Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kasdienybė dienos centre Goda – įdomi ir prasminga

Kai į šeimą ateina neįgalus vaikas, keičiasi visos šeimos kasdienybė. Toks žmogutis išlieka tėvams vaiku ir po pilnametystės, o ši kelionė trunka visą gyvenimą. Didžiulę pagalbą tokios šeimos gauna Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centre „Goda“. Jį pradėję lankyti negalią turintys žmonės nustebina savo tėvus netikėtai atrastu savarankiškumu ir išugdytais gebėjimais. Centro lankytojai ne tik išmoksta socialinių įgūdžių, užsiima kūrybiška veikla, bet ir dalyvauja projektuose, keliauja po kitas šalis.

 

Plačiau skaitykite šiame Šiaulių krašto straipsnyje (paspauskite nuorodą)

Raugintas maistas paįvairina mitybą ir saugo nuo ligų

Šiandieniniame, visko pertekusiame pasaulyje nuolat kyla pagunda valgyti stipraus skonio, bet labai mažai naudos turinti maistą.
 
Jau seniai moksliškai įrodyta, kad egzistuoja ryšys tarp mitybos būdo ir sveikatos, todėl žmonės vis dažniau prisimena, paprastus, natūraliai paruoštus maisto patiekalus. Šiuolaikiniai žmonės vis dažniau atsigręžia į gamtą, raugina ir marinuoja sezoninius vaisius ir daržoves, bei valgo gamtoje randamus „saldumynus“.
 
Vėlyvą rytmetį Šiaulių miesto savivaldybės globos namų slaugytoja Asta subūrė Globos namų bendruomenės narius degustacijai - diskusijai, kurios metu dalinomės savo receptais apie daržovių, vaisių ir uogų atsargų marinavimą ruošiantis žiemai. Grupinės diskusijos dalyviai vienbalsiai teigė, kad ankstesniais laikais, maistas buvo kitoks – kokybiškesnis.
 
Slaugytoja Asta gausiai susibūrusios bendruomenės narius vaišino namuose raugintais obuoliais, česnakais, raugintais kopūstais, bei natūraliai spaustomis pomidorų ir salierų sultimis. Specialistė priminė, kad salierus Hipokratas augino ne kaip daržovę maistui, bet kaip augalą vaistams gaminti.
 
Degustuodami gardžias sultis senjorai teigė, kad jos vienos mėgstamiausių, slaugytoja priminė apie pomidoruose esančio Kalio naudą žmogaus širdžiai, visiems turintiems skrandžio problemų moteris patarė pomidorų sultimis kasdien nepiktnaudžiauti.
 
Degustacijos dalyviams specialistė pasiūlė paskanauti arbatos grybo gėrimo, išgaunamo fermentacijos būdu. Daugeliui šis gėrimas pažįstamas Kombuchos pavadinimu, o naujiems degustatoriams šis gėrimas priminė šampano gėrimą.
 
Deserto patiekalui, siekiant stiprinti jų imunitetą – slaugytoja Asta pasiūlė bičių duonelės rutuliukus, kuriais minta ir pačios bitės.
 
Būkit sveiki ir sotūs !!!

Parafino vonelės lepina senjorų rankeles

Kineziterapeutė Jutgita Savarankiško gyvenimo namų senjorų rankeles lepina parafino terapija.
 
Procedūros metu senjorų rankos yra veikiamos šilto parafino vaško, kuris leidžia numalšinti rankų raumenų ir sąnarių skausmus. Šiltas parafinas stimuliuoja kraujotaką, tai įtakoja rankų raumenų atsipalaidavimą ir skatina gijimo procesus.
 
Parafino vaške esantys natūralūs aliejai taip pat efektyviai minkština ir švelnina rankų odą, pagerina nagų būklę, procedūros nauda dalinasi specialistė.

Globos namų bendruomenė pirmadienį pasitinka su dainomis

Šiandien Šiaulių "Dermės" mokyklos mokiniai Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenei dovanojo dainų popietę.
 
Mes ir šokome, į ritmą lingavome, net dainas drauge dainavomė... Vakarėlio būta ohoho!!!!
 
Kaip gera, kai bendrose veiklose dera jaunatviškas žavesys ir Globos namuose gyvenančių senjorų patirtys.

Duris atvėrė Senjorų dienos centras

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centre Goda atidaryta nauja grupė, kurioje turiningą laiką leidžia senjorai. Senjorų dienos centre specialistų organizuojamos veiklos praskaidrinama senjorų kasdienybę, taip prisidedant prie gyvenimo trukmės ilgėjimo, pilnatvės jausmo.

Senjorų dienos centre teikiamos paslaugos:

  • Informavimas, konsultavimas;
  • Kasdieninio gyvenimo įgūdžių palaikymas;
  • Maitinimo organizavimas;
  • Užimtumo organizavimas dailės, muzikos, keramikos, rankdarbių studijose;
  • Kineziterapijos užsiėmimai;
  • Bendravimas, laisvalaikio organizavimas;
  • Transporto paslauga.

