Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pasaulinės poezijos dienos minėjimas

Pasaulinę poezijos dieną Savarankiško gyvenimo namų gyventojai paminėjo skaitydami Salomėjos Neries eiles, kurios tiesiog liejosi iš širdies.
Senjorams skaitomos eilės - savotiškas magiškas ritualas, leidžianti mintimis pasiekti tolumą...
Poezijos šaknys randamos liaudies šokiuose, mat, ritmuoti, rimuoti žodžiai buvo dainuojami, grojant muzikai ir šokant. Taip žmonės išreikšdavo savo emocijas ir patirdavo iškrovą, atsipalaiduodavo.
Seniausiais poetais laikomi Homeras, Heziodas, Pindaras. Jų poezija pasakoja apie dievus, dievų valdomus žmones. Manyta, kad poetas kuria „švento pamišimo“ apimtas, įkvėptas mūzos.
Ankstesniais laikais poetas buvo laikomas dievišku aiškeriagiu, pranašu, pasakojančiu apie Dievus

Gera mėgautis bičiulių draugija, gražių žiedų apsuptyje

Pirmieji gėlių žiedai - laimės būseną, bundančios gamtos spalvų grožį atskleidžia kovo mėnesį.
Pavasario pradžią skelbia ne tik kvapnūs žiedai, čiulbantys paukščiai, bundantys augalai, bet ir žavioji mūsų namų kavinukė "Tarp žiedų".
Kavinukės aplinka: kvepiantys krokai, narcizai, hiacintai, senjorų rankų darbo darbeliai, keramikinės fėjos – tikra atgaiva akims ir sielai.
Nors kavinė atidaryta minint Tarptautinę moters dieną, tačiau ir toliau nuolat suburia Globos namų bendruomenę gardžios kavos puodeliui, juokui, muzikos klausymui ir maloniam pašnekesiui.
Branginkime ir vertinkime akimirkas leidžiamas drauge!

Pasaulinės žemės dienos minėjimas

Kiekvienais metais kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena – astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasaulinė Žemės diena paskelbta neatsitiktinai, šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.
Savarankiško gyvenimo namų senjorai, kartu su socialine darbuotoja Tatjana, siekdami prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo, naudojant apsaugines pirštines, plastiko detales, sukūrė dekoraciją „Žemė likimas – mūsų rankose“.
Specialistė pabrėžia, kad mus supančioje aplinkoje gausu „antram gyvenimui“, net meno kūriniams tinkamų daiktų, todėl saugokime save ir mus supančią aplinką

Bunda pavasaris Savarankiško gyvenimo namuose

Minint Tarptautinę moters solidarumo dieną, Savarankiško gyvenimo namų gyventojai aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose puošiant ne tik namų interjerą kuriant „Žiedų jūrą“, bet ir gaminant saldų skanėstą bei atsipalaiduojant gražioje ir jaukioje aplinkoje pilnoje gėlių žiedų.
Kūrybinėse dirbtuvėse „Pavasaris bunda“ gaminome gėlių žiedų kompoziciją, kurios pagrindinė spalva – geltona, simbolizuojanti šviesą, bundančią gamtą ir moteriškumą.
Moters dienos šventę paminėjome skaitydami poeziją, skanaudami džiovintas slyvas šokolade prie kavos puodelio bei grožėdamiesi jaukia namus primenančia atmosfera.
Minėdami kovo 11 – ąją, gaminome laisvės vėjo malūnėlius, skleisdami žinią apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę

Šv. Agotos duona – apsauga nuo nelaimių

Tradiciškai savo pagrindinį maistą – duoną – mūsų protėviai garbino Vasario 5-ąją. Tądien visuose namuose pasklisdavo kepamos duonos aromatas, buvo imamasi duonos aukojimo apeigų. Ši sena lietuvių šventė, užgimusi dar pagonybėje, vėliau, jau krikščioniškaisiais laikais, imta tapatinti su Šv. Agotos vardinėmis, o duona pradėta šventinti bažnyčiose. Parsinešta iš maldos namų duonelė laikyta namų palubėje, gabalėlis jos taip pat būdavo įkasamas po namo pamatais arba padedamas ant krosnies – kad ugnis iš namų neišeitų ir neišplistų. Apskritai laikyta, kad Šv. Agotos duona apsaugo nuo visokiausių negandų – gaisrų, vagysčių ligų…

