Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Mūsų žavioji Edita, laukia Jūsų palaikymo!

15 min ir Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) sėkmės istorijų konkursas „Žingsniai 2023“ priartėjo prie pabaigos. Portalo lankytojai galėjo perskaityti 20 išskirtinių istorijų ir susipažinti su jų herojais – gyvenimo patirčių užgrūdintais, drąsiais ir įkvepiančiais žmonėmis. 

 

Savo balsu palaikykite mūsų bendruomenės narę Editą, ji konkurse dalyvauja 8 numeriu.
 
Padėkite laimėti Editos įkvepiančiai gyvenimo istorijai! Balsavimas vyksta iki rugsėjo 10 dienos.
 
Balsą atiduosite pažymėję labiausiai patikusios istorijos nuotrauką ir apačioje paspaudę „Balsuoti“ (prieš tai varnele pažymėkite laukelį „Aš ne robotas“).
 
Balsuoti galite už vieną, labiausiai įsiminusią istoriją.
 
Balsuoti galite paspaudę šią nuorodą.
 
Kiekvieno iš Jūsų balsas, mums labai svarbus!!!
 
 

Žolinių šventė džiugina dienos centro bendruomenę

Žolinė - tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena, kurios metu daromos puokštės, kuriose dominuoja javų varpos, permaišytos su darželio ir laukų gėlėmis. 

Svarbiausias Žolinės paprotys - susieiti giminei, draugams, aptarti pabaigtus vasaros darbus, pasidalinti derliumi. 

Renginio metu iš įvairiausių žolynų darėme puokšteles, atlikome keletą užduočių, šokome, dainavome, vaišinomės mėtų arbata, pačių pasigamintu troškiniu.

Karaliaus Mindaugo šventė džiugina bendruomenę

Dienos centre buvo paminėtos Mindauginės - Lietuvos valdovo, karaliaus Mindaugo karūnavimo diena.

Šventės metu dienos centro bendruomenę supažindinome su istoriniais faktais, žiūrėjome filmus apie Lietuvos valstybę ir įsiamžinome nuotaikingoje fotosesijoje, kaip žavūs karaliai ir karalienės.

Mėlynas penktadienis džiugina mus

Mėlyna - jūra ir mėlynas draugus, mėlyna - bendrystė, kuri vienija mus visus!!!

Šiandien dienos centre šauniausias vasaros penktadienis! Mėlyna spalva mus valdė, mat pusryčiavome ir pietavome prie mėlyna spalva serviruoto stalo, pasipuošėme mėlynos spalvos apranga ir pūtėmė spalvotus muilo burbulus, kurie kilo link mėlynos dangaus žydrynės.

 

Mylinčiose rankose „kalba“ molis

Dienos centro erdvėse nuolat šurmuliuoja bendruomenės nariai, meno, konditerijos dirbtuvėse klega bendruomenės narių balsai, kvepia kepiniai, tačiau pasiekus tolimiausią įstaigos erdvę – Keramikos studiją vos įžengus pro duris „kalba molis“.

Keramikos studiją lankantys socialinių paslaugų gavėjai kasdien kuria vienetinius keramikos dirbinius – jie minko molį, lipdo ir dekoruoja keramikos dirbinius. Visi keramikos dirbiniai yra išskirtiniai, mat kūryba rankomis – momentinė, kiekvienas paspaudimas, molio glostymas – vienetinis, nepakartojamas procesas.

Molio užsiėmimai – ne tik smagi, bet ir svarbius įgūdžius lavinanti veikla, būtent molis apima atminties įgūdžius, smulkiąją motoriką, kalbos lavinimą, pojūčių pajutimą, pažinimą bei emocinį vystymąsi per saviraišką, pasakoja keramikė Solveiga.

Dažnai žmonės bijo kūrybinių procesų, teigdami, kad jiems nepavyks, tačiau molis – medžiaga kuri nustebina ją mylinčius, glostančius kūrėjus. Lengvas molio palietimas – žiūrėk, jau formuojame vazą ar dekoruojame saldaininę, svarbiausia kantrybė, pasakoja specialistė.

Sukurtus keramikos dirbinius jau pažįsta Lietuvos ir užsienio šalių keramikos meno mylėtojai, mat juos galima įsigyti dienos centro Goda krautuvėlėje (Žalgirio g. 3) ir amatininkų mugėse.