 

Kontaktai: vyr. socialinė darbuotoja Justina Pinčiauskaitė tel. 8 (41) 523979

Senjorų dienos centro darbo laikas: I - IV 07.30 – 18.00 val., V 07.30 – 17.30 val.

Senjorų dienos centro adresas: Žalgirio g. 3, Šiauliai

Lavinamieji žaidimai ugdo senjorų savarankiškumą

Lavinamieji žaislai — viena iš pagrindinių priemonių, padedančių vaikams ir suaugusiems susipažinti su pasauliu ir jo funkcionavimo pagrindais, nes įvairūs edukaciniai žaislai turi skirtingas funkcijas ir lavina skirtingus žmogaus gebėjimus ir įgūdžius! Svarbu taip pat nepamiršti, kad tokie žaidimai yra tinkami ir reikalingi ne tik kūdikiams, bet ir žmonėms su negalia, senyvo amžiaus asmenims, patyrusiems traumą ir kt.
 
Socialinių paslaugų gavėjai susiduria su senėjimo procesu: su sunkumais manipuliuojant daiktais, naudojantis stalo įrankiais ir smulkiais buitiniais prietaisais, dalis jų sunkiau supranta žodines komandas, kiti nebegeba prisiminti spalvų ar daiktų pavadinimų dėl rimtesnių ligų. Kineziterapijos užsiėmimų metu ieškome naujų metodų, padedančių palengvinti senjorams kasdieninę veiklą. Senyvo amžiaus žmonėms kartais sunku pripažinti, kad jie nebegeba atskirti figūrų, spalvų ar raidžių, todėl lavinamieji žaidimai padeda pasikartoti iki šiol lengvai atrodžiusias užduotis.
 
Kineziterapinių užsiėmimų metu naudojome skirtingas taktilines priemones pagamintas iš įvairių medžiagų: popieriaus, kartono, plastiko, metalo, medienos. Žmogus lytėdamas jas, jaučia skirtingas struktūras, pojūčius.
Kasdieninėse veiklose siekiame, kad senjorai pasikartotų senai jiems žinomas spalvas ir gebėtų jas atskirti iš paveikslėlių, dėlionės - puiki priemonė lavinti atmintį, vaizduotę.
 
Kineziterapeutės Justė ir Vaida, teigia, kad mėgstamiausias lavinamasis užsiėmimas senjorams - žvejybos žaidimas, kurio metu labai svarbu tinkamai ir koordinuotai atlikti rankų judesius, kad asmuo pagautų žuvį.

Laikas susiburti arbatos puodeliui

Malonūs pokalbiai mėgaujantis gardžios arbatos puodeliu - neatsiejami Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorų ritualai.
 
Nuoširdžiai dėkojame unikalių, pagamintų su didele meile daiktų kūrėjai Laurai, už nuostabią Tušas ant medžio dovaną - arbatinę seneliams.
 
Laura, Jūsų dovanota arbatinė ne tik žavus virtuvės akcentas, bet ir simbolis, kviečiantis susiburti arbatos puodeliui.
 
Dėkojame už Jūsų gerumą.

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Prieš 32 metus dainomis, vienybe ir tikėjimu teise būti laisviems, iškovojome Lietuvai laisvę. Šiandien dienos centre Goda žvakučių plevenimu ir neužmirštuolių žiedais prisimename tuos, kurie už laisvę atidavė gyvybę. Justas Ginkus ir Edvinas Monsovskij surado ir perskaitė eilėraščius, kurie simbolizavo laisvę ir kovą už ją. Dienos centro užimtumo specialistė Solveiga pasidalino prisiminimais ir išgyventais jausmais iš to laikmečio, kai teko stovėti prie Seimo ir jį ginti. 

Mes visi mylime Lietuvą ❤️

Mecenatų vakaras Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje

Dalijamės akimirkomis iš Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje surengtame mecenatų vakaro.
 
Renginio metu buvo dėkojama Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos artimiausiems bendražygiams ir partneriams, Edukologijos instituto padėka skirta Šiaulių miesto savivaldybės globos namų direktorei Danutei Akaveckienei.

Sausio 13-ąją minime su žvakių liepsnelėmis languose

Lemtingi Sausio 13-osios įvykiai mus įpareigoja visomis jėgomis saugoti laisvę, kurią savo drąsa ir krauju apgynė Sausio 13-osios didvyriai.
Visi Globos namų specialistai pasipuošė neužmirštuolės žiedu. Neužmirštuolės gėles žiedas mums primena gynusius mūsų laisvę ir išsaugojusius šalies nepriklausomybę.
Uždegdami atminties žvakelę liudijame savo ryžtą niekada nepamiršti savo istorijos ir tų, kurie ją kūrė.