Šv. Agotos duonos pagalba būdavo atkerimi blogosios akies nužiūrėti žmonės ir gyvuliai. Nužiūrėtomis laikytoms karvėms prie ragų būdavo pririšamas drobinis maišiukas su šventintu duonos gabalėliu, o einant į mišką uogauti ar grybauti, į kišenę taip pat visuomet įsikišama Šv. Agotos duonelės: juk ji apsauganti nuo gyvačių įgėlimo. Drobiniu skudurėliu, suvilgytu vandeniu, kuriame mirko šventintos duonos riekelė, gydytos odos ir akių ligos. Ne viena mama, išleisdama sūnų į armiją (ar dar blogiau – į karą), į jo drabužį įsiūdavo pašventintos duonos gabalėlį, kad šis saugotų jos vaiką nuo priešo kulkos. Jei namuose kildavo gaisras, žmonės apnešdavo Šv. Agotos duoną aplink trobesį ir mesdavo jį į ugnį, kad ši nurimtų…

O ir šiandien, vykdami į keliones, dažnai įsikišame į turistinį krepšį šventintos duonos, tikėdami, kad ji apsaugos nuo vagysčių ir kitų nelaimių. Vairuotojai jos vežiojasi savo mašinose, jūreiviai – laivuose.

Penktadienį Šv. Agotos duona buvo šventinama Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose.

Vintažinių širdžių magija

Laukdami gražiausių metų švenčių, dažnai keliaujame po prisiminimus. Šiandien, kada Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose kvepia kalėdinių eglučių šakelės, aš prisimenu savo vaikystės namus, pasakoja socialinė darbuotoja Žydrūnė. Kvapas mus nuveda tiesiai ten, kur prisiminimai gyvena ir sąveikauja su emocijomis, todėl jis greičiausiai įžiebia nostalgijos kibirkštis.
Kadangi kiekvieni namai turi turėti savo kvapą, mat kvapas suteikia magijos, paslapties, sukurdamas ir sugrąžindamas mums prisiminimus, žaviose parfumerijos dirbtuvėse kartu su globos namų bendruomenės nariais kūrėme Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kvepalų miniatiūras. Procesas buvo ilgas, parfumerijos dirbtuvėse gimė trys naujų kvepalų ruošiniai kuriuos atidžiai išanalizavę išsirinkome labiausiai mūsų namus atspindintį – Vintažinių širdžių kvapą.
Vintažinių širdžių miniatiūrų rinkinyje, susikūrėme tobulą jaukumo oazę, įsileisdami citrinos, žaliosios arbatos, jazmino, rožės, levandos, alyvos kedro ir muskuso melodiją.
Džiaugdamiesi ypatingomis akimirkomis su šeima, pagalvokite kuo kvepia Jūsų namai?

Helovino linksmybės Globos namuose

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai pasitikdami Heloviną entuziastingai pasinėrė į Helovino dekoracijų gamybą. Sukurtas tikras oranžinis Helovino miestelis, kuriame pilna raganų, vaiduokliukų, moliūgėlių, vorų su musytėmis ir kitų žavingųjų herojų.

Voratinklio nėrimas senjorams virto atpalaiduojančia veikla, o moliūgų drožinėjimas - kūrybingumo išraiška, kuri suteikė nenumaldomai pakylėtų emocijų, mat ryški moliūgo oranžinė spalva -  ištvermės ir stiprumo simbolis. 

Globos namuose pagrindinės Helovino šventės tradicijos - trinta moliūgų sriuba bei kvapnusis moliūgų pyragas, kurį kartu su gyventojais kepė Globos namų darbuotoja Reda. 

Pokštų ir juoko pas mus netrūksta, skanaudami rudens šventės skanėstus, užsidegėme žvakes ir rinkome šventės personažams vardus, kurdami pasaką apie raganaitę burtininkę.

