Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kino teatras namuose

Tamsėjantys rudens vakarai Globos namų senjorams nėra nuobodūs, mat socialinio darbuotojo padėjėja Irena organizuoja puikius kino vakarus. Šiomis dienomis senjorai žiūrėjo komišką dramą „Filomena“ ir istorinę dramą „Madmuazelė Paradis“.
Kaip tikrame kino teatre, kino mėgėjai vaišinosi spragesiais ir gėrimais, visai netikėtai į vakarinį kino seansą užsuko žavus svečias – rudasis ežys.
Mes leidžiame vakarus prasmingai bei linksmai, o ką veikiate Jūs???

Veidrodėli, veidrodėli, kas pasaulyje gražiausia?

Globos namų moterų kampelis visada kvepia plaukų laku. Jei užsuktumėte pas mus į svečius, Jūs išgirstumėte tyliai caksinčias plaukų žirkles ir garsų moterų klegesį, mat kada mus gražina socialinio darbuotojo padėjėja Irena, pražysta tikrasis moterų grožis!
Lepinkite save – tik tuomet pajusite gyvenimo pilnatvę.

Kūrybinėse dirbtuvėse gaminome rankų darbo muilą

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose lankėsi ir edukaciją Globos senjorams vedė, rankų darbo muilus kurianti Kamilė, teigianti, kad rankų darbo muilas - natūralus gaminys, tinkantis dovanai.
Kamilės pažintis su muilo gamyba prasidėjo prieš pusantrų metų atsitiktinai pamačius muilo gamybos filmuką. Vėliau Kamilė gilino žinias, kaupdama kitų specialistų muilo gamybos patirtį.
Nors pirmieji muilo gamybos bandymai buvo nesėkmingi, tačiau nenuleidusi rankų, moteris metus laiko kūrė ir tobulino savo muilo receptą.
Pagrindinis Kamilės rankų darbo muilų kūrybos tikslas – ne tik sukurti gražius muilus, bet ir pradžiuginti žmones spalvingais ir kvepiančiais muilais, sukuriant kokybišką priemonę kasdieniniam naudojimui.
Rankų darbo muilai gaminami šaltuoju būdu bei brandinami 3-4 savaites, kad būtų išsaugomos vertingosios aliejų savybės.
Džiaugiamės nauja pažintimi ir naujai įgytomis muilo gamybos žiniomis.

Vintažinių širdžių arbatinė džiugina lankytojų šypsenomis

Arbata - vienas nuostabiausių gėrimų, kurį mums dovanoja gamta, mat kokybiška arbata ne tik pasižymi nuostabiu skoniu, bet ir turi gydomųjų galių. Arbata padeda nugalėti nuovargį, suteikia energijos, šaliną nerimą, padeda atsigaivinti nuo karščio, palengviną virškinimą, šalina šlakus ir net nuima galvos skausmą.
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų Vintažinių širdžių arbatinėje, nuolat skanaujame įvairias arbatžoles, kurias auginame patys, arba žoleles mums dovanoja ekologiško ūkio puoselėtoja Gražina.
Kviečiame užsukti į arbatinę jaukiam pasisėdėjimui, skanaujant kvapnią žolelių arbatą!!!

Meilės paukščiai čiulba Savarankiško gyvenimo namuose

Dėkojame Nijolei ir Sauliui Gudeliams už širdžiai mielą dovaną, neišskiriamuosius Agapornius – Pepsį ir Fantutę.
Agaporniai – meilės paukščiai, papūgos kurios yra meilės ir ištikimybės simbolis. Jokios kitos papūgėlės taip nėra prisirišusios viena prie kitos, kaip neišskiriamieji.
Vieną kartą susiporavę Agaporniai kartu išlieką visą gyvenimą, net mirus partneriui kitas išlieka jam ištikimas visą likusį gyvenimą.
Sparnuočiai ramina žmogų, teikia žvalumo, optimizmo. Jų melodingas čiulbėjimas teigiamai veikia psichiką, atpalaiduoja, nuima stresą.

Eko basų kojų takas Globos namų kieme

Mūsų senoliai sakydavo, kad pasivaikščioti basam gamtoje yra tiesiog būtina, pasivaikščiojimas basomis stiprina mūsų imuninę sistemą, padeda atsipalaiduoti bei masažuoja pėdose esančias nervines organizmo zonas, kurias spaudžiant ar liečiant tiesiogiai veikiami mūsų organai. Žmogaus galūnėse yra išsidėstę beveik visi biologiškai aktyvūs organizmo taškai.
Tako rengėjai Romualdas, Tatjana ir Ineta teigia, kad pėdų masažas - atpalaiduoja, šalina nuovargį, gerina miegą padeda kovoti su kasdieniu stresu, įtampa, suteikia kūno ir sielos harmoniją.
Tako ilgis 10 metrų, tai visiškai natūralus, gamtos apsuptyje įrengtas pėsčiųjų takas, kuriuo keliaujama tik basomis. Eidami taku po kojomis pajusite kankorėžius, medžio drožles, riešutų kevalus, akmenukus, smėlio smiltis ir kt.
Vaikščiojimas basomis stiprina mūsų imuninę sistemą, padeda atsipalaiduoti bei masažuoja pėdose esančias nervines organizmo zonas, kurias spaudžiant ar liečiant tiesiogiai veikiami mūsų organai. Žmogaus galūnėse yra išsidėstę beveik visi biologiškai aktyvūs organizmo taškai. Refleksoterapija taip pat padeda kovoti su kasdieniu stresu, įtampa, suteikia kūno ir sielos harmoniją.
Eko basų kojų taku džiaugiamės kiekvieną dieną, planuojame kasmet jį prailginti ir atnaujinti.
Kviečiame ir jus dalyvauti sveikatinimo terapijoje ir kartu pasivaikščioti ekologišku basų kojų taku!

