image

Parfumerijos dirbtuvėse kūrėme savo namų kvapą

Lietuvos sostinėje ką tik karaliavo Ispanija, o pas mus Šiauliuose – Prancūzija! Taip, taip, ir ta prancūziška dvasia persikėlė ne iš bet kur, o iš kvepalų sostinės Grasse!
Tad tai buvo puiki proga visiems susirinkti, kartu su gide Ramune pakeliauti vieno gražiausių miestelių gatvėmis, virtualiai aplankyti Tarptautinį kvepalų muziejų, pasidairyti žymių parfumerių dinastijų šeimų, tokių kaip Galimard, Fragonard ir Molinard, kvepalų namuose. Ir dar – patiems sukurti Šiaulių globos namų Savarankiško gyvenimo padalinio reprezentacinį kvapą.
Trys komandos ragavo įvairius kvapus – nuo muskuso iki santalo, nuo bijūno iki „pinkfloidinės“ rožės, nuo žaliosios arbatos iki juodųjų serbentų. O tada kūrė receptus, diskutavo ir bandė įsivaizduoti, kaip turėtų kvepėti jų namai.
Na ir sunkus tas parfumerių darbas! Bet rezultatas – džiuginantis. Parfumerių dirbtuvėse gimė trys naujų kvepalų ruošiniai, kurie šiuo metu dar formuojasi, o visai netrukus – keliaus į visuotinį konkursą.
Jame kartu su visa bendruomene rinksime kvapą, kuris labiausiai atspindės savarankiško gyvenimo namus, jų širdį ir sielą.
Nugalėtojų komandos, žinoma, laukia šlovė ir visokie malonūs siurprizai, o sukurto kvapo suvenyriniai buteliukai – tikimės – ateityje nudžiugins mūsų draugus.
Ar galėtumėte atspėti, kuo kvepės mūsų namai?

image

Šachmatų ir šaškių varžybos Globos namuose

Savarankiško gyvenimo namuose vasaros dienos bėga linksmai, įdomiai, išradingai ir saldžiai.
Pradėjome savaitę minėdami Tarptautine šachmatų dieną, mat šachmatų ir šaškių žaidimas labai padeda treniruoti senjorų atmintį, išlaikyti aštrų protą. Šachmatų ir šaškių dvikovose varžėsi dvi komandos, nors dalyviams netrūko nei emocijų, nei azarto, žinoma nugalėjo draugystė.
Po azartiškų rungtynių, visi dalyviai vaišinosi Alberto gamintu „Tinginio pyragu“ ir gaiviu gėrimu. Stebėdamos atkaklias varžybas, moterys skynė laukų gėles, kurios eksponuojamos dekoracijoje „Vasarai įpusėjus“.
Savarankiško gyvenimo namų senjorai, savaitę pabaigė viešnage restorane „Žvejo užeiga“, kuriame gardžiai pietaudami stebėjo Rėkyvos ežero pakrantę.

image

Vasarinės gėlės puošia mūsų namus

Gėlės yra lyg mūsų gyvenimo dalis, jos puošia mūsų namų palanges ar lentynas. Kai kurios gėlės turi gydomųjų savybių, o kitos - tiesiog daro patalpų orą švaresnį.
Praėjusią savaitę pradėjome kūrybinėmis dirbtuvėmis "Dangaus žydrynė", kuriose naudodami lauko gėles kūrėme gėlių puokštes, taip pat sodinome kambarines gėles į naujus vazonėlius.
Gėlių sodinimas – nuostabi užimtumo veikla, kuri padeda išreikšti savo jausmus, švelnumą bei rūpestį. Gėlių kompozicijos papuošia namus ir sukelia daug teigiamų, nepakartojamų emocijų.
Savaitę užbaigėme žaisdami žaidimą Šaškės, šis žaidimas vysto mąstymą, stiprina atmintį, lavina gebėjimą sukaupti ir perkelti dėmesį.

image

Arbatos gėrimo ritualai Savarankiško gyvenimo namuose

Nors Savarankiško gyvenimo namų senjorai geria įvairią arbatą, bet šiomis dienomis žaliosios arbatos kvapas užkariauja mūsų namus! Žaliosios arbatos plikymas - tai savotiška terapija, mat gėrimo procese dalinomės žiniomis ir patirtimi apie šios ypatingos "arbatos Karalienės" naudą organizmui.

Senovės Kinijos ir Japonijos medicinos šaltiniuose teigiama, kad žaliosios arbatos vartojimas gali išgydyti ligas, o naujausi moksliniai tyrimai pagrindė tūkstančius metų gyvuojančios žalios arbatos gydomasias savybes, išlaikant organizmo pusiausvyrą.

Gurkšnodami arbatą, kūrėme alyvų šakelių kompozicijas „Lai alyvos, alyvos, alyvos žydės", neišeinant iš namų pradėjome virtualų kelionių ciklą po muziejus. Pirmasis virtualiai aplankytas muziejus - Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai.

Sušilus orams vis daugiau laiko leidžiame gryname ore, žaidžiame stalo žaidimus, šį kartą rinkomės stalo žaidimą  - šaškes.

image

Tapyba ant akmenų padeda skleistis senjorų saviraiškai

Džiaugdamiesi paskutinio pavasario mėnesio dovanotais augalų žiedais, namus puošėme savo kurtomis pavasarinėmis gėlių kompozicijomis, juk gėlės žiedas pavasarį - pati nuoširdžiausia ir gražiausia dovana. Savarankiško gyvenimo namus puošiantys senjorai džiaugiasi augalais, teigdami, kad gėlės suteikia šilčiausių emocijų pliūpsnį.
Šią savaitę mėgavomės šviesos terapija, o kūrybiniame užsiėmime tapėme ant akmenų. Tapyba ant akmenų yra ne tik smagus užsiėmimas, tapymas lavina fantaziją, smulkiąją motoriką, kalbos vystymąsi, o kartu tai ir ypatinga relaksacijos forma, dar vienas būdas padėti skleistis senjorų saviraiškai.

image

Senjorai mėgaujasi juos supančiu gamtos grožiu

 
Greit lėkdami kasdienybės keliu dažnai nepastebime grožio kurį mums dovanoja besikeičiantys metų laikai. Besiskleidžiančių žiedų jūra, nuotaikinga Atvelykio šventė, sprogstantys pumpurai, ant šakų žaliuojantys lapai - visa ši bundanti gamta širdį verčia plakti stipriau.
Grožėdamiesi mus supančiu gamtos grožiu Savarankiško gyvenimo namų senjorai nestokoja kūrybinių veiklų, o susibūrę į nedidelius būrelius mėgaujamės ežero tyvuliavimu ir žvejyba.

image

Namai kvepia kava ir šypsenomis

Kava – magiškas gėrimas, kurio kasdien išgeriame bent po vieną puodelį. Gurkšnodami rytinės kavos puodelį, kartu su senjorais nutarėme, kad kavos gėrimo ritualas - puiki bendravimo, susitikimo, sambūvio priemonė kuri atgaivina kūną, suteikia energijos, bei žvalumo ir kelia nuotaiką. Būtent kavos pupelių sodrus aromatas geriausiai lavina žmogaus kvapo pojūtį, gerina nuotaiką, mažina nuovargį, praskaidrina mintis bei atpalaiduoja.

Socialinių paslaugų gavėjai teigia, kad kavos aromatas lavina jų fantaziją, skatina kūrybiškumą bei saviraišką, idėjų raišką. Senjorai vienbalsiai teigia, kad uostydami tai, kas maloniai kvepia - jie užsinori tiesiog kalbėtis!

Užsiplikę aromatingos kavos, kimbame į darbus, mat kartu su Savarankiško gyvenimo namų senjorais kūrybinėse dirbtuvėse „Namai kvepia kava“, panaudodami kavos pupeles, susikūrėme natūralius namų kvapus ir kava kvepiančias dekoracijas. Socialinė darbuotoja Tatjana, mėgaudamasi senjorų kūrybinių dirbtuvių rezultatais teigia, kad kavos medeliai, ežiukai bei žvakidė skleidžia itin malonų aromatą mūsų namuose ir yra puiki interjero puošmena, kuri ilgai džiugins Globos namų bendruomenę.

image

Gardūs kepiniai Savarankiško gyvenimo namuose

Įpusėjus savaitei Savarankiško gyvenimo namuose grupiniame užsiėmime mėgavomės spalvų galia, taip pat, atsipalaidavome gurkšnodami arbatą rankų spa procedūrose, mat moterys tiki, kad viena geriausių priemonių rankoms minkštinti – kavos tirščių procedūra su medumi.
Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose yra veiklos į kurias antrą kartą kviesti senjorų nereikia, mat kulinarinės dirbtuvės visada suburia didžiulį Globos namų senjorų būrį, sako socialinė darbuotoja Ineta. Globos namų virtuvė – zona, kurioje veiksmas dažniausiai vyksta labai greitai, mat senjorai labai greit pasidalina atsakomybėmis, žiūrėk vienas plaka, kitas – kepa!
Savaitės pabaiga Savaranankiško gyvenimo namuose buvo ypač smagi, mat kartu su senjorėmis kepėme bandeles, pagardintas namine uogiene ir dalindamosios moteriškomis paslaptimis – minėjome kovo 8-ąją!

image

Gurkšnelis kavos – meilės mieste

Garuojančios kavos puodelis, burnoje tirpstantis prancūziškas pyragaitis, gera draugija ir fone skambanti tyli prancūziškos dainos melodija, štai taip Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorai leidžia savo laisvalaikį.

Vasario mėnesį pas mus veikė popietės kavinukė „Vienas vakaras Paryžiuje“, kurioje netrūko žavių svečių ir įspūdingų rekordų, mat mėgaudamiesi Paryžiaus miesto žavesiu, senjorai bendraudami praleido kelias dešimtis valandų ir išgėrė beveik 100 puodelių kavos!
Pasitikdami pavasarį, vieni kitus džiuginsime dar įdomesnėmis veiklomis, o kas žino, gal ir dar įspūdingesniais pasiekimais

Mielieji nepamirškite, kad meilė - kaip kava, skaniausia dviese geriama!!!

image

Laimės pasaga Globos namuose

Savarankiško gyvenimo namų senjorai, pagerbdami moteris, su dideliu kūrybiškumu kūrė gėlių skrynią, kurią padovanojo Moters dienos proga šių namų senjorėms. Sąsajos tarp gėlių ir moterų - grožis, laikinumas, trapumas, rūpestis ir kvapas, o baltos spalvos kompozicijos žiedai simbolizuoja taurumą, švelnumą ir gėrį.

