image

Viešnagė Alpakų ūkyje

Kiekviena mūsų diena kupina atradimų, šiandien dienos centro Goda lankytojai lankėsi Dargaičių kaime esančiame Alpakų ūkyje kuriame pamatėme daug skirting rūšių gyvūnų ir paukščių: švelnius viščiukus, nuostabias alpakas, lamas, švelniakailius triušiukus, galinguosius kupranugarius. Viešnagės metu ne tik stebėjome gyvūnus, bet ir turėjome galimybę juos paglostyti ir pamaitinti.

Linkime gero laiko, atrandant žavias Lietuvos vietas.

image

Socialinių dirbtuvių veiklos įsibėgėja!

 

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendindamas institucinės globos įstaigų pertvarką Lietuvoje, Europos Sąjungos (ES) lėšomis įgyvendina projektą „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“.

Šiaulių regione, teikti Socialinių dirbtuvių paslaugą, kaip vieni iš partnerių - Šiaulių miesto savivaldybės globos namai, pas mus socialinių dirbtuvių veiklos įsibėgėja, gražiname Jūsų aplinką ir pristatome meniu, kuris padės Jums išsirinkti tinkamiausius užkandžius konferencijoms, seminarams ir kitoms asmeninėms šventėms.

Daugiau informacijos rasite Facebook paskyroje Pirmas Kąsnis/Socialinės dirbtuvės
 

image

„Spalvų muzika" virpino širdis

Liepos 4 d. Druskininkuose įvyko ilgai lauktas Neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos" orkestro koncertas „Vasaros šypsenos“!
Dienos centras Goda kartu su muzikantais iš Joniškio, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus pristatė atnaujintą muzikinę programą, kuri miestiečiams ir miesto svečiams padovanojo ne tik spalvų muzikos džiaugsmą, puikias emocijas, bet taip pat ir didžiules šypsenas. Orkestrantai džiaugėsi puikia kūrybinga muzikine stovykla, koncertu, smagiai praleistu laisvalaikiu ir jau planuoja kitus pasirodymus.
Dėkojame Lietuvos specialiosios kūrybos draugijai „Guboja" už galimybę drauge kurti „spalvų muziką".

image

Ieškojimai ir atradimai išbandant naujas užimtumo veiklas

Dienos centro lankytojai į savo kasdieninę veiklą įtraukia šiuolaikines technologijas, šį kartą išbandėme 3D Quiver programėlę, kurios pagalba piešinių spalvinimas tapo labai smagiu procesu. Nuspalvinti piešinėliai programėlės dėka atgijo ir tapo 3D iliustracijomis.
Naujojoje rankdarbių studijoje centro lankytojai supažindinami su naujomis mus supančių daiktų panaudojimo galimybėmis, mokosi tradicinių ir netradicinių meno technologijų. Studijoje kiekvienas asmuo gali realizuoti savo meninius sumanymus, plėtoti kūrybines galias, ugdo darbštumą, kūrybiškumą, kantrybę ir estetinį suvokimą.
Centro lankytojų laukia daug įdomių ir kūrybingų veiklų naujojoje rankdarbių studijoje!

image

Naujovė Šiauliuose - Socialinės dirbtuvės!

 

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendindamas institucinės globos įstaigų pertvarką Lietuvoje, Europos Sąjungos (ES) lėšomis įgyvendins projektą „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“. Šiuo projektu siekiama didinti darbingo amžiaus asmenų su proto ir (arba) psichikos negalia savarankiškumą, ir taip įgalinti juos gyventi bendruomenėje pagal jų poreikį teikiant bendruomenines apsaugoto būsto, socialinių dirbtuvių, įdarbinimo su pagalba, pagalbos priimant sprendimus, paslaugas.
Šiaulių miesto savivaldybės globos namai tapo projekto partneriais bei gavo galimybę steigti socialines dirbtuves Šiaulių mieste trejiems metams. Socialinėse dirbtuvėse gali dalyvauti proto ar psichikos negalią turintys, iš dalies savarankiški asmenys nuo 18 metų, taip pat asmenys, kuriems nustatytas nuo 20 iki 55 proc. darbingumo lygis bei tie, kuriems nustatyti labai riboti, riboti ir vidutiniai bendrieji darbiniai gebėjimai, viso – ne mažiau kaip 10 asmenų.
Dienos centro Goda lankytojai atliks realias darbinio užimtumo veiklas, siekiant jiems padėti įgyti darbinius įgūdžius. Kiekvienam projekto dalyviui bus mokama stipendija. Dienos centre Goda paslaugų gavėjai įsitrauks į maisto gamybos bei aplinkos tvarkymo darbus.
Daugiau informacijos rasite čia:

Kviečiame sekti dienos centro „Goda“ socialinių dirbtuvių naujienas Facebook paskyroje

image

Nuotolinio užimtumo veiklos dienos centre „Goda"

Dienos centre „Goda“ nuotolinio užimtumo metu netrūksta smagių ir įdomių užsiėmimų!

Nuotolinio užimtumo metu mes sportuojame, dainuojame, mokomės sodinti ir užsiauginti svogūnų laiškus, centro lankytojai dalinasi receptais, organizuojamos viktorinos, improvizuojama garsais ir vykdomos kitos smagios veiklos, kurias galite pamatyti paspaudę nuorodą:

https://www.facebook.com/globosnamudienoscentras

Būkite saugūs ir likite namuose!

image

Nuotoliniai dienos centro Goda užsiėmimai

Globos namų padalinyje „Goda“ karantino laikotarpiu intensyviai vyksta video užsiėmimai skirti dienos centro lankytojams ir jų tėveliams.  Organizuojami muzikos, dailės, sporto, centro lankytojų tarybos, socialinių įgūdžių lavinimo užsėmimai. Paslaugų gavėjai įgalinami atlikti kasdienines užduotis ir sukurtoje grupėje dalijasi savo rezultatais. Be to, centro lankytojai gauna konsultacijas telefonu, bei garso žinutėmis. Kiekvieną savaitę vyksta video konferencija, kur prisijungę dalyviai dalijasi savo mintimis ir aptaria pavykusias užduotis bei gauna instrukcijas apie kitos savaitės užsėmimus.  Daugiau užsėmimų galite rasti čia: https://www.facebook.com/globosnamudienoscentras  

image

❗️SVARBI INFORMACIJA❗️

Vadovaujantis 2020 m. kovo 12 d. vyriausybės nutarimu, nuo kovo 16 d. iki balandžio 13 d. privalomai stabdoma dienos centro „Goda” veikla. 2020 m. vasario 26 d. paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19), Šiaulių miesto savivaldybės globos namų socialinių paslaugų gavėjų lankymas yra negalimas, dėl to prašome Jūsų supratingumo ir draugiško bendradarbiavimo. Tik palaikydami vieni kitus ir bendradarbiaudami, pasieksime visiems rūpimo tikslo – kiek įmanoma efektyviau apsisaugoti nuo infekcijos paplitimo. Gerbiami lankytojai, labai prašome Jūsų kantraus ir geranoriško bendradarbiavimo šioje ekstremalioje situacijoje.

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų administracija

image

Dienos centro Goda lankytojų tarybos pirmininko rinkimai

Globos namų padalinyje „Goda" vyko visuotinis dienos centro lankytojų susirinkimas, kurio metų buvo renkamas naujas pirmininkas bei pavaduotojas.

Susirinkimą pradėjo Ieva ir Živilė, kurios pristatė dienos centro lankytojų tarybos ataskaitą bei suorganizuotus renginius. Tradiciniuose tarybos rinkimuose savo norą tapti pirmininku išreiškė devyni kandidatai, slapto balsavimo metu tarybos pirmininku buvo išrinktas Vytautas, o jo pavaduotoja - Greta. Sveikiname naująjį pirmininką bei jo pavaduotoją!

image

Renovuotas dienos centras „Goda", atveria duris!!!

Trečiadienį atidarytas renovuotas Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinys „Goda“.

Centro lankytojams buvo įteikti simboliniai raktai kviečiantys grįžti į naujai sutvarkytas patalpas.

Dienos centre „Goda“ turime laisvų vietų, kviečiame ir laukiame naujų lankytojų!

image

Globos namų padalinyje „Goda“ šurmuliavo tradicinė žiemos šventė – Užgavėnės

Vasario 25 d. Globos namų padalinyje „Goda“ šurmuliavo tradicinė žiemos šventė – Užgavėnės. Švęsti žiemos pabaigtuvių sugužėjo visa dienos centro bendruomenė. Gausiai susirinkę persirengėliai kartu dainavo, žaidė žaidimus, šoko negailėdami nei batų nei jėgų, kad tik žiema greičiau būtų išvaryta. Pasisotinę blynais į kovą stojo ir Lašininis su Kanapiniu.
Po smagių ir įnirtingų kautynių Lašininis išnešė savo kailį pranašaudamas atėjusį pavasarį, o uždegto laužo liepsnos prarijo pagamintas Mores, kurių šiais metais buvo ne viena.
Šiemet Užgavėnių šventė buvo ypatinga, pirmą kartą buvo rengiamas gražiausias bei skaniausias dienos centro blynas!

image

Viktorina dienos centre „Goda"

Dienos centro lankytojų savaitė užbaigta viktorina „Žodis žodį veja", skirta gimtosios kalbos dienai paminėti. Įdomu, tai, kad jau mūsų seneliai jautė žodžio skonį, jie mokėjo ne tik pasaką pasekti, mįslę įminti, paukščio giesmes pamėgdžioti, bet ir pašmaikštauti, pajuokauti.
Centro lankytojai suėję būrin pabendrauti prisiminė patarles, paukščių giesmes, minė mįsles, taisė svetimybes, atsakinėjo į klausimus apie gimtąją kalbą.
Dar vienas smagus įvykis dienos centre „Goda“ - piešinių paroda, kurioje atsispindi visas metų įdirbis bei kūrybinis potencialas.

image

Kūrybinių darbų paroda „Virsmas“ Lieporių bibliotekos filiale

Maloniai kviečiame į Lieporių bibliotekos filialą pamatyti dienos centro „Goda“ lankytojų kūrybinių darbų parodos „Virsmas“. Paroda atskleidžia centro lankytojų kūrybinį potencialą bei galimybes sukurti estetinio vaizdinio pasakojimą panaudojant pasenusias ir nebereikalingas knygas joms suteikiant naują prasmę bei aktualumą. Tai dar vienas puikus būdas prisidėti prie „Zero waste“ judėjimo, nebenaudojamiems daiktams suteikti naują gyvenimą!
Paroda bus eksponuojama iki vasario 15 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Lieporių filiale (Tilžės g. 36)

image

Vasaris - meilės mėnuo Stacionarios slaugos ir globos padalinyje

Vasaris – meilės mėnuo, atnešantis meilę žmogui ir Tėvynei. Paskutinio žiemos mėnesio pradžia pas mus žavinga, mat kartu su Globos namų senjorais kūrybinėse dirbtuvėse lepinomės kūrybinės mūzos dėmesiu gamindami ir dekoruodami rankų darbo širdeles, kurios džiugina visus parodoje "Iš širdies į širdį".
Kupini kūrybinio įkvėpimo, žaisdami stalo žaidimus, dalinomės prisiminimais apie pirmąją meilę, oi, kokių nuostabių istorijų būta mūsų senjorų gyvenimuose!
Pirmąja vasario savaitę nepamiršome pasaulinės cepelinų dienos, kuri labai svarbi šventė kiekvieno tikro lietuvio skrandžiui!!!
Trumpiausio mėnesio pradžią užbaigėme klausydamiesi Biankos Marijos garsinės knygos „Tokia nuostabi būna tik meilė“

image

Interjero detalių kūrimas iš gamtinės medžiagos

„Zero waste“ judėjimo įkvėpti dienos centro „Goda“ lankytojai mokėsi puošti savo namus panaudojant gamtines medžiagas. Rankdarbių užsiėmime interjero detalės buvo kurtos iš visko ką galima rasti gamtoje, visais metų laikais. Gimusios rankdarbių parodos „Žiemos paslaptis“ džiugins centro lankytojus, o „Žiemos rožės“ papuoš Rėkyvoje esančius kitus globos namų padalinius.

image

„Zero waste“ judėjimo atidarymas

Globos namų padalinyje Goda įvyko „Zero waste“ judėjimo atidarymas. „Zero Waste“ arba „gyvenimas be šiukšlių“ ekologinis judėjimas reiškia atsakingą gamybą ir vartojimą, rūšiavimą bei perdirbimą. Tai siekis neteršti vandens ir oro deginant šiukšles ar vykdant pramoninę veiklą ir gyventi taip, kad mūsų gyvenimo ir vartojimo įpročiai nekeltų pavojaus nei mūsų pačių sveikatai, nei mūsų planetai. Dienos centro lankytojai visus metus mokysis rūšiuoti atliekas bei tausoti išteklius.

image

Vaizdinio pasakojimo paroda Dailės galerijoje

Dienos centro Goda lankytojus džiugino išvyka į Dailės galeriją ir Mini boulingo turnyrą. Dailės galerijoje eksponuojama paroda sudaryta iš trijų skirtingų, bet tuo pačiu ir vienijančių bei autoriaus kūrybinės veiklos įvairiapusiškumą atskleidžiančių dalių, kurioje galima pamatyti dar niekur neeksponuotą, estetikos ir vaizdinio pasakojimo persmelktą fotografijų ciklą „Cliché“.

image

Globos namų bendruomenė minėjo Laisvės gynėjų dieną

Globos namų padaliniai minėjo Laisvės gynėjų dieną. Savarankiško gyvenimo namuose buvo pagerbiamas prieš 29 metus per sovietų agresiją žuvusių laisvės gynėjų atminimas. Degančios žvakės simbolizavo atmintį, vienybę ir pergalę prieš sovietų agresorių.

image

„Kalėdinis maratonas 20/20“

Tradiciškai gražiausias metų šventes dienos centro Goda bendruomenė pasitiko su Kalėdų seneliu bei šventiniu renginiu „Kalėdinis maratonas 20/20“. Visus susirinkusius šventinėje popietėje šildė dienos centro lankytojų pristatytas įvairiausių žanrų vaidinimas. Nuotaikingoje įvykių istorijoje pasakojama apie patirtas gražiausias 2019 metų akimirkas: pergales, džiaugsmus ir kūrybinius pasiekimus. Sveikiname visus su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais!

