Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Dalyvaujame taškavimo edukacijoje „Kūryba per taškelius"

Taškavimas - malonus, kūrybingas, emocionalus ir kartu užburiantis užsiėmimas, taškuoti galima bet kokią figūrą, nereikia iš anksto žinoti, kaip atrodys sukurtas piešinys, svarbu užsiėmimo metu atsipalaiduoti ir išlaisvinti vidines, kūrybines mūzas.
 
Edukaciją „Kūryba per taškelius“ Globos namų bendruomenės nariams padovanojo, taip pat lydėjo nuo pirmo iki paskutinio taško Taškuota Laimė įkūrėja Monika.
 
Slaugytoja Elmutė džiaugiasi aktyviai į naują veiklą įsitraukusiu dideliu būriu Globos namų bendruomenės narių, mat taškavimo technika gerina dėmesio sutelkimą, lavina motoriką, skatina savarankiškumą.
 
Edukacijos pradžioje dalyviams buvo nedrąsu išbandyti naują techniką, bet veiklos pabaiga vainikuota nuostabiais darbais ir emocijomis.
 
Taškavimo procesas kaip gyvenimas, prasideda vienu tašku ir baigiasi padėjus paskutinį.

Minties ir formų darna kūrybinėse dirbtuvėse

Savarankiško gyvenimo namų bendruomenės nariai nuolat spalvina savo kasdienybę gaudydami kūrybinius vėjus.
 
Socialinė darbuotoja Žydrūnė pabrėžia, kad Savarankiško gyvenimo namuose gyvenantys senjorai kūrybinėse veiklose atranda naujas, jiems nežinomas asmenines savybes ir talentus.
 
Ieškodama naujų idėjų, specialistė suorganizavo kūrybines dirbtuves „Minties ir formų dialogas", kuriose savo patirtimi pakvietė pasidalinti papuošalų kūrėją Giedrę.
 
Užsiėmimo metu, papuošalų kūrėja senjorams pristatė savo kuriamus papuošalus ir išmokė susikurti vienetinius aksesuarus.
 
Polimerinis molis - nauja medžiaga papuošalų gamyboje, savo struktūra jis primena vaikystėje minkytą plastiliną.
Naudodami tik pirštus ir kūrybiškumą kibome į darbus, pradėjome nuo paprasto proceso – minkėme molio gabalėlius, kurdami struktūrą, gamindami aksesuarus.
 
Kūrybinių dirbtuvių dalyvės džiaugiasi naujais papuošalais, kuriais iškart pasipuošė, o vyrai – džiaugiasi naujais raktų pakabukais ir malonia moterų draugija.

Vidinis balansas – raktas į specialistų darbo kokybę

Kvėpuoti gebame visi, nes tai gyvybiškai svarbus procesas kiekvienam iš mūsų, tačiau retas žinome, kad sąmoningas kvėpavimas turi įtakos mūsų fizinei, dvasinei ir psichologinei sveikatai.
 
Rebefingo kvėpavimo terapija skaičiuoja jau tūkstančius metų ir moko, kaip pasitelkus kvėpavimą galima atsipalaiduoti, atsikratyti blogų emocijų, neigiamų išgyvenimų, pasakoja slaugytoja Elmutė.
 
Specialistė Globos namų bendruomenės moteris suburia Rebefingo kvėpavimo sesijoms, esant vidiniam susibalansavimui ir raiška gyvenime su kitais žmonėmis harmoningesnė, šiltesni ir nuoširdesni santykiai su artimaisiais ir aplinkiniais, teigia specialistė.
 
Slaugytoja Elmutė išskiria pagrindines priežastis, kodėl kiekvienas žmogus turi mokytis sąmoningo kvėpavimo:
 
- stebint savo emocijas, jausmus kvėpavimo sesijos metu – didinamas emocinis raštingumas, pažįstama save;
- kvėpavimo praktikos stiprina imuninę sistemą;
- kvėpavimo praktikos padeda išlieti jausmus;
- su kvėpavimo instruktoriumi ar grupe pasidalinus kvėpavimo metu patirtais išgyvenimais, suvokimais, tam tikra prasme vyksta neformalus psichoterapinis procesas;
- kvėpavimo metu, praturtinant kūną deguonimi bei energija, vyksta energinių blokų (trigerių, trauminių patirčių) šalinimas.
 