Linkėdamas didžiulės sėkmės, laimės bei stiprios sveikatos mūsų senjorams kalvis Vitalijus Anužis, šia gražia proga, Globos namams padovanojo rankų darbo kalviškąją pasagą, kuri Šiaulių miesto savivaldybės globos namams atneš dar didesnę sėkmę ir saugos namus nuo blogos akies, mat senoliai sakydavo, kad pasaga visais laikais buvo laikoma didžiulės sėkmės ir laimės talismanu

image

Vasario 16-oji Savarankiško gyvenimo namuose

Savarankiško gyvenimo namų senjorai Vasario 16-osios dieną pradėjo Justino Marcinkevičiaus eilėmis:
O kas gi tu esi, Tėvyne, jei ne mes,
Jei ne mūs rankos, jei ne mūs širdys?
O kas gi esam mes, Tėvyne, jei ne tu, -
ar mes ne tavo amžių sekundės ir minutės,
ar mes ne upė, glamonėjama krantų,
kurios kiekvienas lašas - tavo mintys?
Šią mūsų šaliai svarbią dieną senjorai diskutavo apie tai, ką reiškia būti lietuviu, kaip mes žiūrime į Lietuvos Valstybę ir jos aktualijas. Vasario 16-osios paminėjimas visada yra kažko naujo pradžia, kuomet tinkamas laikas kažką apgalvoti, nuspręsti ir sušukti - tegyvuoja Lietuva, teigia socialinė darbuotoja Tatjana.

image

Savarankiško gyvenimo namuose užvirė kalėdinių dekoracijų dirbtuvės

Tarsi šventine burtų lazdele mostelėjus Savarankiško gyvenimo namuose užvirė kalėdinių dekoracijų kūrybinės dirbtuvės. Su gyva muzika, gardžiais žiemiškais kvapais ir šildančiu bendravimu kūrėme dovanas ir šventinius dekoro elementus, kurie džiugina ne tik mus pačius, bet ir kitus. Prigaminę visko daug, pasijutome tarsi Kalėdų senelio pagalbininkai elfai, su didele meile gamintas grožybes pakuodami į dėžes, važiavome į Kalėdinę mugę. Jos metu turėjome galimybę savo darbeliais pradžiuginti kitus padovanodami po menkniekutį bei pasiklausyti dienos centro spalvų muzikos orkestro atliekamų kūrinių.
Pas mus jau kvepia Šv. Kalėdomis!

image

Kalėdinio stebuklo belaukiant

Kalėdinio stebuklo belaukiant, prisimenant senjorų vaikystę, savarankiško gyvenimo namų bendruomenė susirinko dalintis šventiškąja nuotaika prie stebuklingojo savo pačių rankomis sukurto šedevro „Kalėdinės pasakos miestelio". Netikėtai svečiuose sulaukėme švelnučių, minkštučių pasakos herojų: meškiuko darbštuolio, kuris Kalėdų medį papuošė savo megztomis kojinytėmis. Darbšuoliui kompaniją palaiko linksmuolis arkliukas, nuolat kitus džiuginantis savo skardžiu juoku, kuris visuomet būna drąsuolio elniuko draugijoje. Mūsų pasakoje briedis Rudolfas simbolizuoja ramybę, taiką bei susikaupimo metą. Protinguolis pelėdžiukas, simbolizuojantis išmintį, o ežiukas Puškis - darbštumą, gerumą ir dosnumą. Sukurtame Kalėdiniame stebukle, tereikiapaskambinti Kalėdų seneliui ir Jis išpildys visus Jūsų norus!

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojų savaitė

Ruduo jau baigia ištrinti tuos gražius vasaros prisiminimus. Ką veikti? Tai va ir siūlom megzti, nerti, piešti, siuvinėti, žaisti, kurti, judėti. Tai kūrybos pakilimo laikas. Savarankiško gyvenimo namuose, pilko ir darganoto lapkričio dienomis nebuvo liūdna, gyventojos nėrė pavasarinius ir vasaros prisiminimų žiedlapius, su gera nuotaika vėrė karoliukus. Kas sužaidė draugiškai šaškėmis, kas atmintį lavino spręsdami kryžiažodžius. O tolerancijos dieną namai pasipuošė tolerancijos žiedais - pagarba, meile, draugyste, pakantumu, gerais darbais, ištikimybe, supratimu, švelnumu, mandagumu.

image

Natūralios gamtos dovanos Savarankiško gyvenimo namuose

Praėjusią savaitę Savarankiško gyvenimo namus lankė malonūs kvapai, kuriuos skleidė natūralios gamtos dovanos.
Čia vyko arbatos gėrimo popietė „Vaistažolių galia“, kurios metu ragavome įvairias žolelių arbatas, stiprinome organizmo imuninę sistemą. Nes kas gi gali būti svarbiau už sveikatą? Ir ypač – šaltuoju metų sezonu.
Kvapą skleidė bei maloniai akį džiugino ir naujai atidaryta parodėlė „Muilo kerai“, kurioje eksponuojame pačių gyventojų pagamintus rankų darbo natūralius muilus. Parodos atidarymą lydėjo pyragai ir, žinoma, prie jų dar ir smagūs pokalbiai.

image

Pyragų diena Globos namuose

Lapkričio 6 d. visuose Globos namų padaliniuose kvepėjo naminiais skanėstais ir gerumu. Ne vienerius metus įstaigoje minima Pyragų diena gražiems tikslams įgyvendinti. Dienos centre „Goda“ visi buvo kviečiami kepti pyragus, vaišintis saldėsiais ir aukoti lėšas tiems, kuriems mūsų pagalba reikalinga. Tuo tarpu Savarankiško gyvenimo namuose pyragų diena prasidėjo antradienį. 

image

Savarankiško gyvenimo namuose spalis išlydėtas renginių puokšte

Spalį išlydėjome su puokšte renginių! Paskutinę spalio savaitę Savarankiško gyvenimo namuose karaliavo Jo Didenybė Moliūgas, papuošęs ne tik Helouvyną (lietuviškai vadinamą Šiurpnakčiu), bet ir papildęs gyventojų vitaminų atsargas. Juk vėlyvas ruduo – pats laikas gaminti skanią ir nuotaiką pakeliančią oranžinę moliūgų sriubą!

image

Muilo fabrikėlis Savarankiško gyvenimo namuose

Sakote, rudenį su lapais krenta ir nuotaika? Tik jau ne Savarankiško gyvenimo namuose!
Nes šių namų gyventojai žino: laimė slypi paprastoje kasdienybėje – tereikia dovanoti laiko sau, rasti jaukią bendraminčių kompaniją ir be baimės leistis kartu į džiaugsmingus nuotykius. Šįkart nuotykių, kvapų ir geros nuotaikos kupiną popietę kartu su Savarankiško gyvenimo namų gyventojais kūrė viešnia iš Vilniaus – Ramunė Vaičiulytė. Išklausę jos pasakojimo apie muilo istoriją, vėliau visi kūrė savus receptus, raitėsi rankoves ir ėmėsi muilų gamybos.
Kas apsilankė čia šią popietę, tas žino (o kas neapsilankė, tai užuodė) čia ūžė tikras muilo fabrikėlis! Jame pagaminti muilai netrukus bus eksponuojami parodoje, o vėliau jie taps dovanomis, kurios džiugins mūsų partnerius, draugus ir bičiulius!

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai savo kūrybiškumą ir originalumą geriausiai parodo kurdami

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Savarankiško gyvenimo namų gyventojai savo kūrybiškumą ir originalumą geriausiai parodo kurdami. Gyventojai kartu su darbuotojų pagalba ir toliau iš aromatingo vaško kuria grožį! Šį kartą sugalvojome įdomiai ir gražiai apdirbti visokiomis turėtomis gėrybėmis didelę žvakę, nes ją tirpdyti vien dėl to, kad turėtume vaško mažoms žvakėms, gaminti, mums labai gaila. Pasigrožėkime rankų darbo kūriniu kartu! O būna ir taip, kad kuriamos ne tik įvairias kompozicijos iš gausių rudens gėrybių: lapų, šakų, šiaudų, rugių, konkorėžių bei kaštonų, bet ir iš savo prisiminimų bei fantazijų sukurdami savąją pasaką. Šį kartą, žodis po žodžio, sakinys po sakinio, sukūrėm pasakaitę apie „Piktąją raganaitę“.

 

image

Juostų audimo ir pynimo užsėmimas Savarankiško gyvenimo namuose

Savarankiško gyvenimo namus aplankė tautodailininkė Alma Meškienė su savo „Mezgu rezgu“ būrelio narėmis. Moterys kartu su gyventojais dalinosi juostų audimo ir pynimo technikomis, supažindino su siūlų raštų ir spalvų įvairove. Užsėmimo metu visi turėjo galimybę prisiliesti prie daug kantrybės ir pastangų reikalaujančios meno srities - juostų audimo. Tik praktiškai pabandžius, galima suprasti koks tai yra malonumas ir kiek tokia veikla suteikia teigiamų emocijų. Kai kuriems senjorams sukilo prisiminimai iš jaunystės ir entuziastingai dalijosi patirtais įspūdžiais. Mūsų kruopštaus darbo rezultatas - nuausta tautinė juosta, kuria gali grožėtis visa Globos namų bendruomenė.

image

Naujas kūrybinis procesas Savarankiško gyvenimo namuose

Atvėsus orams, tenka sugalvoti vis naujų veiklų, kuriomis galėtume užsiimti įstaigos viduje. Šį kartą Savarankiško gyvenimo namų gyventojai aktyviai įsitraukė į naują kūrybinį procesą - aromatinių žvakių kūrimo ciklą. 

image

Spalvinga savarankiško gyvenimo namų savaitė

Savarankiško gyvenimo namuose praėjo dar viena smagi savaitė. Pirmadienis pradėtas spalvingai, gyventojai galėjo mėgautis tapymu ant džiovintų rugių, iš kurių bus komponuojamos spalvingos rudeninės kompozicijos.

image

Savarankiško gyvenimo namuose praėjo Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai skirta renginių savaitė

Savarankiško gyvenimo namuose praėjo rudens spalvų gama pasipuošusi Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai skirta renginių savaitė. Jos metu buvo atidaryta paroda „Mano jaunystės puodelis“, sukurta gėlių kompozicija „Žiedai, žiedai neskinsiu jų', o saulėgrąžos linksmas besišypsantis „veidas", praskaidrino nuotaiką visai bendruomenei su sukurta kompozicija „Saulės blyksnis". Be to, suorganizuota išvyka į Saulės miestą, kuriame senjorai vaišinosi kava ir skaniu pyragu. Dar buvo ir šiltas popietis su sena gera komedija, konditerinis rytmetys su begalo skaniais, traškiais vafliukais ir dar daug kitų gerų dalykėlių. Visko ir nesupasakosi - apie viską pasakoja nuotraukos!

image

Projektas „Daržas lengvai"

Nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens savarankiško gyvenimo namų bendruomenė vykdė projektą „Daržas lengvai". Gyventojai buvo įtraukti į visą daržovių auginimo, priežiūros ir vartojimo procesą. Sėjome agurkus, sodinome pomidorus bei prieskonines žoleles (bazilikus ir petražoles), kuriuos auginome ekologiškai. Iš užaugintų agurkų gaminome šaltibarščius, ežero pakrantėje skanavome agurkus su šviežiu medumi, pasiruošėme atsargų žiemai, užraugėme agurkų Šv. Kūčių vakarienei. 

image

Kūrybinės dirbtuvės savarankiško gyvenimo namuose

Rudenėjant Savarankiško gyvenimo namų gyventojai, dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse, pastebi gamtoje ypač ryškias rudenines spalvas, kurios atsispindi mūsų kompozicijoje "Žydroji svajonė". Kompozicijos spalvingumu galėjo grožėtis ne tik globos namų bendruomenė, bet ir Rėkyvos vaistinės lankytojai. Šaltais rudens rytmečiais renkamės prie aromatinių žvakių kūrimo, naudojant eterinių aliejų kvapų paletę. Tai vienas iš poilsio įgūdžių lavinimo būdų, kurį galime priskirti sveikatingumo stiprinimui.

image

Šilinių savaitė savarankiško gyvenimo namuose

Šilinių savaitę savarankiško gyvenimo namų gyventojai aktyviai besiburdami į įvairias veiklas, pradėjo kūrybinėmis dirbtuvėmis "Spalvingieji viržiai - rudens šaukliai". Gražiausiomis rudens spalvomis kūrėme rudenines kompozicijas, kuriomis pagražinome Rėkyvos ambulatorijos interjerą. Minint Šilines - Švč. Mergelės Marijos gimimo dieną, gyventojai dalyvavo šventose Mišiose. Turėjome galimybę palavinti balsus, aktyviai dalyvaudami dainavimo pamokėlėje „Pažink save per dainą", kurioje patyrėme daug gerų emocijų.

image

Mokslo ir žinių savaitę Savarankiško gyvenimo namuose

Mokslo ir žinių savaitę Savarankiško gyvenimo namų gyventojai pradėjo nuo kūrybinių dirbtuvių „Suskaičiuok hortenzijos žiedus". Kiekvienas turėjome galimybę parodyti savo kūrybiškumą ir atsiskleisti, kuriant originalias gyvų gėlių kompozicijas. Savo kūrybos vaisiais pasidalinome su Rėkyvos bendruomene, papuošdami vaistinės interjerą. Gilinant žinias apie mūsų kraštą, brangią Lietuvą, surengėme viktoriną, kurios metu dalyvavusieji į jiems pateiktus klausimus atsakė puikiai, jų turimos žinios patenkino mūsų visų lūkesčius. Grožėdamiesi savo rankomis kurtomis hortenzijų kompozicijomis, vaišinomės skaniomis bandelėmis bei šiltu sultiniu. Darbingą savaitę pabaigėme darbo terapija, sutvarkėme agurkų lysves po surinkto pačių gyventojų užauginto agurkų derliaus.

image

Vasaros palydėtuvės savarankiško gyvenimo namuose

Palydint vasarą savarankiško gyvenimo namų gyventojai aktyviai būrėsi į įvairias veiklas. Vasaros palydų savaitę pradėjome kūrybinėmis dirbtuvėmis „Nuspalvink vasarą". Gražiausiomis vasaros spalvomis kūrėme meno kūrinius, suteikdami vieni kitiems puikių emocijų. 

image

Savarankiško gyvenimo namuose fotografijos savaitė

Visą savaitę Savarankiško gyvenimo namuose vyko fotografijos savaitė, kuri prasidėjo atpalaiduojančio pobūdžio užsiėmimu „Langas į gamtą. Užfiksuota akimirka nuotraukoje". Grožėjomės puikiais gamtos vaizdais žiūrėdami filmą, kuriame atsispindi patys gražiausi pasaulio kampeliai. Prie aromatingos kavos puodelio, bežiūrint įspūdingas nuotraukas, diskutavome apie fotografijos istoriją bei džiaugiamės talentingais fotografais, kurie sugeba užfiksuoti nuotraukose net pačias netikėčiausias akimirkas! Vieningai nutarėme kad fotografija yra nuostabus išradimas, o fotografai yra talentų talentai! Visą šia savaitę užbaigė nepamirštamas susitikimas su fotografe L. Beržinyte-Gulbiniene.

image

Tarptautinė dešrainių diena

Liepos 23-oji paskelbta Tarptautine dešrainių diena. Dešrainis – paprastas ir greitas užkandis, ypač populiarus vasarą, kai geru oru gaila gaišti laiką gaminant maistą. Mūsų globos namai taip pat paminėjo šią saulėtą dieną smagiai praleisdami laiką lauke, žaisdami šaškėmis ir valgydami dešrainius.

image

Arbatų degustavimo popietė

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai Iš surinktų žolynų, rytmečio laiku degustavo arbatas, kalbėjosi apie čiobrelių, ramunėlių, mėtų gydomąsias savybes. Gyventojai atrado naujų dalykų, skanaujant levandų arbatą, buvo pasidžiaugta, kad ši arbata malonaus skonio, kvapo ir veikia raminančiai.

image

Kvapnios ir saldžios dienos savarankiško gyvenimo namuose

Savarankiško gyvenimo namuose netrūksta darbingų, tačiau labai kvapnių ir saldžių dienų! Vidurvasaris puikus metas ruoštis kovai su negalavimais – šviežiai užplikyta liepžiedžių arbata yra geriausia priemonė nuo peršalimo, o kiti įsitraukė į braškių skanėstų gaminimo užsėmimus ir rankdarbių gamybą.

image

Joninėse prie Rėkyvos ežero

Birželio 23-osios vakarą Joninėse prie Rėkyvos ežero savarankiško gyvenimo namų gyventojai palydėjo trumpiausią vasaros naktį. Vakaro metu nuolat skambėjo dainos, netrūko šokių ir gerų emocijų.

image

Kūrybinių idėjų paieška Globos namuose

Globos namuose niekada netrūksta kūrybinių idėjų, mes nuolat ieškome skirtingų užimtumo formų senjorams. Kiekvieną savaitę Globos namų kūrybinėse dirbtuvėse sklando mūzos, kurios kūrybos proceso metu padeda senjorams atsipalaiduoti ir atrasti save, teigia socialinės darbuotojos Simona ir Žydrūnė. 

image

NACIONALINĖJE DISKUSIJOJE – APIE APSAUGOTO BŪSTO PATIRTIS, IŠŠŪKIUS IR PERSPEKTYVAS

Nacionalinėje apskrito stalo diskusijoje tarp apsaugoto būsto paslaugos teikėjų, savivaldybių, Sveikatos apsaugos ministerijos, Neįgaliųjų reikalų departamento atstovų, institucinės globos pertvarkos projekto regioninių ir nacionalinių ekspertų analizuotos paslaugos teikimo žmonėms su proto ar psichikos negalia aktualijos. Savo gerąja patirtimi, iššūkiais ir jų sprendimo būdais teikiant paslaugą Šiaulių regione dalinosi Šiaulių miesto savivaldybės globos namai.

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojų turininga ir kupina įspūdžių savaitė

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai turėjo turiningą ir kupiną įspūdžių savaitę. Maisto užsėmimuose gyventojai gaminosi tinginį, kad pokalbiai prie arbatos būtų ne tik smagūs, bet ir saldūs. Taip pat globos namų bendruomenę aplankė Tarptautinio Prano Stepulio kamerinio liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkurso - festivalio dalyviai. O savaitė užbaigta išvyka į Rėkyvos kultūros namus. Čia vyko tarptautinis šokių festivalis „Aušrinė žvaigždė“ padovanojęs daug gerų emocijų!

image

Saldžiausios šokolado paslaptys

Globos namuose lankėsi šokolado meistrė Sandra. Gyventojams buvo atskleistos pačios saldžiausios šokolado paslaptys. Konditerijos pamokoje buvo pasakojama ne tik apie šokolado teigiamas savybes, tačiau ir patiems sudalyvauti skaniausioje edukacijos dalyje pasigaminti triufelių.

image

Savarankiškų namų gyventojai mokėsi šiaurietiško ėjimo

Gegužės 8d. Savarankiškų namų gyventojai linksmai ir turiningai leido popietę su šiaurietiško ėjimo instruktorė Milda, kuri mokė kaip teisingai vaikščiot su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Šiaurietiškas ėjimas – tai efektyvus ir lengvas būdas pagerinti fizinę būklę. 

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai praleido gyvūnų draugijoje

Vakar popietę Savarankiško gyvenimo namų gyventojai praleido gyvūnų draugijoje. Svečiuose lankėsi ir gyventojus džiugino„Šiaulių lentelės“ augintiniai, kuriems buvo paruošta gausybe vaišių. Dėkojame „Šiaulių letenėlėi“ už šiltą draugystę!

image

Kultūros diena Naisiuose

Kultūros dienai paminėti Globos namų bendruomenės nariai lankėsi Naisiuose. 2015 metų mažoji kultūros sostinė pradžiugino savo istoriniu palikimu, etnografiniu savitumu ir spalvingu kūrybingumu.

image

Kiaušinių marginimo dirbtuvės

Savarankiško gyvenimo namuose vyksta kiaušinių marginimo dirbtuvės! Kiaušinių marginimas – kruopštus ir daug kantrybės reikalaujantis darbas. Tačiau gyventojams šis procesas yra labiau kūrybinis žaidimas nei darbas. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai sako, kad tai puikus užsiėmimas visiems, kurie mėgsta mėgautis labai kūrybišku ir terapiniu procesu.

image

Verbų rišimas savarankiško gyvenimo namuose

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai dalyvavo verbų rišimo užsiėmime, kurį gyventojai pavadino pavasario meditacija. Kūrybinio proceso metu buvo kalbama apie verbų rišimo tradicijas, reikšmę ir svarbą. Iki mūsų dienų išliko tradicija tradicija Verbų dieną pašventintomis kadagių šakelėmis gintis nuo nelaimių.