image

Respublikinis žmonių su negalia boulingo turnyras

Gruodžio 4 dieną Šiaulių „Akropolio" boulinge įvyko respublikinis žmonių su negalia boulingo turnyras. Turnyre dalyvavo net šešiolika komandų iš įvairiausių Lietuvos socialinių įstaigų. Godos komanda po atkaklių ir ir daug gerų emocijų suteikusių varžybų iškovojo garbingą II -ąją vietą. Sveikiname dienos centro Goda sportininkus: Kornelijų, Živilę, Židrūną, Žanetą, Tadą su puikiais rezultatais. Dėkojame savo bičiuliams iš Aukštelkės socialinės globos namų už puikų boulingo turnyrą ir smagiai praleistą laiką!

image

Tarptautinė neįgaliųjų diena

Tarptautinė neįgaliųjų diena šiemet paminėta kartu su Šaulių valstybinės kolegijos bendruomene. Renginyje savo ritminę programą pristatė spalvų muzikos orkestras, o surengtoje mugėje buvo galima pasigrožėti centro lankytojų sukurtais rankdarbiais. Smagiausia tai, kad popietėje netrūko geros nuotaikos, muzikos bei šiltų pokalbių.

image

Gruodis pasitiktas Advento popiete

Dienos centro Goda bendruomenė rinkosi į Advento popietę. Renginyje buvo prisimintos šio laikotarpio tradicijos ir papročiai. Smagių emocijų ir kūrybinio džiaugsmo suteikė Advento žibintų gamyba. Dainų progimnazijos mažųjų savanorių padedami centro lankytojai pasigamino įvairiaspalvius Advento žibintus, simbolizuojančius Šv. Kalėdų šilumą bei šviesą. Draugyste bei šiluma buvo dalijimąsi ir Specialiojo ugdymo dienos socialinės globos centre. Godos lankytojai buvo pakviesti dalyvauti edukaciniame užsėmime „Suteikiu menui laisvę, savo ranka“ ir paminėti draugo dieną. Sveikiname visus draugus!

image

Kalėdinis boulingo turnyras

Spalvų muzikos orkestras laisvu laiku nuo repeticijų smagiai leidžia laiką ir ieško naujų kūrybinių idėjų. Artėjant gražiausioms metų šventėms orkestro nariai surengė Kalėdinį boulingo turnyrą, kuriame pasiskirstę į dvi komandas buvo bandoma išsiaiškinti patį taikliausią žaidėją. Dar viena smagi išvyka laukė į Šiaulių apskrities Višinskio biblioteką. Muzikantus šiltai priėmė Meno ir muzikos skaitykloje, kur buvo pristatoma mušamųjų muzikos instrumentų edukacinė programa. Įdomu tai, kad daugeliu iš jų groja ir dienos centro „Goda“ spalvų muzikos atlikėjai.

image

„Už teisę kurti ir būti savimi“

Lapkričio 20 d. Klaipėdoje vyko Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ organizuojamas švietėjiškų renginių ciklas „Už teisę kurti ir būti savimi“, kuriame pasirodė ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Dienos centro „Goda“ Spalvų muzikos orkestro muzikantai. Šio renginio metu sklaidomi ydingi mitai dėl neįgaliųjų teisės gyventi savarankiškai ir būti pilnaverčiais visuomenės nariais.

image

Smagi centro „Goda“ lankytojų savaitė

Pilna įspūdžių dienos centro „Goda“ lankytojų savaitė, kurioje netrūkų įvairiausių renginių ir išvykų. Savaitė prasidėjo išvyka į Šiaulių darbo rinkos mokymo centrą. Mokymo centre buvo susipažįstama su profesijomis, mokymosi procesu, o merginos galėjo susižinoti plaukų priežiūros paslapčių. Gyvūnų ir gamtos mylėtojai apsilankė žirgyne bei Katinų muziejuje. Muziejuje buvo galima sutikti ne tik katinus, tačiau ir įvairiausius gyvūnus: pasveikinti mokančias papūgas, krokodilus, apuokus, beždžiones. Sporto entuziastai taip pat neturėjo laiko kada nuobodžiauti, trečiadienį jų laukė išvyką į Panevėžio miestą, kuriame vyko tradicinės žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynės. Dienos centro komanda aktyviai bei smagiai praleidusi laiką grįžo pasipuošusi medaliais. Savaitę užbaigė paskutinis šių metų sveikatingumo renginys, kuriame centro lankytojai įvertino visų metų pokyčius dalyvaujant sveikatingumo programoje.

image

Spalvų muzikos garsai skambėjo knygų mugėje

Praėjęs savaitgalis orkestrantams buvo laibai smagus! Penktadienį muzikantai lankėsi Šiaulių arenoje, kur šiauliečių grupė „Colours of Bubbles“ pristatė naująjį savo albumą „9 mm“. Po daug gerų emocijų suteikusio koncerto spalvų muzikos jau šeštadienį surengė savo pasirodymą, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, kasmetinėje Šiaulių knygų mugėje. Knygų šventėje skambėjo ritminė programa. Be to, orkestro nariai bibliotekoje spėjo sudalyvauti labai smagiame edukaciniame užsėmime, kur kiekvienas galėjo susikurti individualų grafikos antspaudą exlibrį! Daugiau akimirkų iš knygų mugės galite rasti čia: https://www.facebook.com/SAVB.info/videos/567330170736255/

image

Tarptautinė tolerancijos diena

Penktadienį, dienos centro „Goda“ lankytojai kartu su Sandoros progimnazijos 3 klasės moksleiviais minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Tradiciniu tapęs minėjimas kvietė kūrybiškai mokytis ne tik protu, bet ir širdimi ugdyti gebėjimą gyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius, gebėjimus, talentus ir svajones. Pagarbos ir pakantumo vienas kitam buvo mokomasi smagiai leidžiant laiką kartu: žaidžiant, dainuojant, įsisukant į kūrybinių dirbtuvių džiaugsmą. Tolerancijos idėjų kontekste sukurtas draugystės piešinys primena svarbiausią tolerancijos idėją - pakantumą bei gebėjimą išlaikyti pagarbą.

image

Saviraiškos festivalis ,,Muzikinė paukštė‘

Spalvų muzikos orkestras lapkričio 8 d. dalyvavo kasmetiniame neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalyje ,,Muzikinė paukštė‘‘. Šiais metais gausus dalyvių būrys iš įvairių miestų ir miestelių susirinko Joniškyje. Spalvų muzikos atlikėjai pristatė savo ritminę programą. Džiugu, kad festivalis yra tapęs ypatinga atlikėjų ir publikos kūrybiškumo švente!

image

Krepšinio turnyras „Together 2019“

Globos namų padalinyje Goda tęsiamos krepšinio turnyro „Together 2019“ tradicijos. Spalio 31 dieną, Stasio Šalkauskio gimnazijoje, įvyko kasmetinis 3x3 krepšinio turnyras.

image

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai dalyvavo Moliūgų šventėje

Ch. Frenkelio vilos kiemelyje sužibo gausybė moliūgų. Čia, kaip ir kasmet vyko Moliūgų šventė, kurioje eksponuojami net 700 šviečiančių ir lietuvių liaudies pasakų motyvais papuoštų moliūgų. Ch. Frenkelio viloje gerą nuotaiką kūrė ir savo muzika visus šventės dalyvius šildė dienos centro „Goda“ spalvų muzikos orkestras su ritmine programa!

image

„Aš esu Šiauliai“ parodos uždarymas

Spalio 25 dieną, Lieporių bibliotekos filiale, vyko dienos centro „Goda“ lankytojo Jano parodos „#ašesuŠiauliai“ uždarymo šventė. Šioje parodoje buvo eksponuojami meno kūriniai iš keramikos, kurie atskleidžia kūrėjo žvilgsnį į Šiaulių miesto istoriją, kultūrą bei simbolius. Miesto transformacijos ir kaitos vaizdavimas įkvėpė išbandyti kūrybines ribas ir tolius viktorinoje apie Šiaulius su palinkėjimais miestui. Vienas iš linkėjimų - šalia bibliotekos pastatyti suolelį su skulptūra kaip „skaitantis žmogus“. Šios ir kitos idėjos buvo aptartos prie arbatos puodelio dalijantis parodos įspūdžiais.

image

Dienos centro „Goda“ lankytojų savaitė buvo pilna įspūdžių bei renginių

Dienos centro „Goda“ lankytojų savaitė buvo pilna įspūdžių bei renginių. Centro lankytojai ir jų tėveliai leido laiką kūrybinėse dirbtuvėse „Ramus, jaukus, šiltas vakaras“. Apsaugoto būsto gyventojai lankėsi Klaipėdoje, čia buvo aplankytas Lietuvos jūrų muziejus. Centre tęsiamas asmeninės higienos priežiūros renginių ciklas, kuriame buvo mokomasi prižiūrėti plaukus. O penktadienį visus pradžiugino ilgai lauktas centro lankytojų tarybos surengtas dainų konkursas „Chorų karai“, kuriame visi galėjo dainuoti savo mėgiamiausias dainas. Po balsavimo daugiausia simpatijų sulaukė Edvinas ir Raselė, sveikiname visus konkurso dalyvius!

image

Višinskio bibliotekoje išbandyta dar viena kūrybinė erdvė

Praėjusi savaitė dienos centro „Goda“ lankytojus ir toliau džiugino išvykos. Trečiadienį, Višinskio bibliotekoje, išbandyta dar viena kūrybinė erdvė, kurioje buvo galima pamatyti, kaip atrodo 3D spausdintuvas, kaip iš plastiko gijų gimsta įvairūs trimačiai objektai, o 3 D pieštuku patiems buvo galima susikurti įvairiausius daiktus. Sporto mylėtojai apsilankė krepšinio varžybose ir palaikė jaunąsias Šiaulių krepšininkes, o kas nespėjo apsilankyti žirgyne, turėjo puikią progą pasidžiaugti žirgų draugija.

image

Maloniai kviečiame apsilankyti „Šaltinėlio“ bibliotekoje!

Maloniai kviečiame apsilankyti „Šaltinėlio“ bibliotekoje ir pasigrožėti dienos centro „Goda“ lankytojų trafaretinės tapybos darbais. Trečiadienį atidarytoje parodoje eksponuojami trečios grupės lankytojų trafarėtinės tapybos paveikslai pasakojantys apie žmogaus santykio kūrimą su pasauliu. Drobėse mėgaujamasi spalvų, struktūrų ir gamtos įvairove, leidžiančia atskleisti asmens kūrybinį potencialą. Nuoširdžiai dėkojame visiems surinkusiems į parodos atidarymą ir „Šaltinėlio“ bibliotekos vedėjai R. Božienei už šiltą priėmimą ir nuoširdų bendradarbiavimą.

image

Smagi dienos centrų lankytojų savaitė

Ar žinojote, kad Abu Dabis yra Jungtinių Arabų Emyratų sostinė, o prisilietimas prie žirgo, jo spalva, kanopų keliami garsai ar specifinis kvapas stimuliuoja įvairias žmogaus organizmo sistemas, padėdantis atsipalaiduoti? Štai tokia smagi dienos centrų lankytojų savaitė, kurios metu netrūko edukacinių renginių bei smagių išvykų. „Aplink pasaulį per 80 minučių“ taip vadinosi vienas iš renginių, kuriame buvo galima prisiminti ir pamatyti gražiausias pasaulio vietas, sužinoti didžiausių valstybių sostines ir įdomiausius faktus. O Višinskio bibliotekoje, dienos centro lankytojus nustebino robotikos užsiėmimai, čia buvo konstruojami ir valdomi tikri robotai iš LEGO detalių. Dar viena smagi išvyka laukė į Jaunųjų gamtininkų centrą ir Katinų muziejų, kurie padovanojo džiaugsmingų emocijų. Savaitę užbaigėme renginiu skirtu paminėti Pasaulinę gyvūnų dieną, štai tiek daug visko įvyko pas mus per savaitę.

image

Globos namų darbuotojų paroda „Įkvėpimas“

Trečiadienį Lieporių bibliotekos filiale atidaryta Globos namų darbuotojų paroda „Įkvėpimas“. Ši paroda skirta socialinių darbuotojų dienai paminėti. Parodos tikslas - atskleisti šį darbą dirbančių žmonių įkvėpimo šaltinius, kurie skatina neužsibūti profesinėje rutinoje. 

image

Dienos centro lankytojai kūrybinių idėjų sėmėsi parodose

Dienos centro Goda lankytojai aplankė Šiaulių dailės galerijoje eksponuojamą edukacinę Kęstučio Grigaliūno parodą „Žaidimų galerija-2. Viešnagė pas laureatus". Visiems rekomenduojame apsilankyti, nes specialiai šiai parodai sukurti interaktyvūs objektai kurstys jus įsitraukti į intriguojantį kūrybinį žaidimą, kur kiekvienas, nepaisant amžiaus ir interesų, galės betarpiškai prisiliesti prie eksponatų, t.y. tapti šiuolaikinio meno proceso dalyviu ir kūrėju. 

image

Centro lankytojai lankėsi „Letenėlės“ globos namuose

Visa Godos bendruomenė džiaugėsi galėdama prisidėti prie gyvūnų globos namų veiklos rūpinantis pamirštais augintiniais. Šiandien centro lankytojai lankėsi „Letenėlės“ globos namuose, kuriems padovanojo surinktas gerybes. Letenėlėje gyvena labai mieli, draugiški ir švelnumo laukiantys gyvūnai.

image

Spalvų muzikos orkestras svečiavosi Vilniuje esančiame NATO pajėgų bazėje

Spalvų muzikos orkestras svečiavosi Vilniuje esančiame NATO pajėgų integravimo vieneto bazėje. Orkestrantai buvo pakviesti kartu paminėti 4 metų bazės sukaktį. Šiai progai muzikantai pristatė atnaujintą ritminę programą. Spalvų muzikos orkestro nariai džiaugėsi gražia draugyste su Nato kariais, kuri tęsiasi jau ne vienerius metus.

image

Dienos centre „Goda“ rugsėjis pasitiktas išvykomis

Dienos centre „Goda“ ši savaitė buvo pilna netikėtumų, įspūdžių bei kelionių. Savaitė prasidėjo išvykomis į dailės Galeriją bei Tytuvėnus. Galerijoje aplankyta paroda „Baltijos grafika meno faktorius 19", nepraleista liko ir Višinskio bibliotekoje eksponuojama paroda. Tytuvėnuose buvo pratęstas ekskursijų sezonas, čia susipažinta su Tytuvėnų Bernardinų vienuolynu, užkoptą į apžvalgos bokštą ir aplankytas Gilio ežeras. Dar viena smagi išvyka laukė į žirgyną, kur buvo galima pasimėgauti šių gyvūnų draugija. O ketvirtadienį, pas mūsų gerus draugus, Lieporių bibliotekos filiale buvo pristatyta dienos centro lankytojos Gretos darbų paroda. Paroda veiks ik rugsėjo 18 d., kviečiame aplankyti Lieporių bibliotekos filiale!