Taigi apibendrinant – kvėpavimas padeda pažinti save, suvokti fizinio kūno, jausmų ir minčių dermę, suvokti save holistiškai, suvokti save, kaip dvasinę būtybę fiziniame kūne.
 
Džiaugiamės turėdamos galimybę išbandyti naujus metodus ????

Fraktalų piešimas – kelias į save per spalvas ir formas

Globos namuose vyko edukacija „Fraktalų piešimas“, kurią vedė viešnios iš Šiaulių miesto savivaldybės „Aido“ filialo vyresn. bibliotekininkė Ieva Kadžiulytė ir kultūrinės veiklos vadybininkė ryšiams su visuomene Jurgita Januševičiūtė – Taralė.
 
Edukacija organizuota įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuotą projektą „Lietaus vaikai po bibliotekos skėčiu 2“.
 
Kas yra fraktalai ir fraktalų piešimas?
Terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, reiškiančio „sudarytas iš dalių“ ir yra naudojamas tiek matematikoje, tiek ir įvardinant mus supančius reiškinius. Fraktalinės formos yra visur aplinkui mus – tai ir debesys, ir kalnagūbrių viršūnės, ir gėlių žiedlapiai, ir jūros bangos, ir medžių lapuose atsikartojanti paties medžio forma ir dar daug kitų.
 
Kuo naudingas ir kur naudojamas fraktalų piešimas?
Fraktalinis piešimas yra puiki savidiagnostinė priemonė, naudojama dirbant su emocinių problemų, traumų, psichologinių sutrikimų, įvairių fizinių negalavimų turinčiais žmonėmis.
 
Pagrindinis fraktalų piešimo tikslas – piešiant ir spalvinant elementarų, kiekvienam prieinamą piešinį susijungti su savo pasąmone, per intuityviai atėjusių spalvų ir formų prizmę ištraukti iš jos informaciją apie savo emocines, psichologines problemas iš praeities, dabarties ir net ateities tam, kad jas galima būtų įvardinti, pripažinti, o svarbiausia – savarankiškai spręsti ir koreguoti per fraktalinį piešimą bei spalvinimą.
 
Globos namų bendruomenė nuoširdžiai dėkoja viešnioms už įdomios edukacijos organizavimą ????????????

Parafino vonelės lepina senjorų rankeles

Kineziterapeutė Jutgita Savarankiško gyvenimo namų senjorų rankeles lepina parafino terapija.
 
Procedūros metu senjorų rankos yra veikiamos šilto parafino vaško, kuris leidžia numalšinti rankų raumenų ir sąnarių skausmus. Šiltas parafinas stimuliuoja kraujotaką, tai įtakoja rankų raumenų atsipalaidavimą ir skatina gijimo procesus.
 
Parafino vaške esantys natūralūs aliejai taip pat efektyviai minkština ir švelnina rankų odą, pagerina nagų būklę, procedūros nauda dalinasi specialistė.

Kalėdinės dainos džiugina senjorų širdis

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose apsilankė vasara Ne kalendorinė, o nuostabių žmonių - Šiaulių kultūros centro kamerinio orkestro "Vasara" kolektyvas su vadovu Kornelijumi Luote.

Apsilankymo metu svečiai padovanojo senjorams vasariškos šilumos ir džiugino iš veido nedingstančiomis šypsenomis.

Popietę baigėme Kalėdinių sveikinimų renginiu, kuriame senjorai padedant Globos namų specialistams dekoravo šventines atvirutes.

Individualios priežiūros darbuotojas Saulius Savarankiško gyvenimo namų bendruomenės nariams priminė Kalėdų šventimo tradicijas įvairiose pasaulio šalyse: Australijoje, Brazilijoje, Botsvanoje, Kolumbijoje, Indijoje, pasakojimo intarpuose specialistas susirinkusiųjų širdis džiugino žaviomis dainomis.

