Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Bendradarbiavimas ir gebėjimų stiprinimas suburia specialistes

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose svečiuojasi Šilutės socialinės globos namai specialistės.
 
Susitikimo metu socialines paslaugas teikiančių įstaigų specialistės aptarė darbo su senyvo amžiaus asmenimis iššūkius ir galimybes, akcentuodamos bendradarbiavimo ir gebėjimų stiprinimo svarbą profesinėje veikloje.

Gerosios patirties mainai su Klaipėdos specialistėmis

Šiandien dalinamės žiniomis, įgūdžiais ir patirtimi su žaviomis specialistėmis iš Socialinių paslaugų centro „Klaipėdos lakštutė".

Gerosios patirties bagažas organizuojant kūrybines, užimtumo veiklas socialinių paslaugų gavėjams, skatina bendrystės idėjas tarp socialines paslaugas teikiančių įstaigų bendruomenių.

 

Mūsų dienos - kaip upė srauni

Prabėgo antrasis šių metų ketvirtis, džiaugdamiesi karštos vasaros saulės voniomis, nuostabiomis Globos namų sodo gėlėmis ir jų aromatais, dalinamės trumpa refleksija apie antrą šių metų veiklų ketvirtį Globos namuose ❤
 
Primename, kad Šiaulių miesto savivaldybės globos namai yra akredituota jaunimo savanorius priimanti organizacija.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namai laukia savanorių!
 
Laukiame Jūsų atviromis širdimis ❤❤❤

Žalia istorija – namų dekoravimas tvariomis vazomis

Grožis kuriamas vertybes puoselėjančių žmonių rankomis, mes - Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė, puikiai suprantame, kad esame atsakingi už tai, kaip veikiame aplinką. Teikdami socialines paslaugas nuolat taupome ir tausojame: elektros energiją, vandenį, šilumą, darbo priemones ir kt.
 
Socialinės darbuotojos Jolanta ir Simona, puoselėdamos žaliojo socialinio darbo principus, kūrybinėse veiklose antram gyvenimui nuolat prikelia skirtingus daiktus.
 
Metų pradžioje paprašėme Globos namų bendruomenės narių neišmesti tuščių kavos skardinių, pažadėjusios jas paversime į dekoratyvines vazas. Matant senas kavos skardines bendruomenei nekilo jokių asociacijų su grožiu, arba jų, kaip puošybos elementų panaudojimu interjere. Dar kartelį galime įsitikinti kaip greitai ir nesudėtingai paprastas daiktas, kurį buityje dažnai išmetame, gali virsti tikrai gražiu sprendimu mūsų interjero atnaujinimui.
 
Nuoširdžiai dėkojame įmonei UAB Penkialapis, ji jau 20 metų Šiauliuose gamina elastines, kantavimo juostas, gumas, spalvotas virveles ir elastines virves, kuri noriai padovanojo Globos namų bendruomenei net kelis kilometrus spalvotų virvių, pirmąsias jų – Globos namų senjorės panaudojo apipindamos senas kavos skardines, paversdamos jas nuostabiomis vazomis ❤ ❤ ❤
 
Siūlome ir Jums pabandyti žengti nedidelį, tačiau svarbų žingsnį tvarios kasdienybės link!!!

Karališkas Valstybės dienos minėjimas Globos namuose

Liepos 6 - ąją minima Lietuvos valstybės įkūrėjo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė – Valstybės diena. 

Šiandien Globos namų bendruomenės nariai kaip karaliai skanavo karališkas vaišes, prisiminėme karališkas tradicijas ir iššūkius su kuriais susidurdavo kilmingieji.

Nors karališkos privilegijos bendruomenės narių nežavi, tačiau pasimatuoti karališką karūną ir paliesti karališką monetą norėjome visi.

Su Mindauginėmis susijusi labai graži ir unikali tradicija lygiai 21 valandą viso pasaulio lietuviams, nesvarbu kur jie būtų, giedoti „Tautišką giesmę“. 

Ši unikali idėja gimė 2009 - aisiais metais, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį, kada jachtos „Ambersail“ buriuotojai, plaukę į „Tūkstantmečio odisėją“ aplink pasaulį, pakvietė liepos 6 - ąją lygiai 21 valandą visus lietuvius giedoti Lietuvos himną.

Ši iniciatyva jau tapo šių dienų tradicija, lietuvių simboliu visame pasaulyje ♥️ 

Kartu su viso pasaulio lietuviais šiandien ir mes giedame Lietuvos himną ♥️♥️♥️

Jungiamės į lietuviškumo bangą ❤:

https://youtu.be/y3553MUBCAY

Šiaulių miesto savivaldybės globos namams suteiktas EQUASS Assurance serifikatas

2023 metais gruodžio 29 dieną Šiaulių miesto savivaldynės globos namai pasirašė dalyvavimo projekte „Socialinių paslaugų kokybės užtikrinimas Lietuvoje” sutartį.
 
Projekto tikslas – sudaryti sąlygas gerinti ir tobulinti socialinių paslaugų kokybę Lietuvoje veikiančioms socialinių paslaugų organizacijoms. Projekto metu 80 socialinių paslaugų teikėjų visoje Lietuvoje galės palaikyti EQUASS sistemą ir pratęsti EQUASS Assurance sertifikato galiojimą.
 
