Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kokybiškas kvėpavimas užtikrina gerą savijautą

Globos namų bendruomenės nariai visada noriai buriasi į slaugytojos Elmutės organizuojamus praktinius kvėpavimo užsiėmimus, jų metu ne tik giliname taisyklingo kvėpavimo žinias, bet ir atsipalaiduojame.
 
Pirmųjų užsiėmimų metu bendruomenę stebino specialistės naudojami taisyklingo kvėpavimo metodai ir priemonės, pavyzdžiui kvėpavimas per šiaudelį, figūrinis kvėpavimas, tačiau dabar - mums tai malonumas ❤
 
Taisyklingas kvėpavimas moko mus kaip maksimaliai išnaudoti visą plaučių tūrį ir kontroliuoti kvėpavimą. Taisyklingas kvėpavimas turi būti gilus, lėtas ir ritmingas, taisyklingo kvėpavimo taisykles primena Elmutė.
 
Dauguma žmonių kvėpuodami naudoja tik dalį savo plaučių tūrio. Jie kvėpuoja paviršutiniškai, per mažai išplėsdami krūtinės ląstą ir nepakankamai aprūpina organizmą deguonimi. Tokie žmonės vaikšto susikūprinę, kenčia nuo nugaros ir sprando skausmų, labai greitai pavargsta.
 
Taisyklingas, visavertis kvėpavimas, gerina kraujo cirkuliaciją, deguonies panaudojimą, didina gyvybinę plaučių talpą, nuramina protą, nervų sistemą, sumažina psichinę ir raumenų įtampas, šalina depresijos simptomus ir emocinį nestabilumą.

Muzika vienija senjorus

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose gyvenantys senjorai ypatingai džiaugiasi turėdami galimybę dainuoti ir išgirsti lietuvių liaudies dainas, kurias atlikdami atlikėjai groja skirtingais muzikos instrumentais.
 
Šį senjorų norą išgirdo Globos namuose dirbanti muzikos mylėtoja Ilona ir į svečius pakvietė senjorų klubą „Šešupės vingis".
 
Senjorų klubo muzikantai susiburia Janukiškiuose savo veiklą įgyvendindami jau septynerius metus. Per septynerius metus klubo bendruomenė dalyvavo daugelyje švenčių, turėjo ne vieną smagią kelionę pas gerus draugus į svečius.
 
Garsiai skelbdami bendruomenė šūkį - BENDRAUKIME! Muzikos mylėtojai atvyko pas mus į svečius, žaviuosius svečius pristato Globos namų specialistė Ilona.
 
Senjorų klubo „Šešupės vingis" atlikėjai Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenei padovanojo koncertą, kuriame Globos namų moterų ansamblio „Magnolijos" damos dainavo jau žinomas lietuvių liaudies dainas.

Rankdarbių kūrimas prilygsta meditacijai

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų specialistų komandoje netrūksta talentingų asmenybių, viena jų – auksarankė Alvyra, moteris nuolat stebinanti Globos namų bendruomenę savo kūryba, Globos namų viešosios erdvėse nuolat eksponuojami moters nerti, megzti rankdarbiai.
 
Gamtai spalvinant Rėkyvos ežerą ryškiomis spalvomis, specialistė subūrė kruopščiausias Globos namų senjores į rankdarbių edukaciją „Madmuazelių šokis“.
 
Mezgimas - puiki smegenų mankšta, o kai kurios moterys sako, kad joms laikas su pamėgtais rankdarbiais prilygsta meditacijai, kurios metu pasimiršta sveikatos problemos, gerėja emocinė sveikata, rankdarbių edukacijos naudą įžvelgia individualios priežiūros darbuotoja Elvyra.
 
Mezgant, neriant, siuvinėjant ar užsiimant kitais rankdarbiais yra masažuojamos pirštų galuose esančios nervų galūnės, kurios susijusios su smegenų dalimi, reguliuojančia nervų sistemą, vidaus organų veiklą.
 
Rankdarbystė atpalaiduoja, slopina stresą, reguliuoja širdies ritmą, sumažina kraujo spaudimą, sumažina ar visai nuima galvos skausmą, nemigą. Teigiamų emocijų suteikiantis šis užsiėmimas gali padėti įveikti ir lėtinį nuovargį.
 
Yra įvairių rekomendacijų, kaip tam tikra rankdarbystė padeda esant atskiriems negalavimams. Pavyzdžiui, maudžiantį dantį, skaudamą ausį ar kosulį esą padeda numalšinti nėrimas vašeliu.
 
Megzti virbalais patariama jautrios nervų sistemos žmonėms, taip pat sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, virškinimo sutrikimais.
 
