Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Vintažinių širdžių magija

Laukdami gražiausių metų švenčių, dažnai keliaujame po prisiminimus. Šiandien, kada Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose kvepia kalėdinių eglučių šakelės, aš prisimenu savo vaikystės namus, pasakoja socialinė darbuotoja Žydrūnė. Kvapas mus nuveda tiesiai ten, kur prisiminimai gyvena ir sąveikauja su emocijomis, todėl jis greičiausiai įžiebia nostalgijos kibirkštis.
Kadangi kiekvieni namai turi turėti savo kvapą, mat kvapas suteikia magijos, paslapties, sukurdamas ir sugrąžindamas mums prisiminimus, žaviose parfumerijos dirbtuvėse kartu su globos namų bendruomenės nariais kūrėme Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kvepalų miniatiūras. Procesas buvo ilgas, parfumerijos dirbtuvėse gimė trys naujų kvepalų ruošiniai kuriuos atidžiai išanalizavę išsirinkome labiausiai mūsų namus atspindintį – Vintažinių širdžių kvapą.
Vintažinių širdžių miniatiūrų rinkinyje, susikūrėme tobulą jaukumo oazę, įsileisdami citrinos, žaliosios arbatos, jazmino, rožės, levandos, alyvos kedro ir muskuso melodiją.
Džiaugdamiesi ypatingomis akimirkomis su šeima, pagalvokite kuo kvepia Jūsų namai?

Helovino linksmybės Globos namuose

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai pasitikdami Heloviną entuziastingai pasinėrė į Helovino dekoracijų gamybą. Sukurtas tikras oranžinis Helovino miestelis, kuriame pilna raganų, vaiduokliukų, moliūgėlių, vorų su musytėmis ir kitų žavingųjų herojų.

Voratinklio nėrimas senjorams virto atpalaiduojančia veikla, o moliūgų drožinėjimas - kūrybingumo išraiška, kuri suteikė nenumaldomai pakylėtų emocijų, mat ryški moliūgo oranžinė spalva -  ištvermės ir stiprumo simbolis. 

Globos namuose pagrindinės Helovino šventės tradicijos - trinta moliūgų sriuba bei kvapnusis moliūgų pyragas, kurį kartu su gyventojais kepė Globos namų darbuotoja Reda. 

Pokštų ir juoko pas mus netrūksta, skanaudami rudens šventės skanėstus, užsidegėme žvakes ir rinkome šventės personažams vardus, kurdami pasaką apie raganaitę burtininkę.

Dainos ir kūrybiniai vėjai Globos namuose

Paskutines spalio dienomis cituojame Stanley Horowitz mintis „Žiema, yra graviūra, pavasaris kaip akvarelė, vasara kaip tapytas paveikslas, o ruduo - kaip visų laikų mozaika".

Nepajutome kaip ruduo jau įpusėjo, nors visai dar - geras oras ir ore kabantys voratinklių labirintai. Minėdamos Bobų vasaros šventę, Globos namų moterys pasipuošė gėlių rašto palaidinukėmis, padažė lūputes, dar iš paskutinių gėlių žiedų pasipuošė stalą ir uždainavo. O dainų grožis, o gražus spindesys aidėjo Globos namuose!

Padainavusios ir pasidalinusios kasdieniniais džiaugsmais, senjorės kartu su vadovėmis Ilona ir Natalija vaišinosi skaniu, dar karštu šokoladu užlietu obuoliu pyragu ir arbata.

Savarankiško gyvenimo namų senjorai kūrybinėse dirbtuvėse ''Laukų gėle, žole žalia'' ir vėl parodė, kad mus supantis pasaulis turi visą ryškiausių spalvų paletę yra nuostabus. Floristikos darbuose atgyjančios gėlės leidžia mėgautis nuostabiais reginiais, nes gėlės teikią džiaugsmą, kelią nuotaiką, energiją, kūrybiškumą, ugdo meile grožiui. Ši kompozicija papuošė dienos centro ,,Goda''' viešąsias erdves.