image

„Laukais ateina ruduo“

Pirmąją rudens savaitę dienos centre „Goda“ netrūko smagių akimirkų. Renginyje „Laukais ateina ruduo“ centro lankytojai žaidė žaidimus, dainavo bei dalinosi patirtais vasaros įspūdžiais atostogų metu. Sporto mylėtojus visą savaitę džiugino krepšinio rungtynių transliacijos. O visi norintys įsigyti ir pasigrožėti gražiausiais dirbiniais lankėsi tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo ir prekybininkų mugėje Vilniuje.

image

Spalvų muzikos orkestranto viešnagė Vilniuje

Rugsėjo 1 d. Globos namų padalinio Goda bendruomenės nariai sveikino Vilnių miesto šventėje „Tau, Vilniau!“. Sostinės dienų metu Vilniuje, Katedros aikštėje, dienos centro Goda spalvų muzikos atlikėjai priklausantys Neįgaliųjų nacionaliniam SPALVŲ MUZIKOS orkestrui padovanojo labai smagią ir nuotaikingą muzikinę programą. Šventės metu vykusioje mugėje dienos centras pristatė savo naujausius keramikos dirbinius bei rankdarbius.

image

„Baltijos kelio“ minėjimas

Rugpjūčio 23-iąją dienos centro Goda lankytojų taryba kvietė visus prisiminti ir patirti susitelkimo, bendrystės bei vienybės akimirkas – minint „Baltijos kelio“ 30-metį. „Baltijos kelio“ renginyje vyko meninė – vizualinė Baltijos šalių instaliacija, centro lankytojai gamino Baltijos šalių vėliavas, žiūrimi filmai, kurie pasakojo apie laisvės kovas. Gražios sukakties minėjimas leido atgaivinti istoriją ir patirti, ką jautė kiekvienas, ištiesęs savo ranką kitam.

image

Muzikinė stovykla Druskininkuose

Rugpjūčio 15-20 d. dienos centro „Goda“ spalvų muzikos atlikėjai dalyvauja tradicinėje muzikinėje stovykloje Druskininkuose. Į neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro stovyklą atvyko muzikantai iš Vilniaus, Klaipėdos, Joniškio, Alytaus, Druskininkų bei Kauno. Stovyklos dalyviai rengia orkestro repertuarą, susitiks su muzikos profesionalais, dalyvaus pažintinėse, edukacinėse, sportinėse veiklose, aplankys Druskininkų vandens parką. 

image

Menų ir sporto renginius užbaigė ledų šventė

Šiandien, dienos centre „Goda“ baigėsi menų ir sporto renginiai! Paskutinę savaitę centro lankytojai mokėsi gaminti vėjo akį, žaidė sportinius žaidimus, rengė šakių ir uno kortų čempionatą, tapė vasaros plenere. Centro lankytojų taryba organizavo lėktuvėlių skraidymo čempionatą, vasaros piknike buvo gaminami gaivieji gėrimai, šokami linijiniai šokiai. Penktadienis užbaigtas ledų švente su linksmais žaidimais, apdovanojimais už metų pasiekimus ir atostogų palinkėjimais!

image

Išvyka į Naisius

Artėjant dienos centro Goda lankytojų atostogoms, dar viena išvyka. Šį kart aplankyti Naisiai. Miestelyje aplankytas vienintelis Lietuvoje Baltų dievų muziejus, Alkos kalnas, daugiau kaip 50 didelių ąžuolinių Dievų skulptūrų ir triušių sala.

image

Išvyka į Pageluvio kraštovaizdžio draustinį

Dar viena dienos centro Goda lankytojų ekskursija. Nuo pat ryto apsiniaukęs dangus ir dulksna neišgąsdino Godos lankytojų, kurie buvo pasiryžę vykti į Pageluvio kraštovaizdžio draustinį ir užkopti į aukščiausią ozo vietą. Vaikščiojant po Barsukyno ozą buvo galima grožėtis puikius atsiveriančiais vaizdais bei paragauti pirmųjų žemuogių.

image

Sveikatingumo diena Globos namų padalinyje Goda

Sveikatingumo diena Globos namų padalinyje Goda, mokė centro lankytojus pasigaminti sveikuosius kokteilius ir susiskaičiuoti žinginius savo telefonais. Per pirmąjį žygį buvo nueita per 7000 žingsnių!

image

Menų savaitės renginiai įpusėjo dienos centre Goda

Menų savaitė neleido dienos centro lankytojams nuobodžiauti. Godos lankytojus džiugino svajonės pildanti balionų šventė, draugystei prisiminti pintos apyrankės, keliauta pojūčių takais, nuo kaitros buvo ginamasi vandens šventėje, o madų šventėje demonstruotos skrybėlių kolekcijos. Taip pat nepamirštama ir aplinkos švara, į talką įsitraukė visa dienos centro bendruomenė. Šią savaitę laukia nemažiau įdomių renginių ir švenčių, bus smagu!

 

image

Vakaras Godoje

Visi tėveliai buvo kviečiami į „Vakarą Godoje“. Tėveliai ir jų vaikai iki vėlyvo vakaro dalyvavo smagiose ir įdomiose veiklose. „Vakaras Godoje“ įtraukė į maisto ruošos darbus ir smagius žaidimus.

image

Startavo menų savaitė

Dienos centro „Goda“ lankytojai vasarą pasitiko menų savaite. Šiandien savo koncertą surengė Godos ansamblis, o jau rytoj laukia Spalvų muzikos orkestro perkusinės programos pristatymas. Visą savaitę laukia gausybę meno savaitės renginių ir išvykų!

 

image

Tradicinis amatų ir muzikos festivalis „Ant Rubežiaus“

Dienos centro Goda lankytojai aplankė tradicinį amatų ir muzikos festivalį „Ant Rubežiaus“. Pėsčiųjų bulvare šurmuliavusioje Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo ir prekybininkų mugėje buvo galima įsigyti ir pasigrožėti gražiausiais dirbiniais.

image

Neįgaliųjų spalvų muzikos festivalis „Friends in music“

Gegužės 31 dieną, prasidėjo dvi dienas trukęs neįgaliųjų spalvų muzikos festivalis „Friends in music“. Šiaulių miesto savivaldybės Globos namų surengtoje spalvų muzikos šventėje savo pasirodymus surengė Rolantinos muzikantai iš Olandijos, Gargždų muzikos mokyklos ansamblis „Gargždukai“, Panevėžio jaunuolių dienos centro hobi grupė „Mes“ ir šventės iniciatoriai dienos centro Goda spalvų muzikos muzikantai. Sekančią dieną spalvų muzika persikėlė į Rėkyvą. Rolantinos orkestras savo koncertu džiugino visą Globos namų bendruomenę. Prieš 16 metų užsimezgusi muzikinė draugystė tarp Rolantinos ir dienos centro Goda muzikantų tęsiasi iki šiandien, kuri leidžia atlikėjams atrasti kūrybinio bendradarbiavo džiaugsmą, kur kalbama viena muzikos kalba. viešnagės metu muzikantai iš Olandijos turėjo puikią progą susipažinti su Šiauliais, aplankyti muziejus bei gražiausias miesto vietas.

image

Dienos centro Goda lankytojai svečiavosi Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje

Dienos centro Goda lankytojai svečiavosi Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje. Meno ir muzikos skaitykloje vyko pirmasis edukacinis užsiėmimas „Klavišiniai muzikos instrumentai“ iš ciklo „Muzikos instrumentų pasaulyje“, skirtas susipažinti su klavišinių instrumentų istorija, sandara ir rūšimis. Dėkojame bibliotekos darbuotojai S. Šliupienei už įdomų ir išsamų pasakojimą apie muzikos pasaulį.

image

Dienos centro Goda lankytojai mokėsi tinkamai prižiūrėti dantis

Penktadienį dienos centro Goda lankytojai mokėsi kaip prižiūrėti dantis, kad nereikėtų kęsti dantų skausmo, o odontologo kabinete lankytis tik dantų patikrai. Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro burnos higienos specialistė Karolina papasakojo apie burnos sveikatą, buvo supažindinti su pagrindinėmis dantų netekimo priežastimis, ligomis apnašų ir akmenų susidarymo priežastimis. Susitikimo metu dienos centro lankytojams buvo priminta kaip taisyklingai valytis dantis bei naudotis individualiomis burnos priežiūros priemonėmis.

image

Neįgaliųjų teatrų festivalis „Širdys vilčiai plaka"

Dienos centro Goda teatro trupė dalyvavo 22 - ajame Neįgaliųjų teatrų festivalyje „Širdys vilčiai plaka". Panevėžio muzikiniame teatre vykusiame festivalyje dalyvavo 9 teatro trupės iš visos Lietuvos. Šiais metais aktoriai eksperimentavo su įvairiaspalvėmis lemputėmis, vaidinimu tamsoje ir šviesos efektais. Godos aktoriai festivalyje pristatė spektaklį „Kasdienybės siūlas".

image

Seni CUP futbolo turnyras

Dienos centro Goda futbolo komanda gegužės 23-24 dienomis varžėsi SENI CUP tarptautinės žmonių su negalia futbolo lygos turnyre. Marijampolėje vykusiame turnyre dalyvavo 13 komandų iš visos Lietuvos. Dvi dienas trukusiame sporto renginyje buvo žaidžiamas, net tik futbolas, tačiau ir smagiai leidžiamas laikas su „Ritmas kitaip“ muzikantais. Nei viena komanda neliko be apdovanojimo, futbolininkai apdovanoti taurėmis, medaliais. Geriausias turnyro prizas - šiltos emocijos, susitikimas su draugais ir bendraminčiais aktyviai leidžiant laiką futbolo aikštelėje.

image

Gerumo akcija

Dienos centro Goda lankytojai aplankė Šiaulių gyvūnų globos namų augintinius, kuriems padovanojo surinktas gerybes bei piniginę paramą. Globos namuose gyvena labai mieli, draugiški ir švelnumo laukiantys gyvūnai. Dienos centro Goda bendruomenė džiaugėsi galėdama prisidėti prie gyvūnų globos namų veiklos rūpinantis pamirštais gyvūnais.

image

Dienos centro lankytojai sveikino savo mamas

Penktadienį dienos centro „Goda“ lankytojai sveikino savo Mamas Mamų dienos šventėje. Susirinkusioms mamos skambėjo spalvų muzikos orkestro solistų ir mamų atliekamos dainos. Sukurta muzikinė dovana kvietė visus smagiai praleisti popietę stalo žaidimų čempionate su „Čaka čaka“ šokiu. Sveikiname brangiausias Mamas su Mamos diena!

image

Renginys „Už teisę kurti ir būti savimi“

Gegužės 2 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, Spalvų muzikos orkestras, koncertavo specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ organizuotame socialinės įtraukties renginyje „Už teisę kurti ir būti savimi“. Renginys skirtas paneigti neįgaliųjų asmenų atžvilgiu susidariusias neigiamas nuostatas ir stereotipus. Bibliotekoje atidaryta paroda, vyko konferencija, kūrybinės dirbtuvės, kuriose dienos centro „Goda“ atstovai įgyvendino dailės akciją „Žvilgsnis į pasaulį – aš ir mano emocijos“.

image

15-ųjų metų narystės Europos Sąjungoje minėjimas

Dienos centro „Goda“ lankytojai buvo pakviesti į Lieporių biblioteką paminėti Lietuvos 15-ųjų metų narystės Europos Sąjungoje. Svarbiai sukakčiai prisiminti dienos centro lankytojai dalyvavo viktorinoje „Aš ir Europa: žinios, teisės ir pareigos". Prieš prasidedant renginiui Seimo narys S. Tumėnas, susirinkusiems dienos centro „Goda" lankytojams papasakojo apie Seimo darbą, svarbias polines aktualijas, artėjančius Prezidento, Europos Parlamento rinkimus. Virtualioje viktorinoje apie Europos Sąjungą buvo prisiminti svarbiausi faktai apie narystę bendrijoje. Diskusijos ir įspūdžių pasidalinimas buvo pratęstas prie arbatos puodelio.

image

Krepšinio turnyras 3x3 Jurdaičiuose

š krepšinio turnyro 3x3 Jurdaičiuose dienos centro „Goda“ komandos grįžo su medaliais. A ir B pogrupiuose krepšininkai varžėsi su komandomis iš Aukštelkės, Dūseikių, Macikų, Jurdaičių globos namų. Po atkaklių rungtynių Godos krepšininkai grįžo su pirmos vietos apdovanojimais. Taip pat neprasčiau sekėsi ir individualiuose rungtyse. B lygos estafetėse Marius iškovojo 1 ają vietą, Liuda šioje rungtyje buvo antra. Liuda taip pat taikliausiai metė baudas, baudų metimų konkurse iškovojo 2 ają vietą. Tritaškių konkurse buvo nepralenkiami Ruslanas ir Žydrunas. Ruslanas iškovojo 1 - ają vietą, o Žydrunas liko trečias.

image

Parodos atidarymas „Iš vidaus“

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, dienos centro „Goda“ dailės studijos menininkai, pristatė parodą „Iš vidaus“. Parodoje eksponuojami pieštuko technika atlikti darbai bei papje maše technika sukurtos žvėrių kaukės. Dailės studijos lankytojų darbai pasakoja apie nuoširdų pasaulio matymą bei savotiška stilistika popieriuje užfiksuotus vizualius pasakojimus apie kasdienybės tėkmės vingius, pastovumą ir intensyvumą. „Viskas kyla iš vidaus“ - taip autoriai pasakojo apie įkvėpimą. Dailės studijos menininkai pasidalijo mintimis apie kūrybiškumą ir kūrybinį procesą kaip buvo sukurti paveikslai. O visą renginį papuošė Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos smuikininkių muzikinė dovana.

