Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Palaikykite šauniuosius sportininkus!!!

Dienos centras Goda dalyvauja nuotoliniame 2021 metų SENI CUP mini futbolo turnyre ir laukia visų palaikymo bei balsų!
Paspauskite ant filmuko nuorodos ir po ja paspauskite „Patinka" mygtuką
 
Jūsų palaikymas mums yra labai svarbus, todėl prašome Jūsų atiduoti savo balsą už mūsų šauniuosius sportininkus :)
 
 
 
 
 

Dienos centras Goda laukia Jūsų!

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centras Goda teikia dienos socialinę globą darbingo amžiaus (nuo 18 metų) asmenims, turintiems negalią.
Dienos centre gausu vykdomų užimtumo veiklų, veikia socialinės dirbtuvės, kurių metu negalią turintys asmenys mokosi realių darbinių įgūdžių net trijose srityse.
Čia dirbantys specialistai siekia padėti socialinių paslaugų gavėjams įgyti naujų bei palaikyti turimus socialinius įgūdžius, lavinti funkcinius gebėjimus, sudaryti sąlygas išreikšti save, mokytis klausyti kitų ir būti išklausomu, ugdyti pasitikėjimo savimi jausmą

Mamos diena dienos centre Goda

Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių, turinčių gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – mamai.

Ši diena Lietuvoje yra švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį nuo 1928 metų, šiemet tai gegužės 4-oji.

Dienos centre Goda visą savaitę vyko dovanėlių gamyba bei skambėjo sveikinimo žodžiai mamoms, savaitės pabaigoje centre surengtas specialus koncertas, kurio metu lankytojai savo mamoms dainavo joms skirtas dainas bei deklamavo eiles.

Akimirkos iš mamos dienos koncerto (paspauskite nuorodą) 

Žmogus be kūrybos – kaip medis be lapų

Įdomus žmogus visada trokšta tyrinėti pasaulį, jis spinduliuoja energija. Kūryba kiekvienam iš mūsų padeda gyventi, ji leidžia suprasti, kad vis esame žmonės, o žmogus šiame pasaulyje yra išskirtinis.

Dienos centro lankytojams netrūksta kūrybinio įkvėpimo, o darbo rezultatais jie virtualiai dalinasi asmeninėse video parodose:

Vytautas Tumas savo darbų parodoje „Pusė metų kantrybės", pabrėžia kantrybės svarbą.

Video parodą galite pamatyti čia (paspauskite nuorodą)

Jan Jasinovič savo darbų parodoje „2020 - Vasara - Ruduo - 6 mėnesiai", pristato darbus, kuriuose jaunuolis pasakoja apie jo gyvenimo įvykius ir jų eiliškumą, bei svarbą.

Video parodą galite pamatyti čia (paspauskite nuorodą)

Edvinas Monsovskij centro viešosiose erdvės eksponuoja savo darbų parodą „Meno fantazijos“, ryškūs darbai verčia susimąstyti apie gyvenimo prasmę, brandos svarbą kiekvieno iš mūsų gyvenime.

Video parodą galite pamatyti čia (paspauskite nuorodą)

 

Dienos centre netrūksta muzikos terapijos elementų turinčių užsiėmimų, kuriuos ypač vertina dienos centro lankytojai.

Šiame video pirmos grupės vaikinai muzikuoja perkusiniais instrumentais (paspauskite nuorodą)

Muzikuojančius vaikinus galite pamatyti čia (paspauskite nuorodą)

 

Dienos centro užimtumo specialistė Ilona kartu su centro lankytojais rengia video reportažų ciklą „Apie žodžius – kad geriau suprastumėm vieni kitus“.

 

Dienos centro Goda bendruomenė švenčia lietuviškas šventes

Nuo ankstaus Užgavėnių šventės ryto dienos centro Goda kieme pasklido kepamų blynų kvapas. Šventės šeimininkės stengėsi, kad visi šventės dalyviai tradiciškai paragautų mielinių blynų.