Globos namų lauko teritorijoje suprojektuota spalvingoji augalų paletė

Rytų išminčiai sako: diena be gėlių tolygu dienai be saulės!
Sukurta spalvingoji žiedų oazė yra puiki lauko puošmena prie kurios norisi stabtelėti ir nusifotografuoti vėl ir vėl ir ji mus džiugins iki pat pirmųjų šalnų. Kaip teigia socialinė darbuotoja Tatjana, augalų sodinimas bei jų priežiūra yra savotiška terapija - pasaulyje pripažinta, kaip efektingas žmogaus kūno ir sielos gydymo metodas. Puikiai atpalaiduoja, taip pat padeda mažinti įtampą, suteikia sielos ramybę, kai žmogų supa gėlės, jis jaučiasi emociškai pakylėtas, geresnės nuotaikos, ramesnis.
Gėlių terapija pasaulyje taikoma jau ne vieną šimtmetį. Anot mokslininkų, gydant gėlėmis, žmogaus smegenys išskiria tris hormonus – energizuojantį adrenaliną, raminantį melatoniną ir nuotaiką gerinantį seratoniną – įtakojančius gerą fizinę ir dvasinę savijautą. Negana to, žmogaus kūnas sugeria teigiamą gėlių skleidžiamą energiją (ją gėlės tarsi akumuliatorius sukaupia augdamos, o nuskintos atiduoda aplinkai). Skirtingų spalvų gėlės, skleisdamos skirtingas šviesos bangas, gydo tam tikrus žmogaus kūno organus. Jos arba pripildo žmogų trūkstamos energijos, arba sugeria jos perteklių, taip subalansuodamos jo emocinę būklę. O emocinė pusiausvyra, kaip žinia, padeda sveikti.
Žmogaus kūną ir sielą gydo gėlių išvaizda, spalvos ir aromatai:
- Raudonos gėlės suteikia energijos, reguliuoja širdies veiklą, kraujotaką. Taip pat stiprina imunitetą.
- Oranžinės - slopina alergines organizmo reakcijas, teigiamai veikia kvėpavimą, gelbsti sergant depresija, gerina apetitą, raumenų tonusą.
- Geltona spalva gerina smegenų veiklą, skatina mąstymą, padeda sukoncentruoti mintis ir priimti teisingus sprendimus.
- Žalių tonų gėlės teigiamai veikia nervų sistemą, slopina pernelyg dažnus širdies dūžius. Žvelgiant į žalias gėles, apima ramybė, susireguliuoja kvėpavimas. Žalia spalva teigiamai veikia regėjimą, kaulus. Žalios gėlės gėlių terapijoje dažnai pasitelkiamos į pagalbą gydant chroniškas ligas.
- Mėlynos spalvinės gamos gėlės smegenyse stimuliuoja už puikų miegą ir ramybę atsakingo hormono melatonino išsiskyrimą, įtakoja nepriekaištingą skydliaukės veiklą.
- Violetinės gėlės reguliuoja organizmo metabolinius procesus, mažina apetitą, nervinę įtampą.
Gėlių terapija – ne pramanas! Kaip teigia gyventojai, spalvingų žiedų gausa maloniai užburia kiekvieną, tad šią idėją būtinai tęsime ir kitais metais.
 
 
 
 
 

Saldžios vaišės - stiprina draugystę

Sakoma, kad pirmadienis sunkiausia savaitės diena, tačiau mūsų namuose visos dienos žavios, ypač tos - kada sulaukiame svečių.
Dėkojame Šiaulių skautams už saldžias vaišes senjorams.

Gamtos spalvos įkvepia kūrybai

Ilgėja dienos, šyla oras, todėl Savarankiško gyvenimo namų senjorai aktyviai dalyvauja kūrybinėse veiklose, vieni mezga, kiti - neria, aktyviausieji renka gamtines medžiagas.
Mūsų darbštuoliai numezgė, nunėrė ryškiaspalvius krepšius/rankines, kuriais puošiasi Globos namų bendruomenės moterys.
Socialinė darbuotoja Rita kartu su senjorais iš gamtinių gėrybių sukūrė kompoziciją „Pavasaris viską pakeis", ši kompozicija puošia ir džiugina dienos centro Goda stendą.
Gerų orų ir kūrybinių idėjų!

Pasaulinės poezijos dienos minėjimas

Pasaulinę poezijos dieną Savarankiško gyvenimo namų gyventojai paminėjo skaitydami Salomėjos Neries eiles, kurios tiesiog liejosi iš širdies.
Senjorams skaitomos eilės - savotiškas magiškas ritualas, leidžianti mintimis pasiekti tolumą...
Poezijos šaknys randamos liaudies šokiuose, mat, ritmuoti, rimuoti žodžiai buvo dainuojami, grojant muzikai ir šokant. Taip žmonės išreikšdavo savo emocijas ir patirdavo iškrovą, atsipalaiduodavo.
Seniausiais poetais laikomi Homeras, Heziodas, Pindaras. Jų poezija pasakoja apie dievus, dievų valdomus žmones. Manyta, kad poetas kuria „švento pamišimo“ apimtas, įkvėptas mūzos.
Ankstesniais laikais poetas buvo laikomas dievišku aiškeriagiu, pranašu, pasakojančiu apie Dievus