Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Atvelykio šventė savarankiško gyvenimo namuose

Atvelykis – aštuntoji diena po Kristaus prisikėlimo atspindi Velykų šviesą ir atbaigia Velykų savaitę, kuri rytų bažnyčioje dar vadinama šviesiąja. Velykų naktį pakrikštytieji visą savaitę vaikščiodavo apsirengę baltais krikšto drabužiais, simbolizuojančiais Didįjį šeštadienį jiems dovanotą nekaltumą, o atvelykio dieną juos nusivilkdavo ir užsikabindavo ant kaklo popiežiaus palaimintą Dievo avinėlį iš balto vaško, kuris turėjo nuolat priminti jiems suteiktą nekaltumą ir Avinėlio Jėzaus romumą.
 
Savarankiško gyvenimo namų bendruomenės moterys šiandien garsiai cituoja poeto Eduardo Mieželio eiles: Šimtas zuikiu susirinko, net žalia girele linko. Pakalbėję, pasitarę, jie Zuikio kavinę atidarė! – vienbalsiai šaukia senjorės.
 
Zuikio kavinėje skanaujant morkų pyragą, gurkšnojant morkų sultis ar gardžią arbatą - netrūksta senjorų klegesio ir prasmingų diskusijų.
 
Kavinukėje susibūrusius senjorus, socialinė darbuotoja Žydrūnė įtraukė į kūrybines veiklas, kurių metu senjorai kūrė zuikio portretus, naudodamiesi Baltijos jūros dovanomis – nugludintais akmenėliais ir medžio gabalėliais.
Žavios senjorų kompozicijos puošia Zuikio kavinės lentynas ir džiugina svečių akis.
 
Socialinio darbuotoja padėjėja, drauge su senjorais Zuikio kavinukėje Atvelykio šventei margino kiaušinius, kuriuos dovanojo visiems Globos namų bendruomenės nariams. Užsiėmimo metu, senjorai margino kiaušinius pagal senąsias lietuvių tradicijas – su bičių vašku.
 
Palydėdami balandžio mėnesį, linkime spalvų Jūsų namuose ir kūrybiškumo prie pietų stalo!!!

Margučių rekordas Savarankiško gyvenimo namuose

Savarankiško gyvenimo namuose dirbančios specialistės Rita ir Irena su subūrė Globos bendruomenę bendram tikslui – rekordiniam velykinių margučių marginimo maratonui.
Moterys drauge su bendruomenės nariais dvi savaites klijavo, siuvo, nėrė, akmenukais ir gintaro gabalėliais, spalvotomis juostelėmis ir siūlais dekoravo margučius, kuriais išpuošė Savarankiško gyvenimo namus.
Bendruomenės pastangos nenuėjo veltui, namuose netrūksta spalvų, o velykinis medis žavi visus namų gyventojus ir svečius, mat šiemet pavasarinio berželio šakas papuošė daugiau kaip 100 margučių!
Atėjus saulėtam Šv. Velykų savaitgaliui, savarankiško gyvenimo namų socialinės darbuotojos drauge su senjorais margino margučius, kuriais visa bendruomenė pasipuošė velykinius stalus.
Margučių marginimas senjorams labai svarbus, teigia soacialinė darbuotoja Tatjana, mat kiaušinių marginimas ir jų valgymas nuo seno turi simbolinę prasmę - tai gyvybės, sveikatingumo simbolis.

Kalbame apie laisvę, minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorai teigia, kad „Lietuva – gimtinė, vieta kurioje mes užaugome ir užauginome savo vaikus“.
Prieš kelias dešimtis metų, globos namų senjorai ir jų artimieji aršiai gynė Lietuvos žemę ir lietuvišką žodį, kovodami už mūsų šalies, laisvos ir nepriklausomos valstybės, ateitį.
Šalies nepriklausomybė senjorams didžiai vertinga, sunkiai iškovota Laisvė tik parodo, jog esame didi šalis, teigia Globos namų bendruomenės vyrai.
Šiaulių miesto savivaldybės globos namai prieinami ir kurčiųjų bendruomenės senjorams, todėl minėdami kovo 11-osios šventę apie laisvę kalbame ir gestų kalba.

Trys karaliai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose

Globos namuose sausio 6 d. tradiciškai paminėta Trijų karalių šventė. Trys karaliai Kasparas, Merkelis ir Baltazaras aplankė bendruomenės narius ir dovanojo jiems simbolines dovanas – auksą, smilkalus ir mirą.
 
Trys karaliai senjorus supažindino su atneštomis dovanomis, mat tikima, kad auksas yra prabangos, spindesio ir džiaugsmo simbolis, smilkalai simbolizuoja dieviškumą ir susijungimą su Dievu, o mira - naudojama ligų bei žaizdų gydymui, senėjimui stabdyti.
 
Sveikindami su Naujaisiais metais, linkėdami geros kloties, Trys karaliai pažadėjo sugrįžti kitais metais.