Dainos ir kūrybiniai vėjai Globos namuose

Paskutines spalio dienomis cituojame Stanley Horowitz mintis „Žiema, yra graviūra, pavasaris kaip akvarelė, vasara kaip tapytas paveikslas, o ruduo - kaip visų laikų mozaika".

Nepajutome kaip ruduo jau įpusėjo, nors visai dar - geras oras ir ore kabantys voratinklių labirintai. Minėdamos Bobų vasaros šventę, Globos namų moterys pasipuošė gėlių rašto palaidinukėmis, padažė lūputes, dar iš paskutinių gėlių žiedų pasipuošė stalą ir uždainavo. O dainų grožis, o gražus spindesys aidėjo Globos namuose!

Padainavusios ir pasidalinusios kasdieniniais džiaugsmais, senjorės kartu su vadovėmis Ilona ir Natalija vaišinosi skaniu, dar karštu šokoladu užlietu obuoliu pyragu ir arbata.

Savarankiško gyvenimo namų senjorai kūrybinėse dirbtuvėse ''Laukų gėle, žole žalia'' ir vėl parodė, kad mus supantis pasaulis turi visą ryškiausių spalvų paletę yra nuostabus. Floristikos darbuose atgyjančios gėlės leidžia mėgautis nuostabiais reginiais, nes gėlės teikią džiaugsmą, kelią nuotaiką, energiją, kūrybiškumą, ugdo meile grožiui. Ši kompozicija papuošė dienos centro ,,Goda''' viešąsias erdves.

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimas Savarankiško gyvenimo namuose

Visą savaitę Savarankiško gyvenimo namuose vyko jaukūs renginukai skirti paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.
Norėdami pradžiuginti mums brangius žmones, dovanojant šilumą jų širdims, atidarėme skrybėlaičių parodą ,,Auksinė gija".
Savaitei įpusėjus šventė nusikėlė ir į Globos namų kiemą, kuriame senjorai su socialine darbuotoja Rita iš gėlių, daržovių ir kitų rudens gerybių sudėjo geltoną saulės kompoziciją.
Kūrybinėse dirbtuvėse ,,Žydi sodai" su gėlėmis dekoravome plaukų aksesuarus, galvos juosteles, lankelius ir kt., vėliau aksesuarais pasipuošė Globos namų bendruomenės moterys.
Kulinarinės dirbtuvės ,,Keptas sūris iš močiūtės skrynios" prieskoniavome ir kepėme varškės sūrį, kuriuo vaišinomės gerdami popiečio arbatą.
Baigiantis savaitei namus nušvietė didinga saulėgrąža!

Geltonoji popietė Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose

Spalio 1-ąją Šiaulių miesto savivaldybės globos namai nusidažė geltonai, socialinės darbuotojos Žydrūnės organizuotoje ypatingoje šventėje – Geltonojoje popietėje, minėjome Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.
Geltonomis palaidinukėmis, megztiniais, skarelėmis, kaspinais ir kitais aksesuarais išsipuošę šventės dalyviai, vieningai susėdę prie ilgo bendro stalo džiaugėsi švente, o geltona spalva įnešė daug šviesos, šypsenų, tyriausių jausmų ir gerų emocijų.
Geltonos popietės svečiai mėgavosi ne tik vieni kitų kompanija, gera nuotaika ir geltonomis vaišėmis, bet ir muzikine programa ir sveikinimais. Šilti linkėjimai mus pasiekė per televizoriaus ekraną iš dienos centro Goda, sveikinimą mums siuntė „Spalvų muzikos“ orkestro nariai ir jų vadovės Ilona ir Natalija.
Dar vienas, energingas ir žavus šokio sveikinimas mus pasiekė iš Extreme šokių mokyklos – senjorus sveikino talentingasis vadovas Darius Marcinkus ir jo auklėtiniai.
Geltonosios popietės kulminacija tapo menininkės Lauros Baltijutės dovana – šaržai senjorams, kurie bus puikus prisiminimas kiekvienam šventės dalyviui.
Akivaizdu, kad pirmasis blynas tikrai neprisvilo, o tikslas, kad Geltonoji popietė taptų tradiciniu Tarptautinės senjorų dienos renginiu, panašu, tiesiog privalo būti įgyvendintas.