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai kūrė „Velykų miško pasaką"

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai toliau ruošiasi svarbiausiai krikščioniškojo pasaulio šventei - Šv. Velykoms! Daugybę gražių idėjų realizuota gaminant originalias interjero dekoracijas, kuriant nuostabią „Velykų miško pasaką"! Pagaminta daugiau nei 50 velykinių kiaušinių, iš kurių net 20 yra sukurti naudojant dekupažo techniką. Šiais margučiais papuoštas nuostabus velykinis medis. Šiemet pradėsime siekti dekupažuotų kiaušinių kasmetinio rekordo! Mūsų namuose kvepia mišku, kviečiame pasigrožėti sukurta „PASAKA“!

image

Pasaulinė sveikatos diena

Minint Pasaulinę sveikatos dieną Savarankiško gyvenimo namų slaugytojos kartu su gyventojais kasmet šią dieną tradiciškai skiria ypatingą dėmesį sveikatos temai. Šių metų šūkis – „RŪPINKIMĖS SVEIKATA KARTU“!. Sveikai maitinkimės, vartokime vitaminus ir daugiau judėkime - pagrindiniai sveikatos komponentai. Juk sveikata - brangiausias mūsų turtas, būkime sveiki!

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojams religinė paskaita

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai dalyvavo religinėje paskaitoje, kurioje buvo diskutuojama apie Šv. Velykų šventę ir jos svarbą. Velykos - pati džiugiausia šventė katalikų bažnyčios metų liturgijoje, stiprinanti tikėjimą bei viltį, skatinanti dvasinį prisikėlimą. 

image

Pokštų diena Savarankiško gyvenimo namuose

Šypsena nieko nekainuoja, bet daug ką gali, kiek daug teigiamų emocijų! Balandžio 1-oji- Melagių ir įvairiausių išdaigų diena ir Savarankiško gyvenimo namuose! Kartu su gyventojais prie arbatos puodelio dalinomės įspūdžiais, kaip pavyko apgauti draugus ar net darbuotojų kolektyvą. Pokštaudami vaišinomės sausainiais ir juoduoju šokoladu, prisimindami, kaip smagiai vis paminime Melagių dieną. Tikima, kad šią dieną reikia apgauti bent vieną žmogų, kad būtume laimingi visus metus!

image

Pasaulinė žemės diena

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai Žemės dienos proga kepė ekologiškas bandeles, diskutavo apie mūsų planetai iškilusius pavojus. Vienas iš būdų saugoti gamtą - popieriaus ir elektros taupymas. Diskusiją užbaigė vienas kitam duotas pažadas tausoti gamtą taupant jos išteklius. Galime pradėti nuo popieriaus ir elektros!

image

Gongų garsų terapijos seansas globos namuose

Ar žinojote, kad garso terapija tai - meditacija, proto nuraminimas, kelionė į save, kurios metu gulima ant žemės, klausomasi natūralių instrumentų garsų. Gongų sukeliamų garsų poveikį bei meditacinį jų klausymosi procesą galima laikyti viena iš meno terapijos formų. Penktadienį Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės nariai atsipalaidavo gongų garsų muzikoje, ramybę, gilų atsipalaidavimą, harmoniją su savimi - visą tai galėjome patirti Gongų garsų terapijos seanse. 

image

Pasiruošimas Užgavėnių šventei

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai pradėjo ruoštis Užgavėnių šventei. Šiais metais gyventojai nusprendė „pasipuošti“ kiek kitaip. Tradicines kaukes keisti domino kaukėmis! Gyventojai su dideliu entuziazmu visą popietę gaminosi originalias domino kaukes.

image

Ebru menas

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai kūrybinio užimtumo metu turėjo progą susipažinti su Ebru menu. Ebru - tapyba ant vandens technika, kurią taikant buvo dekoruotos žvakės.

image

Savarankiško gyvenimo namuose kūrybinės dirbtuvės

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai kūrybinėse dirbtuvėse turi puikią galimybę išreikšti savo kūrybiškumą! Džiaugiamės užsėmimų rezultatais, jau netrukus pagamintos dekoracijomis papuoš valgyklą.

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai Valentino dieną paminėjo nuotaikingai

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai Valentino dieną paminėjo nuotaikingai klausantis dainų apie meilę, kartu kuriant širdžių jūrą! Vieni kitiems linkėta mylėti ir būti mylimiems. Prie vaišių stalo skanavome pačių gyventojų gamintas gardžias bandeles. Šią gražią progą gyventojai apdovanoti padėkomis už dalyvavimą kūrybiniame procese kuriant nuostabias širdeles iš keramikos.

image

Pasaulinė cepelinų diena

Pasaulio cepelinų dieną – savarankiško gyvenimo namų gyventojai rinkosi prie bendro cepelinų stalo. O, kad švęsti būtų ne tik skanu, bet ir įdomu visą popietę virtuvėje darbas virte virė. Buvo labai skanu!

image

Pusiaužiemio šventė

Savarankiško gyvenimo namuose praūžė Pusiaužiemio šventė! Buvo smagu: dūkome sniege, purtėm obelį, kad vasarą turėtume vaisių, laukėme pasirodant barsuko, kuris pranešė „šaltas“ naujienas - žiema kol kas nesiruošia mūsų palikti. Belieka tikėtis, kad ji mus labiau stebins ne šalčiu, o savo grožiu!

image

Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė aplank4 globos namus

Vakar Savarankiško gyvenimo namų gyventojus aplankė ir artėjančių švenčių proga sveikino Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė kartu su Rėkyvos parapijos klebonu. Susitikimo metu gyventojams skambėjo muzikiniai kūriniai. Kunigas palaimino mokinių keptus „prėskučius“ ir „plotkeles“, buvo linkėta šilumos, jaukumo, tikros laimės ir ramybės širdyse. Nuoširdžiai dėkojame mūsų bičiuliams už apsilankymą!

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai dalyvauja bendradarbiavimo projekte „100-mečio Lietuva ir aš“

Labdaros ir paramos fondas „Laisvės vartai" bendradarbiaudamas su Savarankiško gyvenimo namų personalu ir gyventojais 2018 m. gegužės - gruodžio mėn. vykdo projektą „100-mečio Lietuva ir aš“. Projektą iš dalies remia Šiaulių miesto savivaldybės NVO projektų finansavimo programa. Šiais metais, siekdami įprasminti gražų Lietuvos jubiliejų, Savarankiško gyvenimo namų gyventojai kartu su Fondo savanoriais pavasarį namų teritorijoje pasodino augalų kompoziciją, kuri ne vienus metus džiugins gyventojų ir jų lankytojų akis. Skatinant projekto dalyvių aktyvumą ir bendruomeniškumą, buvo organizuojamos edukacinės veiklos, pažintiniai susitikimai, kartu švenčiamos šventės. Fotografijos edukacinių užsiėmimų metu įamžinę projekto veiklų akimirkas ir pagaminę fotoalbumus bei surengę foto parodą, dar ilgai patys gyventojai prisimins, o jų lankytojams primins kaip buvo minimas Lietuvos 100-mečio jubiliejus Savarankiško gyvenimo namuose.

image

Popietė Valerijono arbatinėje

Gruodžio 7 d. Globos namų partneriai labdaros ir paramos fondas „Laisves vartai" pakvietė Savarankiško gyvenimo namų gyventojus praleisti popietę Valerijono arbatinėje. Edukacinėje programoje gyventojai mokėsi sveikos mitybos bei gyvensenos principų. Dėkojame savo partneriams už malonias akimirkas!

image

Žmogaus teisių diena

Žmogaus teisių dienai paminėti Savarankiško gyvenimo namų gyventojai dalyvavo diskusijoje „Svarbiausios žmogaus teisės“. Diskusijoje buvo pristatyti lankstinukai su pagrindinėmis gyventojų teisėmis

image

Mezginių paroda „Tu numegzk man, mama,...“

Savarankiško gyvenimo namuose atidaryta mezginių paroda „Tu numegzk man, mama,...“, kurioje eksponuojami darbuotojos Alvyros ir gyventojų darbai. Visi darbeliai numegzti su didele meile ir kruopštumu. Didžiausio dėmesio sulaukė rekordininkas 20 metrų ilgio šalikas!

image

Kalėdinių dekoracijų gamyba

Artėjančių švenčių proga labdaros paramos fondas „Laisvės vartai" kartu su Globos namų bendruomene kūrė kalėdines dekoracijas. Padarytos dekoracijos papuošė valgyklą ir gyventojų kambarius. Patirtais įspūdžiais dalinosi prie vaišių stalo.

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai puošia savo namus

Artėjant gražiausioms metų šventėms, savarankiško gyvenimo namų gyventojai, kartu su darbuotojais puošė savo namus rankų darbo dekoracijomis. Šiemet puošimo procesas buvo labai smagus, kiekvienas aukštas papuoštas pasirenkant skirtingas dekoracijų spalvas. Žaliaskarė įžiebta skambant Kalėdinėms dainoms. Grožintis pirmomis snaigėmis gyventojai vaišinosi pačių paruoštais skanėstais.

image

Kino terapijos užsėmimai Globos namuose

Savarankiško namų gyventojai popietę leido laiką kino terapijos užsėmime, kur buvo pristatytas filmas apie alzhaimeriu sergančius žmones. Po filmo pristatymo vyko diskusijos apie šio sutrikimo sukeliamus sunkumus bei kylančias problemas mūsų visuomenėje.

image

Savanorystės konferencija: „Savanorystė – veikla, kuri „veža“!

Lapkričio 7 d. Globos namų atstovė dalyvavo savanorystės konferencijoje: „Savanorystė – veikla, kuri „veža“!“. Teoriniai ir praktiniai savanorystės aspektai.  Renginyje aptartos savanorystės aktualijas ir perspektyvo Šiaulių mieste, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybės savanoriaujant, pristatyta svarba Globos namuose

image

Sveikatingumo valandėlė

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai sveikatingumo valandėlėje gilino savo žinias apie šaltalankių naudą sveikatai.  Senjorai rekomenduoja išbandyti oranžinį vaisių nuo šimto ligų. Naudodami sutrintas uogas ir medų, galite pasigaminti šaltalankių tyrę, kuria paskaninkite žaliąją arbatą.

image

Senjorų savaitės renginiai džiugina globos namų gyventojus.

