Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Savarankiško gyvenimo namų bendruomenė propaguoja tvaraus gyvenimo stilių

Individualios priežiūros specialistui Sauliui netrūksta kūrybinio įkvėpimo, Globos namų bendruomenės nariams specialistas suorganizavo tvaraus gyvenimo renginių ciklą.
 
Pirmojo renginio metu specialistas Globos namų bendruomenę pakvietė į floristines dirbtuves, kuriose bendruomenės moterys kūrė rudenines, lauko gėlių kompozicijas.
 
Įpusėjus savaitei Saulius surengė apskritojo stalo diskusiją – viktoriną, kurioje bendruomenės nariams priminė daržovių ir vaisių svarbą žmogaus gyvenime.
 
Degustacinėje popietėje, Sauliaus gitaros stygoms džiuginant senjorių širdis, damos vaišinosi rudens saldėsiais ir žolelių arbata.

Sapnų gaudyklės - sapnams gaudyti

Ką daryti, jei ramybės neduoda įkyrios mintys, nuovargis, stresas, o tik pradėjus snausti prieš akis išnyra ne baltos avytės, bet košmarai?! Galbūt viskas, ko jums reikia, – tai sapnų gaudyklės?
 
Kaip teigia socialinė darbuotoja Tatjana, pasidaryti patiems sapnų gaudyklę yra nesudėtinga, tačiau užima laiko ir pats gamybos procesas reikalauja kantrybės, bet rezultatai džiugina, todėl būtinai išbandykite!
 
Sapnų gaudyklė – ne tik jaukus ir originalus miegamojo interjero akcentas. Legendos skelbia, kad šis indėnų kilmės amuletas apsaugo nuo blogų, piktų minčių ir dvasių, nemalonių sapnų, padeda greičiau užmigti ir miegančiajam siunčia ramius, spalvotus ir džiugius linkėjimus iš sapnų pasaulio.
 
Sapnų gaudyklės istoriją skelbia net kelios legendos, viena jų – apie šamaną Lakotą. Legendoje pasakojama, kad jis vaikščiojęs aukštai kalnuose ir pamatęs stulbinamą viziją. Didis mokytojas ir išminčius Iktomis šamanui pasirodęs voro pavidalu. Dalydamasis savo išmintimi apie gyvenimą ir jo ciklus, Iktomis senuko Lakotos amulete, kuris buvo padarytas iš gluosnio vytelės, papuoštos arklio plaukais, plunksnomis ir karoliukais, surezgė voratinklį. Jis kalbėjęs, kad tas iš vytelės susuktas ratas – tarsi žmogaus gyvenimas: gimimas, vaikystė, branda, senatvė, mirtis. Viskas sukasi ratu, kur prasideda, ten baigiasi ir vėl kartojasi kitų žmonių gyvenimuose.
 
Kiekvienas iš mūsų pats pasirenka savo kelią: geros aistros nukreipia teisingu, blogos – klaidingu keliu. Todėl voratinklis yra idealus ratas su centre esančia kiauryme, pro kurią pas žmogų atkeliauja geros mintys, o blogos susipainioja voratinklyje ir išnyksta su aušra. Taigi nuo tų laikų sapnų gaudyklė buvo kabinama galvūgalyje ir nuoširdžiai tikima jos galiomis pakeisti žmogaus gyvenimą, padėti jam harmoningai ir darniai sugyventi su pasauliu, prisišaukti norimą sapną.

Jubiliejinė šventė Savarankiško gyvenimo namuose

Džiaugdamiesi saulės spinduliais, rugsėjo 6 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kiemelyje šventėme Savarankiško gyvenimo namų padalinio veiklos dešimtmetį!
 
Džiaugiamės, kad mums svarbioje gimtadienio šventėje dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, Lietuvos Respublikos seimo narys Stasys Tumėnas, socialiniai partneriai ir didelė Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė.
 
Dešimtojo gimtadienio šventėje netrūko gražių svečių sveikinimų, kurie gintaro dulkėmis kilo į dangaus žydrynę.
Šventėje netrūko geros nuotaikos ir prasmingų pokalbių, o puikią muzikinę atmosferą dovanojo dienos centro Goda „Spalvų muzikos orkestras“, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistės ir žaviosios Šiaulių artrito draugijos „Artis“ moterys.
 
Įpusėjus šventei, svečius kvietėme dalyvauti keramikos dirbtuvėse, kuriose šventės dalyviai turėjo galimybę sukurti bendrą šventinę kompoziciją, kuri papuoš Savarankiško gyvenimo namus.
 
Džiaugdamiesi puikiai praleista popiete, skanavome vasariškai gaivų gimtadienio tortą.
 
Dalindamiesi šventės akimirkomis, dar kartą dėkojame šventės svečiams už kokybišką laiką praleistą drauge!
Dėkojame Irenos gėlių ūkiui už nuostabias gėlių kompozicijas papuošusias kiemo teritoriją, nuoširdžiai dėkojame Gėlių Rasa ir MixFlora už gėlių žiedus, kurie papuošė šventės erdves.
 
