Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Dalyvaujame socialinėjė akcijoje „PASIMATUOK NEGALIĄ“! ŠIAULIAI!

Šiandien Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija ir Ernesta Bagdonaitė organizavo socialinę akciją „PASIMATUOK NEGALIĄ“! ŠIAULIAI!

Dalyvaudami socialinėje akcijoje turėjome galimybę pasimatuoti „negalią", padėti žmonėms su negalia įveikti kliūtis, galiausiai būti moraliniais, emociniais palaikytojais!

XXI a., informacinių technologijų ir pažangos eroje dėl paslaugų trūkumo, nepritaikytos aplinkos, informacijos ir net klaidingų stereotipų dalis žmonių su negalia yra atskirtyje. Jau praėjo daugiau nei 30 metų nuo Lietuvos nepriklausomybės, o bėdos ir probleminės vietos mažėja lėčiau nei vėžlio žingsnis.

Aplinkos (ne)prieinamumas yra viena esminių problemų, nes žmonės su negalia turi teisę lygiai su kitais visuomenės nariais naudotis fizinės aplinkos, transporto ir, bet kuriomis kitomis visuomenei prieinamomis priemonėmis, primena Ernesta.

Ar kada susimąstėte, kaip regėjimo negalią turintis asmuo rūšiuoja atliekas prie atliekų konteinerio ?

Ar kada susimąstėte, kaip regėjimo negalią turintis asmuo pereina kelią savarankiškai, jeigu nėra taktinio tako ir / arba garsinio signalo?

Ar kada susimąstėte, kaip judėjimo negalią turintiems asmenims reikia, savarankiškai, patekti į santuokų rūmus Šiauliuose? Manote jie nesituokia? Ar nedalyvauja artimųjų, draugų ir kolegų šventėse?

Kaip Šiauliuose, žmonėms su negalia, oriai susitvarkyti gimimo ar mirties liudijimą nelaimės atveju? Ar galiausiai nutraukti santuoką?

Kaip patekti į Šiaulių miesto savivaldybės II aukšta?

Kaip žmogui su negalia, savarankiškai, patekti į savo vaiko, anūko ar giminaičio koncertą, kuris vyksta mokyklos aktų salėje?

Šias ir kitas temas gvildenome praktiškai vaikščiodami po Šiaulių miestą, drauge su socialinės akcijos „PASIMATUOK NEGALIĄ“! ŠIAULIAI! dalyviais.

Informacija atnaujinta
2022-12-01