Senjorų savaitės renginiai ir toliau džiugina globos namų gyventojus. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai 
pietavo „Žvejo užeigoje“, įsiamžino ant naujai Rėkyvos ežero pastatyto pontoninio tilto. Renginių ciklą tęsė kepamas dar neišbandytas obuolių pyrago receptas, atidaryta „Rudens gėrybių" paroda, kurioje globos namų senjorai kartu su soc. darbuotojais kūrė nuostabius darbelius iš rudens gėrybių, vaišinosi pačių gaminta namine slyviene su arbata.

image

„Rudens mugė“

 Savarankiško gyvenimo namų gyventojai džiaugėsi rudeniu, nuo medžių krentančiais auksiniais lapais sodo ir daržo gerybėmis. Visą šią savaitę globos namuose vyksta intensyvus pasiruošimas rudens gėrybių mugei!

image

Maisto ruošos užsėmimai Savarankiško gyvenimo namuose

Atsliūkinus rudeniui, Savarankiško gyvenimo namų gyventojai įsitraukia į maisto ruošos darbus. Gyventojai savaitgali paviešėję pas artimuosius, po rudens darbų grįžo pilnais krepšiais gėrybių puikiai tinkančių išsikepti bulvių plokštainį.

image

Globos namuose vyko fraktalų piešimo užsėmimai

Globos namuose vyko fraktalų piešimo užsėmimai. Nusipiešk tokį gyvenimą, kokio nori - tokia yra fraktalų piešimo filosofija, o pats procesas prilygsta meditacijai. Todėl rytmetį Globos namų gyventojai buvo pakviesti pamiršti rūpesčius ir pasinerti į nuostabų fraktalų kūrimo pasaulį. Šiam užsiėmimui neatsispyrė iš Turkijos pagal Erasmus studijų programa atvykusi ir projekto „Pasimatuok savanorystę" savanorės. Ar išsipildys visų norai, kuriuos pavyko nupiešti?

image

Tarptautinė šachmatų diena

iepos 20 dieną Globos namų bendruomenė paminėjo Tarptautinę šachmatų dieną suorganizuodami Šaškių turnyrą, kurį vainikavo gardžių picų vaišės. Darbuotojai kartu su gyventojais kepė itališkas picas, kurias pagardino savo pačių užaugintomis daržovėmis bei prieskoninėmis žolelėmis.
Jei ir Jūs mėgstate žaisti stalo žaidimus, kviečiame užsukti į svečius!!!

image

Išvyka į Klaipėdos jūrų muziejų

Birželio 19 dieną Savarankiško gyvenimo namų gyventojai, lydimi darbuotojų, vyko į Klaipėdos jūrų muziejų ir delfinariumą. Neišblėstantį įspūdį paliko po rekonstrukcijos atsinaujinęs jūrų muziejus ir visus viliojęs delfinariumas su delfinų pasirodymu. Pasigrožėję jūrų pasauliu, Savarankiško gyvenimo namų gyventojai, savo įspūdžiais pasidalino kavinėje prie pietų stalo. Visi grįžo namo kupini gerų emocijų!

image

Globos namuose svečiavosi keturkojis draugas

Gegužės 31 Globos namų gyventojai sulaukė geriausio žmogaus draugo - mielo šunelio apsilankymo. Įstaigos darbuotojos dresuotas šunelis pradžiugino senjorus savo pasirodymu ir išmoktais triukais. Vėliau keturkoja bičiulė lankė globos namų gyventojus, kiekvienas norintis galėjo paglostyti šunelį ar juo pasidžiaugti. Pastebima, kad tai vienas iš būdų pagerinti senjorų fizinę bei psichikos sveikatą

image

Išvyka į fatografijos muziejų

Gegužes 9 d. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai vyko į Fotografijos muziejų, kur vyko edukacinis užsiėmimas mėlynųjų atvirukų gaminimas cianotipijos procesu. Taip pat buvo susipažinta su fotografijos ir jos technologijos raidos istorija, aplankytos muziejuje vykstančios parodos. Graži diena buvo užbaigta kavinukėje mėgaujantis ledais ir kava.

image

Gėlių puokštės mamoms

Savarankiško gyvenimų namų gyventojai, artėjant mamos dienai, gamino gėlių puokštes, skirtas prisiminti ir aplankyti išėjusias mamas.

image

Akcija „Darom 2018“ globos namuose

Globos namų bendruomenė prisijungė prie pavasarinės švarinimo akcijos „Darom 2018“. Šiais metais tvarkyta Rėkyvos ežero pakrantė prie šalia esančio Vandens klubo bei apleistos teritorijos. Galima pasidžiaugti, kad renkamos ne tik šiukšles, tvarkoma aplinka, tačiau skatinamas bendruomeniškumas, atkreipiamas dėmesys į taršos ir aplinkosaugos problemas bei ugdomas pilietiškumas

image

Spalvota Velykų šventė globos namuose

Balandžio 3 d. popietę globos namuose prasidėjo Velykų šventė. Į spalvingai, pavasariškai išpuoštą salę sugužėjo visi globos namų gyventojai ir darbuotojai. Su švente ir taip laukiamu pavasariu bendruomenės narius pasveikino direktorė Danutė Akaveckienė.

Daug gražių žodžių, palinkėjimų globos namų gyventojams skyrė Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narė Danguolė Martinkienė, senjorus pasveikino ir dovanėles jiems padovanojo Dainų progimnazijos jaunieji samariečiai.

image

Šv. Mišios globos namuose

Kovo 28 d. globos namų gyventojai norintys išgyventi svarbiausią liturginį laiką susikaupus dalyvavo Šv. Mišiose, kuriose buvo laiminamos tikinčiųjų atsineštos verbos.

image

Gyventojai kūrė spalvingas augalų kompozicijas

Kovo 27 d. globos namuose lankėsi Šiaulių darbo rinkos mokymo centro floristikos specialistės, kurios kartu su gyventojais kūrė spalvingas augalų kompozicijas. Dirbtuvių metu sukurtos floristinės kompozicijos eksponuojamos globos namuose, pavasarinėje-velykinėje augalų kompozicijų parodoje.

image

Šv. Velykoms gyventojai pradėjo ruoštis iš anksto

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms pradėjo ruoštis iš anksto. Gamino dekoracijas, puošė bei dekoravo kambarius, kepė velykinius skanėstus. Artėjančios šventės proga gyventojai išsikepė „Velykų boba“, kurią skanavo prie arbatos puodelio.

image

Konkurso dėl Šiaulių miesto savivaldybės globos namų pavadinimo keitimo

Šiaulių m. sav. Globos namai organizuoja konkursą, kuriame siekiama pakeisti esamą įstaigos pavadinimą, nauju.
Reikalavimai:
1. Pavadinimas turi būti skambus, trumpas, nesunkiai ištariamas. Pavadinime turi būti ne mažiau nei 2 žodžiai.
2. Pavadinimas negali būti sudarytas iš trumpinių, vietovardžių ar konkretaus asmens vardo / pavardės.
3. Lietuvoje neturėtų būti panašiu pavadinimu esančios įregistruotas įstaigos teikiančias socialines paslaugas. Pavadinime turi atsispindėti teikiamos paslaugos, tikslinis segmentas.
4. Pavadinimas neturėtų asocijuotis su neigiamais ar nieko bendro su teikiamomis paslaugomis neturinčiais dalykais.
5. Įstaigos pavadinimas negali būti rezervuotas ar įregistruotas Registrų centre.

image

Apsaugoto būsto paslaugos psichikos negalią turintiems suaugusiems asmenims Šiaulių regione

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  įgyvendina  projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje". Prie projekto įgyvendinimo prisideda Šiaulių miesto savivaldybės globos namai kurių tikslas – suteikti apsaugoto būsto paslaugas 4 -iems dalinai savarankiškiems suaugusiems asmenims su psichikos negalia Šiaulių regione, 16 mėnesių laikotarpiu.

image

Šiauliuose neįgaliųjų artimiesiems – laikinas atokvėpis

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai (toliau – Globos namai) teikia laikino atokvėpio paslaugas Šiaulių mieste,  kurių tikslas - nemokamai suteikti trumpalaikį poilsį šeimos nariams, tėvams ar globėjams, kurie rūpinasi vaikais su negalia, padėti jiems atgauti energiją, jėgas, suteikti galimybę dalyvauti darbo rinkoje, sociokultūriniame visuomenės gyvenime.

image

Medelyno progimnazijos mokiniai aplankė Savarankiško gyvenimo namų gyventojus

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui Medelyno progimnazijos 2b klasės mokiniai aplankė Savarankiško gyvenimo namų gyventojus. Susitikimo metu moksleiviai vaišino gyventojus jų pačiais keptais sausainiais, dainavo dainas, dovanojo atvirukus, sekė vieni kitiems pasakas. Globos namų gyventojai neslėpė džiaugsmo sulaukus malonių ir smalsių svečių.

image

Užgavėnių šventė Globos namuose

Antradienį Globos namų bendruomenė šventė Užgavėnės. Linksmybių ir garsių šūksnių netrūko nei viename padalinyje. Rėkyvoje, prieš vidurdienį, šventės dalyviai susidomėję stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, džiaugėsi Kanapinio pergale, degino Morę ir labai garsiai varė žiemą iš kiemo. Šventėje dalyvavę persirengėliai, pasipuošę rankų darbo kaukėmis buvo vaišinami gardžiais blynais. Švęsdami žiemos šventę – globos namų gyventojai tikisi kuo greičiau prisišaukti pavasarį ir greit sulaukti daug šiltų saulės spindulių. Dienos centro Goda lankytojai žiemą varė kartu su savo bičiuliais iš Aukštelkės socialinės globos namų. Geros nuotaikos kupinoje šventėje buvo žaidžiami smagūs žaidimus, renkamas šauniausias jaunikis, sudeginta Morė su visomis žiemos negandomis. Po smagių žaidimų visi degustavo įvairiausius blynus, o artėjantį pavasarį pranašavo Kanpinio pergalė prieš Lašininį.

image

Skaitymo valandėlė Savarankiško gyvenimo namuose

Kiekvieną pirmadienį Savarankiško gyvenimo namų gyventojai renkasi į poilsio kambarį „Skaitymo valandėlei“. Tuo metu apžvelgiamos naujienos tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių. Skaitomi įvairūs informaciniai ir gyventojams aktualūs straipsniai, vedamos diskusijos.