image

Paroda „Iš vidaus“

Nuo balandžio 18 d. P. Višinskio bibliotekoje vyksta Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio dienos centro „Goda“ dailės studijos lankytojų darbų paroda „Iš vidaus“. Autoriai dalijasi nuoširdžiu pasaulio matymu bei savotiška stilistika popieriuje užfiksuoja vizualius pasakojimus apie kasdienybės tėkmės vingius, pastovumą bei intensyvumą. Šioje parodoje eksponuojami pieštuko technika atlikti darbai bei papje maše technika sukurtos žvėrių kaukės.

image

Velykų šventė dienos centre „Goda"

Dienos centre Goda sutikta Velykų šventė. Dienos centro lankytojai prisiminė margučių marginimo tradicijas ir papročius, žaidė daug smagių žaidimų. Smagiausia šventės dalis - paslėptų margučių paieška, kuriuos buvo galima iškeisti į saldžius prizus.

image

„Sielovados kelio gairių“ renginys

Didįjį ketvirtadienį dienos centro „Goda“ lankytojai dalyvavo pirmajame „Sielovados kelio gairių“ renginyje. Išvykos metu buvo aplankytos Šiaulių miesto bažnyčios, susipažinta su jų istorijomis, architektūra. Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje sutiktas kunigas M. Malinauskas papasakojo apie bažnyčios liturgiją, šventes ir simbolius.

image

Edukacinis užsiėmimas „Duonos kepimas“

Balandžio 12 d. Žaliūkių malūne, dienos centro „Goda“ tėveliams ir globėjams po dienos darbų vyko edukacinis užsiėmimas „Duonos kepimas“. Malūno „Gaspadinė“ papasakojo apie duonos kepimo tradicijas, ritualus, minkėm, kepėm ir ragavom kvapnią duonelę.

image

„Šv. Velykų belaukiant“

Šiandien dienos centre „Goda“ vyko edukacinis – mokomasis renginys „Šv. Velykų belaukiant. Kiaušinių dažymas įvairiomis technikomis“. Renginyje svečiavosi Šiaulių specialiojo ugdymo centro lankytojai ir darbuotojai. Smagaus kūrybinio proceso metu buvo galima susipažinti su margučių marginimo tradicijomis, technikomis bei raštais.

image

Dienos centro lankytojai dalyvavo bėgimo varžybose „Runway Run 2019“

Dienos centro „Goda“ bėgimo mylėtojai dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vykusiame viename unikaliausių bėgimų Lietuvoje „Runway Run 2019“. Šventės dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos Kariuomenės Karinių oro pajėgų naudojamais kariniais orlaiviais, NATO Oro policijos misiją vykdančiu Lenkijos oro pajėgų naikintuvu F-16, pilotais bei ginkluote.

image

Sveikatingumo diena.

Globos namų padalinyje „Goda“ įvyko sveikatingumo diena. Tai pirmasis renginys iš įgyvendinamos sveikatos stiprinimo programos. Šiandien dienos centro lankytojai susipažino su fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos principais, sportavo, mokėsi pasigaminti sveikuoliškus užkandžius. Pasiektus rezultatus sužinosime rudenį!

image

Išvyka į Komiksų centrą

Dienos centro „Goda“ lankytojai šiandien lankėsi Lieporių bibliotekos filiale, Komiksų centre. Čia buvo galima ne tik paskaityti komiksų, bet ir patiems juos sukurti. Naudojantis audiovizualinėmis priemonėmis su bibliotekos darbuotojų pagalba buvo sukurtas smagus komiksas pasakojantis apie dienos centro lankytojų nuotykius. Nuoširdžiai dėkojame Lieporių bibliotekos darbuotojoms už smagią popietę!

image

Parodos „Tarp žemaičių“ aplankymas

Dienos centro lankytojai aplankė dailės galerijoje naują tautodailininkų darbų parodą „Tarp žemaičių“. Žemaičių regioninė savimonė, autentiška kultūrinė orientacija, besiremianti ilgalaike istorine, kultūrine, religine autonomija, padėjo išsaugoti įdomią, savitą regioninę kultūrą su kuria ir buvo galima šiandien susipažinti!

image

Tarptautinė teatro diena

Globos namų padalinyje Goda buvo minima Tarptautinė teatro diena. Šiais metais dienos centro „Goda“ teatro trupė pristatė net du naujausius spektaklius „Už uždarų durų ir „Kasdienybės siūlas“. Premjera įvyko pas mūsų mažuosius draugus, lopšelyje darželyje „Žibutė“. O šiandien spektakliai buvo pristatyti visai dienos centro bendruomenei. Tarptautinę teatro dieną užbaigė „Čiaka“ šokis skirtas visiems teatro mylėtojams.

image

Pavasarinė talka

Šiandien dienos centro „Goda“ bendruomenė rinkosi į pavasarinę talką. Kibus į darbus buvo sugriebti pernykščiai lapai, surinktos žiemos vėjų nulaužytos medžių šakos ir šiukšlės. Švariai pasitiksim bundančią gamtą!

 

image

Atminties akcija „Dydysis pasakojimas“

Dienos centre Goda, šiandien vyko atminties akcija „Dydysis pasakojimas“, kurios metu buvo prisiminti partizaninės kovos dalyviai 1944–1953 m. Dienos centro lankytojai sužinojo apie vieną tragiškiausių ir herojiškiausių Lietuvos istorijos laikotarpių, siekiant išsaugoti Lietuvos istorinę atmintį bei prisidėti prie pilietiškumo idėjų sklaidos.

image

Dėlionių čempionatas

Dienos centro Goda atstovai, dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto 2019 m. žymaus intelekto sutrikimo dėlionių dėliojimo čempionate, skirtame paminėti pasaulinei Dauno sindromo dienai. Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centre vykusioje šventėje Godos komanda grįžo su medaliais ir puikiomis emocijomis! Dėkojame savo bičiuliams!

image

Dienos centro lankytojai sveikino Žemę

Dienos centro Goda lankytojai atliko smagias užduotis skirtas atkreipti dėmesį į ekologiją, atliekų rūšiavimu bei švarios aplinkos išsaugojimą.  Pasaulinė Žemės diena sutampa su astronominiu pavasariu. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis, dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visose Žemės rutulio kampeliuose. Atbundanti gamta simbolizuoja, kad namais turime rūpintis šiais  patys. 

image

Išvyka į Dailės galeriją

Trečiadienį dienos centro Goda lankytojai Dailės galerijoje aplankė nesenai pristatytas Mykolės Ganusauskaitės ir Rolano Stankūno tapybos parodas. Čia buvo galima į valias mėgautis spalvų struktūrų įvairove, natūralių elementų ritmais ir kitais spalvų žaismais. „Neišblėstančios spalvos“ ir „Spalvos iš jūros“ toks pirmasis įspūdis aplankė parodų lankytojus. Buvo labai gražu!

image

Visuotinis dienos centro lankytojų susirinkimas

Šiandien Globos namų padalinyje „Goda“ įvyko ilgai lauktas visuotinis dienos centro lankytojų susirinkimas, kurio metu buvo išrinktas naujas pirmininkas bei pavaduotojas. 2018 metų pirmininkas Domas bei jo pavaduotojas Donatas, pristatė dienos centro lankytojų tarybos ataskaitą, suorganizuotus renginius bei šventes. Naujuose „Godos“ lankytojų tarybos rinkimuose dalyvavo ir savo norą tapti pirmininku išreiškė 13 kandidatų. Po 3 balsavimo turų 2019 metų tarybos pirmininku buvo išrinktas Edvinas, o jo pavaduotoja tapo Ieva. Sveikiname naująjį pirmininką ir jo pavaduotoją!

image

Dienos centre „Goda“ žiema buvo varoma morių paradu

Globos namų padalinyje „Goda“ žiema buvo varoma morių paradu. Šiandien Užgavėnės buvo įsimintinos, šventės dalyviai panaudojo visus kūrybinius sugebėjus puošiantis ir gaminant mores. Netrūko nei triukšmingų šokių, nei nuotaikingų judrių žaidimų. Po tokio žiemos varymo jėgos buvo atstatytos skanaujant blynus.

image

Viktorina „Mūsų žinios apie Lietuvą“

Vakar dienos centro lankytojai lankėsi Šiaulių specialiojo ugdymo centre, kur vyko viktorina „Mūsų žinios apie Lietuvą“. Viktorinos dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti bei praturtinti savo turimas žinias apie savo šalį. Ačiū draugams buvo labai įdomu!

image

Mugė Aukštelkės socialinės globos namuose

Pirmą pavasario dieną, Aukštelkės socialinės globos namuose, šurmuliavo tradicinė mugė, kurioje smagiai leido laiką ir dienos centro Goda lankytojai. Šventėje skambėjo spalvų muzikos orkestro solistų atliekamos dainos, grožimasi rankdarbiais bei vaišinamasi skanėstais.

image

Parodų diena

Tradiciškai trečiadienis yra dienos centro „Goda“ parodų diena. Buvo aplankytos net 3 parodos. Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės fotografijų paroda AQUEOUS. Joje žymiausių Lietuvos plaukikų fotografijos darytos po vandeniu. Nijolės Sitonytės tekstilės kūrinių paroda ŠVELNIOS RIBOS. Buvo eksponuojama tapyba ant audinio (šilko, drobės) - labai švelnūs tiek akiai tiek medžiagiškai didelio formato darbai. Daliboro Tanko (Paryžius) grafikos paroda „Portretai: diena iš dienos“. Mažutėliai juodai balti portretai tarsi atsvara dideliems spalvotiems pirmų dviejų parodų įspūdžiams.  Štai tokia turininga vaizdais diena.

image

Lietuvos gimtadienio šventė dienos centre „Goda“

Dienos centro „Goda“ lankytojai penktadienį varžėsi „žinių mūšyje“ skirtame paminėti atkurtos Lietuvos gimtadienį. Renginyje buvo prisiminta mūsų turtinga istorija su svarbiomis pasididžiavimo vertomis datomis ir įvykiais!

image

Šv. Valentino diena džiugino dienos centro Goda lankytojus

Šv. Valentino diena džiugino dienos centro Goda lankytojus. Šventėje netrūko gėrio, šypsenų, meilės laiškų, širdelių, smagių žaidimų. Tradiciškai buvo išrinkta metų balandėlių pora, vyko meilės fotosesija. Parodytas dėmesys vienas kitam ne tik smagiai nuteikia, tačiau tampa geru emociniu užtaisu visai dienai!

image

Kvapų šventė dienos centre „Goda"

Trečiadienį vyko dienos centro „Goda“ lankytojų tarybos renginys apie mus supančius kvapus.  Šį kart kvepėjo buityje naudojamos higienos priemonės. Centro lankytojai dalinosi mėgstamiausiais kvapais, uostė, tyrinėjo kas kvepia skaniausiai. Smagiausia dalis – atpažinti savo pristatytą kvapą užrištomis akimis.

image

Laisvės gynėjų dienos minėjimas

Dienos centro „Goda“ lankytojai prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Uždegtos atminimo žvakelės pagerbė žuvusiuosius už atkurtą valstybės Nepriklausomybę, priminė istorines 1991-ųjų akimirkas, parodžiusias tautos vienybę ir pasiaukojimą.

image

Trečiadienis - parodų lankymo metas!

Globos namų padalinyje Goda trečiadienis - parodų lankymo metas! Dienos centro lankytojai lankėsi Šiaulių dailės galerijoje, kur vyko paroda: „Genties veidografija - 100 Lietuvos kūrėjų portretų“. Paroda skirta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui. Čia pristatomi 100 Lietuvos teatro, muzikos, vaizduojamojo meno, literatūros, kino, šokio kūrėjų, mados, garsių dvasininkų portretai. Kviečiame ir Jus!

image

Fotografijų paroda „MANO KALĖDŲ EGLĖ 2018 M.“

Ačiū Jums už dalyvavimą fotografijų parodoje „MANO KALĖDŲ EGLĖ 2018 M.“ Kviečiame pasižiūrėti konkurso dalyvių eglutes. parodą galite pamatyti čia:  Ačiū Jums už dalyvavimą fotografijų parodoje „MANO KALĖDŲ EGLĖ 2018 M.“ Kviečiame pasižiūrėti konkurso dalyvių eglutes čia

image

Kalėdų senelio apsilankymas

Dienos centre Goda buvo linksma! Penktadienį sulaukta ypatingų svečių: Kalėdų senelio ir labai sportiškos Snieguolės. Senelis su Snieguole ne tik dovanojo dovanas, tačiau visiems linkėjo gražių švenčių, dalijosi gera nuotaika, kartu dainavo, sportavo, klausė eilėraščių, žaidė žaidimus. Labai dėkojame atvykusiems tėveliams kartu pasidalinti šventine nuotaika!

image

Šventinis koncertas „10 dienų iki Naujųjų metų

Gražiausias metų šventes dienos centro Goda bendruomenė pasitiko šventiniame koncerte „10 dienų iki Naujųjų metų! Visus susirinkusius jaukiame, džiaugsmingame vakare šildė dienos centro lankytojų bei įstaigos darbuotojų padovanota muzikinė programa, kurios metu, neslėpdami šypsenų, žingsniavome per 2018 metus prisimindami gražiausias prabėgusias akimirkas. Nuoširdžiai dėkojome visiems už smagiai praleistą laiką kartu! 

image

Spalvų muzikos orkestras, surengė savo pasirodymą socialinės akcijos „Aš ir Tu, - tai MES!!!