Dėkojame Šiaulių raudonojo kryžiaus savanoriams už pagalbą šventės metu.
 
Ačiū, kad buvote ir esate drauge!!!
 
Šventės akimirkas viešinama mūsų draugai Šiaulių miesto savivaldybė ir Etaplius naujienų portalas.

Spalvų paletė muilo burbule

Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad senovėje muilas buvo gaminamas iš medžio pelenų ir vandens mišinio, kuris buvo virinamas ir jame tirpinami riebalai, kūrybines muilo dirbtuves pristatydama pasakojo socialinė darbuotoja Žydrūnė.
 
Baigiantis tropinei, lietuviškai vasarai Globos namų senjorai kūrybinėse muilo gamybos dirbtuvės, kurias vedė žavioji edukatorė Rumunė, domėjosi muilo gamyba ir patys gamino vasara kvepiantį muilą.
 
Edukacijos metu išminčiai maišė ir derino spalvas, rinkosi mėgstamus kvapus, muilo gabalėlius puošdami Provanso gėlėmis – levandomis.
 
Mielieji, kurkime pozityvą, grožį ir gėrį :)

Kiekvienos akimirkos žavesys ir spalvos

Kokia laimė, kad mes gyvename spalvų vaivorykštėje ir galime mėgautis įvairiausiomis spalvomis. Spalvos – galingas įrankis, jos, kaip ir garsai ar kvapai, veikia mūsų emocijas, fizinę ir dvasinę būklę, teigia socialinė darbuotoja Žydrūnė.
 
Paskutinę liepos mėnesio savaitę Savarankiško gyvenimo namuose netrūko spalvų, mat minėjome Draugystės spalvų savaitę. Renginių ciklo metu, kiekviena savaitės diena turėjo savo spalvą, o spalva - ambasadorių, kuris savo dieną nešė spalvos žinią.
 
????Pirmadienį dominavo rožinė spalva, jos ambasadorė buvo Meilutė, kuri sugalvojo dienos šūkį: „Pasveikinkit vieni kitus, nes tai daryti lengva“.
 
????Antradienį dominavo geltona spalva, jos ambasadorius Aleksandras savo dieną skyrė komplimentams, mat Aleksandro teigimu, pikti žodžiai skaudina.
 
????Trečiadienį dominavo mėlyna spalva, spalvos ambasadorė Virginija dieną skyrė žaidimams.
 
❤️Ketvirtadienį dominavo raudona spalva, jos ambasadorius Albertas skleidė šypseną, kuri nieko nekainuoja.
 
????Penktadienį dominavo žalia spalva, jos ambasadorė Regina dieną skyrė apkabinimams.

Azartiška dešrainių diena svajonių trobelėje

Liepos 23-ąją dieną visas pasaulis švenčia tarptautinę dešrainių dieną. Daugiau nei prieš 100 metų JAV ir Vokietijoje išpopuliarėjęs dešrainis šiandien yra žinomas dėl išskirtinio – bandelėje įspraustos dešrelės – pateikimo būdo.
 
Savarankiško gyvenimo namų senjorai, padedant socialinėms darbuotojoms Ritai ir Žydrūnei gamino ypatingus dešrainius, kurių receptą išminčiai tobulino jau keletą metų. Minkšta bandelė, gardi dešrelė, pagardinta pačių užaugintomis daržovėmis, paskendusi amerikietiškos svajonės padaže… Mmmm ar ir Jums jau seilės tįsta?
 
Laukdami gardžių dešrainių suorganizavome šachmatų ir šaškių varžytuves, kuriose netrūko azarto ir malonių netikėtumų, mat pasitvirtino senai žinoma taisyklė - ne visada laimi tas, kuriam sekasi žaidimo pradžioje!!!

Mankšta – gera dienos pradžia

Vasarai įpusėjus kineziterapeutės Vaida ir Justė nuolat ragina socialinių paslaugų gavėjus dalyvauti individualiose ir grupinėse mankštose ir ergoterapijos užsiėmimuose.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kiemas erdvus, pritaikytas judėti su judėjimą lengvinančiomis priemonėmis. Kiemo teritorijoje lengva rasti pavėsį kur laisvai gali tilpti didelė grupė senjorų, norinčių sportuoti vienu metu.
 
Tyrimai rodo, kad mankšta lauke gali suteikti didesnį pasitenkinimą treniruote, padeda treniruotę psichologiškai vertinti kaip mažiau intensyvią, o taip pat gerina psichinę sveikatą. Visi gerai žinome, kad buvimas gryname ore gerina fizinę ir emocinę sveikatą, teigia kineziterapeutė Justė.
 
Mankštų metu, socialiniai paslaugų gavėjai yra pozityviai nusiteikę, atlieka užduotis, kurias seniau buvo sunkiau atlikti. Lauko treniruotėse pastebimas senjorų noras konkuruoti rungtyniaujant kas greičiau, kas taisyklingiau atliks užduotis ir pratimus, džiaugiasi kineziterapeutė Vaida.
 
Sportuokite ir būkite sveiki!