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai prisiminė laisvės gynėjus

Prisimindami ir primindami vieni kitiems Sausio 13 d. įvykius, Šiaulių m. savivaldybės Globos namų bendruomenė prisiminė laisvės gynėjus. Globos namų gyventojai, kartu su savarankiškų namų gyventojais tylos minute pagerbė Sausio 13 - osios aukų atminimą. Dienos centre „Goda“ surengtas Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos minėjimas kartu su Aukštelkės socialinės globos namų gyventojais, Joniškio „Saulės“ mokyklos dienos užimtumo centro lankytojais, S. Daukanto ir S. Šalkauskio gimnazijos mokiniais. Renginyje prisiminti skaudūs istoriniai įvykiai, tvyrojo rimties ir susikaupimo atmosfera, ritosi ir liūdesio, ir džiaugsmo ašaros, tirpusios žvakių liepsnose.

image

„Dvasinės šilumos“ koncertas Globos namuose

Artėjant Naujiesiems metams Savarankiško gyvenimo namų gyventojų nepamiršo mūsų bičiuliai „Dvasinės šilumos“ kolektyvas, kuris kūrė šventinę nuotaiką savo nuoširdžiu koncertu. O Globos namų senjorus spėjo pradžiuginti Kalėdų senelio apsilankymas. Malonaus vizito metu senelis visus pasveikino su Naujaisiais metais ir linkėjo stiprios sveikatos.

image

Šventiniu dainų repertuaru džiugino „Spalvų muzikos orkestro“ solistai Edvinas su Židrūnu

Globos namuose puoselėjamos gražios bendradarbiavimo tradicijos. Šiandien senjorus aplankė ir šventiniu dainų repertuaru džiugino „Spalvų muzikos orkestro“ solistai Edvinas su Židrūnu. Po mūsų solistų pasirodymo gyventojų laukė dar viena maloni muzikinė staigmena - merginų grupės „Sunny Girls“ pasirodymas, kuriame skambėjo kanklių garsai. Koncerto metu visų laukė dienos centro Goda lankytojų darbelių mugė.

image

Kalėdinių giesmių ir dainų popietė

Globos namų gyventojai sulaukė malonių svečių iš Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos. Moksleivės ir Šiaulių Katedros jaunimo vokalinis ansamblis „Kredo“ globos namų bendruomenei suorganizavo kalėdinių giesmių ir dainų popietę.

image

Globos namuose lankėsi jaunuoliai iš Simono Daukanto gimnazijos

Globos namuose lankėsi jaunuoliai iš Simono Daukanto gimnazijos, kurie savo dainomis ir muzika sukūrė tikrą Kalėdinį stebuklą. Po muzikinės programos jaunuoliai lankėsi pas senolius kambariuose, bendravo su jais, įteikė Kalėdines dovanėles. Tuo pačiu metu vyko Kalėdinių suvenyrų dirbtuvėlės, kurių metu buvo daromos dekoracijos iš stiklo. Šio vizito metu buvo aptartos jaunuolių savanoriavimo galimybės ateityje.

image

Kalėdinių vainikų gamyba

Gruodžio 7 dieną globos namuose kūrybiškumas ir geros emocijos užvaldė gyventojus, kurie su svečiais iš Šiaulių darbo rinkos mokymo centro ruošėsi šventėms, gamindami kalėdinius vainikus. Taip pat svečiai kartu su gyventojais gamino vieną bendrą vainiką globos namams, kuris puoš globos namus visą šventinį laikotarpį.

image

Išvyka į Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilą

Labdaros paramos fondas „Laisvės vartai" artėjančių švenčių proga savarankiško gyvenimo namų gyventojams dovanojo nuostabią išvyka į Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilą kurioje vyksta paroda "Vestuvinė mada iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos". Patirtais įspūdžiais pasidalinome prie kavos puodelio.

image

Globos namuose sužibo Kalėdų eglutės

Globos namuose sužibo Kalėdų eglutės. Rėkyvoje, Globos namų gyventojus aplankė ir šventinį koncertą surengė dainininkė Laura su Rasos progimnazijos moksleivėmis. Šiltas ir nuoširdus pasirodymas buvo ypatingas, atlikėja kartu su Globos namų bendruomenė pasitiko prieššventinį Kalėdų laikotarpį. Globos namų padalinyje Goda Kalėdų eglutės įžiebimui buvo ruošiamasi dvi dienas. Ketvirtadienį dienos centro lankytojai gamino šventinius pyragus, o jau penktadienį juos dekoravo žiemiškomis snaigėmis. Prie pyrago gabalėlio ir arbatos puodelio, sužibus eglutei, pradėta laukti žiemos švenčių.

image

Pyragų diena

 Lapkričio 10 d. įvyko Globos namų bendruomenės organizuojama „Pyragų diena“ skirta „Išsipildymo akcijos“ fondui paremti. Šiais metais „Pyragų diena“ visus kvietė į Rėkyvos Kultūros namus, kur kvepėjo gardžiausiais kepiniais. Į gražios idėjos įgyvendinimą įsitraukė visi Globos namų padaliniai, kuriuose buvo kepami įvairiausi saldėsiai bei skanėstai. „Išpildymo akcijai“ paaukoti buvo kviečiami socialiniai partneriai bei geros valios žmonės. Svečių laukė ne tik „Pyragų dienos“ saldumynai, tačiau ir muzikinė dovana, kurią įteikė Dienos centro „Goda“ spalvų muzikos orkestras bei gyvos muzikos vaikinų grupė „MONO“. Nuoširdžiai dėkojame visiems paaukojusiems „Išsipildymo akcijai“. 
Apie renginį žiniasklaidoje: http://www.etaplius.lt/siauliu-miesto-globos-namu-bendruome

image

Moliūgų žibintai Savarankiško gyvenimo namuose

Artėjant „Vaiduoklių šventei“ Savarankiško gyvenimo namų gyventojai nenuobodžiauja. Šiai šventei paminėti, užimtumo veiklų metu, gyventojai smagiai leido laiką gamindami dekoracijas. Atėjus antradieniui buvo gaminami savigarbiausi šventės akcentai - moliūgų žibintai. Gyventojai išskaptavo įvairių dydžių ir spalvų žibintus kurie papuošė Savarankiško gyvenimo namus.

image

Merginų grupės „Sakuros" koncertas

Vakar Globos namų bendruomenę pradžiugino merginų grupės „Sakuros“ koncertas. Po koncerto Globos namų gyventojai neslėpė susižavėjimo ir negailėjo šiltų žodžių atlikėjoms. Dėkojame už gražų ir nuoširdų koncertą muzikinei grupei „Sakuros“.

image

Rudeninių puokščių kolekcija

Gamtoje įsivyrauja nauja spalvų paletė, tiek daug mažų stebuklų, kurie džiugina kiekvieno širdį. Ir iš rudens gėrybių, šiandien globos namuose socialinės darbuotojos ir gyventojai sukūrė rudeninių puokščių kolekcija. Darbo buvo daug. Bet rezultatais džiaugėsi visi. Gera savus namus papuošti tokiomis mažomis, bet širdžiai mielomis dekoracijomis!

image

Sveikatingumo užsėmimai

Šią savaitę Globos namuose vyko sveikatingumo užsėmimai. Senjorai dalyvavo mankštoje po atviru dangumi, kurios metu buvo stiprinama ne tik fizinė sveikata, tačiau siekiama įgauti ir teigiamų emocijų. Taip pat Globos namų gyventojus aplankė Šiaulių reabilitacijos centro atstovės.Viešnios pravedė sveikatingumo paskaitą bei kartu su gyventojais atliko fizinius pratimus. Mankštos dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

image

Gyventojai kepė traškius žagarėlius

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai atėjus rudeniui nenuobodžiauja. Šį kartą maisto gaminimo užsėmimuose gyventojai kepė traškius žagarėlius. Į smagų kepimo procesą įsitraukė gyventojai turėjo puikią progą pasišnekučiuoti. Skanaudami savo paruoštais kepiniais gyventojai džiaugėsi atėjusia „Bobų vasara“ ir rudeniška spalvų gama.

image

Kūrybiško laisvalaikio užimtumo paroda „Ką veiki?

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų atstovai dalyvavo ketvirtą kartą organizuojamoje kūrybiško laisvalaikio užimtumo parodoje „Ką veiki?”. Savanorių alėjoje buvo pristatyti Globos namų padaliniai, teikiamos paslaugos, užimtumo veiklos. Visi norintys galėjo susipažinti keramikos amatu.

image

Sporto šventė Globos namuose

Rugpjūčio 25 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose vyko sporto šventė, prie kurios prisijungė net tik šių namų gyventojai, bet ir savarankiškų gyvenimo namų gyventojai bei dienos centro „Goda“ lankytojai. Šventės metu dalyviai turėjo galimybę įsitraukti į įvairią sportinę veiklą. Šventės dalyvių laukė šaškės, domino bei kiti sportiniai žaidimai. Taip pat šventės metu vyko sporto viktorina, kurios metu dalyviai atsakinėjo į įvairius su sportu susijusius klausimus. Visus vienijo gera nuotaika ir noras turiningai praleisti laiką.

image

Obuolių pyragas

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai gandrų išskridimo dieną minėjo kepdami obuolių pyragą. Obuolių pyragas buvo kepamas iš rudeninių obuolių, kuriuo vaišinosi visa bendruomenė. Kulinariniai užsėmimai, tai puiki proga Savarankiško gyvenimo namų gyventojams kartu pabendrauti bei puikiai praleisti laiką.

image

Žolinės

Savarankiško gyvenimo namuose buvo minima Žolinių šventė. Šiai šventei paminėti buvo skinamos lauko gėles, o iš jų formuojamos puokštės. Gyventojai skanaudami savo džiovintų vaistažolių arbatą kalbėjo apie Žolinių šventės tradicijas.

image

Joninių šventė

Globos namuose buvo švenčiama tradicinė Rasos-Joninių šventė. Gausus būrys gyventojų rinkosi prie Rėkyvos ežero kranto, kur juos pasitiko smagi lietuviška muzika. Minint šią ypatingą dieną globos namų bendruomenė gamino ir vaišinosi ant grotelių keptais dešrainiais. Visos popietės metu netrūko geros nuotaikos, šokių bei linksmos muzikos. Taip pat nebuvo pamirštos lietuvių tradicijos. Namų bendruomenė pasveikino Jonus ir Janinas bei po įnirtingų paieškų rastas tik kartą metuose pražydęs paparčio žiedas.

