Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Dalyvaujame renginyje „Nuo globos link galimybių: 10 metų bendruomeninių paslaugų link“

Projektas „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra" švenčia 10 metų jubiliejų, renginyje Vilniaus Rotušėje dalyvauja Šiaulių miesto savivaldybės globos namų vadovė ir kitos specialistės.

Linksmos šėlionės dienos centre Goda

Šiandien pas mus lankėsi nuostabioji burbulų fėja iš Linksmiausios šventės!!! Pritemdytoje salėje sklandė burtai ir magija, burbulų, burbuliukų šou užbūrė visus, kai kam teko laimė pabuvoti uždarytame spalvotame muilo burbule.

Ryškiai geltono slime išdaigos pralinksmino visą Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centro Goda bendruomenę.

Esame konkurso „Mes už saugumą“ nugalėtojai

Rudenį gavus Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato, bendruomenės pareigūnų grupės tyrėjos Ingos Spudienės kvietimą dalyvauti konkurse „Mes už saugumą" nedvejojome ir ėmėme analizuoti pagrindines problemas su kuriomis susiduria senyvo amžiaus, negalią turintys asmenys.
 
Bendruomenės narių sprendimu nutarėme, kad saugus elgesys kelyje bei smurtas prieš senyvo amžiaus, neįgalius asmenis vis aktualesnės problemos šiuolaikinėje visuomenėje.
 
Dalyvaudami konkurse „Mes už saugumą", savo filmukais siekėme atskleisti esmines problemas, kviesdami visus visuomenės narius aktyviai stebėti mus supančią aplinką ir esant poreikiui padėti žmogui, kuriam reikalinga pagalba.
 
Šiais metais dalyvaudami Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnų konkurse iškovojome net dvi prizines vietas – Šiaulių miesto savivaldybės globos namų, Stacionarios globos ir slaugos padalinio komanda tapo konkurso nugalėtojais, o dienos centro Goda komanda užėmė garbingą trečią vietą.
 
Renginys nepraėjo be staigmenų – visi dalyviai mėgavosi aktorės Nomedos Bėčiūtės eilėmis ir puikia edukacine programa Šiaulių istorijos muziejuje.
 
Nuoširdžiai DĖKOJAME konkurso rengėjams Šiaulių Policijos Bendruomenės Pareigūnai už bendrystę, nuostabias dovanas, iššūkius skatinančius visuomenės narių socialinį aktyvumą ir pilietiškumą!!! ❤❤❤
 
Didelį AČIŪ tariame visiems mus aktyviai savo patiktukais palaikiusiems, Jūs motyvuojate mus tobulėti ir siekti didelių tikslų!!!! ❤❤❤

Dalyvaujame kalėdinėje mugėje policijos komisariate

Šiandien dalyvaujame kalėdinėje mugėje pas draugus Šiaulių Policijos Bendruomenės Pareigūnai Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate.
 
Nuoširdžiai dėkojame visiems gerumo angelams - policijos pareigūnams ir renginio iniciatorei Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų grupės vyresniajai tyrėjai Akvilei Mišeikienei už galimybę pristatyti senjorų rankomis, su meile kurtus rankdarbius.
 
Nuoširdų ačiū tariame visiems kalėdinės mugės dalyviams už bendrystę ir kūrybinių idėjų dalybas ❤

Prieinamumas atveria galimybes!

Didelė dalis anksčiau statytų ir naujai statomų pastatų yra neprieinami ir nepatogūs naudoti tiek žmonėms su įvairiomis negaliomis, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Nemaža visuomenės dalis negali kokybiškai pasinaudoti viešojo ir privataus sektoriaus siūlomomis paslaugomis vien dėl to, kad žmonės negali patogiai judėti ar net patogiai pasiekti pastatų, kuriuose jos teikiamos.
 
Nukenčia ne tik paslaugų gavėjai, bet ir teikėjai – jie netenka potencialių klientų.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų specialistės dalyvavo Neįgaliųjų reikalų departamento renginyje „Prieinamumas atveria galimybes: atverkime aplinką“. Renginio dalyviai buvo susipažinti su universalaus dizaino principais, gavo praktinių patarimų, kaip geriau planuoti ir pritaikyti prieinamą aplinką ir patarimų kaip geriau suprasti negalią turinčių žmonių poreikius.
 
Grupinės diskusijos metu renginio dalyviai pasidalino Šiaulių mieste kylančiais fizinės aplinkos planavimo iššūkiais bei jų sprendimo būdais.
 
Kartu galime sukurti aplinką be kliūčių – visiems visuomenės nariams prieinamus pastatus ir patogią infrastruktūrą!
 