Apsirėdę persirengėlių kaukėmis, visi rinkomės kieme prie Morės. Persirengėlių parade netrūko sniego ir triukšmo, velnias gundė žaidimais, čigonė būrė kortomis, o daktarė - gydė visokias negandas.

Šaukdami, žiema, žiema, bėk iš kiemo! Stebėjome, kaip kaitriai degė Morė, nors žiema spardėsi aršiai, blynų prikirtę šventės dalyviai žinojo - ateina spalvingas pavasaris.

Mylime Lietuvą ir aktyviai švenčiame Lietuviškas šventes, tad minėdami sausio 13-ąją kūrėme muzikinį klipą, o vasario 16-ąjai atminti - statėme Lietuvoje žymių pastatų skulptūras iš kaladėlių

 

Klipas skirtas Sausio 13-ąjai paminėti (paspauskite nuorodą)

Skulptūros iš kaladėlių (paspauskite nuorodą)

Kūrybiškas ir jaukus švenčių laukimas

Ne paslaptis, jog didžiosios žiemos šventės kasmet daugumai žmonių yra vienos laukiamiausių. Artėjant Kūčioms, Šv. Kalėdoms bei Naujiesiems metams norisi, jog jų laukimas būtų kuo prasmingesnis, šiltesnis, sukurtų daugiau teigiamų emocijų ir gerumo, todėl dienos centras Goda joms ruoštis pradėjo dar lapkričio mėnesį.

Lankytojų grupės nuolat ieškojo naujų idėjų, kaip šventiškai papuošti dienos centro aplinką. Daugelį papuošimų lankytojai gamino savo rankomis, o jiems sukurti buvo naudojamos įvairiausios priemonės, įskaitant ir antrines žaliavas, kurių panaudojimas yra draugiškas gamtai. Kalėdinių papuošimų gaminimas ne tik išlaisvino kūrybiškumą, bet ir sukūrė vienybės ir šiltumo jausmą, o bendro tikslo siekimas dar labiau suartino dienos centro bendruomenę. Savo gamintomis dekoracijomis lankytojai puošė eglutes, palanges, koridorius ir visus kitus dienos centro kampelius.

Advento laikotarpiu kiekviena grupė susigalvojo ir originalių tradicijų, vieni sutartomis dienomis rinkosi prie bendro stalo gerti arbatos bei skanauti savo gamybos saldumynų, kiti - kūrė advento kalendorius su užduotimis, kurias su dideliu džiaugsmu vykdė iki pat Kalėdų. Priartėjus pačioms Šv. Kalėdoms, dienos centre apsilankė tikrų tikriausias Kalėdų senelis, lankytojai keitėsi dovanomis, gamino dovanėles tėveliams, siuntė kalėdinius palinkėjimus bei kartu dainavo kalėdines dainas.

Dienos centro Goda lankytojai labai laukia Naujųjų metų bei to, ką naujo jie atneš.

                            

Muzika – raktas į širdį

Muzikavimo malonumas Dienos centro Goda lankytojams yra savas ir gerai pažįstamas, Muzikos studijoje vyksta individualūs ir grupiniai užsiėmimai, kuriuose socialinių paslaugų gavėjai džiaugiasi galėdami klausytis, groti, dainuoti ir bendrauti.

Dienos centre veikia Spalvų muzikos orkestras, choras, ansamblis, dainuoja solistai.

Dakinamės akimirkomis iš užsiėmimų:

Spalvų orkestras repetuoja G. Caccini klasikos kūrinį „Ave Maria”

 

Igorio atliekamas kūrinys „Rock“

Mariaus atliekama daina „Vilkas ir septyni ožiukai"

Justo atliekama daina „Kažkas”

Kazimiero ir Ivetos atliekama ištrauka iš kūrinio „Forelė“

Žydrūno atliekama daina „Jurga Jurgita“

Faustos atliekama „Mocarto Lopšinė”

Ievos atliekama daina „Tu prisėdai šalia"

Virtualios parodos dienos centre Goda

Dienos centro Goda Facebook erdvėje eksponuojamos virtualios dailės studijos menininkų parodos, kur autoriai pristato savo darbus, kūrybinius projektus bei dalinasi asmeniniais reagavimo į aplink vykstančius procesus vaizdiniais ir mintimis.

