Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Parafino vonelės lepina senjorų rankeles

Kineziterapeutė Jutgita Savarankiško gyvenimo namų senjorų rankeles lepina parafino terapija.
 
Procedūros metu senjorų rankos yra veikiamos šilto parafino vaško, kuris leidžia numalšinti rankų raumenų ir sąnarių skausmus. Šiltas parafinas stimuliuoja kraujotaką, tai įtakoja rankų raumenų atsipalaidavimą ir skatina gijimo procesus.
 
Parafino vaške esantys natūralūs aliejai taip pat efektyviai minkština ir švelnina rankų odą, pagerina nagų būklę, procedūros nauda dalinasi specialistė.

Kalėdinės dainos džiugina senjorų širdis

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose apsilankė vasara Ne kalendorinė, o nuostabių žmonių - Šiaulių kultūros centro kamerinio orkestro "Vasara" kolektyvas su vadovu Kornelijumi Luote.

Apsilankymo metu svečiai padovanojo senjorams vasariškos šilumos ir džiugino iš veido nedingstančiomis šypsenomis.

Popietę baigėme Kalėdinių sveikinimų renginiu, kuriame senjorai padedant Globos namų specialistams dekoravo šventines atvirutes.

Individualios priežiūros darbuotojas Saulius Savarankiško gyvenimo namų bendruomenės nariams priminė Kalėdų šventimo tradicijas įvairiose pasaulio šalyse: Australijoje, Brazilijoje, Botsvanoje, Kolumbijoje, Indijoje, pasakojimo intarpuose specialistas susirinkusiųjų širdis džiugino žaviomis dainomis.

Laukdami švenčių aktyviai sportuojame porose

Kineziterapeutė Jurgita pabrėžia, kad pratimai poromis suteikia ne tik pasitenkinimą, stiprina raumenų sistemą, gerina kraujotaką, bet ir turi įtakos tarpasmeniniams senjorų santykiams.
 
Bendra treniruotė porose leidžia suvokti sportinę veiklą ne kaip monotoniją, bet kaip smagų žaidimą, padedantį atsikratyti streso ir atsipalaiduoti.

Mūsų namuose ilgiausio obuolių pyrago rekordas

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė šventė Pyragų dieną, kepėme gardžiausią, rekordinį obuolių pyragą, kurio ilgis 7 metrai 52 centimetrai!!!
 
Siekiant iškepti rekordinį gardėsį subūrėmę visą bendruomenę, vieni pirkome pyrago kepimui reikalingus produktus, kiti – negailėjome savo laiko ir jėgų pasiruošimo darbams ir pačiam kepimo procesui.
 
Išsirinkti tinkamą receptą ir paruošti burnoje tirpstantį pyragą gali kiekvienas, tačiau iškepti purų rekordininką – didis iššūkis, reikalaujantis daug kantrybės ir kruopštumo, savo rekordininką kepėme net 3 dienas.
 
Ilgiausiam obuolių pyragui iškepti prireikė: 60 kilogramų obuolių, 150 kiaušinių, 10 kilogramų cukraus, 8 kilogramų miltų, 200 gramų kepimo miltelių, 150 gramų vanilės, 1 kilogramo sviesto, 1 litro grietinės, 0,5 kilogramo manų kruopų ir 0,5 kilogramo cinamono.
 
Iškeptu rekordiniu obuolių pyragu vaišinosi didelė Globos namų bendruomenė, socialiniai partneriai ir draugai: Dienos centro Goda lankytojai, Rėkyvos ambulatorijos žaviosios medikės, vaistinės Camelia farmacininkė, Rėkyvos kultūros namų bendruomenės moterys, Rėkyvos seniūnijos nariai, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Rėkyvos filialo bendruomenės narės ir prekybos centro Kubas personalas.
 
Mėgaukitės obuolių pyragu ir gerų draugų būriu!