 

image

Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena

Žiaurus elgesys su pagyvenusiais žmonėmis yra didžiulė visuotinė problema. Milijonai pagyvenusių žmonių yra žeminami, užgauliojami ar net skriaudžiami fiziškai. Bemaž 4 – 6% pagyvenusių žmonių susiduria su prastu artimųjų elgesiu. Blogas elgesys gali sukelti psichologines ir fizines traumas. Jungtinių Tautų generalinė asamblėja paskelbė birželio 15-ąją Pasauline kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Šią dieną raginama informuoti visuomenę apie pagyvenusių žmonių bėdas, ugdyti jaunosios kartos pagarbą ir užuojautą senyvo amžiaus žmonėms.

image

Šaškių turnyras

Globos namuose vyko tradicinis šaškių turnyras, kuriame varžėsi ne tik gyventojai, tačiau ir darbuotojai. Gausiai susirinkę gyventojai sužaidė ne vieną partiją kol buvo išsiaiškintas turnyro nugalėtojas. Tam, kad nestigtų jėgų visi turnyro dalyviai vaišinosi pica.

image

„RASKIME LAIKO PABŪTI DRAUGE“

Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose minima viena šilčiausių ir brangiausių švenčių – Tarptautinė šeimos diena. Ši šventė – tai savotiškas dar visai neseniai minėtos motinos dienos ir artėjančios tėvo dienos junginys. Ši graži šeimos šventė jau tampa Globos namų tradicija.

image

Gyventojus sveikino kūno dizaino studija

Vakar Globos namuose svečiavosi ir artėjančios „Šeimų dienos" proga gyventojus sveikino kūno dizaino studija "MagiFix" ir Kairių pagrindinės mokyklos mažieji moksleiviai. Popietės metu vaikučiai negailėjo gražių ir šiltų sveikinimų senoliams.

image

Šv. Mišių aukojimas

Šiandien Globos namuose vyko Šv. Mišios, skirtos Motinos dienai paminėti. Rėkyvos klebonas D. Grabažis kartu su Globos namų bendruomenė meldėsi už esančias ir išėjusias mamas.

image

Koncertas Motinos dienai

Gegužės 5 d. Globos namuose vyko koncertas skirtas paminėti tarptautinei Motinos dienai. Brangias Mamas sveikino ir muzikinius kūrinius dovanojo įstaigos darbuotojai Rimantas ir Andrius bei akordeonistas G. Gvazdauskas.

image

Globos namuose svečiavosi Olandijos muzikantai

Globos namuose svečiavosi Olandijos muzikantai iš Eteno-Lero miesto. Net 15 muzikantų iš skirtingų trijų kolektyvų susijungė į vieną bendrą ansamblį. Naujai susikūręs kolektyvas pristatė labai smagų, ir klasikiniais kūriniais papuoštą Pietų Amerikos muzikinį repertuarą. Vienas iš ansamblio kompozitorių ir muzikantų Joopas Biegelaaras visiems koncerto klausytojams įteikė muzikinę dovaną – muzikinį kūrinį, kuris buvo sukurtas specialiai Šiaulių miestui. 

image

Atvelykis Globos namuose

Vakar Globos namuose minint Atvelykio šventę svečiavosi „Dainų progimnazijos" moksleiviai. Senjorus džiugino moksleivių teatralizuoti muzikiniai pasirodymai.

image

Margučių dažymas

Artėja viena gražiausių pavasario švenčių – Velykos. Neatsiejamas šios šventės atributas – velykiniai margučiai. Jau senovėje žmonės vertino unikalias kiaušinių savybes. Kiaušiniai – vienas vertingiausių maisto produktų, juose daug žmogaus organizmui reikalingų medžiagų.Prieš Velykas daugumai žmonių kyla dilema, kaip marginti kiaušinius ir kokius - natūralius ar pirktinius dažus - rinktis. Yra senieji kiaušinių marginimo būdai, kuriuos pasirinkę, be kita ko, galėsime geriau susipažinti su gamta. Juk norint kiaušinius marginti kitaip mums reikės prisirinkti įvairių žolelių. Geriausiai žinomas natūralus kiaušinių marginimo būdas – svogūnų lukštų dažai. Šis būdas naudojamas jau seniai. Jis populiarus ir dabar. Kai kurie tautodailininkai teigia, kad nereikia išradinėti dviračio ir naudotis patikrintais būdais.„Senais laikais pirmoji kiaušinių dažymo priemonė buvo svogūnų lukštai: raudonesni išgaudavo raudonesnę spalvą, geltoni – rusvą spalvą“.

image

Šventinės nuotaikos neapleidžia Globos namų senjorų

 Šventinės nuotaikos neapleidžia Globos namų senjorų. Vakar pas mus lankėsi Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vokalinis ansamblis „Romantika“. Gyventojai linksmai praleido popietę ne tik dainomis, tačiau ir su netikėtais svečiais. Globos namus aplankė kiškutės su pilnomis pintinėmis vaišių. Šiandien šventiniai užsiėmimai tęsis, Globos namų senoliai margins kiaušinius.

image

Pasiruošimas Šv. Velykoms

Globos namuose jau keletą savaičių vyksta intensyvus pasiruošimas vienai gražiausių pavasario švenčių - Šv. Velykoms. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai ir dienos centro Goda lankytojai gamina Velykines dekoracijas, dovanėles, margina įvairiausių didžių margučius.

image

Anekdotų karaliaus rinkimai

Šiandien Savarankiško gyvenimo namų ir Globos namų gyventojai drauge paminėjo melagių dieną išsirinkdami anekdotų karalių. Susirinkęs gausus būrys gyventojų popietę praleido juokaudami su įvairiais pašmaikštavimais ir anekdotais. Laikas buvo praleistas smagiai su daug juoko ir vitamino C.

image

„Savęs pažinimas – skirtuko gamyba”

Penktadienį (kovo 24 dieną) savarankiško gyvenimo namų gyventojai buvo pakviesti į užsiėmimą „Savęs pažinimas – skirtuko gamyba”. Kūrybinio užsiėmimo metu buvo gaminami įvairiaspalviai, unikalūs ir išskirtiniai savo formomis skirtukai. Užsėmimas dalyviams leido pažinti bei įvardinti savo jausmus, emocijas. Savęs pažinimas leido sukurti individualius, savitus skirtukus.

image

Paskaita „Vanduo – gyvybės šaltinis“

Kovo 22 dieną Savarankiško gyvenimo namuose buvo minima Pasaulinė vandens diena. Šia proga, socialinė darbuotoja ir praktiką atliekanti socialinio darbo studentė vedė paskaitą „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Paskaitos metu gyventojai žiūrėjo edukacinį filmą apie vandens naudą bei poveikį žmogaus sveikatai, taip pat išgirdo įdomiausius faktus apie vandenį. Paskaita buvo užbaigta diskusija – gyventojai pasidalino mintimis apie savo vandens vartojimo įpročius, aptarė svarbiausias žinias, kurias sužinojo paskaitos metu. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai pasidžiaugė ne tik naudingai praleistu laiku, tačiau ir naujomis žiniomis.

image

Pasaulinė poezijos diena

Kovo 21 dieną, Globos namuose, buvo minima pasaulinė poezijos diena. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai kartu su darbuotojais skaitė eiles, prisiminė žymius lietuvių poetus, tokius kaip Salomėja Neris, Bernardas Brazdžionis. Gyventojams poezijos popietė leido pasigrožėti nepamirštama ir nuostabia lietuvių autorių kūryba, prisiminti senas, bet dar iki šių dienų nepamirštas ir mėgstamas eiles. Tuo tarpu Globos namų senjorai minint pasaulinės poezijos dieną, rinkosi prie arbatos puodelio. 

image

Pasaulinė Žemės diena

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai paminėjo Pasaulinę Žemės dieną. Šią dieną gyventojai dalyvavo diskusijoje „Ekologija“. Diskutuojant ekologijos tema buvo aptartos galimybes bei būdai kaip galima puoselėti bei saugoti gamtą. Žemės dienos minėjimas nesibaigė pokalbiais, savarankiško gyvenimo namų gyventojai įsitraukė į rankdarbių užsiėmimą ir gaminosi pavasario simbolius. Pagaminti paukšteliai ir gėlės papuošė gyventojų kambarius ir priminė apie atėjusį pavasario lygiadienį.

image

Šiauliuose neįgaliųjų artimiesiems – laikinas atokvėpis

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  įgyvendina  projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje". Prie projekto įgyvendinimo prisideda Šiaulių miesto savivaldybės globos namai (toliau – Globos namai) kurių tikslas - nemokamai suteikti trumpalaikį poilsį šeimos nariams, tėvams ar globėjams, kurie rūpinasi asmenimis su proto ar (ir) psichikos negalia, padėti jiems atgauti energiją, jėgas, suteikti galimybę dalyvauti darbo rinkoje, sociokultūriniame visuomenės gyvenime.

image

Užgavėnių šurmulys

Vasario 28 d. prie Rėkyvos ežero šurmuliavo tradicinė žiemos šventė – Užgavėnės. Švęsti žiemos pabaigtuvių sugužėjo visa Rėkyvos bendruomenė bei Globos namų bičiuliai iš Kuršėnų dienos centro, Aukštelkės socialinės globos namų, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centro ir Rėkyvos senjorų klubo. 

image

Vasario 16-osios minėjimas

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet ir pamatinės formuojančios mūsų tautinį tapatumą. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Vasario 16-oji buvo lemtingos mūsų dabarčiai ir ateičiai. Globos namuose gyvenantiems senjorams, ši diena taip pat yra labai svarbi ir reikšminga. Tad minint šia gražią mūsų visų, šventę globos namų bendruomenės nariai rinkosi salėje kur susirungė „Protų kovose“, tema: nepriklausoma Lietuva. Dalyviams buvo pateiktos dviejų dalių užduotys: klausimų viktorina, susijusi su Lietuvos istorija bei vaizdinė viktorina, apžvelgiant gražiausias Lietuvos vietas. Senjorai įrodė, kad ne tik stipriai myli savo gimtąją šalį, Lietuvą, bet ir puikiai ją pažįsta. Visą užimtumo popietę netrūko puikios nuotaikos ir gerų emocijų.

image

Šv. Valentino diena

Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė smagiai paminėjo Švento Valentino dieną. Globos namų gyventojai kitiems dovanojo gražius linkėjimus, gerą nuotaiką bei vaišinosi pačių pagamintu tortu. Tuo tarpu Savarankiško gyvenimo namų gyventojams vasario 14 diena atnešė daug meilės ir džiaugsmo. Gyventojai popietę praleido prie bendro stalo gamindami atvirukus, rašydami vieni kitiems linkėjimus, na ir vėliau nuskambėjo meilės dainos. Po smagių veiklų Savarankiško gyvenimo namų gyventojai vaišinosi saldumynais ir kvapnia arbata.

image

Pasiruošimas vienai linksmiausių žiemos švenčių - Užgavėnėms

Savarankiško gyvenimo namuose prasidėjo intensyvus pasiruošimas vienai linksmiausių žiemos švenčių - Užgavėnėms. Gyventojai pasitelkę sumanumą bei kūrybiškumą iš įvairiausių medžiagų gamino kaukes. Smagus užsėmimas Savarankiško gyvenimo namų gyventojams leido prisiminti senas Užgavėnių tradicijas, linksmas istorijas bei žaidimus. Visų lauksime Užgavėnių šventėje vasario 28 d. 10.30 val. prie Rėkyvos ežero!

image

Globos namų bendruomenė Kūčių išvakares sutiko kartu

Globos namų bendruomenė Kūčių išvakares sutiko prie bendro stalo. Rėkyvos parapijos klebonas Donatas Grabažis šiltą susitikimą pradėjo nuo kalėdaičio dalijimo, vėliau globos namų gyventojai vaišinosi kalėdiniais skanumynais. Senjorai džiaugėsi, kad Kūčių sutikimas kartu jau yra tapęs malonia tradicija neleidžianti pamiršti nei vieno Globos namų gyventojo.

image

Globos namuose svečiavosi Dainų progimnazijos moksleiviai

Likus vos keletai dienų iki gražiausių metų švenčių, Globos namuose svečiavosi Dainų progimnazijos moksleiviai. Svečiai atvyko su advento renginiu „Kalėdos – dovana pasauliui“. Moksleiviai Globos namų senjorus nudžiugino spektakliu bei Kalėdiniu koncertu. Dėkojame Dainų progimnazijos moksleiviams už gražų Advento renginį. 