Kviečiame pasižvalgyti po mūsų virtualias parodas:

Arūnos paroda "Mėgstamiausia spalva" 

Justo paroda "Mano gyvenimo ratai" 

Gretos paroda "25 metai orkestrui, 25 metai man" 

Vitalijaus paroda "Spalvos" 

Editos fotografijų paroda "Kojos - batai" 

Laimono piešinių ciklas "Nulenkimai"

Šypsenų ir gerų darbų kupina rudens pradžia

Rudens sezoną dienos centras Goda pasitiko džiaugsmingais sveikinimais, gėlėmis ir šypsenomis. Saulėtą rugsėjį dienos centre atšventėme mokslo metų pradžią, Tarptautinę senjorų bei Socialinių darbuotojų dienas. Jų metu siuntėme šilčiausius linkėjimus visiems senyvo amžiaus žmonėms bei socialiniams darbuotojams, kurie kasdien iš visos širdies dirba norėdami suteikti kuo gražesnę kasdienybę vyresniems, ar negalią turintiems žmonėms. Pirmąjį rudens mėnesį baigėme paminėdami jau net 25-ąjį „Spalvų muzikos“ orkestro gimtadienį. Šiame orkestre 22 gabūs jaunuoliai su negalia groja naudodami spalvų metodiką, perimtą iš Olandijos. Tarp jų – ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centro Goda lankytojai.
Spalį pradėjome su naudingais ir gražiais darbais, spalio 2 dieną dienos centre Goda vyko Pasaulinės gyvūnų dienos minėjimas. Kasmet per Pasaulinę gyvūnų dieną visuomenė yra skatinama susimąstyti, kokią svarbą mūsų gyvenimuose turi gyvūnai, atkreipti dėmesį į gyvūnų apsaugą bei elgesį su jais. Tad renginio metu dienos centro bendruomenė ne tik dalinosi informacija apie gyvūnus bei juos gyvai apžiūrinėjo, bet ir aukojo benamiams gyvūnėliams. Suaukoti pinigėliai ir maistas jau spalio 8 dieną pasiekė mažuosius Šiaulių gyvūnų globos namų gyventojus.
Spalį nepamiršome ir mylimos gamtos, surengėme aplinkos tvarkymo akciją „Darom“. Akcijos dalyviai - dienos centro lankytojai, noriai prisidėjo prie aplinkos gražinimo darbų – grėbėme nukritusius medžių lapus, tvarkėme gėlynus, šlavėme kiemo grindinį.
Džiaugiamės, kad dienos centro Goda bendruomenė prisideda ne tik prie pačio dienos centro aplinkos puoselėjimo, bet ir pagalvoja apie kitus žmones ir gyvūnėlius.
Ruduo dar net nesibaigia, tad dienos centre Goda planuojame tolimesnes veiklas

Dienos centro Goda sportininkai varžėsi boulingo turnyre

Rugpjūčio 19 dieną asociacija „Olimpikas“ organizavo žmonių su negalia boulingo turnyrą, į Šiaulių Apollo boulingo klubą atvyko net 8 komandos iš Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro, VšĮ Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims, Kelmės specialiosios mokyklos Dienos socialinės globos centro, Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centro ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centro Goda.
Turnyre varžėsi per 40 sportininkų, kuriems teko sužaisti po tris partijas, po kurių susumavus trijuose etapuose pasiektus aukščiausius rezultatus paaiškėjo turnyro nugalėtojai bei prizininkai.

Turnyro čempionais tapo Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro sportininkai, antroje vietoje liko dienos centro Goda pirmoji komanda, trečiąją vietą iškovojo Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro antroji komanda.

Daugiausiai taškų surinko ir geriausio žaidėjo prizą pelnė Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro žaidėjas Dovydas.

Visi boulingo turnyro dalyviai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais bei prizais.

Dėkojame savo bičiuliams už smagiai praleistą laiką!