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimas Savarankiško gyvenimo namuose

Visą savaitę Savarankiško gyvenimo namuose vyko jaukūs renginukai skirti paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.
Norėdami pradžiuginti mums brangius žmones, dovanojant šilumą jų širdims, atidarėme skrybėlaičių parodą ,,Auksinė gija".
Savaitei įpusėjus šventė nusikėlė ir į Globos namų kiemą, kuriame senjorai su socialine darbuotoja Rita iš gėlių, daržovių ir kitų rudens gerybių sudėjo geltoną saulės kompoziciją.
Kūrybinėse dirbtuvėse ,,Žydi sodai" su gėlėmis dekoravome plaukų aksesuarus, galvos juosteles, lankelius ir kt., vėliau aksesuarais pasipuošė Globos namų bendruomenės moterys.
Kulinarinės dirbtuvės ,,Keptas sūris iš močiūtės skrynios" prieskoniavome ir kepėme varškės sūrį, kuriuo vaišinomės gerdami popiečio arbatą.
Baigiantis savaitei namus nušvietė didinga saulėgrąža!

Geltonoji popietė Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose

Spalio 1-ąją Šiaulių miesto savivaldybės globos namai nusidažė geltonai, socialinės darbuotojos Žydrūnės organizuotoje ypatingoje šventėje – Geltonojoje popietėje, minėjome Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.
Geltonomis palaidinukėmis, megztiniais, skarelėmis, kaspinais ir kitais aksesuarais išsipuošę šventės dalyviai, vieningai susėdę prie ilgo bendro stalo džiaugėsi švente, o geltona spalva įnešė daug šviesos, šypsenų, tyriausių jausmų ir gerų emocijų.
Geltonos popietės svečiai mėgavosi ne tik vieni kitų kompanija, gera nuotaika ir geltonomis vaišėmis, bet ir muzikine programa ir sveikinimais. Šilti linkėjimai mus pasiekė per televizoriaus ekraną iš dienos centro Goda, sveikinimą mums siuntė „Spalvų muzikos“ orkestro nariai ir jų vadovės Ilona ir Natalija.
Dar vienas, energingas ir žavus šokio sveikinimas mus pasiekė iš Extreme šokių mokyklos – senjorus sveikino talentingasis vadovas Darius Marcinkus ir jo auklėtiniai.
Geltonosios popietės kulminacija tapo menininkės Lauros Baltijutės dovana – šaržai senjorams, kurie bus puikus prisiminimas kiekvienam šventės dalyviui.
Akivaizdu, kad pirmasis blynas tikrai neprisvilo, o tikslas, kad Geltonoji popietė taptų tradiciniu Tarptautinės senjorų dienos renginiu, panašu, tiesiog privalo būti įgyvendintas.

Namai kvepia obuolių pyragu ir bandelėmis

Brido ir nubrido vasara, bet vis dar šiltus saulėtus spinduliukus pažerdama, mėgaudamiesi jais mes renkamės sportines veiklas Globos namų kieme. Sportas - sveikata, o gera sveikata – ilgesnis gyvenimo kelias, mat sportas stiprina imunitetą, gerina širdies, plaučių veiklą, o tik tos kelios minutės sportinės veiklos pagerina kiekvieno iš mūsų nuotaiką.
O koks ruduo be obuolių pyrago, kepėme karališką Savarankiško gyvenimo namų senjorų obuolių pyragą, kuris buvo labai purus, trisluoksnis, o skonis - galima ne tik pirštus apsilaižyti, bet ir liežuvį praryti!
Praėjusią savaitę skyrėme popietę kryžiažodžiui „Pasitikrink žinias apie Lietuvą“, visi sprendę kryžiažodį buvo apdovanoti puikiu rašikliu. Kryžiažodžių sprendimo popietės patinka senjorams, jų sprendimai padeda sukoncentruoti dėmesį, praturtina žodyną ir skatina aktyviai bendradarbiauti vieniems su kitais.
Konditerinėse dirbtuvėse „Šiltos babutės bandutės“ kepėme bandeles, kurios buvo nuglostytos moterų rankelėmis, minkant tešlą ir skanaujamos gurkšnojant skanią popiečio arbatą.