Psichologai teigia, kad rankdarbių terapija yra veiksmingesnė, kai žmonės mezga, neria grupėje. Tai padeda lengviau išgyventi netektis, skyrybas, išsivaduoti iš slogių minčių, depresijos. Be to, mėgstamas užsiėmimas kartu su bendraminčiais – puiki socializacijos priemonė. Kurdami žmonės bendrauja, dalijasi įspūdžiais, potyriais, vieni kitiems pataria.
 
Šiandien medžių lapams sukantis tarp šakų, Globos namų fojė sukasi spalvotomis suknelėmis pasipuošusios žaviosios madmuazelės.

Dalyvaujame šiaudinių sodų kūrimo dirbtuvėse

Nuo seno yra žinoma, kad šiaudiniai sodai neša laimę ir sėkmę. Jie buvo ir iki šiol yra svarbi mūsų tautos dalis. Anksčiau šiaudiniai sodai buvo kabinami virš kūdikio lovelės, dovanojami jaunavedžiams, jais puošiami namai įvairių švenčių proga, su naujomis kūrybinėmis dirbtuvėmis mus supažindina socialinė darbuotoja Žydrūnė.
 
Globos namuose lankėsi tautodailininkė Raimonda Kiminaitė, specialistė teigia, kad nėra sukūrusi dviejų identiškų sodų, moteris sodus kuria pagal galvoje gimstančius vaizdinius, o brėžiniais naudojasi retai.
 
Raimonda Sodus pradėjo verti prieš 25 metus, pirmoji pažintis su sodais įvyko penktoje klasėje darbų pamokos metu. Pirmoji pažintis užbūrė todėl nesiliauju vėrusi, juokauja Raimonda.
 
Globos namų bendruomenės narių pažintis su šiaudiniais sodais - nauja patirtis, pirmojo susitikimo metu mokėmės pinti reketukus (mažus sodus).
 
Pirmieji bandymai prisiliesti prie šiaudų nedrąsūs ir labai sudėtingi, tačiau mes atkakliai sieksime užsibrėžto tikslo – sukurti bendruomenės šiaudinį sodą.
 
Dėkojame savanorei Raimonda Kiminaitė už naujas patirtis ir kūrybinius atradimus ❤

Mūsų senjorai naujienas sužino pirmieji

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Šiaulių skyrius bendradarbiauja su informaciniais partneriaisi Etaplius, kurių redakcija pradėjo socialinės partnerystės akciją - dovanoja laikraščius įvairių organizacijų globojamiems šiauliečiams.
 
Gerieji draugai kiekvieną penktadienį mūsų senjorus džiugins Etaplius savaitraščiu.
 
Globos namų bendruomenės nariai džiaugiasi galėdami sužinoti apie Šiaulių regiono aktualijas, paskaityti TV programą, horoskopus ir kt.
 
Ačiū už partnerystę ❤❤❤

Kvapnieji Vilkdalgiai puošia gražųjį mūsų sodą

Globos namų sodą jau kelias savaites puošia spalvingi vilkdalgiai, geriau žinomi kaip irisai. Vildalgio augalas turi ne tik pačių įvairiausių spalvų barzdas, bet ir ragus, sparnelius, skiriasi žiedų formos, augalai mus džiugina pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Garsus graikų mąstytojas Hipokratas vilkdalgius pavadino vaivorykštės deivės Iris vardu, nes jie keri žiedų spalvomis – nuo baltos iki beveik juodos, augalai gali būti taškuoti, dėmėti, dryžuoti. Anksčiausiai pražysta žemieji, vėliau - hibridiniai barzdotieji ir sibiriniai vilkdalgiai.

Vilkdalgių grožis ir kvapas užburia! – puikiomis emocijomis dalinasi Globos namų socialinė darbuotoja Rita, specialistė subūrusi senjorus nuolat gražina Globos namų gėlynus. Žavioji sodininkų bendruomenė džiaugiasi skirtingais vilkdalgių žiedynais ir spalvine gama primindama, kad vilkdalgiai savo grožiu mus džiugins mažiausiai penkerius metus, mat vilkdalgiai ilgametės gėles.

Vilkdalgių sodinimas bei priežiūra – terapinis užsiėmimas Globos namų bendruomenės nariams, ji puikiai atpalaiduoja, taip pat padeda mažinti įtampą, suteikia sielos ramybę.  

 

Dalyvaujame projekte „Žalios palangės – Ramunėlė“

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės nariai mėgsta inovacijas, štai socialinės darbuotojos Žydrūnės inicijuotas birželio mėnesio eko projektas „Žalios palangės – Ramunėlė“ eina į pabaigą.
 
Savarankiško gyvenimo namuose gyvenantys senjorai išbandė naują gėlių auginimo metodą - augantį pieštuką.
 
