Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Mūsų namuose - Stebuklų metas

ODORO - Lietuvoje gaminamų kvepiančių produktų, skirtų namams, prekės ženklas, kurio tikslas - mylimiausioms erdvėms suteikti nuotaiką, spalvas ir jaukumą per kvapą.
 
ODORO išskirtinumai - itin geras kvapo efektas, kurį lemia itin aukšta aromatinio aliejaus koncentracija, lietuvių uoslei pritaikyti kvapai, daug meilės ir profesionalumo kiekvienoje detalėje ir smulkmenoje.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė džiaugiasi geradarių dovana, mūsų namai kvepia magiškai, ODORO mums dovanoja namų kvapus „Stebuklų metas“.
 
Stebuklai mūsų namuose prasideda vos įžengus pro duris, čia mus ir Globos namų svečius džiugina saldus, romantiškai gaivus kvapas kurį skleidžia skirtingos kvapo natos: persikas, avietė, raudonos uogos, lelija, gintaras, kedras, vanilė ir muskatas.
 
Namų kvapai savo stilinga talpa ir visus užburiančiu kvapu puošia ir kvėpina Globos namų viešąsias erdves ir senjorų kambarius. Dėka ODORO, mūsų namuose vyrauja šventiška nuotaika, prabudinančia senelių laimės pojūtį, džiugesį, norą apsikabinti ir įžvelgti nesibaigiančius stebuklus kiekvienoje senjorų gyvenimo akimirkoje.
 
Nuoširdžiai dėkojame ODORO už dovanas ❤
 

Pasaulinės Parkinsono dienos minėjimas

Pasaulinė Parkinsono diena kasmet minima balandžio 11 dieną, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į Parkinsono ligą.
 
Globos namų slaugytoja Elmutė sukvietė Globos namų bendruomenę į grupinę paskaitą, kurios metu senjorai prisiminė ligos simptomatiką ir prevencines priemones.
 
Parkinsono liga – neurodegeneracinė liga, prasidedanti dėl dopamino trūkumo ekstrapiramidinėje sistemoje, sukelianti smegenų funkcijos sutrikimus, kurie nulemia palaipsnį judesių kontrolės praradimą. Tai lėtinė, progresuojanti liga, tačiau tam tikras fizinis aktyvumas rekomenduojamas visose ligos stadijose.
 
Parkinsono ligą išduoda ne tik rankų drebėjimas – nejudrus ir sustingęs kūnas, nusilpusi uoslė ar skonis, prasta nuotaika, blogas miegas, nuovargis.
 
Vieni dažniausiai pasireiškiančių yra motoriniai simptomai: judesių sulėtėjimas, sutrumpėjęs žingsnis, sunkumas pradėti judesį, raumenų sukaustymas. Visa tai padidina ir kritimų riziką.
 
Kita simptomų grupė yra nemotoriniai simptomai: depresija, nuovargis, kognityvinių funkcijų blogėjimas, apatija, miego sutrikimai, skausmai, vidurių užkietėjimas, ortostatinė hipotenzija.
 
Aktyvus dalyvavimas įvairiose meninėse ir sportinėse veiklose, socialinė įtrauktis labai svarbi Parkinsono ligos prevencijai – priminė slaugytoja Elmutė.
 
Specialistė drauge su senjorais išbandė greitą mankštą, kuri labai svarbi kasdieninės smulkiosios motorikos lavinimui ❤

Dienos centro viešnia - Socialinės apsaugos ir darbo ministrė

Šiaulių mieste žengtas naujas žingsnis kuriant kokybišką aplinką žmonėms su negalia, įtraukiant juos į bendruomenės gyvenimą.

Šiauliuose atidaryti nauji grupinio gyvenimo namai, atidarymo šventės svečius pasitiko Šiaulių globos namų dienos centro Goda spalvų orkestras.

Džiaugiamės, kad viešnagės Šiauliuose metu, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, drauge su viceministru Martynu Šiurkumi ir Šiaulių savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Ramute Pilypiene aplankė dienos centrą Goda.

Garbingi svečiai susipažino su centro bendruomenės nariais, domėjosi užimtumo technikomis kurias specialistai naudoja dirbdami su socialinių paslaugų gavėjais.