image

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai sulaukė ypatingos dovanos

Savarankiško gyvenimo namų gyventoji gruodžio 20 dieną sulaukė ypatingos dovanos - lesyklėlių paukščiams, kurias pagamino bei padėjo pastatyti Šiaulių tardymo izoliatoriaus ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji. Gyventojai dėkoja už puikią Kalėdinę staigmeną ir džiaugėsi, jog galės palesinti paukštelius pačiu sudėtingiausiu žiemos periodu. Po darbų, svečiai buvo kviečiami pasišildyti prie arbatos puodelio. Ši dovana yra nepirmoji, kurią padovanojo nuteistieji, dar pavasarį jie kabino savo pagamintus inkilus visoje Globos namų teritorijoje.

image

Betliejaus ugnis

Per pasaulį keliaujanti Betliejaus ugnis neaplenkė ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų.Prieš pasitinkant Kalėdas, Gruodžio 17 d. Skautų lydima į Globos namus atkeliavo žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis – Betliejaus taikos ugnis. Skautai linkėjo, kad Taikos ir Vilties simbolis atneštų šviesą į kiekvieno Globos namų gyventojo širdį, įkvėptų ir vienytų draugystei.

image

Globos namus aplankė Šiaulių „Sandoros“ gimnazistai

Vakar Globos namų bendruomenė sulaukė malonių svečių iš Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos. Gimnazistai atvykę kartu su Kalėdų seneliu sveikino Globos namų gyventojus su gražiausiomis metų šventėmis. Senjorus džiugino nuotaikingas koncertas bei moksleivių įteiktos dovanėlės. Svečiai iš „Santarvės“ gimnazijos globos namų gyventojams linkėjo gražių ir šiltų Šv. Kalėdų, šviesių akimirkų ir stiprios sveikatos. Dėkojame savo socialiniams partneriams už malonų vizitą ir plėtojamą tarpkultūrinį bendradarbiavimą, kuris ypatingai svarbus mūsų kultūrinėms mažumoms.

image

Dainų muzikos mokyklos mokiniai aplankė Globos namų gyventojus

Gruodžio 15 dieną Dainų muzikos mokyklos mokiniai aplankė Globos namų gyventojus. Jaunieji muzikantai atvyko su muzikine programa, kurioje skambėjo gražūs ir nuoširdūs kūriniai nepalikę nei vieno abejingo klausytojo. Globos namų gyventojai po koncerto nestokojo puikių emocijų ir dėkojo muzikantams už puikų renginį.

image

Globos namų gyventojus aplankė grožio specialistės

Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose lankosi grožio specialistės iš Šiaulių „Saulės mozaikos“. Globos namų gyventojams prieš artėjančias šventes yra atliekamos grožio procedūros. „Saulės mozaika” grožio srityje dirba jau 20-tus metus. Baigusieji studijas savo darbais ir pasiekimais garsūs ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Specialistės sėkmingai įsidarbina grožio sektoriuje bei kuria savo verslus.

image

Globos namuose lankėsi ansamblis „Sidabrinė gija“

Gruodžio 7 d. Globos namuose lankėsi ansamblis „Sidabrinė gija“. Kolektyvas Globos namams dovanojo nuoširdų koncertą su šokiais ir eilėmis. Vitos Taučienės vadovaujamas ansamblis neleido liūdėti nei vienam Globos namų gyventojui, senjorai kartu traukė dainas, įsitraukė į šokius.

image

Didžvario gimnazistų vizitas Globos namuose

Gruodžio 1 d. Globos namų gyventojus maloniai nudžiugino Didžvario gimnazistų vizitas. Artėjant gražiausioms metų šventėms moksleiviai nepamiršo socialiai jautrių grupių ir drauge su senjorais praleido smagią popietę su įdomiais pokalbiais prie arbatos puodelio su pyragaičiu. Kartų draugystė įtraukė ir į smagią veiklą – šventinių dekoracijų gamybą, kurios papuoš senjorų kambarius.

image

Tolerancijos dienos minėjimas

Lapkričio 18 dieną Globos namuose vyko „Protų mūšis“ skirtas Tolerancijos dienai paminėti. Proto mankšta sukvietė visą Globos namų bendruomenę smagiai praleisti laisvalaikį. Šį kartą Globos namų gyventojai turėjo pademonstruoti savo muzikines žinias.

image

Arbatos gėrimo ceremonija

Lapkričio 17 dieną, tam, kad trumpam pabėgti nuo šurmulio, rudeninės darganos ir įtampos, Globos namų gyventojai dalyvavo arbatos gėrimo ceremonijoje, kuri vyko Šiaulių "Valerijono" vaistinėje. Jos metu, sertifikuota arbatos gėrimo ceremonijos meistrė atskleidė tūkstantmečius skaičiuojančias arbatos tradicijų paslaptis. Arbatos ceremonijos metu buvo degustuojamos įvairios arbatos, atskleidžiamos jų gydomosios savybės.

image

„Pyragų diena“ Globos namuose

Lapkričio 4 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė dalyvavo visą Lietuvą įtraukusioje socialinėje akcijoje „Pyragų diena“. Išpildymo akcijos dalis neaplenkė nei vieno Globos namų padalinio, kuriuose nuo pat trečiadienio kvepėjo pyragais. Į kilnios idėjos įgyvendinimą įsitraukė visi: darbuotojai, Savarankiško gyvenimo namų gyventojai, Globos namų senjorai ir dienos centro Goda lankytojai, kurie kepė įvairiausių skonių keksus. 

image

Helovyno šventė

Artėjant Helovynui, Globos namų bendruomenė suskubo pasiruošti šiai šventei. Nors Lietuvoje Helovyno šventė dar pakankamai jauna, tačiau mūsų gyventojai mielai priima naujoves ir kuria savo tradicijas. Šį kartą  senjorai nusprendė įsitraukti į Helovyno dekoracijų gamybą. Smagiame ir kūrybiškame procese buvo skaptuojami moliūgai, kurie virto milžiniškais žibintais. Globos namų gyventojų įžiebtos švieselės moliūgams įkvėpė naujas gyvybes.

image

Akcija „Maisto bankas“

Šį savaitgalį spalio (21-22 dienomis) Šiaulių miesto savivaldybės globos namų savanoriai dalyvavo „Maisto banko" akcijoje. Akcijos metu savanoriai dalindami skrajutes prašė paaukoti ilgai negendančių maisto produktų. Gerų žmonių paaukotas maistas atiteks nepasiturintiems Globos namų gyventojams. Dėkojame aukojantiems!

image

Globos namų gyventojų apsilankymas VšĮ Šiaulių reabilitacijos centre

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų gyventojai lankėsi VšĮ Šiaulių reabilitacijos centre ir mėgavosi Negyvosios jūros klimato ir spalvų terapija. Negyvosios jūros klimato ir spalvų terapija - tai efektyvus būdas palaikyti sveiką gyvenseną, gydyti kvėpavimo takų, odos ir kitas ligas, stiprinti imunitetą. Globos namų gyventojai dėkingi reabilitacijos centrui už suteiktą dovaną.

image

Globos namų gyventojams paskaita Šiaulių miesto apylinkės teisme

Trečiadienio popietę Globos namų gyventojus pasitiko Šiaulių miesto apylinkės teismo vyriausioji teisėja Gema Janušienė ir jos pavaduotojas A. Bartkus. Svečiams iš Globos namų buvo papasakota apie Šiaulių apylinkės teismo darbą, supažindinta su šiuolaikine technika bei teismo proceso eiga. Baigiantis susitikimui Globos namų gyventojai turėjo galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus.

image

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai apdovanoti už geriausiai tvarkomą aplinką 2016 m.

Šiaulių miesto savivaldybėje buvo apdovanoti gražiausios aplinkos kūrėjai. Devintus metus iš eilės organizuotoje akcijoje „Už žydintį ir švarų Saulės miestą“ dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namai, kurie buvo apdovanoti įstaigų, įmonių, organizacijų kategorijoje už geriausiai ir gražiausiai tvarkomą aplinką. Savarankiško gyvenimo namų bendruomenė džiaugėsi, jog gražios aplinkos kūrimas, ne tik darbas, tačiau ir terapijos dovana Globos namų gyventojams leidžiant laiką gamtoje, Rėkyvos ežero pakrantėje.

image

Maisto gaminimo užsėmimai

Globos namuose visą savaitę vyko maisto gaminimo užsėmimai. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai antradienį kepė bulvių plokštainį. Tuo tarpu Globos namų senjorai „Bobų vasaros“proga gamino šaltibarščius. Maisto gamybos procesas neapsėjo be linksmų prisiminimų ir įvairiausių patarimų kulinarijos klausimais.

image

Išvyka į Botanikos sodą

Savarankiško gyvenimo namų gyventojai, minint pasaulinę turizmo dieną, suorganizavo išvyką ir aplankė Šiaulių universiteto Botanikos sodą, kuriame sukaupta viena didžiausių Lietuvos nykstančių ir retų augalų kolekcijų.

image

Mankštų įvairovė globos namuose

Penktadienio popietę globos namų gyventojai smagiai leido laiką dalyvaudami mankštų įvairovėje. Norintys sudalyvauti proto mankštoje gyventojai varžėsi „Protų mūšyje“ spėliodami įžymybes, dainų atlikėjus ir įvairiausias mįsles, tuo tarpu kiti globos namų senjorai nesnaudė ir išskubėjo į lauką mankštintis bei mėgautis gražiu rudeniu.

image

Vasaros palydėtuvės

Š.m. rugpjūčio 29 dieną Savarankiško gyvenimo namuose vyko vasaros palydėtuvės. Gyventojai prie kavos puodelio mėgavosi pica, aptarė vasaros atostogas. 

image

Socialinė akcija Rukloje

Š.m. rugpjūčio 19 d. Šiaulių miesto savivaldybės globos namai kartu su Šiaulių vaikų globos namais „Šaltinis“ ir NATO Force Integration Unit Lithuania organizavo bendrą socialinę akciją Rukloje. Akcijos metu vaikų namų globotiniai, suaugę asmenys su proto negalia ir kariai žaidė futbolą, Globos namų „Spalvų muzikos“ orkestras surengė muzikinį pasirodymą, kariai aprodė įvairių šalių naudojamą karinę techniką, leido atvykusiems vaikams ir neįgaliesiems išbandyti karinę aprangą, užsidėti kareiviškas kuprines. Akcija buvo organizuojama prisidedant prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamos kampanijos „Už saugią Lietuvą“.