Gruodžio 3 d. Tarptautinę žmonių su negalia dieną, Spalvų muzikos orkestras, surengė savo pasirodymą  Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos organizuojamoje socialinėje akcijoje „Aš ir Tu - tai MES!!!“ 2018 . Socialinės akcijos „Aš ir Tu, - tai MES!!!“ tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje bei Europoje.

image

Kalėdinėse dirbtuvėlės

Penktadienį visas dienos centras puošėsi ir ruošėsi artėjančioms šventėms. Godos lankytojai dalyvavo smagiose ir saldžiose kalėdinėse dirbtuvėlėse. Imbieriniais sausainiais kevenančiame renginyje buvo gaminami kalėdiniai žaisliukai, kurie papuošę dienos centro žaliaskarę!

image

Spalvų muzikos orkestranto viešnagė Vilniuje

Spalvų muzikos orkestrantai savo viešnagę Vilniuje baigė koncertu Šv. Kotrynos bažnyčioje kartu su orkestru „Trimitas“, choru Artyn, LRT grupe ir Jurgiu Bruzga.  Ar žiojate, kad šiais metais Lietuvos Nacionalinis spalvų muzikos orkestras švenčia savo 20 – metį? Sveikiname orkestrantus su gražiu jubiliejumi ir linkime gražių spalvotų koncertų!

image

Advento vainikų pynimas

Netrukus prasidės Adventas, kurio ramybė ir susikaupimas ves į vieną gražiausią metų šventę – Šv. Kalėdas Globos namų padalinyje Goda kartu su socialiniais partneriais iš Aukštelkės socialinės globos namų ir specialiojo ugdymo centro buvo pinami Advento vainikai, kurie pasipuošė kankorėžiais, obuoliais, žaisliukais bei žvakėmis. Smagu susitikti su bičiuliais ir kartu pasiruošti gražiausioms metų šventėms. 

image

Antrasis tėvelių susitikimas kalėdinių suvenyrų dirbtuvėse

Ketvirtadienį dienos centre Goda, vyko antrasis tėvelių susitikimas, kalėdinių suvenyrų dirbtuvėse. Keramikos studijoje vėl vyko intensyvus ir kūrybingas darbas, kurio metu buvo nudažyti ir dekoruoti kalėdiniai suvenyrai. Nekantriai laukiama galutinių rezultatų, nes krosnies temperatūra taip pat daro stebuklus!

image

Kasmetinis krepšinio turnyras „Together 2018“

Globos namų padalinyje Goda tęsiamos sporto tradicijos. Lapkričio 22 dieną, Stasio Šalkauskio gimnazijoje, įvyko kasmetinis krepšinio turnyras „Together 2018“. Krepšinio šventėje dalyvavo 4 komandos: Globos namų padalinio Goda krepšininkai, Stasio Šalkauskio gimnazijos moksleiviai, jaunimo organizacijos „Apskritasis stalas“ bei Šiaulių policijos komandos. Nei sportininkams, nei žiūrovams netrūko smagių akimirkų bei emocijų. Savo muzika visus džiugino „Spalvų muzikos orkestras“, sirgaliai varžėsi estafetėse ir žaidimuose. Šventės dalyvius aplankė ir visus savo apsilankymu pradžiugino Šiaulių „Šiauliai“ krepšininkai I. Vaitkus, B. Griciūnas, A. Ūdras, E. Šaulys. Krepšininkai kartu su dienos centro lankytojais dalyvavo „Taikliosios porelės“ žaidime ir čia nepralenkiami buvo I. Vaitkus su Živile. Po atkaklių varžybų turnyro nugalėtojais tapo Stasio Šalkauskio krepšininkai, finale nugalėję Godos krepšininkus. Kovoje dėl 3 vietos savo pranašumą įrodė Šiaulių policijos krepšinio klubas įveikęs „Apskritojo stalo komandą“. Sportininkams buvo įteiktos taurės bei medaliai, o sirgaliai apdovanoti saldžiais prizais. Šiaulių policijos krepšininkai taip pat nepamiršo dienos centro Goda lankytojų, jiems padovanojo dovanėles, kad visi būtų saugūs ir matomi kelyje. Galima pasidžiaugti, kad gražia tradicija tapęs renginys padeda įgyvendinti pagrindinį siekį - paskatinti bendruomenę drauge smagiai ir prasmingai leisti laiką

image

Žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynės Panevėžyje

Lapkričio 21 dieną Globos namų padalinio Goda lankytojai vyko į Panevėžį. Aukštaitijos sostinėje vyko kasmetinis Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynės. Dienos centro komanda aktyviai bei smagiai praleidę laiką grįžo pasipuošę medaliais. Renginyje dalyvavo 24 komandos iš visos Lietuvos įstaigų.

image

Šiaurės šalių literatūros savaitės renginys Šaltinėlio bibliotekoje

Pirmadienį dienos centro Goda lankytojai keliavo į Šaltinėlio biblioteką, kur vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės tarptautinis renginys. Ši savaitė tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kada visi knygos mylėtojai susėda klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės ir Baltijos šalyse. Šventėje buvo susipažinta su Elias ir Agnes Våhlundų parašyta knyga „Superherojų vadovas“. 

image

„Spalvų muzikos orkestras“ viešėjo Nyderlandų karalystėje

„Spalvų muzikos orkestras“ tęsia savo muzikines keliones po Europą. Lapkričio 1-7 dienomis muzikantai viešėjo Nyderlandų karalystėje. Orkestrantai buvo pakviesti sudalyvauti „Wij gaan ervoor!“ festivalyje. Vėliau spalvų muzikos šventė persikėlė į Schidamo bendruomenės centrą. Čia orkestrantai pristatė savo tris muzikines programas, kurios pradžiugino visus spalvų muzikos mylėtojus. Kelionėje į Nyderlandų karalystę buvo nepamirštas ir Eteno-Lero miestas. Daug gerų ir šiltų atsiminimų padovanojęs miestas muzikantus pasitiko dar kart. Miesto savivaldybės atstovė ir geri bičiuliai iš Wereldbende grupės laukė spalvų muzikos atlikėjų. Muzikantai buvo paruošę muzikinę dovaną Eteno-Lero miesto bendruomenei.Spalvų muzikos orkestras surengė ne tik gausybę koncertų, tačiau jų laukė ekskursijos po Roterdamo miestą, aplankyta Olandijos širdis istorinio paveldo vėjo malūnų kaimelis - Kinderdijkas, plaukta su laivu po Roterdamo kanalus. Koncertinio turo įspūdžiai muzikantus įkvėpė naujoms kūrybinėms idėjoms bei muzikinėms kelionėms. Viešnagės metu orkestrantų atliekama spalvų muzika leido kalbėti viena kalba – muzikos kalba. 

image

Vėlinių puokštelių gamyba

Artėjant Vėlinėms globos namuose įgyvendinama graži iniciatyva. Senjorės kartu su specialistėmis, kūrybinėse dirbtuvėse, gamino Vėlinių puokšteles. Sukurtos kompozicijos ir žvakelės skirtos prisiminti apleistus ir nelankomus Rėkyvos gyvenvietėje esančius kapus.

image

Moliūgų šventėje dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namai

Kiek daug šiauliečių, kiek daug moliūgų Ch. Frenkelio viloje! Moliūgų šventėje dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namai. Dienos centro Goda lankytojai jau nuo trečiadienio skaptavo ir puošė moliūgus lietuvių liaudies pasakų motyvais, kurie papildė 500 šviečiančių žibintų ekspoziciją. O šventėje gerą nuotaiką kūrė ir savo muzika visus šventės dalyvius šildė spalvų muzikos orkestras. Moliūgai viloje liks mažiausiai iki lapkričio 2 d., kviečiame apsilankyti, labai gražu!

image

Kalėdinių suvenyrų dirbtuvės

Likus ne tiek ir daug iki gražiausių metų švenčių, dienos centre Goda, vyko kalėdinių suvenyrų dirbtuvės. Keramikos studijoje vykęs edukacinis užsėmimas sukvietė tėvelius pasigaminti rankų darbo mielas dovanėles. Sekantis susitikimas jau visai netrukus, laukia kalėdinio suvenyro dažymas ir dekoravimas.

image

Solistų pasirodymas ,,Muzikinėje paukštėje‘‘

Spalvų muzikos orkestro solistai  dalyvavo kasmetiniame neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalyje ,,Muzikinė paukštė‘‘. Džiaugiamės savo solistų pasirodymu festivalyje, kurį globojo Jurdaičių socialinės globos namai. Gausus dalyvių būrys atvyko iš įvairių miestų ir miestelių. Šiais metais ,,Muzikinė paukštė‘‘ atiteko mūsų bičiuliams iš Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro. Iki pasimatymo Joniškyje!

image

Paroda universiteto bibliotekoje

Atidaryta dar viena dienos centro Goda dailės studijos menininkų paroda Šiaulių universiteto bibliotekoje. Paveikslai supažindina universiteto bendruomenę ir bibliotekos skaitytojus su dienos centro lankytojų pasaulėjauta ir meile gyvenimui. Paroda veiks tris savaites. Kviečiame apsilankyti

image

Spalvų muzikos koncertas Lauryno Ivinskio gimnazijoje

Spalvų muzikos orkestro muzikantai džiaugėsi galėdami prisidėti prie Nacionalinės Dauno sindromo dienos renginio Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Renginyje skambėjo ne tik spalvų muzika, tačiau buvo atsivežta dienos centro Goda dailininkų piešinių paroda „Pieštuko magija“

image

Spalvų muzikos orkestrantų pasirodymas

Vakarykštė diena Godos lankytojams buvo pilna įspūdžių. Spalvų muzikos orkestrantai surengė savo pasirodymą J. Janonio gimnazijos organizuojamoje sveikatinimo dienoje. Šventėje, atlikėjai pristatė savo naująją ritminę programą “Balta linija„ , kurioje skambėjo naujieji muzikantų būgnai . Orkestrantai dalinosi ne tik spalvų muzika tačiau ir patys įsitraukė į sporto veiklas. Buvo smagu! Kitas svarbus įvykis, atidaryta dienos centro dailininkų paroda „Pieštuko magija“ Juliaus Janonio gimnazijoje. 

image

Renginių gausa dienos centre Goda

Pirmąją spalio savaitę dienos centro lankytojus džiugino renginių gausa. Antradienį Lieporių bibliotekoje atidaryta siuvinėtų darbų paroda „JUODA/BALTA“. Trečiadienį Godos lankytojų taryba organizavo dailiojo piešimo čempionatą, kuriame buvo piešiama iš natūros įvairūs atsinešti daiktai. Ketvirtadienį centro lankytojai dalyvavo stalo etiketo bei serviravimo edukaciniame renginyje bei pirmosios pagalbos mokymuose. Taip pat buvo neužmiršta ir Pasaulinė gyvūnų diena. Dienos centro lankytojai dvi savaitės rinko maistą ir kitas gerybes Letenėlės gyvūnams. Malonus svečias, iš Letenėlės gyvūnų globos namų, katinas Belzebubas dienos centro lankytojams padovanojo puikių emocijų už parodytą gerumą beglobiams gyvūnams. Penktadienis buvo užbaigtas gražiausios šypsenos rinkimais. Dienos centro lankytojai nusprendė, kad daugiausiai ir gražiausiai šypsosi Milda.

image

Siuvinėtų darbų paroda „JUODA/BALTA“

Antradienį Lieporių bibliotekos filiale atidaryta Dalios ir Živilės siuvinėtų darbų paroda„JUODA/BALTA“. Darbų autorės papasakojo apie kūrybos procesą, pasidalijo savo mintis apie išsiuvinėtus darbelius. Paroda veiks iki spalio 16 d. Kviečiame apsilankyti Lieporių bibliotekos filiale (Tilžės g. 36, Šiauliai).

image

Rudens mugė

Penktadienį, Globos namų padalinyje Goda, šurmuliavo rudeninė mugė. Šventėje dienos centro lankytojai žaidė žaidimus, ragavo ką tik išvirtas uogienes, matavo ir svėrė didžiausias užaugintas daržoves. Rekordines daržoves buvo galima įsigyti surengtame aukcione. Didžiausio dėmesio sulaukė cukinijos bei moliūgai.

image

Koncertas Nato vadavietėje

Spalvų muzikos orkestras vakar svečiavosi Vilniuje esančiame NATO pajėgų integravimo vieneto bazėje. Orkestrantai buvo pakviesti kartu paminėti 3 metų bazės sukaktį. Šiai progai muzikantai pristatė atnaujintą savo muzikinę programą. Spalvų muzikos orkestro nariai džiaugėsi gražia draugyste su Nato kariais, kuri tęsiasi ne vienerius metus.

image

Rudens šventė

Penktadienį, Globos namų padalinyje Goda, vyko rudens šventė. Dienos centro lankytojai džiaugėsi margaspalviu rudeniu, jo gerybėmis, o iš rudeninių gamtinių medžiagų kūrė kompozicijas ir mokėsi užkonservuoti gražųjį rudenį maloniems priminimams išsaugoti.

image

Sporto renginys „European Voluntary Events for Therapy Through Sports“

Globos namai kartu su partneriais įgyvendina sporto renginį „European Voluntary Events for Therapy Through Sports“. Rsugėso 20-25 dienomis renginio organizatoriai K.S.D.E.O. „Edra" sukvietė visus į Atėnus, Alsos Veikou parką, kuriame dalyvauja partneriai iš 14 šalių. Globos namų atstovai dalyvavo renginio atidaryme, smagiai leido laiką tai chi, teniso užsiėmimuose bei apžiūrėjo Atėnų senamiestį. Antrą renginio dieną laukė nemažiau aktyvių veiklų: joga, zumba, tradiciniai graikiški šokiai, bėgimas, dailės akcija „Bėgantis žmogus", kopimas į artimiausią kalvą iš kurios atsivėrė viso parko kraštovaizdis.

image

Spalvų muzikos orkestro muzika skambėjo Vilniuje

Šeštadienį Spalvų muzikos orkestro muzika skambėjo Vilniuje, kur pirmą kartą vyko Rotary susitikimas tarp būsimų ir esamų lyderių iš Skandinavijos, Baltijos šalių, Lenkijos bei Rusijos. Muzikantai džiaugėsi sėkmingu pasirodymu ir užsimezgusia draugyste su rotariečiais.

image

Dienos centro Goda lankytojai prisiminė saugaus eismo taisyklės

Šiandien, Globos namų padalinyje Goda apsilankė svečiai iš policijos. Artėjant tamsiam paros metui pareigūnės priminė dienos centro lankytojams apie saugaus eismo taisykles, mokė rūpintis vieni kitų saugumu bei atsakingą elgėsi gatvėje. Nuo šiol dienos centro lankytojai bus kur kas labiau matomi ir saugūs kelyje, policijos pareigūnės padovanojo atšvaitus, liemenes, saugaus eismo knygutes. Susitikimo pabaigoje visi norintys galėjo apžiūrėti ir susipažinti su policijos automobiliu.

image

Naujausias „Vietoje televizoriaus

Kviečiame skaityti dienos centro Goda lankytojų tarybos parengtą naujausią Vietoj televizoriaus laikraščio numerį! (Nr.  84 Liepa - rugpjūtis)

image

Pažintinės kelionės

Dienos centro Goda lankytojai pradėjo pažintinių kelionių ciklą: „Pažink savo miestą“. Pirmoji išvyka į Talkšos ežero pkarantėje esantį labirintą. Įveikus labirntą nepastebėta neliko ir naujoji skulptūra „Gorilos galva“.