Centro lankytojai noriai dalinosi kasdieninio gyvenimo subtilybėmis, viešniai dovanojo gardžius sausainius ir keramikos darbelius ❤️

Spalvų muzikos orkestro muzikantai ilgai ruošėsi ir svečiams dovanojo muzikinį pasirodymą pakviesdami kartu groti ministrę ir viceministrą 

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė tikisi, kad kito vizito Šiaulių mieste metu, ministrei pavyks aplankyti ir kitus Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinius ❤️

Dalyvavome Muilo gamybos edukacijoje

Istoriniai šaltiniai teigia, kad muilas buvo gaminamas iš medžio pelenų ir vandens mišinio, kuris būdavo virinamas ir jame tirpinami riebalai. Egipto archeologai, kasinėdami Nilo deltoje, išsiaiškino, kad muilas buvo gaminamas mažiausiai prieš 6000 metų, - primena socialinė darbuotoja Žydrūnė.
 
Muilą naudojame kasdien, tačiau nesusimąstome, kaip jis atsirado? Kaip prausėsi karaliai ir jų damos viduramžiais, kada atsirado toks muilas, kokį naudojame dabar? Viską apie muilą, jo istoriją ir gamybos ypatumus sužinojome muilo gamybos užsiėmime su edukatore Ramune ❤
 
Užsiėmimo metu dalyviai ne tik išmoko derinti spalvas, bet ir kaip tikri muilo gamybos ekspertai kūrė savo muilo receptą, formas ir muilo ornamentus.
 
Visi Globos namai kvepėjo skiritngais kvapais: levandomis, apelsinais, čiobreliais ir kitais kvapais, mat kiekvienas edukacijos dalyvis savo muilą kvėpino mėgstamiausiais eteriniais aliejais.
 
Išbandykite naminio muilo magiją ir savo namuose !!! ❤

Mūsų dienos kaip šventė!

Prabėgo pirmasis šių metų ketvirtis, atrodo tik purų sniegą kasėme savo namų kiemo teritorijoje, o jau šiandien džiaugiamės grįžusios mūsų mylimos gandrų poros kaiminyste už tvoros!!!!
 
Dalinamės trumpa refleksija, apie pirmuosius tris šių metų mėnesius Globos namuose ❤
 
Primename, kad Šiaulių miesto savivaldybės globos namai yra akredituota jaunimo savanorius priimanti organizacija.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namai laukia savanorių!
 
Laukiame Jūsų atviromis širdimis ❤❤❤

Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo supratimo diena

MĖLYNA – AUTIZMO SPALVA, laikoma giliausia iš spalvų, tirpstančia horizonto begalybėje. Kaip gryniausia ir šalčiausia spalva, ji taip pat tampa nerealiausia iš visų spalvų.
 
Šiandien dienos centre kartu su mažaisiais draugais iš Šiaulių lopšelio - darželio "Ąžuoliukas" minėjome Autizmo dieną.
 
Renginio metu atlikome įvairias užduotis, kurios reikalavo klausos, judesio ir įvairių daiktų atpažinimo įgūdžių, taip bandydami labiau pažinti autizmą turinčius asmenis. 
 
Renginys - buvo ypatinga proga praturtinti savo supratimą apie autizmą ir parodyti pagarbą visai autizmo bendruomenei. 

Velykų šventė dienos centro kieme

Pavasario saulė ir vėjas atnešė nuostabią šventę į dienos centro kiemą - Velykas!

Kartu su mažaisiais draugais iš Šiaulių lopšelio - darželio "Ąžuoliukas" smagiai ir trankiai pasitikome vieną svarbiausią krikščioniškojo pasaulio šventę.

Pikto vėjo neišsigandę dainavome, marginome kiaušinius, šokome!Godos bendruomenė linki pavasario gaivos ir jaukių švenčių!

Tegul kiekvienoje širdyje gyvena didis prisikėlimo jausmas.

Natūralios dovanos puošia senjorų šventinį stalą

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorai susibūrę velykiniams pusryčiams diskutuodami teigia, kad Velykinis stalas neįsivaizduojamas be margučių, žalumynų ir gamtos natūralumą simbolizuojančių namų aksesuarų.

Senjorai prisimena, kad jų vaikystės laikais kiekvienas daiktas atsidūręs ant šventinio stalo, simbolizuodavo namų pilnatvę ir gerovę ❤️

Šiandien dalindamiesi velykinėmis istorijomis džiaugiamės "Medžio istorijos" dovanomis - ąžuoliniais kiaušinių dėkliukais, kurie ne tik džiugina ir puošia senelių namus, bet ir įkvepia ieškoti ąžuolinės tvirtybės kasdienybės akimirkose.

Dėkojame Medžio Istorijos už išskirtines dovanas seneliams ❤️❤️❤️

https://www.medzioistorijos.lt/

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kiemą puošia Velykinių margučių alėja

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kiemas pasipuošė Velykinių medžių alėja, kurios eksponatus – margučius visą savaitę Globos namų specialistėms dovanojo šiauliečiai.
 
