Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Joninių magija: mūsų laukia gintaro dulkių stebuklai

Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė švenčia Joninių šventę.
 
Dideliame laimingų asmenybių būryje šokome grojant Joninių dainoms, žaidėme Joninių žaidimus ir laiminguose vokeliuose ieškojome stebuklingo Paparčio žiedo.
 
Įpusėjus ilgiausiai metų dienai sveikinome net keturias Janinas ir Joną, pagerbdami juos gėlių žiedų ir ąžuolo lapų vainikais.
 
Mūsų protėviai tikėjo, kad gintaras turi magiškų galių kurios atsiskleidžia trumpiausią metų naktį, todėl Joninių šventę baigėme į norų aukurą berdami gintaro dulkes, tikėdami, kad su gintaro magija išsipildys slapčiausios mūsų svajonės.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė inovatyviomis idėjomis žavi ne tik Lietuvos gyventojus, mes esame žinomi ir tarptautinėje erdvėje.
 
Vasaros saulėgrįžos šventės proga kartu su socialines paslaugas teikiančiomis įstaigomis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dalyvavome Baltijos didžiosios šeimos Vasaros saulėgrįžos laukimo renginyje „kartu sulaukime Joninių“. Džiaugiamės, kad Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės sveikinimas liko pastebėtas ir sulaukė daug sveikinimo žodžių.
 
Joninių šventę Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kieme baigėme skanaudami žaviosios Gražinos Joninių vaišes, gurkšnodami naminę kmynų arbatą.
 
Joninių šventės akimirkas galite pamatyti šiame filmuke:
 
Tarptautinio renginio akimirkas galite pamatyti šiame filmuke:

Sporto festivalis praūžė gražiųjų namų kieme

Trečiadienio rytas Globos namuose ypatingas, kieme netrūko šurmulio, mat susibūrė didelis būrys sporto entuziastų kurie minėjo Tarptautinę olimpinę dieną.
 
Trenerio Visvaldo organizuojamame sporto festivalyje Globos namų senjorai ir dienos centro Goda lankytojai varžėsi skirtingose estafetinėse rungtyse, azarto, varžybinio jaudulio ir džiaugsmo išties netrūko!
 
Festivalio dalyviai buvo suskirstomi į nedideles grupeles, kurios konkuravo tarpusavyje. Dalyviai varžėsi smiginio, bėgimo su kliūtimis, taiklios rankos, krepšinio, žolės riedulio, futbolo, lauko teniso technikos elementų rungtyse.
 
Sporto festivalis pareikalavo puikiai sustyguotų komandų veiksmų ir puikios dalyvių fizinės formos. Kiekvienoje grupinėje ir individualioje rungtyje dalyvių laukė iššūkiai, kuriuos įveikti be sportinio užsispyrimo buvo neįmanoma.
 
Visi sporto festivalio prizininkai ir dalyviai buvo apdovanoti aukso medaliais, angelo suvenyrais, saldžiomis dovanomis ir arbūzinėmis vasaros taurėmis !!!
 
Sportuokite ir siekite savo tikslų.

Seniai pamesta, iš naujo atrasta - šildanti vilnos galia

Nuo senų senovės, žmonės naudojo skirtingų gyvūnų vilną gydydami įvairias ligas.
 
Sąnarių skausmui malšinti, žmonės dėvėjo šunų arba kupranugarių vilnos kojines ir pirštines. Manoma, kad sveikiausi drabužiai yra megztiniai ar liemenės, pagaminti iš grubios ožkos ar avies vilnos.
 
Šiurkšti vilna gerina odą ir nervų sistemą, bei kraujotaką. Žmonėms, sergantiems inkstų ligomis, patariama dėvėti minkštus, avių arba ožkų vilnos drabužius. Taip pat, daugybė tyrimu rodo, jog natūralios vilnos patalynė/miegmaišiai yra siejami su geresne miego kokybę. Be to, nustatyta, kad merino vilna padeda žmonėms, kenčiantiems nuo lėtinių odos ligų.
 
Žmogaus plaukai veikia kaip jutiminis organas ir dėl vilnos pluošto struktūros skirtinga jėga yra stimuliuojamos paviršinių sensorinių nervų galūnės. Tokio tipo stimuliacija stipriai ramina, migdo ir netgi turi lengvą nuskausminamąjį poveikį.
 
Medžiagos prisilietimas gerina kraujo tėkmę ir sąlytis su vilnoniu audiniu atkartoja švelnų masažą ir skausmą raminantį rankos prisilietimą.
 
Atitinkamas, bet neerzinantis šiurkštumas generuoja papildomą šilumą ir veikia kaip mikromasažas. Joks kitas audinys negali atkartoti tokio stipraus teigiamo efekto per kontaktą su odą.
 