image

Varpelio skambesys kvietė prisiminti Mokslo ir žinių dieną

Rugsėjo 3 dieną Globos namų senjorai rudenį pasitiko varpelio skambesiu. Simbolinis rudens sutikimas visiems priminė mokslo ir žinių dieną. Šią dieną Globos namų gyventojai kartu su socialinėmis darbuotojomis prie kavos puodelio pasveikino buvusią istorijos mokytoją Eleną ir kartu dalinosi prisiminimais apie mokyklos laikus, pedagogo darbą ir įsimintiniausius Mokslo ir žinių dienos minėjimus.

image

Godos lankytojai išlydėjo vasarą

Globos namų padalinio Goda lankytojai išlydėjo vasarą kūrybiniame renginyje „Sudie vasara“! „Druskinukų“ gamyba tapo smagiu procesu į kurį buvo galima sudėti šilčiausius ir smagiausius vasaros prisiminimus. Pagaminti darbeliai bei dekoracijos iš druskos tešlos leis ligai nepamiršti šiltos, gražios vasaros.

image

Godos boulingo turnyras

 

Ketvirtadienį paaiškėjo stipriausi dienos centro Goda boulingo žaidėjai . Centro lankytojai dalyvavo surengtame čempionate, kuriame varžėsi 25 turnyro dalyviai.  Smagiai ridenant kamuolius paaiškėjo, kad turnyro nugalėtoju tapo Rolandas  su 141 tašku, nedaug nuo jo atsiliko Janas su 132 taškais ir trečia liko Liuda, kuri surinko 118 taškų. Sveikiname turnyro dalyvius bei nugalėtojus turiningai praleidus laiką!

image

Spalvų muzikos orkestras koncertavo Šventojoje

Šventojoje, Spalvų muzikos orkestras aplankė stovyklaujančius bičiulius iš „Šaltinio“ globos namų. Spalvų muzikos atlikėjai kartu su stovyklautojais muzikavo, šoko bei pristatė savo atnaujintą muzikinę programą. Viešnagės metu orkestrantai spėjo aplankyti jūrą ir pasidžiaugti paskutiniomis vasaros dienomis.

image

Sporto salės atidarymo ceremonija

Penktadienį dienos centre Goda vyko sporto salės atidarymo ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti sporto savaitės renginių dalyviai bei nugalėtojai. Smagiausia šventės dalis – salės dažymas. Dienos centro lankytojai ryškiaspalvėmis spalvomis papuošė sienas, kad siekti sportinių pasiekimų būtų linksmiau.

image

Šiaulių kraštas rašo: „Vasara Rėkyvos „sanatorijoje““

Įsu­kus į Šiau­lių glo­bos na­mų, įsi­kū­ru­sių Rė­ky­vos eže­ro pa­kran­tė­je, kie­mą akis pa­trau­kia aikš­te­lė­je iš­ri­kiuo­ti pra­ban­gūs au­to­mo­bi­liai, po­ra iš jų – su už­sie­nie­tiš­kais nu­me­riais. „Čia mū­sų glo­bo­ti­nių ar­ti­mų­jų“, – sa­ko di­rek­to­rė. Be­veik vi­si glo­bos na­mų gy­ven­to­jai tu­ri ar­ti­muo­sius, ku­rie daž­niau­siai lan­ko va­sa­rą, per Ka­lė­das ir Ve­ly­kas. Ko­dėl jie gy­ve­na val­diš­kuo­se na­muo­se? Vai­kams, bro­liams, se­se­rims, vai­kai­čiams rei­kia dirb­ti ir kur­ti sa­vo gy­ve­ni­mą. Iš­vyk­ti į už­sie­nį. Visą starispnį galite rasti čia: http://www.skrastas.lt/?data=2018-08-18&rub=1065924812&id=1534516807

image

Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo - Žolinių Šv. Mišios

Rugpjūčio 17 d. Globos namuose buvo aukojamos Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo - Žolinių Šv. Mišios. Mišių metu, kunigas, stovėdamas prie altoriaus, atsigręžęs į žmones, laimino žolynus. Iš Šv. mišių parneštos puokštelės bus džiovinamos, jomis bus apkaišomi šventųjų paveikslai iki sekančios Žolinės.

image

Žolynų kompozicijos minint Žolinės šventę

Tradiciškai, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti, rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūros - Žolinės šventę. Rugpjūčio 16 dieną Globos namų gyventojai kartu su socialinėmis darbuotojomis rytą pradėjo vaikščiodami po Rėkyvos gyvenvietės pievas, rinkdami žoleles, obuolius žolynų kompozicijoms.

image

Muzikinė stovykla

Rugpjūčio 16 d. Druskininkuose prasidėjo tradicinė neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro muzikinė stovykla, kurioje dalyvauja ir Globos namų padalinio Goda muzikantai. Kūrybinėse dirbtuvėse stovyklauja per 60 muzikantų iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus, Druskininkų, Joniškio bei Kauno. „Dainavos“ sanatorijoje buvo galima pasigrožėti dienos centro Goda dailės studijos menininkų paroda „Pieštuko magija“, 5 autoriai pristato savo piešinius, kurie užburia žiūrovą savo skirtinga stilistika bei detalių gausa. Be to, stovyklautojai spėjo sudalyvauti Tapybos ant šilko dirbtuvėse „100 žolynų“ ir laisvu laiku nuo repeticijų sužaisti draugiškas krepšinio varžybas.

image

Draugiškos futbolo varžybos

Pirmadienį dienos centro lankytojai sportavo kartu su savo bičiuliais iš Šaltinio globos namų. Tęsiant sporto savaitės renginius buvo sužaistos draugiškos futbolo rungtynės tarp Šaltinio ir Godos komandų. Šios varžybos buvo puiki proga kartu pasportuoti ir turiningai praleisti laiką!

image

Dienos centre prasidėjo sporto savaitė

Šiandien dienos centre Goda prasidėjo sporto savaitė. Pirmoji diena visus sukvietė į orientacinio varžybas, kuriose buvo galima susipažinti su Lieporių parku bei jo apylinkėmis, o futbolo entuziastai išmėgino jėgas draugiškose varžybose . Po pietų sporto šventė pratęsta šaškių turnyre bei žaidžiant stalo žaidimus. Sporto savaitės renginyje bus renkami patys aktyviausi bei sportiškiausi dienos centro lankytojai. 

image

Dienos centro Goda lankytojai sugrįžo iš atostogų

Šiandien dienos centro Goda lankytojai sugrįžo po vasaros atostogų! Susipažinome ir pasveikinome naują dienos centro lankytoją Emili. Godos lankytojai pasidalijo savo įspūdžiais, papasakojo vasaros nuotykius bei linksmybes.

image

Išvyka Į Klaipėdą

Dienos centro Goda lankytojai kartu su Savarankiško gyvenimo namų gyventojais šeštadienį smagiai leido laiką Klaipėdoje. Pasidžiaugę jūra, bangomis bei smėliu visi išskubėjo į SEL koncertą, kuris padarė neišdildomą įspūdį elektroninės/ populiariosios muzikos mylėtojams.

image

Koncertas su bičiuliais iš Kuršėnų

Vakar Globos namų padalinio Goda Spalvų muzikos orkestras viešėjo Kuršėnuose ir su savo bičiuliais iš Kuršėnų dienos centro pristatė kartu parengtą muzikinę programą, kuri skirta pristatyti projektą „Neįgaliųjų jausmų spalvos - 2“

image

Dienos centro lankytojams neleido nuobodžiauti renginių gausa

Penktadienį Globos namų padalinio Goda lankytojams neleido nuobodžiauti renginių gausa. Diena prasidėjo dienos centro lankytojo Tado surengta žaidimų kortų paroda, kurią sudarė net 1341 egzempliorius. Po parodos atidarymo visi išskubėjo į lauką, kur vyko suvenyrų gamybos dirbtuvės, skirtos paminėti atkurtos Lietuvos šimtmetį. Su bičiuliais iš Specialiojo ugdymo centro buvo nulipdyta per 100 suvenyrų iš keramikos. Po pietų dienos centrą Goda aplankė skautai. Aušros dr-vės komanda papasakojo apie skautų gyvenimą, savo tradicijas. Dienos centro lankytojai turėjo galimybę patys pabūti skautais dainuodami skautų dainas, žaisdami smagius žaidimus.

image

„Mylimiausia knyga" Šaltinėlio bibliotekoje

Šiandien „Šaltinėlio" bibliotekoje vyko renginys „Mylimiausia knyga". Renginio metu dienos centro lankytojai dalinosi nuomonėmis apie perskaitytus kūrinius, aptarė knygų herojus, klausėsi pasakos „Mano ūkis". Nuoširdžiai dėkojame už šiltą priėmimą, įdomų pasakojimą apie knygas bei jų autorius ir už nuostabų interaktyvių knygų pristatymą.

image

Spektaklis Sandoros progimnazijoje

Dienos centro Goda teatro trupė tęsia savo spektaklio pristatymo turą. Aktoriai aplankė savo bičiulius Sandoros mokykloje. Spektaklis užbūrė žiūrovus, įvedė į meditacinę ramaus susimąstymo būseną. Vaikai susiejo spektaklio veiksmą su savo patirtimi bei namų aplinka. Teatro trupės aktoriai įkvėpti dalijosi savo asmenine patirtimi ir vedė vaikus per namų ant bedugnės kūrimo procesą.

image

Kūrybinės dirbtuvės Marijampolėje

Gegužės 30 - birželio 2 d. nacionalinis "Spalvų muzikos" orkestras, kuriam priklauso ir dienos centro Goda muzikantai viešėjo Marijampolėje. Kultūros sostinėje vyko kūrybinės dirbtuvės, ruošiami koncertai kartu su su Laimos Lapkauskaitės studijos merginomis. Muzikantai grįžo su naujomis idėjomis ir smagiais įspūdžiais.

image

Aktorių išvyka į Aukštelkę

Dienos centro Goda teatro trupė lankėsi pas savo bičiulius Aukštelkės socialinės globos namuose. Aktoriai suvaidino savo naująjį spektaklį „Namas ant bedugnės krašto", kuris buvo pristatytas Panevėžyje teatrų festivalyje „Širdys vilčiai plaka".

image

Estafečių varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs"

Dienos centro Goda lankytojai pavasarį palydėjo estafečių varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs". Pasiskirstę komandomis sportininkai turėjo atlikti smagias estafečių užduotis: pernešti kamuoliukus, paridenti, pagauti ir varytis kamuolius, išbandyti savo taiklumą žaidžiant boulingą. Varžybas užbaigė saldūs apdovanojimai.

image

Teatrų festivalis „Širdys vilčiai plaka"

Gegužės 23 d. Dienos centro Goda teatro trupė dalyvavo teatrų festivalyje „Širdys vilčiai plaka" Panevėžyje. Godos aktoriai suvaidino spektaklį „Namas ant bedugnės krašto", žiūrėjo kitų grupių spektaklius ir bendravo su pažįstamais aktoriais bei dalijosi mintimis, įspūdžiais bei patirtimi.

image

Goda varžėsi SENI CUP tarptautinės žmonių su negalia futbolo lygos turnyre

Dienos centro Goda futbolo komanda gegužės 23-24 dienomis varžėsi SENI CUP tarptautinės žmonių su negalia futbolo lygos turnyre. Marijampolėje vykusiame turnyre dalyvavo 14 komandų iš visos Lietuvos, kurios dvi dienas smagiai leido laiką žaisdamos futbolą. Po rungtynių sportininkų laukė turiningas laisvalaikis. Savo pasirodymus surengė Šakių cirko akrobatai bei burbulų dėdė. Nei viena komanda neliko be apdovanojimo, futbolininkai apdovanoti taurėmis, medaliais. Geriausias turnyro apdovanojimas - šiltos emocijos, susitikimas su draugais ir bendraminčiais aktyviai leidžiant laiką.

image

Dailininkai sekė paskui jausmus – „EKSPRESYVAUS ABSTRAKCIONIZMO PĖDSAKAIS“

Antradienį Globos namų padalinyje Goda susirinkę dailininkai sekė paskui jausmus – „EKSPRESYVAUS ABSTRAKCIONIZMO PĖDSAKAIS“. Į dienos centro Goda organizuojama plenerą atvyko gausus būrys bičiulių iš Aukštelkės socialinės globos namų, Panevėžio jaunuolių dienos centro, Šiaulių specialiojo ugdymo cento, Šiaulių Ringuvos specialiosios mokyklos ir Kuršėnų dienos centro. 

image

Tušinukų paroda

Globos namų padalinyje Goda surengta tušinukų paroda. Idėjos autoriai, dienos centro lankytojų taryba, surinko gausią rašymo priemonių kolekciją, kurioje netrūko įvairiausių eksponatų. Godos lankytojai papasakojo tušinukų įsigijimo istorijas, pristatyti tušinukai rekordininkai, nuo didžiausio iki seniausio tušinuko.

image

Dienos centro lankytojai žygiavo Talkšos ekologiniu taku

Trečiadienį dienos centro Goda lankytojai išsiruošė į sveikatingumo žygį Talkšos ežero ekologiniu taku. Žygeiviai keliaudami Talkšos ekologiniu taku susipažino su išlikusia natūralia Talkšos ežero rytinės pakrantės gamta, grožėjosi atsiveriančiais ežero ir jo apylinkių kraštovaizdžiais, Šiaulių panorama.

image

Užsėmimas „Pirmoji pagalba, tai turi žinoti kiekvienas“

Vakar dienos centre Goda vyko mokomasis - edukacinis užsėmimas „Pirmoji pagalba, tai turi žinoti kiekvienas“ skirtas centro lankytojams. Užsėmimo metu dienos centro lankytojai susipažino su žmogaus kūno sandara ir vidaus organais, mokėsi apsisaugoti nuo šiluminio smūgio, kaip elgtis susirgus ar susižeidus, kaip elgtis atsitikus nelaimingam atsitikimui ir kokiu numeriu kviesti pagalbą.