Projekto įgyvendinimo metu vykdomas socialinių paslaugų standartų sukūrimas, diegimas, taikymas, palaikymas ir priežiūra: nacionalinio socialinių paslaugų kokybės standarto sukūrimas, įdiegimas, taikymas, palaikymas ir priežiūra Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos (EQUASS).
 
Valakupių reabilitacijos centras šiame projekte bus atsakingas už Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos (EQUASS) taikymo, palaikymo ir priežiūros veiklas bei kartu su projekto partneriais rengs nacionalinio socialinių paslaugų kokybės standartą.
 
Projekto įgyvendinimo pradžia – 2023 m. rugpjūčio 18 d., pabaiga – 2029 m. sausio 31 d.
 
Projekto vykdytojas: Europos socialinio fondo agentūra.
 
Projekto partneriai:
❤ Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
❤ Viešoji įstaiga Valakupių reabilitacijos centras
❤ Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas.
 
2024 m. Gegužės 31 d. Šiaulių miesto savivaldybės globos namams suteiktas EQUASS Assurance serifikatas!!!!!

Paparčio žiedo ieškojome būryje Jonų ir Janinų

Paparčio žiedo paieškos – tradiciškai su Joninėmis siejamas paprotys, kuris labai svarbus mūsų Joninių šventėje, šiemet šio žiedo ieškojo didelis būrys Globos namų bendruomenės narių.
 
Kitas svarbus Joninių šventės paprotys – ąžuolo lapų vainikai, simbolizuojantys stiprybę, šiemet lietuviško ąžuolo lapų vainikais pasipuošė net devyni Joninių šventės dalyviai - trys Jonai ir net šešios Janinos! Pačius gražiausius vainikus šiemet drauge su senjorėmis pynė žavioji Virginija.
 
Pasveikinę Jonus ir Janinas, šokome, dainavome ir gintaro dulkes, ugnies liepsnomis paleidome į dangų.
 
Visus renginio dalyvius saldžiais gaminiais vaišino Prezo kepyklėlė ir Globos namų specialistė Laima, nuoširdžiai dėkojame už skanėstus ❤
 
Už magiškas Joninių dulkes dėkojame Globos namų senjorus nuolat lepinančiai Kris Makiažas ir Šukuosena ❤

Grupinės makštos gerina senjorų sveikatą

Globos namų specialistė kineziterapautė - masažuotoja Justė teigia, kad mankšta svarbi visais gyvenimo etapais, tačiau senjorams ji labai svarbi siekiant išlaikyti kokybišką gyvenseną, kiekvienas vyresnio amžiaus žmogus turėtų rūpintis savo fiziniu aktyvumu.
 
Žmogui senstant prarandamas jo kaulų tankis, jėgos treniruotės neutralizuoja šį praradimą ir jį atkuria. Stipresni kaulai lemia mažesnį lūžių skaičių ir gali padėti išlaikyti pusiausvyrą. Mankšta, mažinanti kritimų ir traumų riziką, gali padėti senjorams ilgiau gyventi savarankiškai.
 
Vasaros laikotarpiu Globos namuose grupinės mankštos vyksta kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį Globos namų kiemelyje. Mankštose dalyvauja įvairaus amžiaus socialinių paslaugų gavėjai.
 
Siekiant užtikrinti kiekvieno socialinių paslaugų gavėjo individualius poreikius, mankštų metu naudojami kamuoliai, elastinės juostos, rankos treniruokliai, gimnastikos lazdelės.
 
Esant prastoms oro sąlygoms veiklas organizuojame Globos namų kineziterapijos salėje.
 
Grupinių mankštų tikslas - žvalus rytas, gera nuotaika, suaktyvinta kraujotaka, raumenų stiprinimas, judesių valdymas ❤❤❤

Madų šou padeda susikurti naujus įvaizdžius

Mūsų Menų savaitę vainikavo įspūdingas Madų šou „Savas stilius", kuris žiūrovams dovanojo tikrą vasaros mados šventę.

And mados podiumo dominavo įvairiausių stilių drabužiais pasipuošę manekenai, kurių įvaizdžius papildė originalūs aksesuarai.

Šou metu grožėjomės elegantiškomis ir madingomis skrybėlaitėmis, visus žavėjo vasariškos, ryškios drabužių ir aksesuarų spalvos.

Vakariniai drabužiai išsiskyrė savo elegancija ir kruopščiai atrintomis detalėmis.

Visa renginio atmosfera buvo pripildyta kūrybiškumo ir mados dvasios, kviečiančios kiekvieną atrasti savo unikalų stilių.

Dienos centro kiemą nuspalvino ypatinga Mėlynoji popietė

Šiandien dienos centro Goda kiemas pamėlynavo!!!!

Globos namų bendruomenės nariai pasipuošę mėlynais drabužiais ir aksesuarais atkreipė visų praeivių dėmesį. 

Mėlyna - dangaus ir jūros spalva, ji dažnai susijusi su gyliu ir stabilumu, simbolizuoja pasitikėjimą, ištikimybę, išmintį, tikėjimą,

Mėlynoji popietė subūrė visą bendruomenę ne tik į muzikinius pasirodymus, bet ir kūrybines bendruomenines veiklas, kuriose savo talentus turėjo galimybę atskleisti visi dienos centro lankytojai.