariai ❤️❤️❤️

Bendruomenė džiaugiasi šventėje sulaukusi garbingų svečių, jubiliatę sveikino Šiaulių vicemeras Justinas Švėgžda ir Metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Melenienė, kurie Bronislavai padovanojo Šiaulių miesto mero Artūro Visocko pasirašytą linkėjimą, žavią puokštę gėlių, piniginę dovanėlę ir jubiliejaus juostą ❤️❤️❤️

Sukaktuvininkei užrišus jubiliejaus juostą Justino Švėgždos paprašyta, Bronislava su šypsena veide visiems šiauliečiams palinkėjo geros sveikatos, sėkmės ir džiaugsmo !!! 

 

Šventinį renginį viešina, mūsų draugai:


https://siauliai.lt/lt/news/view/simtamete-bronislava-siaulieciams-linki-sveikatos-ir-sekmes

https://etaplius.lt/naujiena/simtamete-bronislava-siaulieciams-linki-sveikatos-ir-sekmes?fbclid=IwAR2K_7dXAa1P1Ghfppp-KU_u237kjaAvDfPSWd6DhbkA73WAQcl0ni3yME8


https://www.skrastas.lt/gyvenimo-spalvos/siaulietes-bronislavos-100-metu-jubiliejus

Laimingi žmonės savo laime dalinasi su Globos namų bendruomene

Pelutavos žemėse ūkininkaujantis kelmiškis Zigmas Ričkus save vadina laimingu žmogumi, kuris savo laime dalinasi su Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomėne.
 
Gerbiamas Zigmai, nuoširdžiai dėkojame Jums už paramą ❤

Pasitinkame 34-ąjį Lietuvos laisvės pavasarį

1990 metų kovo 11-oji tapo ypatinga diena, kai buvo išpildyta drąsi svajonė „Lietuva bus laisva!“, ir tai tapo mūsų gyvenimo tikrove. Tai diena, kai buvo pasirašytas Nepriklausomybės atkūrimo aktas ir prasidėjo nepriklausomos Lietuvos valstybės laisvės ir gyvavimo kelias.

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės nariai, drauge su tūkstantine minia žingsniavo Šiaulių miesto gatvėmis ❤️

Globos namų senjorai gurkšnodami puopiečio arbatą diskutavo apie Kovo 11 svarbą kiekvieno jų kasdienybėje ❤️