Purpurinė popietė subūrė istoriją tyrinėjančias asmenybes

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose senjorai – kaip bajorai, pas mus netrūksta žavingų asmenybių ir įdomių pramogų.
 
Ar kada nors susimąstėte, kodėl paminėjus purpurinę spalvą, sąmonėje iškyla didingi praėjusių amžių karalių ir karalienių, imperatorių ar dvasininkų paveikslai, kodėl ji taip glaudžiai susijusi su aukšta kilme, prabanga, turtais, o kartu ir su šventumu? Purpurinės popietės dalyvių klausia socialinė darbuotoja Tatjana.
 
Prie purpurine spalva dekoruoto pietų stalo Savarankiško gyvenimo namų išminčiai vaišinosi žaviosios Gražinos gamintomis vasarinėmis ridikėlių salotomis ir klausėsi istorinių pasakojimų apie imperatorius menančius laikus.
Tyro purpurinė – viena seniausiai ir geriausiai žinomų purpuro spalvų pasaulio istorijoje. Ji taip vadinama dėl to, kad dažai šiai spalvai buvo išgaunami Tyro ir Sidono miestuose, Senovės Finikijoje (dabartiniame Libane).
 
Finikiečiai purpurą gamino nuo seniausių laikų – manoma, kad maždaug nuo 1600–1500 m. pr. Kr. Pagal kai kurias teorijas būtent dėl purpurinių dažų graikai finikiečius vadino „phoinikes“, arba „purpuriniais žmonėmis“. Iš čia kilo ir pats Finikijos pavadinimas – tai kraštas, kuriame gyvena purpuriniai žmonės.
 
Purpurinės spalvos gamyba buvo labai sudėtinga, ilga ir brangi. Finikiečiai ją išgaudavo iš jūros pilvakojų moliuskų – purpurinių mureksų. Vienam gramui dažų pagaminti reikėjo net 9 tūkstančių moliuskų!
 
Nuo pat Egipto, Senovės Romos ir Persijos laikų purpuras siejamas su karaliais, imperatoriais ir aukščiausiojo luomo dvasininkais. Ir ne be reikalo – šie dažai buvo tokie brangūs, kad dėvėti purpuro rūbus galėjo sau leisti tik patys turtingiausieji ir galingiausieji. Šia spalva dažytais rūbais vilkėjo Aleksandras Makedonietis, įtakingi Romos imperijos valdovai. Tiesa, kartais net ir jiems ši spalva buvo per brangi. III a. po Kr. Romos imperatorius Aurelijus neleido savo žmonai pirkti šilkinio šalio, dažyto purpuru, nes jo svorio kaina prilygo auksui.
 
Purpuras sietas ir su aukšta kilme. Senovės Romos imperatorienės gimdydavo „purpuriniame kambaryje“ – iš čia kilęs imperatorių apibūdinimas „porphyrogenitus“, reiškiantis „gimęs purpure“. Taip buvo pabrėžiamas skirtumas tarp kilmingų imperatorių ir tų imperatorių, kurie valdžią užgrobdavo politinių intrigų keliu ar karine jėga.

Bon Appetit! Skanaujame itališką picą

Turtinga Italijos istorija bei kraštovaizdžiai gniaužia kvapą, o itališkos virtuvės patiekalais žavisi visas pasaulis. Pagalvojus apie Italiją, pirmiausia vaizduotėje iškyla įspūdingo grožio pakrantės bei gardžios picos. Visgi, šis patiekalas netruko išpopuliarėti ne tik Italijoje, bet ir visame pasaulyje.
 
Šiandien, itališkai saulei lepinant mus savo šiluma, kepame itališkas picas. Senjorai atidžiai smulkino picų ingredientus, tarkavo itališką sūrį, iškepusiomis storapadėmis picomis vaišinosi didelis būrys Savarankiško gyvenimo namų senjorų.
 
Mitybos specialistė Gražina picas kertančius senjorus vaišino mėtų ir kraujažolių arbata, primindama apie arbatžolių arbatos ritualo svarbą kasdieninėje mūsų mityboje.
 
Bon Appetit! Įsileiskite Italijos žavesį į savo kasdienybę!
 

Megzti skrybėlaites – malonus ir naudingas hobis

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose dirbančios specialistės užsiima skirtingais hobiais, socialinio darbuotojo padėjėja Alvyra Globos namų damoms pristatė ir padovanojo vasarinių skrybėlaičių kolekciją.
 
Dauguma neriančių moterų tikina, kad nerti skrybėlaites - ne darbas, bet atpalaiduojantis malonumas. Nertos skrybėlaitės būtini aksesuarai šiltajam sezonui, svarbu, kad vasarinės skrybėlaitės būtų dekoruotos plačiais kraštais, galinčiais apsaugoti moters veidą nuo saulės spindulių, teigia Alvyra.
 
Ieškančioms išskirtinumo, natūralumo Elvyra pristato vasaros skrybėlaičių kolekciją „Ponių rojus“, kuria siekia atskleisti kiekvienos damos žavesį, padovanodama specialiai jai nunertą spalvotą, išskirtiniais raštais ir dekoracijomis papuoštą skrybėlaitę.