Aktyvus senjoras – sveikas senjoras

Pradėti sportuoti verta ir vyresniame amžiuje, nes žmonės judantys mažiausiais keturias valandas per savaitę, gyvena ilgiau.
Aktyvus gyvenimo būdas, judėjimas, sportas – reikšmingas, lemiantis sveikatą, leidžiantis išvengti daugelio ligų, faktorius. teigia kineziterapeutė Vaida.
Planuodama grupines veiklas, Vaida ieško naujovių – minint Pasaulinę plaučių dieną, specialistė organizavo plaučius stiprinančius pratimus, smulkiąją motoriką lavinančius užsiėmimus.
Laukiant gražiųjų metų švenčių, Vaida kartu su senjorais kuria šokius, kurie padeda atsipalaiduoti, gerina lankstumą ir skatina bendruomeniškumą.
Judėkite, sportuokite ir būkite sveiki
 
Mūsų aktyvias akimirkas galite pamatyti čia (paspauskite nuorodą)

Karpiniai puošia namų viešąsias erdves

Šiaulių globos namuose eksponuojama Šiaulių „Dermės“ mokyklos, kūrybinės studijos „Noriu – galiu – darau“ vadovaujamos mokytojo R. Gabrielaičio, etninės kultūros būrelio vadovaujamo mokytojos J. Sruogaitės mokinių rankų darbo atvirukų ir karpinių paroda.
 
Mielieji, ačiū, kad puošiate mūsų namus :)

Senjorės mokėsi pažinti pagrindines emocijas

Savarankiško gyvenimo namų senjorės, kartu su socialine darbuotoja Žydrūne lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale.
Bibliotekoje vyko emocijų edukacija, kurios metu, pasitelkus bibliotekos teatro namelyje esančias emocijų lėlytes, buvo kalbama apie emocijas. Pasirodo, ne tik vaikams, bet ir suaugusiems reikia susipažinti ir mokėti atpažinti jaučiamas emocijas. Tad edukacija pradėta susipažįstant su pagrindinėmis emocijomis: džiaugsmu, liūdesiu, baime, pykčiu ir kam jos yra skirtos bei kaip išreiškiama kiekviena emocija.
Edukacijos dalyvės galėjo pasirinkti po lėlytę ir pasitelkdamos vaizduotę papasakoti, kodėl ir kokiose situacijose kyla tam tikri jausmai, pvz., kaip teigė viena iš dalyvių, „esu nustebusi, nes atėjau į naują vietą – biblioteką". Taip buvo įvardintos įvairios emocijos. Dar viena užduotis edukacijos dalyvėms – išsirinkti lėlytę, kuri atspindi šios dienos emociją. Džiugu, kad užsiėmime visos moterys jautėsi laimingos.
Emocinei gerovei taip pat svarbu atsipalaiduoti, todėl bibliotekoje vyko smėlio ir šviesos terapija, kurios metu ant smėlio staliukų ir šviečiančių stiklo molbertų buvo piešiamos emocijos ir tai, ką norėjo pavaizduoti edukacijos lankytojos.
Užsiėmimo pabaigoje buvo prieita prie bendros išvados – nereikia bijoti emocijų, net jaučiant ir neigiamas emocijas. „Pavyzdžiui, jei jaučiamas pyktis, geriau jį sutelkti ne į griovimą, o į statymą", – pasakojo edukaciją vedusi Rėkyvos filialo vyr. bibliotekininkė Giedrė Butkutė.
Pasirodo, iš pirmo žvilgsnio vaikams skirti užsiėmimai, gali padėti spręsti ne vaikiškas problemas – suaugusiam žmogui dažnai būna sudėtinga atvirai, netgi sau, pripažinti jaučiamas emocijas, tad šiuo atveju labai padeda įvairios priemonės (lėlytės ir kt.), į kurias šios emocijos yra „perkeliamos". Tad per šiuos „tarpininkus" žmonėms lengviau išsakyti, ką jie jaučia.

Kino teatras namuose

Tamsėjantys rudens vakarai Globos namų senjorams nėra nuobodūs, mat socialinio darbuotojo padėjėja Irena organizuoja puikius kino vakarus. Šiomis dienomis senjorai žiūrėjo komišką dramą „Filomena“ ir istorinę dramą „Madmuazelė Paradis“.
Kaip tikrame kino teatre, kino mėgėjai vaišinosi spragesiais ir gėrimais, visai netikėtai į vakarinį kino seansą užsuko žavus svečias – rudasis ežys.
Mes leidžiame vakarus prasmingai bei linksmai, o ką veikiate Jūs???

Veidrodėli, veidrodėli, kas pasaulyje gražiausia?

Globos namų moterų kampelis visada kvepia plaukų laku. Jei užsuktumėte pas mus į svečius, Jūs išgirstumėte tyliai caksinčias plaukų žirkles ir garsų moterų klegesį, mat kada mus gražina socialinio darbuotojo padėjėja Irena, pražysta tikrasis moterų grožis!
Lepinkite save – tik tuomet pajusite gyvenimo pilnatvę.

Kūrybinėse dirbtuvėse gaminome rankų darbo muilą

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose lankėsi ir edukaciją Globos senjorams vedė, rankų darbo muilus kurianti Kamilė, teigianti, kad rankų darbo muilas - natūralus gaminys, tinkantis dovanai.
Kamilės pažintis su muilo gamyba prasidėjo prieš pusantrų metų atsitiktinai pamačius muilo gamybos filmuką. Vėliau Kamilė gilino žinias, kaupdama kitų specialistų muilo gamybos patirtį.
Nors pirmieji muilo gamybos bandymai buvo nesėkmingi, tačiau nenuleidusi rankų, moteris metus laiko kūrė ir tobulino savo muilo receptą.
Pagrindinis Kamilės rankų darbo muilų kūrybos tikslas – ne tik sukurti gražius muilus, bet ir pradžiuginti žmones spalvingais ir kvepiančiais muilais, sukuriant kokybišką priemonę kasdieniniam naudojimui.
Rankų darbo muilai gaminami šaltuoju būdu bei brandinami 3-4 savaites, kad būtų išsaugomos vertingosios aliejų savybės.
Džiaugiamės nauja pažintimi ir naujai įgytomis muilo gamybos žiniomis.