Vilnonės antklodės, pagalvės, kaklo pagalvėlės, lovatiesės, juosmens diržas, alkūnės, kelio ir peties sąnario pagalvėlės, kepurės ir pirštinės teikia naudos gydant šias ligas: reumatines uždegimines ligas, ankilozinį spondilą; degeneracines sąnarių ligas, tarpslankstelinių raumenų pažeidimus ir kt.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kineziterapeutė Justė po masažo procedūrų, vaistinių tepalų įtrynimo naudoja vilnones movas, kurias specialistei pagal individualius senjorų poreikius numezgė socialinio darbuotojo padėjėja Alma.

Geras medus – suburia sveikuolius!

Lietingą popietę aktyviai susibūrėme medaus edukacijoje „Nuo augalo iki korio“, kurioje socialinio darbuotojo padėjėja Diana mus informavo, kad Lietuva nuo seno garsėja bitininkyste, šiuo metu skaičiuojama daugiau kaip 12 000 bitininkų Lietuvoje.
 
Medus – itin naudingas sveikatai produktas, normalizuojantis daugelio vidaus organų darbą, pagerinantis kraujo sudėtį, sustiprinantis imunitetą, jis yra galingas energijos šaltinis, taip pat turi antibakterinių savybių. Dėka savo gydomųjų savybių, medus labai plačiai ir nuo seno naudojamas liaudies medicinoje tiek gydant susirgimus, tiek profilaktiškai, mokė mus Diana.
 
Edukacijos metu susirinkusiam būriui interesantų buvo pasakojama apie medaus rūšis, jų skirtumus, vyko pavasarinio ir vasarinio medaus gardi degustacija. Edukacijoje buvo siūloma pajusti skoninius skirtumus, mokytis pajusti kvapą, atskirti medaus rūšį pagal spalvą.
 
Socialinė darbuotoja Žydrūnė, padedant senjorams sukūrė šiuolaikinės bičių deivės - Austėjos dekoraciją, kuri puošia Globos namų įėjimo erdvę.
 
Laukiame saulės, šilumos skanaudami bičių suneštą medutį

Gedulo ir vilties diena, minint 81-ąsias tremties metines

Renginio metu globos namų specialistas Saulius Globos namų bendruomenei priminė esminius faktus apie Lietuvos okupaciją ir trėmimus, jų priežastis, ištremtų ir lageriuose atsidūrusių lietuvių skaičius.
 
Grupinės diskusijos metu buvo demonstruojamos nuotraukos iš tremtinių gyvenimo, skaitomi prisiminimai, kurie nugulė knygose.
 
Moterų ansamblio „Magnolijos“ damos, akompanuojant Sauliui gitara, renginio metu dainavo tremtinių dainas „Leiskit į tėvynę“, „Gražus buvo birželis“, „Kai teks palikt gimtinę brangią“.
 
Renginio pabaigoje vaišinomės arbata ir saldėsiais, dalindamiesi asmeniniais prisiminimais.

Mūsų specialistai nuolat tobulina savo žinias

Nei vienas iš mūsų negali numatyti, kur laukia nelaimė, todėl privalome būti pasiruošę įvairioms gyvenimo situacijoms.
 
Pirmoji medicinos pagalba – tai pirmas žingsnis siekiant padėti žmogui ir operatyviai bei tikslingai sureaguoti tokiais atvejais, kai gresia pavojus gyvybei.
 
Šiandien Globos namuose specialistės iš Šiaulių visuomenės sveikatos biuro vedė praktinius pirmosios pagalbos mokymus.
 
Šaunioji Globos namų specialistų komanda geba atpažinti gyvybei pavojingas situacijas greit surandant joms išeitį.
 
Esant poreikiui, gebame efektyviai suteikti gyvybiškai svarbią pagalbą, bendradarbiaujant su kvalifikuotais specialistais.

Natūralios sveikatinimo priemonės stiprina mūsų sveikatą

Lietingą trečiadienio popietę, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų slaugytoja Asta Globos namų senjorams organizavo apskritojo stalo diskusiją – degustaciją.
Šiuolaikinė visuomenė vis labiau atsigręžia į natūralias sveikatinimosi priemones, siekiant rasti priemonių visavertei gyvensenai tereikia atsigręžti į gamtą, kurioje apstu sveikatą stiprinančių gėrybių – teigia specialistė.
 
Asta senjorus pakvietė mėgautis beržų sulos gėrimu, mat beržų sula - maistinių medžiagų, sukauptų medžių šaknyse, tirpalas, kuris pavasarį perduodamas po žiemos atsigaunančio medžio vainikui. Iš beržų ir klevų gaunamos sultys, vartojamos kaip gėrimas, stiprinantis imunitetą, sveikatą, padedantis atgauti jėgas, valantis toksinus iš organizmo.
 
Bendruomenei pristatydama arbatos grybą (kombučia) specialistė teigė, kad šis gėrimas apipintas legendomis, nors kombučios atsiradimo ištakos pasaulyje nėra tiksliai žinomos, o per amžius šio gėrimo pavadinimai bei ruošimo būdai ne kartą kito. Istoriškai įvairiose kultūrose arbatos grybas dažniausiai vartotas gydomaisiais tikslais.
 