Tarptautinė praktinė konferencija „Europinis mitybos švietimo tinklas žmonėms, turintiems įgytą negalią: patirtis ir iššūkiai“

Lapkričio 11 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namų atstovės dalyvavo tarptautinėje praktinėje konferencijoje „Europinis mitybos švietimo tinklas žmonėms, turintiems įgytą negalią: patirtis ir iššūkiai“

Šildanti liepsnos magija

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų Savarankiško gyvenimo namų padalinyje vyko žvakių liejimo edukaciniai užsiėmimai.
 
Žvakių gamyba – įdomus ir atpalaiduojantis, kartu ir sudėtingas procesas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės.
 
Žvakių gamyba - terapija, kuri puikiai atpalaiduoja, suteikia ramybės pojūtį, taip pat padeda mažinti įtampą, skatina kūrybiškumą, teigia socialinė darbuotoja Tatjana.
 
Edukaciniuose užsiėmimuose senjorams siekiama suteikti ne tik teorinių žinių, bet ir ugdyti praktinius įgūdžius gaminant kvapnias rankų darbo žvakes namų sąlygomis.
 
Norint pasigaminti natūralią, aromatingą žvakę, Jums reikia turėti sojų vaško, dagčių, aromatinių ir eterinių aliejų, žvakių gamybai skirtų indų (mes naudojome kokoso kevalą) bei metalo indo vaškui šildyti.
 
Kad žvakės būtų spalvotos galima naudoti ir žvakių gamybai skirtus dažus, gamindami žvakes mes pasirinkome baltą ir žydrą atspalvius.
 
Rankų darbo sojų vaško žvakė galėtų būti puiki dovana artimajam, kolegai ar draugui.
 
Jaukių akimirkų, šildančios liepsnos magijos apsuptyje!

Savarankiško gyvenimo namų bendruomenė propaguoja tvaraus gyvenimo stilių

Individualios priežiūros specialistui Sauliui netrūksta kūrybinio įkvėpimo, Globos namų bendruomenės nariams specialistas suorganizavo tvaraus gyvenimo renginių ciklą.
 
Pirmojo renginio metu specialistas Globos namų bendruomenę pakvietė į floristines dirbtuves, kuriose bendruomenės moterys kūrė rudenines, lauko gėlių kompozicijas.
 
Įpusėjus savaitei Saulius surengė apskritojo stalo diskusiją – viktoriną, kurioje bendruomenės nariams priminė daržovių ir vaisių svarbą žmogaus gyvenime.
 
Degustacinėje popietėje, Sauliaus gitaros stygoms džiuginant senjorių širdis, damos vaišinosi rudens saldėsiais ir žolelių arbata.

Sapnų gaudyklės - sapnams gaudyti

Ką daryti, jei ramybės neduoda įkyrios mintys, nuovargis, stresas, o tik pradėjus snausti prieš akis išnyra ne baltos avytės, bet košmarai?! Galbūt viskas, ko jums reikia, – tai sapnų gaudyklės?
 
Kaip teigia socialinė darbuotoja Tatjana, pasidaryti patiems sapnų gaudyklę yra nesudėtinga, tačiau užima laiko ir pats gamybos procesas reikalauja kantrybės, bet rezultatai džiugina, todėl būtinai išbandykite!
 
Sapnų gaudyklė – ne tik jaukus ir originalus miegamojo interjero akcentas. Legendos skelbia, kad šis indėnų kilmės amuletas apsaugo nuo blogų, piktų minčių ir dvasių, nemalonių sapnų, padeda greičiau užmigti ir miegančiajam siunčia ramius, spalvotus ir džiugius linkėjimus iš sapnų pasaulio.
 
