Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Senjorės mokėsi pažinti pagrindines emocijas

Savarankiško gyvenimo namų senjorės, kartu su socialine darbuotoja Žydrūne lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale.
Bibliotekoje vyko emocijų edukacija, kurios metu, pasitelkus bibliotekos teatro namelyje esančias emocijų lėlytes, buvo kalbama apie emocijas. Pasirodo, ne tik vaikams, bet ir suaugusiems reikia susipažinti ir mokėti atpažinti jaučiamas emocijas. Tad edukacija pradėta susipažįstant su pagrindinėmis emocijomis: džiaugsmu, liūdesiu, baime, pykčiu ir kam jos yra skirtos bei kaip išreiškiama kiekviena emocija.
Edukacijos dalyvės galėjo pasirinkti po lėlytę ir pasitelkdamos vaizduotę papasakoti, kodėl ir kokiose situacijose kyla tam tikri jausmai, pvz., kaip teigė viena iš dalyvių, „esu nustebusi, nes atėjau į naują vietą – biblioteką". Taip buvo įvardintos įvairios emocijos. Dar viena užduotis edukacijos dalyvėms – išsirinkti lėlytę, kuri atspindi šios dienos emociją. Džiugu, kad užsiėmime visos moterys jautėsi laimingos.
Emocinei gerovei taip pat svarbu atsipalaiduoti, todėl bibliotekoje vyko smėlio ir šviesos terapija, kurios metu ant smėlio staliukų ir šviečiančių stiklo molbertų buvo piešiamos emocijos ir tai, ką norėjo pavaizduoti edukacijos lankytojos.
Užsiėmimo pabaigoje buvo prieita prie bendros išvados – nereikia bijoti emocijų, net jaučiant ir neigiamas emocijas. „Pavyzdžiui, jei jaučiamas pyktis, geriau jį sutelkti ne į griovimą, o į statymą", – pasakojo edukaciją vedusi Rėkyvos filialo vyr. bibliotekininkė Giedrė Butkutė.
Pasirodo, iš pirmo žvilgsnio vaikams skirti užsiėmimai, gali padėti spręsti ne vaikiškas problemas – suaugusiam žmogui dažnai būna sudėtinga atvirai, netgi sau, pripažinti jaučiamas emocijas, tad šiuo atveju labai padeda įvairios priemonės (lėlytės ir kt.), į kurias šios emocijos yra „perkeliamos". Tad per šiuos „tarpininkus" žmonėms lengviau išsakyti, ką jie jaučia.

Informacija atnaujinta
2021-12-13