Dažnai pamatę pieštuką, imame jį į rankas ir piešiame arba rašome, šis metodas kitoks – stebuklingasis pieštukas pagamintas iš perdirbto popieriaus, jame yra ramunėlių sėklų.
 
Galąsdami pieštuką, drožlių neišmeskite, o jas pasodinkite ir pamatysite žydinčias gėles. Kuo daugiau rašysite, tuo daugiau gyvenimas žydės, projekto pradžioje pasakojo Žydrūnė.
 
Šiandien žavūs Ramunėlės žiedai puošia mūsų gražiųjų namų palangę, ar mėgstate išbandyti naujoves Jūs?

Skanaujame gardžias salotas

Mitybos specialistai nuolat akcentuoja subalansuotos mitybos svarbą žmogui, maisto produktų iš kiekvienos grupės turi būti suvalgomas tam tikras kiekis, daug dėmesio skiriant augalinės kilmės produktams – daržovėms!
 
Dėkojame Liudui Damašiui už gardžių, ekologiškų salotų glėbį !!!

Emocijų raiška kūrybinėje popietėje su Jurgita

Emocijos yra labai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, skirtingi žmonės emocijas jaučia skirtingai. Nesvarbu ar žmogus gali pasakyti, ką jis jaučia duotuoju momentu, bet pats emocinis gyvenimas labai svarbus tiek sąmoningai suvoktame, tiek nesąmoningame žmogaus pasaulyje, nes emocijos paliečia daugelį žmogaus gyvenimo aspektų: jos randa kelią per žmogaus mintis, jausmus ar veiksmus.
 
Psichologai, tyrinėjantys žmonių santykius, teigia, kad emocijos perspėja žmogų apie aplink jį vykstančius procesus, pasakoja psichologė Jurgita.
 
Šiandien, geltonos spalvos prieglobstyje kalbame emocijas ir skirtingus pojūčius kuriuos jos sukelia. „Mūs sapnai lai ramūs būna, kaip tęsinys gražių dienos darbų. Ir laimė pildosi tik išlaukta, neišgalvota, su begalybe atspalvių jaukių“, popietę pradeda Jurgita.
 
Jaukioje popietėje, skanaudama ledus, susirinkusi Globos namų bendruomenė mėgaujasi Globos namų psichologės Jurgitos Ulčinės kūryba, specialistė dalinasi eilėraščių rinkinio „Linksmos dienos“ eilėmis.
Kasdienybė kupina skirtingų patirčių, skirtingų akimirkų kurias užpildo skirtingos emocijos, jausmai, mintys, kiekviena iš jų unikali, svarbu išmokti jas pažinti.
 
Nelaukdami asmeninio įkvėpimo, kalbėdamiesi apie emocijų valdymo pratimus, žingsniuojame link „Basų pėdų tako“, kuris spalvotas, kupinas skirtingų tekstūrų paviršių – takas kaip tos skirtingos emocijos, žiūrėk vieną dieną džiaugiamės, o kitą dieną – nori verkti, dalinasi įspūdžiais senjorai.
 
Žingsniuojant skirtingų pojūčių – „Basų pėdų taku“, žavią popietę Jurgita baigia mintimis apie laimę: „Gyvenimas yra labai spalvingas, jame daug įvairių spalvų. Tarp jų ir laimės spalvos švyti, kokią nupiešim ją – tokia ir bus“.
 
Būkite laimingi, mylėkite ir tęskite laimės kelionę!

Dalyvaujame taškavimo edukacijoje „Kūryba per taškelius"

Taškavimas - malonus, kūrybingas, emocionalus ir kartu užburiantis užsiėmimas, taškuoti galima bet kokią figūrą, nereikia iš anksto žinoti, kaip atrodys sukurtas piešinys, svarbu užsiėmimo metu atsipalaiduoti ir išlaisvinti vidines, kūrybines mūzas.
 
Edukaciją „Kūryba per taškelius“ Globos namų bendruomenės nariams padovanojo, taip pat lydėjo nuo pirmo iki paskutinio taško Taškuota Laimė įkūrėja Monika.
 
Slaugytoja Elmutė džiaugiasi aktyviai į naują veiklą įsitraukusiu dideliu būriu Globos namų bendruomenės narių, mat taškavimo technika gerina dėmesio sutelkimą, lavina motoriką, skatina savarankiškumą.
 
Edukacijos pradžioje dalyviams buvo nedrąsu išbandyti naują techniką, bet veiklos pabaiga vainikuota nuostabiais darbais ir emocijomis.
 
Taškavimo procesas kaip gyvenimas, prasideda vienu tašku ir baigiasi padėjus paskutinį.