Vienas iš bene labiausiai vertinamų augalų – pušis. Pušis - gyvybės medis, ištremtieji į Sibirą valgė pušies pumpurus, virė arbatą iš spyglių, taip išsaugodami savo sveikatą,
Pušų spygliai — vitaminų užtaisas! Gamtoje viskas tikrai išmintingai sutvarkyta, žiemą, kai labai sumažėja natūralių vitaminų ir mikroelementų šaltinių (nuo jų tiesiogiai priklauso žmogaus medžiagų apykaita), būtent tada medžių spygliuose vitamino C būna net du su puse karto daugiau nei vasarą, slaugytoja Asta, pasakojo susirinkusiems.
 
Degustacijos metu senjorai skanavo ir graikišką medų, kuris gaunamas iš juodųjų Katalonijos eglės, augančios Mainalo kalnyne. Įdomus šio medaus gavimo procesas – bitės renka ne žiedų nektarą, bet medžio sultis, kurias išskiria medyje gyvenantys parazitai.
 
Skanaudami graikišką medų prisiminėme Lietuvos auksą – linų sėmenų aliejų. Apie linų sėmenis ir iš sėmenų spaudžiamą aliejų galime išgirsti daug įdomių dalykų, pavyzdžiui, kad lietuviškieji sėmenys niekuo nenusileidžia, o gal net yra geriau Chia sėklas, o aliejus – ne tik nuostabus salotų pagardas, bet ir puoselėja sveikatą.
 
Asta priminė, kad prekyboje yra labai daug skirtingų naudingų aliejų, tačiau svarbu, kad naudojamas aliejus būtų natūralus ir kokybiškas.
Diskusijos – degustacijos metu, senjorams nauju atradimu tapo – granatų sirupas. Diskusijos dalyviams specialistė priminė, kad granatas – vienas seniausių vaismedžių žemėje, žydų rabinai teigia, kad Adomui ir Ievai buvo duodamas ne obuolys, bet granato vaisius.
 
Kaip ir šio vaisiaus vaisių sultys, granatų sirupas išlaiko visas naudingas savybes ir mikroelementų bei vitaminų rinkinį. Jame gausu askorbo ir folio rūgšties, gyvybiškai svarbios tinkamam kūno funkcionavimui. Tarp vitaminų, kurie sudaro granatų sirupą, A, B1, B2, C, E ir PP turi didžiausią naudą organizmui. Šis sirupas stiprina imuninę sistemą ir lėtina senėjimo procesus, pagreitindamas natūralų ląstelių atsinaujinimą.
 
Didžiausias turtas – sveikata, rūpinkimės ja visada !!!

Augalų entuziastai puošia Globos namų kiemelį

Globos namų specialistai Rita ir Romualdas senjorams neleidžia nuobodžiauti, šį kartą specialistai suorganizavo Desertinių vynuogių sodinimo užsiėmimą.
 
Komandai pradėjus sodininkystės darbus, senjorai drąsiai kasė duobeles, atnaujino žemes. Sodininkai buvo supažindinti su pagrindine sodininkystės taisykle – nupirkus gerą sodinuką, tačiau tinkamai neparuošus žemės, nebus ir gero rezultato – pasakojo socialinė darbuotoja Rita.
 
Įgijus naujų sodininkystės žinių, darbai ėjosi kaip iš pypkės!

Nuostabios aromamų dovanos žaviosioms mamoms

Vasarą pasitinkame su ypatingomis dovanomis - prekės ženklo aromama autorė Giedrė Globos namų damoms padovanojo moteriškai žavų aromaterapinį rinkinį.
 
Nuoširdžiai dėkodami „aromama“ deivių bendruomenei, pradedame pažintį su aromaterapijos kerais.
 
Ačiū už Jūsų gerumą! 

Būsimi specialistai nuolat atlieka studijų praktiką Globos namuose

Praktiką Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose atliekantys kineziterapijos, socialinio darbo studentai, paklausti, kodėl pasirinko būtent mūsų įstaigą, nė nedvejodami atšauna – čia labai gerai ❤️
 
Džiaugdamiesi jaunų žmonių pasirinkimu, visada sudarome sąlygas jų teorines ir asmeninės patirties žinias pagilinti praktinio darbo veiklose.
 
Praktiką atliekantys Šiaulių valstybinės kolegijos Kineziterapijos studijų studentai puikiai prisijungė į įstaigoje dirbančių kineziterapeutų dienotvarkę. Studentai veda užsiėmimus grupėje, atlieka individualias kineziterapijos procedūras kambariuose, asistuoja kitiems specialistams.
 
Vilniaus universiteto Erasmus+ studijų praktiką atliekanti studentė iš Brazilijos savo socialinio darbo studijų žinias gilino organizuodama veiklas Globos namuose gyvenantiems senjorams ir stebėdama įstaigos specialistų darbą.
 
Visus metus laukiame gabių ir smalsių jaunuolių norinčių atlikti praktiką pas mus!