„Utenos trikotažas" puošia Spalvų muzikos orkestro menininkus

Nuoširdžiai dėkojame Utenos trikožo bendruomenei už natūralios sudėties, vasariškus marškinėlius, kuriais pasipuošę Šiaulių miesto savivaldybės globos namų „Spalvų muzikos orkestro" nariai pasitinka vasaros sezoną.

 

Parodos „Ratuota vasara“ dviračiai džiugina šiauliečius

Šiauliai nuo seno prisistatydavo kaip dviračių miestas, kuriame daug dešimtmečių veikia dviračių gamykla „Baltik vairas“, miesto centre - įsikūręs vienintelis Lietuvoje Dviračių muziejus.

Linksmai Šiaulių miesto savivaldybės globos namų, dienos centro Goda bendruomenei netrūksta kūrybinių iššūkių, vienas iš jų - dviračių paroda „Ratuota vasara“, kurios eksponatais tapo atnaujinti mūsų senelių, tėvelių ir mūsų vaikystės dienas primenantys vaikiški dviračiai.

Parodos atidarymas subūrė gausų būrį šiauliečių, dienos centro Goda sode klegėjo vaikų juokas, šurmuliavo svečiai, skambėjo „Spalvų muzikos orkestro” atliekami muzikiniai kūriniai. Į ratuotai vasariškos parodos atidarymą sugužėjo svečiai iš „Kregždutės", „Drugelio", „Ežerėlio", „Ąžuoliuko" darželių, parodą aplankė Jėzuitų mokyklos moksleiviai, Socialinių paslaugų centro ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės nariai.

„Ratuota vasara” parodoje eksponuojami 28 įvairiomis dekoracijomis puošti dviračiai ir vienas paspirtukas, seniausiam parodos eksponatui net 75 metai!

Paroda bus eksponuojama dienos centro Goda sode (Žalgirio g. 3, Šiauliai) ir visus šiauliečius ir miesto svečius kvies pasigrožėti dviračių ekspozicija darbo dienomis iki rugsėjo mėnesio. 

Labai Jūsų lauksime!!!

Mūsų renginio akimirkas viešina draugas Etaplius paspauskite nuorodą, Šiaulių kraštas paspauskite nuorodą ir Šiaulių miesto savivaldybė paspauskite nuorodą.

 

DUOday akcija dienos centre Goda

Per DUOday įmonės bei organizacijos visame pasaulyje kviečia žmones su negalia išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.

Šią dieną tūkstančiai duetų (“duo” lotynų kalboje reiškia “du”), kuriuos sudaro žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas, praleidžia kartu – susipažįsta su įmone iš vidaus, išbando įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su kolegomis.

DUOday Lietuvoje organizuojama nuo 2019 metų, šiais metais, iniciatyva vyksta net 18 Lietuvos miestų.

Gegužės 25 d. į įvairias dienos centro Goda veiklas įsitraukė #duoday2023 dalyvė, dienos centro specialistai supažindino žavią viešnią Liną su socialinio darbuotojo ir individualios priežiūros darbuotojo profesijomis.

Vakar mus lydėjo sportinis azartas, gera nuotaika ir dainos

Dienos centro Goda sportininkai dalyvavo Tarptautinės žmonių su negalia mini futbolo lygos SENI CUP Lietuva turnyre Prienuose, turnyre dalyvavo 15 komandų iš visos lietuvos.
 
Turnyre dalyvavusių sportininkų miklios kojos skraidino kamuolį po aikštę, budrūs žvilgsniai nepraleido nėi vieno priešininko judesio, mat visi susirinko parodyti savo gebėjimus.
 
Sveikiname Šiaulių miesto savivaldybės globos namų Godos dienos centro komandą iškovojus 8-tą vietą!!!
   
Po rungtynių dalyvius savo dainomis džiugino mūsų mylimas atlikėjas Radži Aleksandrovičius.

Apsaugotas būstas: jaukūs namai, keičiantys gyvenimus

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai, prieš penkerius metus, kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pradėjo įgyvendinti projektą „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“, kurio tikslas – didinti darbingo amžiaus asmenų su proto ir (arba) psichikos negalia, savarankiškumą ir taip įgalinti juos gyventi bendruomenėje pagal jų poreikį, teikiant apsaugoto būsto paslaugas. Projektas buvo vykdomas dviem etapais, pirmasis buvo trumpesnis, o antrasis vykdomas trejus metus.

Daugiau informacijos:

https://etaplius.lt/naujiena/apsaugotas-bustas-jaukus-namai-keiciantys-gyvenimus