Laukdami švenčių aktyviai sportuojame porose

Kineziterapeutė Jurgita pabrėžia, kad pratimai poromis suteikia ne tik pasitenkinimą, stiprina raumenų sistemą, gerina kraujotaką, bet ir turi įtakos tarpasmeniniams senjorų santykiams.
 
Bendra treniruotė porose leidžia suvokti sportinę veiklą ne kaip monotoniją, bet kaip smagų žaidimą, padedantį atsikratyti streso ir atsipalaiduoti.

Mūsų namuose ilgiausio obuolių pyrago rekordas

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė šventė Pyragų dieną, kepėme gardžiausią, rekordinį obuolių pyragą, kurio ilgis 7 metrai 52 centimetrai!!!
 
Siekiant iškepti rekordinį gardėsį subūrėmę visą bendruomenę, vieni pirkome pyrago kepimui reikalingus produktus, kiti – negailėjome savo laiko ir jėgų pasiruošimo darbams ir pačiam kepimo procesui.
 
Išsirinkti tinkamą receptą ir paruošti burnoje tirpstantį pyragą gali kiekvienas, tačiau iškepti purų rekordininką – didis iššūkis, reikalaujantis daug kantrybės ir kruopštumo, savo rekordininką kepėme net 3 dienas.
 
Ilgiausiam obuolių pyragui iškepti prireikė: 60 kilogramų obuolių, 150 kiaušinių, 10 kilogramų cukraus, 8 kilogramų miltų, 200 gramų kepimo miltelių, 150 gramų vanilės, 1 kilogramo sviesto, 1 litro grietinės, 0,5 kilogramo manų kruopų ir 0,5 kilogramo cinamono.
 
Iškeptu rekordiniu obuolių pyragu vaišinosi didelė Globos namų bendruomenė, socialiniai partneriai ir draugai: Dienos centro Goda lankytojai, Rėkyvos ambulatorijos žaviosios medikės, vaistinės Camelia farmacininkė, Rėkyvos kultūros namų bendruomenės moterys, Rėkyvos seniūnijos nariai, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Rėkyvos filialo bendruomenės narės ir prekybos centro Kubas personalas.
 
Mėgaukitės obuolių pyragu ir gerų draugų būriu!

Tarptautinė praktinė konferencija „Europinis mitybos švietimo tinklas žmonėms, turintiems įgytą negalią: patirtis ir iššūkiai“

Lapkričio 11 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namų atstovės dalyvavo tarptautinėje praktinėje konferencijoje „Europinis mitybos švietimo tinklas žmonėms, turintiems įgytą negalią: patirtis ir iššūkiai“

Šildanti liepsnos magija

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų Savarankiško gyvenimo namų padalinyje vyko žvakių liejimo edukaciniai užsiėmimai.
 
Žvakių gamyba – įdomus ir atpalaiduojantis, kartu ir sudėtingas procesas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės.
 
Žvakių gamyba - terapija, kuri puikiai atpalaiduoja, suteikia ramybės pojūtį, taip pat padeda mažinti įtampą, skatina kūrybiškumą, teigia socialinė darbuotoja Tatjana.
 
Edukaciniuose užsiėmimuose senjorams siekiama suteikti ne tik teorinių žinių, bet ir ugdyti praktinius įgūdžius gaminant kvapnias rankų darbo žvakes namų sąlygomis.
 
Norint pasigaminti natūralią, aromatingą žvakę, Jums reikia turėti sojų vaško, dagčių, aromatinių ir eterinių aliejų, žvakių gamybai skirtų indų (mes naudojome kokoso kevalą) bei metalo indo vaškui šildyti.
 
Kad žvakės būtų spalvotos galima naudoti ir žvakių gamybai skirtus dažus, gamindami žvakes mes pasirinkome baltą ir žydrą atspalvius.
 
Rankų darbo sojų vaško žvakė galėtų būti puiki dovana artimajam, kolegai ar draugui.
 
Jaukių akimirkų, šildančios liepsnos magijos apsuptyje!