Globos namų bendruomenės nariai ir šventės svečiai grožėdamiesi spalvingais margučiais, suskaičiavo, kad šiemet margučių alėja papuošta 1503 margučiais, kurie dekoruoti karoliukais, apmegzti siūlais, pagaminti iš molio, plastiko, medvilnės, popieriaus.
 
Susirinkusius vaikus nustebino „Sandoros“ progimnazijos mokinės – Meidos Juškevičiūtės margučiai, kurie pagaminti su 3D rašikliu.
 
Šiandien, į Velykų šventę Globos namų kieme, nešini skirtingomis technikomis dekoruotais margučiais rinkosi vaikučiai iš skirtingų įstaigų ir organizacijų.
 
Šventės dalyviams Velykų bobutė priminė, kad Velykų šventės simbolis – margutis, bundančios gamtos simboliais, kuris liudija naujos gyvybės, prisikėlimo pradžią ir, neabejotinai, siejasi su šv. Velykų nuotaika.
Susirinkę svečiai klausėsi Velykinio zuikio - Roko akardeono melodijų bei mažųjų draugų iš lopšelio/darželio „Ąžuoliukas“ dainelių ❤
 
Šventės metu, Globos namų kieme, vaikams apie Velykines tradicijas pasakojo Velykų bobutė Rita, kuri padedant Globos namų specialistams pakvietė visus šventės dalyvius į Velykų šventės žaidynes.
Treneris Visvaldas visus šventės dalyvius pakvietė į margučių ridenimo ir margučių nešimo mediniuose šaukštuose varžybas. Susirinkę svečiai, padedant Globos namų specialistams rinko pačius tvirčiausius margučius.
 
Pirmojoje Globos namų Velykinėjė alėjoje, buvo įsikūrusi „Zuikio desertinė“, kurioje zuikienės visus didelius ir mažus vaišino vafliais ir dovanojo gardžiausias Velykines dovanėles.
 
Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie Velykinės alėjos kūrimo:
❤ Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro bendruomenės nariams;
❤ Lopšelio/darželio „Eglutė“, „Drugelių“ grupės mažiesiems draugams;
❤ Lopšelio/darželio „Bitė“ mažiesiems draugams;
❤ Lopšelio/darželio „Ąžuoliukas“ mažiesiems draugams;
❤ Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos bendruomenės nariams;
❤ Šiaulių „Rasos“ progimnazijos 2 VDM mokiniams, jų mokytojams ir tėveliams;
❤ Šiaulių „Salduvės“ progimnazijos 1A ir 1C klasės mokiniams, jų mokytojams ir tėveliams;
❤ Šiaulių Maltiečiams;
❤ Šiaulių rajono Dubysos aukštupio mokyklos Bubių mokyklos bendruomenei;
❤ Rėkyvos progimnazijos bendruomenės nariams;
❤ Raudonojo kryžiaus, Šiaulių skyriaus savanoriams;
❤ Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centrui Goda.
 
Mūsų nuostabų renginį viešina draugai Etaplius
 
 
Linkime gražios Šv. Velykų šventės! Tegul pavasaris pažers gerų dalykų: gražių margučių, gero oro, naujų svajonių ir ryškių skonių!!!

Pasaulinės vandens dienos minėjimas

Kasmet kovo 22 dieną minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas - pabrėžti vandens reikšmę pasaulio gyvybei ir žmogaus gyvenimui.
 
2024 metų Vandens dienos tema „Vanduo ir klimato kaita“, todėl Globos namų bendruomenės nariai susibūrė į grupinę diskusiją, kurios metu senjorai buvo supažindinti su kasdieninio vandens vartojimo poreikiu bei dehidratacijos pasekmėmis, pristatytas vandens vaidmuo religijoje, renginį pristato Globos namų specialistas Saulius.
 
Dažnai nesusimąstome, kiek vandens reikia gaminant vieną kilogramą vištienos, pakelį kavos ar plytelę šokolado, todėl Saulius senjorams pateikė faktus apie vandens suvartojimą maisto gamybai.
 
Lietuvių tautosakoje vartojama daug posakių susijusių su vandeniu, todėl kartu su seneliais buvo prisimintos patarlės, posakiai, pvz., „Tyli kaip vandens į burną prisisėmęs".
 
Renginio metu buvo pasakojama apie jonizuoto vandens naudą, buvo gaminamas jonizuotas vanduo kūrį globos namų bendruomenės nariai aktyviai degustavo.
 
Renginį baigėme dainuodami dainas apie vandenį ❤