Sapnų gaudyklės istoriją skelbia net kelios legendos, viena jų – apie šamaną Lakotą. Legendoje pasakojama, kad jis vaikščiojęs aukštai kalnuose ir pamatęs stulbinamą viziją. Didis mokytojas ir išminčius Iktomis šamanui pasirodęs voro pavidalu. Dalydamasis savo išmintimi apie gyvenimą ir jo ciklus, Iktomis senuko Lakotos amulete, kuris buvo padarytas iš gluosnio vytelės, papuoštos arklio plaukais, plunksnomis ir karoliukais, surezgė voratinklį. Jis kalbėjęs, kad tas iš vytelės susuktas ratas – tarsi žmogaus gyvenimas: gimimas, vaikystė, branda, senatvė, mirtis. Viskas sukasi ratu, kur prasideda, ten baigiasi ir vėl kartojasi kitų žmonių gyvenimuose.
 
Kiekvienas iš mūsų pats pasirenka savo kelią: geros aistros nukreipia teisingu, blogos – klaidingu keliu. Todėl voratinklis yra idealus ratas su centre esančia kiauryme, pro kurią pas žmogų atkeliauja geros mintys, o blogos susipainioja voratinklyje ir išnyksta su aušra. Taigi nuo tų laikų sapnų gaudyklė buvo kabinama galvūgalyje ir nuoširdžiai tikima jos galiomis pakeisti žmogaus gyvenimą, padėti jam harmoningai ir darniai sugyventi su pasauliu, prisišaukti norimą sapną.

Jubiliejinė šventė Savarankiško gyvenimo namuose

Džiaugdamiesi saulės spinduliais, rugsėjo 6 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kiemelyje šventėme Savarankiško gyvenimo namų padalinio veiklos dešimtmetį!
 
Džiaugiamės, kad mums svarbioje gimtadienio šventėje dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, Lietuvos Respublikos seimo narys Stasys Tumėnas, socialiniai partneriai ir didelė Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė.
 
Dešimtojo gimtadienio šventėje netrūko gražių svečių sveikinimų, kurie gintaro dulkėmis kilo į dangaus žydrynę.
Šventėje netrūko geros nuotaikos ir prasmingų pokalbių, o puikią muzikinę atmosferą dovanojo dienos centro Goda „Spalvų muzikos orkestras“, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistės ir žaviosios Šiaulių artrito draugijos „Artis“ moterys.
 
Įpusėjus šventei, svečius kvietėme dalyvauti keramikos dirbtuvėse, kuriose šventės dalyviai turėjo galimybę sukurti bendrą šventinę kompoziciją, kuri papuoš Savarankiško gyvenimo namus.
 
Džiaugdamiesi puikiai praleista popiete, skanavome vasariškai gaivų gimtadienio tortą.
 
Dalindamiesi šventės akimirkomis, dar kartą dėkojame šventės svečiams už kokybišką laiką praleistą drauge!
Dėkojame Irenos gėlių ūkiui už nuostabias gėlių kompozicijas papuošusias kiemo teritoriją, nuoširdžiai dėkojame Gėlių Rasa ir MixFlora už gėlių žiedus, kurie papuošė šventės erdves.
 
Dėkojame Šiaulių raudonojo kryžiaus savanoriams už pagalbą šventės metu.
 
Ačiū, kad buvote ir esate drauge!!!
 
Šventės akimirkas viešinama mūsų draugai Šiaulių miesto savivaldybė ir Etaplius naujienų portalas.

Spalvų paletė muilo burbule

Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad senovėje muilas buvo gaminamas iš medžio pelenų ir vandens mišinio, kuris buvo virinamas ir jame tirpinami riebalai, kūrybines muilo dirbtuves pristatydama pasakojo socialinė darbuotoja Žydrūnė.
 
Baigiantis tropinei, lietuviškai vasarai Globos namų senjorai kūrybinėse muilo gamybos dirbtuvės, kurias vedė žavioji edukatorė Rumunė, domėjosi muilo gamyba ir patys gamino vasara kvepiantį muilą.
 
Edukacijos metu išminčiai maišė ir derino spalvas, rinkosi mėgstamus kvapus, muilo gabalėlius puošdami Provanso gėlėmis – levandomis.
 
Mielieji, kurkime pozityvą, grožį ir gėrį :)