Mums nereikia skirtingų kelių, laiptų ar durų! Reikia patogių visiems! Geresnis matomumas yra aktualus visiems, ne tik akliesiems ir silpnaregiams.
Kyla klausimų sprendžiant fizinės aplinkos problemas, rašyk Neįgaliųjų reikalų departamento konsultacijų centro ekspertams: KC@ndt.lt
 
❤ 1-asis animacinis filmukas „Fizinės aplinkos prieinamumas žmonėms su judėjimo negalia": https://youtu.be/TecFMb3jRsU
❤ 2-asis animacinis filmukas „Fizinės aplinkos prieinamumas regos negalią turintiems žmonėms": https://youtu.be/6Vh2NMeeVJw
❤ 3-čiasis animacinis filmukas „Fizinės aplinkos prieinamumo teikiama nauda visiems visuomenės nariams": https://youtu.be/4bSgXcAUwQc

Tolerancijos dienos minėjimas dienos centre

Lapkričio 16 d. minima tarptautinė Tolerancijos diena, šių metų tolerancijos simbolis - žibintas.

Minint šią dieną mūsų dienos centre lankėsi priešmokyklinukai iš Sandoros progimnazijos nešini pačių rankomis pagamintais žibintais. Užsiėmimo metu kartu su mūsų lankytojais vaikai gamino popierinius žibintus, kurie, tikimės, jiems atneš tik šviesą ir gerą nuotaiką.

Prezidentas Panevėžyje pasveikino specialiosios olimpinės rinktinės sportininkus

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centro Goda atstovai dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynėse, Panevėžio „Kalnapilio" arenoje.

Šios varžybos skatina ir užtikrina asmenų su negalia lygias galimybes aktyviai dalyvauti sportinėje veikloje, kuri padeda atskleisti sportuojančių potencialą ir stiprinti sveikatą.

Renginio dalyvius sveikino prezidentas Gitanas Nausėda, susitikime šalies vadovas dėkodamas už laimėjimus visai rinktinės komandai, pažymėjo, kad sportininkai yra įkvepiantis pavyzdys kiekvienam iš mūsų. Prezidento teigimu, svarbiausi ne tik laimėti medaliai, bet ir sportininkų ryžtas stengtis bei jų drąsa.

Dėkojame Panevėžio miesto savivaldybei ir Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centrui už kvietimą ir žaidynių organizavimą!

Mažieji draugai džiugina senelių širdis

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose gyvenančius senelius aplankė mažieji draugai iš Šiaulių lopšelio - darželio „Trys nykštukai".
 
Šventinėje programoje mažieji, linksmindami gausiai susirinkusius senelius dainavo daineles, pokštavo ir šoko.
Renginio pabaigoje smalsieji bičiuliai ir jų auklėtojos visus Globos namų bendruomenės narius vaišino gardžiais pyragais.
 
Dėkojame Šiaulių l/d "Trys nykštukai" bendruomenei už nuolatinį rūpinimąsi seneliais❤ Labai dėkojame konditeriams - Jūsų gardūs pyragai nepaliko abejingų ❤ ❤ ❤

Pyragų diena subūrė gausią dienos centro bendruomenę

Lapkričio 6 d. Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centre Goda paminėta Pyragų diena.

Dienos užimtumo centro bendruomenė kvietė visus svečius ir socialinių paslaugų gavėjus dalintis gerumu ir gardžiais pyragais.

Bendruomenė kvietė smaližius vaišintis pačių iškeptais obuolių, šokolado, riešutų pyragais, kuriuos paragauti viliojo gardžiai kvepiantis cinamonas.

Kokybiškas kvėpavimas užtikrina gerą savijautą

Globos namų bendruomenės nariai visada noriai buriasi į slaugytojos Elmutės organizuojamus praktinius kvėpavimo užsiėmimus, jų metu ne tik giliname taisyklingo kvėpavimo žinias, bet ir atsipalaiduojame.
 
Pirmųjų užsiėmimų metu bendruomenę stebino specialistės naudojami taisyklingo kvėpavimo metodai ir priemonės, pavyzdžiui kvėpavimas per šiaudelį, figūrinis kvėpavimas, tačiau dabar - mums tai malonumas ❤
 
Taisyklingas kvėpavimas moko mus kaip maksimaliai išnaudoti visą plaučių tūrį ir kontroliuoti kvėpavimą. Taisyklingas kvėpavimas turi būti gilus, lėtas ir ritmingas, taisyklingo kvėpavimo taisykles primena Elmutė.
 
Dauguma žmonių kvėpuodami naudoja tik dalį savo plaučių tūrio. Jie kvėpuoja paviršutiniškai, per mažai išplėsdami krūtinės ląstą ir nepakankamai aprūpina organizmą deguonimi. Tokie žmonės vaikšto susikūprinę, kenčia nuo nugaros ir sprando skausmų, labai greitai pavargsta.
 
Taisyklingas, visavertis kvėpavimas, gerina kraujo cirkuliaciją, deguonies panaudojimą, didina gyvybinę plaučių talpą, nuramina protą, nervų sistemą, sumažina psichinę ir raumenų įtampas, šalina depresijos simptomus ir emocinį nestabilumą.