 

image

Ekskursija į Naisius

Globos namų padalinio Goda lankytojai tęsia ekskursijų tradicijas. Šį kart keliautojai vyko į Naisius, kur aplankė muziejus, susipažino su baltų kultūra ir susipažino su saloje gyvenančius triušiais.

image

Europos diena

Europos dieną dienos centro Goda lankytojai sutiko kartu su Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviais bei svečiais iš užsienio. Pasiskirstę komandomis šventės dalyviai įsitraukė į smagias veiklas, kuriuose buvo galima piešti, šokti lietuvių liaudies žaidimus, lipdyti keramikos dirbinius bei išmėginti jėgas futbolo aikštelėje. 

image

Smagi popietė Lieporių bibliotekos filiale

Pirmadienio popietę dienos centro Goda lankytojai praleido Lieporių bibliotekos filiale. Bibliotekoje vyko renginys skirtas paminėti Europos kultūros paveldo metus. Janonio gimnazijos moksleivės šiai progai surengė „žinių mūšį“, kuriame dienos centro lankytojai prisiminė bei susižinojo naujų dalykų apie Europos sąjungos šalių tradicinius patiekalus. Saldžiais prizais apdovanoti viktorinos dalyviai prie arbatos puodelio kartu su šventės organizatoriais dalijosi savo įspūdžiais. Dėkojame už prasmingai ir linksmai praleistą laiką kartu!

image

Mažųjų muzikantų pasirodymas

Penktadienį, globos namų padalinyje Goda, svečiavosi lopšelio/darželio „Drugelis“ mažieji muzikantai. Linksma ir džiaugsminga muzikinė programa, kurioje netrūko nuotaikingų dainų bei šokių pradžiugino dienos centro lankytojus. Ačiū mažiesiems draugams!

image

Dienos centro lankytojai sveikino savo mamas

Dienos centro Goda lankytojai artėjančios Mamos dienos proga savo Mamas sveikino „Bitinukų šventėje 2018“. Tradicine tapusi „Bitinukų“ šventė kviečia prisiminti Godos lankytojų metų džiaugsmus, pasiekimus ir talentus. Šįkart buvo pasveikintos ir apdovanojamos mūsų brangios Mamytės. Mamas džiugino specialiai Mamų dienai parengta muzikinė programa, rankų darbo pagamintos dovanėlės bei gėlės. Nuoširdžiai sveikinam visas Mamas su Mamos diena, gražių ir džiaugsmingų dienų

image

Džiugi naujiena iš Nyderlandų karalystės

Š.m. balandžio 27-28 dienomis Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose lankėsi gruodžio 1 dieną kadenciją baigusi Eteno Lero merė Heleen VonRybach ir tarybos narė May Rijnen. Jos atvyko pranešti džiugios žinios, kad merė savo kadencijos baigimo progai surinktas lėšas dovanoja Šiaulių miesto savivaldybės globos namų Spalvų muzikos orkestrui. 

image

Edukacinio užsiėmimas Povilo Višinskio bibliotekje

Ketvirtadienį keramiko studija persikėlė į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką. Edukacinio užsiėmimo metu skaitytojai turėjo galimybę susipažinti su keramikos subtilybėmis. Keramikos studijos vadovės bei dienos centro Goda lankytojų padedami visi norintys galėjo nusilipdyti savo keramikinę lėlę

image

Lopšelio darželio „Saulutės“ koncertas

Penktadienio rytą, dienos centro Goda bendruomenę pradžiugino lopšelio darželio „Saulutės“ apsilankymas. Mažosios muzikantės pristatė nuotaikingą muzikinę programą, su smagiomis dainomis, šokiais ir žaidimais.

image

Išvyka į Žagarės regioninį parką

Pavasariui atėjus dienos centro lankytojai turėjo smagią išvyką į Žagarės regioninį parką. Keliaudami Mūšos tyrelio pažintiniu taku, Godos lankytojai susipažino su draustinio augalais bei gyvūnija.

 

image

Akcija „Darom 2018“ globos namuose

Globos namų bendruomenė prisijungė prie pavasarinės švarinimo akcijos „Darom 2018“. Šiais metais tvarkyta Rėkyvos ežero pakrantė prie šalia esančio Vandens klubo bei apleistos teritorijos. Galima pasidžiaugti, kad renkamos ne tik šiukšles, tvarkoma aplinka, tačiau skatinamas bendruomeniškumas, atkreipiamas dėmesys į taršos ir aplinkosaugos problemas bei ugdomas pilietiškumas

image

Keramikos edukacinis užsėmimas

Keramikos edukacinis užsėmimas atkeliavo į lopšelį darželį „Drugelis“. Dienos centro lankytojų padedami mažieji bičiuliai susipažino su keramika: maišė, kočiavo bei lipdė darbelius iš molio.

image

Išvyka į Šiaulių dailės galeriją

Dienos centro Goda lankytojai turėjo smagią išvyką į Šiaulių dailės galeriją, kurioje vyko tautodailės paroda „LIETUVAI – 100“. Pasidžiaugti meno kūriniais ir pasisemti idėjų buvo galima daugiau nei 1500 vaizduojamosios, taikomosios, paprotinio meno tautodailės darbų. Dailės galerijos erdvėse eksponuojami iškiliausi Šiaurės Lietuvos tautodailininkų, meno kūrėjų darbai bei kolekcijos. Smagiai prasidėjusią dieną užbaigė Godos lankytojų tarybos organizuotas renginys „Spinerių varžybos“, kuriose buvo renkamas greičiausiai ir ilgiausiai besisukantį sukutį.

image

Velykos dienos centre Goda

Penktadienį, globos namų padalinyje Goda sutikta Velykų šventė. Dienos centro lankytojai prisiminė Velykų tradicijas bei papročius, žaidė žaidimus, dainavo dainas, margino margučius. Smagiausia šventės dalis - margučių varžybos, kuriose buvo galima išbandyti savo jėgas, ridenant margaspalvius kiaušinius.

image

Velykiniai renginiai

Artėjant džiaugsmingai pavasario virsmo ir gamtos atbudimo šventei – Šv. Velykoms, globos namų padalinyje Goda, netrūksta smagių renginių. Dienos centro lankytojai dalyvavo edukaciniame užsėmime, kuriame mokėsi pasigaminti dekoratyvinius kiaušinius. Lieporių bibliotekoje, atidaryta velykinių margučių paroda „Vaško ašara“, kurioje buvo galima pasigrožėti margučiais ir patiems pasisemti žinių kaip patiems vašku nusimarginti margučius. Taip pat sulaukėme malonių svečių iš Vinco Kudirkos progimnazijos. Su jaunaisiais bičiuliais dienos centro lankytojai gamino spalvotus velykinius kiaušinius bei žaidė įvairiausius žaidimus. Vėliau šventė persikėlė į Rėkyvą, globos namuose vyko velykinė mugė su dienos centro lankytojais pagamintais rankdarbiais.

image

Jaunų neįgalių muzikos atlikėjų konkurse-festivalyje „Perliukai“

Vakar Spalvų muzikos orkestras dalyvavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ organizuojame IV respublikinis jaunų neįgalių muzikos atlikėjų konkurse-festivalyje „Perliukai“. Šiaulių regionui skirto, renginio programoje, varžėsi neįgalieji vaikai ir jaunuoliai iš Šiaulių miesto, Akmenės, Kelmės, Kuršėnų, Panevėžio, Telšių, Mažeikių bei Joniškio rajonų. Festivalyje savo pasirodymą surengė ir pasirodymu visus pradžiugino berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. I premijos laureatais tapo mūsų Spalvų muzikos orkestro muzikantai.

image

Dienos centro Goda lankytojų tarybos pirmininko rinkimai

Šiandien globos namų padalinyje Goda vyko visuotinis dienos centro lankytojų susirinkimas, kurio metų buvo renkamas naujas pirmininkas bei pavaduotojas. Susirinkimą pradėjo Tadas ir Justas, kurie pristatė dienos centro lankytojų tarybos ataskaitą bei papasakojo apie suorganizuotus renginius. Tradiciniuose tarybos rinkimuose savo norą tapti pirmininku išreiškė devyni kandidatai. Slapto balsavimo metu tarybos pirmininku buvo išrinktas Domas, o jo pavaduotoju tapo Donatas. Sveikiname naująjį pirmininką bei jo pavaduotoją!

image

Globos namų padalinyje Goda buvo prisiminta Knygnešių diena

Kovo 16 dieną Globos namų padalinyje Goda buvo prisiminta Knygnešių diena. Knygnešystė unikali ir pasaulyje neturinti atitikmenų veikla padėjo nueiti sunkų mūsų valstybingumo kelią. Dienos centro lankytojai turėjo puikią progą susipažinti su knygnešystės istorija, svarbiausiais lietuvybės puoselėtojams bei knygnešiais. Visi norintys galėjo išbandyti „knygnešio kuprinės“ svorį ir įsitikinti koks buvo sunkus bei pavojingas knygnešių darbas.

image

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų organizuojama akcija įgyvendinta!

100!️ Šiaulių miesto savivaldybės globos namų organizuojama akcija įgyvendinta! Dar kartą norime visus pasveikinti su atkurtos Lietuvos 100 - mečiu. Ačiū šiauliečiams ir mūsų bičiuliams iš Kuršėnų, Joniškio, Linkuvos už šiltą ir svetingą priėmimą. 100 pasirodymų, 100 linkėjimų ir dar daugiau gražių emocijų. Netrukus sudėsime filmuotą medžiagą ir fotografijas į video pristatymą, parengsime 100 puslapių akcijos dalyvių linkėjimų knygą ir padovanosime Lietuvai! 

image

Konkurso dėl Šiaulių miesto savivaldybės globos namų pavadinimo keitimo

Šiaulių m. sav. Globos namai organizuoja konkursą, kuriame siekiama pakeisti esamą įstaigos pavadinimą, nauju.
Reikalavimai:
1. Pavadinimas turi būti skambus, trumpas, nesunkiai ištariamas. Pavadinime turi būti ne mažiau nei 2 žodžiai.
2. Pavadinimas negali būti sudarytas iš trumpinių, vietovardžių ar konkretaus asmens vardo / pavardės.
3. Lietuvoje neturėtų būti panašiu pavadinimu esančios įregistruotas įstaigos teikiančias socialines paslaugas. Pavadinime turi atsispindėti teikiamos paslaugos, tikslinis segmentas.
4. Pavadinimas neturėtų asocijuotis su neigiamais ar nieko bendro su teikiamomis paslaugomis neturinčiais dalykais.
5. Įstaigos pavadinimas negali būti rezervuotas ar įregistruotas Registrų centre.

image

Kaziuko mugė

Penktadienį, dienos centre Goda vyko Kaziuko mugė. Šventėje buvo galima įsigyti įvairių dienos centro lankytojų pagamintų skanėstų bei rankdarbių. Šurmuliui persikėlus į salę, vyko Kaziuko skrybėlių paradas, žaidžiami smagūs žaidimai ir ragaujami saldūs kepiniai.

image

Apsaugoto būsto paslaugos psichikos negalią turintiems suaugusiems asmenims Šiaulių regione

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendina projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje". Prie projekto įgyvendinimo prisideda Šiaulių miesto savivaldybės globos namai kurių tikslas – suteikti apsaugoto būsto paslaugas 4 -iems dalinai savarankiškiems suaugusiems asmenims su psichikos negalia Šiaulių regione, 16 mėnesių laikotarpiu.

image

Šiauliuose neįgaliųjų artimiesiems – laikinas atokvėpis

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai (toliau – Globos namai) teikia laikino atokvėpio paslaugas Šiaulių mieste,  kurių tikslas - nemokamai suteikti trumpalaikį poilsį šeimos nariams, tėvams ar globėjams, kurie rūpinasi vaikais su negalia, padėti jiems atgauti energiją, jėgas, suteikti galimybę dalyvauti darbo rinkoje, sociokultūriniame visuomenės gyvenime.

image

Renginiai Lietuvos šimtmečiui paminėti

Vasario 15 dieną Globos namuose vyko įvairūs renginiai skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Rėkyvoje gražiai sukakčiai įprasminti vyko „Protų mūšis“ skirtas prisiminti svarbius žmones bei datas Lietuvai. Dienos centro Goda lankytojai sveikino Lietuvą dainuodami dainas, siųsdami sveikinimus bei palinkėjimus savo šaliai.

image

Užgavėnių šventė Globos namuose

Antradienį Globos namų bendruomenė šventė Užgavėnės. Linksmybių ir garsių šūksnių netrūko nei viename padalinyje. Rėkyvoje, prieš vidurdienį, šventės dalyviai susidomėję stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, džiaugėsi Kanapinio pergale, degino Morę ir labai garsiai varė žiemą iš kiemo. Šventėje dalyvavę persirengėliai, pasipuošę rankų darbo kaukėmis buvo vaišinami gardžiais blynais. Švęsdami žiemos šventę – globos namų gyventojai tikisi kuo greičiau prisišaukti pavasarį ir greit sulaukti daug šiltų saulės spindulių. Dienos centro Goda lankytojai žiemą varė kartu su savo bičiuliais iš Aukštelkės socialinės globos namų. Geros nuotaikos kupinoje šventėje buvo žaidžiami smagūs žaidimus, renkamas šauniausias jaunikis, sudeginta Morė su visomis žiemos negandomis. Po smagių žaidimų visi degustavo įvairiausius blynus, o artėjantį pavasarį pranašavo Kanpinio pergalė prieš Lašininį.

image

Atkurtos Lietuvos 100 - mečio akcija

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų organizuojama akcija „Šiauliečiai, švęsti kartu smagiau - atkurtai Lietuvai 100!“ prasidėjo!  Nuo vasario 1 d. Spalvų muzikos orkestras aplankė ir su atkurtos Lietuvos šimtmečiu sveikino: Šiaulių universiteto biblioteką, Medelyno progimnaziją, P. Višinskio biblioteką, Moksleivių namus, prekybos centrą „Tau“, siuvimo įmonę „Vaiteksą“, siuvimo atelję „Žiedūnę“. Sveikinkime Lietuvą kartu, bus smagu!

Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.facebook.com/events/295423224315869/

 

image

Švarių rankų diena

Globos namų padalinyje Goda edukacinių užsėmimų ciklas buvo užbaigtas „Švarių rankų diena“. Dienos centro lankytojai mokėsi taisyklingai plautis rankas, laikytis tinkamos higienos didžiausią įspūdį paliko galimybė pamatyti esančias bakterijas ant savo rankų. Edukacinių užsėmimų ciklą sudarė įvairūs renginiai, Godos lankytojai mokėsi apsipirkinėti, gamintis maistą, skaičiuoti bei sveikai maitintis.

image

Susitikimas su Nato kariais

Dienos centro Goda lankytojai kartu su globos namų „Šaltinis“ vaikais vyko į piceriją susitikti su Nato kariais. Nato kariai nepamiršo gražių tradicijų ir tęsia draugystę su savo jaunaisiais bičiuliais iš Šiaulių miesto. Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.etaplius.lt/nato-kariai-vaiku-globos-namu-saltinis-gyventojus-pradziugino-picomis-mieste

image

Laisvės gynėjų dienos minėjimas

Prisimindami ir primindami vieni kitiems Sausio 13 d. įvykius, Šiaulių m. savivaldybės Globos namų bendruomenė prisiminė laisvės gynėjus. Globos namų gyventojai, kartu su savarankiškų namų gyventojais tylos minute pagerbė Sausio 13 - osios aukų atminimą. Dienos centre „Goda“ surengtas Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos minėjimas kartu su Aukštelkės socialinės globos namų gyventojais, Joniškio „Saulės“ mokyklos dienos užimtumo centro lankytojais, S. Daukanto ir S. Šalkauskio gimnazijos mokiniais. Renginyje prisiminti skaudūs istoriniai įvykiai, tvyrojo rimties ir susikaupimo atmosfera, ritosi ir liūdesio, ir džiaugsmo ašaros, tirpusios žvakių liepsnose.

image

Naujametinis renginys - „Saldūs naujieji metai“

Penktadienį dienos centro Goda bendruomenė palydėjo senuosius ir sutiko Naujuosius metus naujametiniame renginyje - „Saldūs naujieji metai“. Renginyje netrūko smagių ir nuotaikingų pasirodymų: skambėjo spalvų muzika, kurią atliko Godos ansamblis, Spalvų muzikos orkestras, „saldžiosios muzikinės lazdelės“ bei mūsų solistai.Valso ritmu sukosi šokėjai, renginio dalyvius džiugino ir linkėjimus siuntė Amsio ir dienos centro lankytojų parengtas pasirodymas skirtas pasitikti Geltonojo Šuns metus. Laimingų ir gražių ateinančių metų!

image

Šventiniu dainų repertuaru džiugino „Spalvų muzikos orkestro“ solistai Edvinas su Židrūnu

Globos namuose puoselėjamos gražios bendradarbiavimo tradicijos. Šiandien senjorus aplankė ir šventiniu dainų repertuaru džiugino „Spalvų muzikos orkestro“ solistai Edvinas su Židrūnu. Po mūsų solistų pasirodymo gyventojų laukė dar viena maloni muzikinė staigmena - merginų grupės „Sunny Girls“ pasirodymas, kuriame skambėjo kanklių garsai. Koncerto metu visų laukė dienos centro Goda lankytojų darbelių mugė.

image

Globos namų padalinyje Goda apsilankė Kalėdų senelis

Vakar Globos namų padalinyje Goda apsilankė Kalėdų senelis. Senelis su Snieguole visus pasveikino su artėjančiomis šventėmis, smagiai leido laiką, šoko bei dainavo, klausėsi eilėraščių dainų ir šilčiausių linkėjimų. Svečiai iš Laplandijos dienos centro lankytojams įteikė kalėdinį paštą bei dovanėles.

image

Koncertas „Pasitikime Kalėdas kartu“

Spalvų muzikos orkestras artėjančias šventes pasitiko kartu su Šiaulių universiteto bendruomene. Muzikantai koncertavo socialinio darbo ir socialinės reabilitacijos studentų organizuotame renginyje „Pasitikime Kalėdas kartu“. Šventiniame koncerte buvo galima pasigrožėti bei įsigyti dienos centro Goda lankytojų pagamintų darbelių.

image

Advento šventė

Globos namų padalinyje Goda vyko Advento šventė. Šventės dalyviai smagiai leido laiką prisimindami senąsias tradicijas, minė mįsles bei pristatė savo pagamintus Advento kalendorius. Renginyje visų dėmesį traukė kalėdinių žaisliukų paroda, kuriuos gamino dienos centro lankytojai.

 

image

Kalėdinėse dirbtuvėlės

Gruodžio 7 d. Globos namų padalinio Goda lankytojai su savo bičiuliais iš Joniškio ir Panevėžio dienos centrų smagiai leido laiką Kalėdinėse dirbtuvėlėse. Edukacinės programos metu naudojant dekupažo techniką buvo gaminami Kalėdiniai žaisliukai.

image

Spalvų muzikos orkestras Gruodį pasitiko koncertais

Spalvų muzikos orkestras Gruodį pasitiko koncertais. Penktadienį muzikantai savo pasirodymą surengė Kuršėnuose, Šiaulių rajono neįgalius žmones vienijanti organizacija „Viltis“ minėjo savo 20 metų jubiliejų. Pirmadienį Spalvų muzikos atlikėjai koncertavo Tarptautinei Neįgaliųjų dienai skirtame renginyje „Saulės“ koncertų salėje.

image

Globos namuose sužibo Kalėdų eglutės

Globos namuose sužibo Kalėdų eglutės. Rėkyvoje, Globos namų gyventojus aplankė ir šventinį koncertą surengė dainininkė Laura su Rasos progimnazijos moksleivėmis. Šiltas ir nuoširdus pasirodymas buvo ypatingas, atlikėja kartu su Globos namų bendruomenė pasitiko prieššventinį Kalėdų laikotarpį. Globos namų padalinyje Goda Kalėdų eglutės įžiebimui buvo ruošiamasi dvi dienas. Ketvirtadienį dienos centro lankytojai gamino šventinius pyragus, o jau penktadienį juos dekoravo žiemiškomis snaigėmis. Prie pyrago gabalėlio ir arbatos puodelio, sužibus eglutei, pradėta laukti žiemos švenčių.

image

Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto žaidynės

Lapkričio 22 dieną Godos sportininkai lankėsi Panevėžio mieste, kur dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynėse. Dienos centro komanda puikiai pasirodė žaidynėse ir grįžo pasipuošę medaliais. Renginyje dalyvavo 24 komandos iš visos Lietuvos įstaigų.

image

Godos bendruomenės rinkosi į renginį „Arbatos gėrimas“

Lapkričio 22 dieną klientų taryba pakvietė dienos centro bendruomenę į renginį „Arbatos gėrimas“. Visi grožėjosi permatomame kinų imperatoriaus pilve pražydusiu Drakono kamuoliu. Dienos centro lankytojai dalijosi savo arbatos gėrimo patirtimis, gamybos žiniomis, rungtyniavo degustuodami, uostydami ir ragaudami arbatas.

image

Koncertas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose

Lapkričio 16 d. Spalvų muzikos orkestras dalyvavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ 25 metų sukakties renginyje. Pažymint šią gražią sukaktį, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, buvo organizuojamas socialinės įtraukties koncertas „Už teisę kurti ir būti savimi“. Jungtiniame koncerte pasirodė Neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro dalyviai, respublikinio jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatai,pučiamųjų orkestras „Trimitas“, diksilendas „Sweetband“ bei kiti atlikėjai.

image

Lėlių paroda

Penktadienį „Šaltinėlio“ bibliotekoje baigta eksponuoti dvi savaites skaitytojus džiuginusi keramikinių lėlių paroda „Surask save“. Uždarymo renginyje buvo sulaukta mažųjų skaitytojų iš V. Kudirkos progimnazijos, kurie turėjo galimybę susipažinti su lėlių istorija, Godos lankytojai papasakojo apie dienos centrą bei keramikos studiją. Su keramika buvo galima susipažinti ne tik klausantis įdomių pasakojimų. Visų laukė edukacinis užsėmimas, kurio metu buvo galima susipažinti su keramikos paslaptimis bei patiems pabandyti pagaminti lėlę.

image

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną dienos centro Goda bendruomenė kartu su Stasio Šalkauskio gimnazijos moksleiviais minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Renginyje buvo aptarta tolerancijos reikšmė bei svarba. Šių metų tolerancijos dienos simbolis – rankos. Kūrybinių dirbtuvėlių metu dienos centro lankytojai kartu su gimnazistais gamino rankų koliažą, kuris simbolizuoja gerus darbus atliekamus žmogaus rankomis.

image

Finansinio raštingumo praktinis užsėmimas - „kūrybinė parduotuvė“

Penktadienį dienos centre Goda vyko finansinio raštingumo praktinis užsėmimas. Dienos centro lankytojai prisiminė pinigų istoriją, kaip jie atsirado, kam jie naudojami ir dalijosi patarimais kaip reikia taupyti bei planuoti savo asmeninį biudžetą. Smagiausia užsėmimo dalis – „kūrybinė parduotuvė“, kurioje buvo galima išbandyti ir pritaikyti naujas žinias.

image

„Šmėklinių" šventė

Dienos centro Goda lankytojai spalio 31 d. rinkosi į „Šmėklinių“ šventę. Pasipuošę baisiais ir originaliais kostiumais šventės dalyviai turėjo atlikti smagias užduotis: gaudė vorus, klijavo vaiduoklių portretus. Po linksmų žaidimų laukė „Šmėklinių“ diskoteka.

 

image

Ekskursija į Mini zoologijos sodą

Dienos centro Goda lankytojai tęsia smagias ekskursijas. „Akvariumo“ grupės nariai lankėsi Dargaičių kaime įsikūrusiame Mini zoologijos sode. Gyvūnus prižiūrinti darbuotja papasakojo apie alpakas: iš kur jos kilo, kaip jos atsirado Lietuvoje, kuo ypatingi šie gyvūnai. Smagiausia išvykos dalis - fotosesija su alpakomis, lamomis, kupranugariais, asiliukais, olandiškais ožiukais ir triušiais.

 

image

Moliūgų šventė Chaimo Frenkelio viloje

Šiandien prie Chaimo Frenkelio viloje sužibusių moliūgų šventės prisidėjo ir dienos centro Goda lankytojai, kurie per dvi dienas spėjo paruošti net 37 oranžinio veido žibintus. Smagus ir kūrybingo proceso metu, pasitelkiant gausybę įrankių, buvo išskaptuoti įvairiausių dydžių, formų bei nuotaikų moliūgų žibintai, kurie pasitiko visus Ch. Freneklio vilos lankytojus.

image

Mago-iliuzionisto Mariaus Tarasevičiaus pasirodymas

Pirmadienio rytą dienos centro Goda lankytojus pradžiugino mago-iliuzionisto Mariaus Tarasevičiaus pasirodymas. Besisvečiuojantis magas žiūrovams pademonstravo netikėčiausius triukus su monetomis, virvėmis, kortomis, nosinaitėmis, skraidančiu staleliu bei pradangintais daiktais, kurie vėl atsirasdavo. Papokštauti mėgstančio svečio magijos teatras Godos lankytojams paliko neišdildomus įspūdžius bei smagiai nuteikė visai dienai.

image

Floristikos šventė „Rudens svajos“

dienos centro Goda lankytojai vyko į Aukštelkės socialinės globos namų surengtą floristikos šventę „Rudens svajos“. Renginyje iš gamtinių medžiagų buvo gaminami vainikai bei įvairios rudens gėrybių kompozicijos. Šios šventės akcentas - tautiškumo puoselėjimas minint Lietuvos šimtmetį.

image

Rudens krepšinio turnyras „Together 2017“

Spalio 20 d. įvyko Šiaulių miesto savivaldybės globos namų organizuojamas rudens krepšinio turnyras „Together 2017“. Stasio Šalkauskio gimnazijoje vykusiame turnyre dalyvavo 4 komandos: Globos namų padalinio Goda krepšininkai, Stasio Šalkauskio gimnazijos moksleiviai, kurčiųjų sporto klubas „Aidas“ bei Šiaulių miesto savivaldybės komanda. Krepšinio renginyje nei komandos, nei sirgaliai neturėjo laiko nuobodžiauti. Šventėje dienos centro Goda muzikantai pristatė, specialiai šiam turnyrui parengtą, ritminę programą. 

image

„Spalvų ir geometrinių figūrų šėlsmas"

Penktadienį dienos centro Goda lankytojai rinkosi į edukacinį „Spalvų ir geometrinių figūrų šėlsmo“ renginį. Renginio metu buvo prisimintas platus spalvų spektras bei kaip išgaunamos pagrindinės spalvos. Iš geometrinių figūrų buvo gaminami paveikslai - mozaikos, sprendžiami galvosūkiai bei lavinama smulkioji motorika. O renginys užbaigtas smagiais šokiais.

image

Tarptautinė konferencija M.E.L.O.S.

Antradienį Globos namų padalinio Goda spalvų muzikos orkestras buvo paskviestas į Panevėžį dalyvauti tarptautinėje konferencijoje M.E.L.O.S. Muzikinis ugdymas. Šviesos ir optinė stimuliacija. Renginyje orkestro nariai atliko savo ritminę programą bei turėjo galimybę susipažinti su inotyviais muzikos mokymosi metodais ir būdais.

image

Pasaulinė gyvūnų diena

Globos namų padalinyje Goda visi gyvūnų mylėtojai dalyvavo gerumo renginyje skirtame paminėti Pasaulinę gyvūnų dieną. Šventėje buvo džiaugiamasi ne tik keturkojais draugais, dalijamasi pasakojimais apie savo gyvūnus, žiūrimi smagūs filmukai, tačiau taip pat buvo įgyvendinta akcija, kurios metu renkamas maistas beglobiams gyvūnams ir aukojami pinigai. Šventės metu surinktos gerybės bei paaukoti pinigai buvo padovanoti gyvūnų globos namams „Binada“.

image

Gerumo akcija Pasaulinės gyvūnų dienos proga

Vakar Globos namų padalinyje Goda visi gyvūnų mylėtojai dalyvavo gerumo renginyje skirtame paminėti Pasaulinę gyvūnų dieną. Šventėje buvo džiaugiamasi ne tik keturkojais draugais, dalijamasi pasakojimais apie savo gyvūnus, žiūrimi smagūs filmukai, tačiau taip pat buvo įgyvendinta akcija, kurios metu renkamas maistas beglobiams gyvūnams ir aukojami pinigai. Šventės metu surinktos gerybės bei paaukoti pinigai buvo padovanoti gyvūnų globos namams „Binada“.

image

Muzikinė paukštė

Žagarės kultūros namuose vyko festivalis „Muzikinė paukštė". Jame dalyvavo 15 kolektyvų iš įvairių miestų. Dienos centro Goda teatro trupė pristatė spektaklį „Norimi pasivaikščiojimai". Dienos centro lankytojai smagiai leido laiką žiūrėdami kitų pasirodymus, negailėjo plojimų, šoko bei dainavo kartu su visais. Festivalio uždarymo šventė įvyko Žagarės dvare kuriame Godos teatro trupė bendravo su draugais iš visos Lietuvos, dalijosi mintimis, ateities planais. Ačiū organizatoriams už nuostabų renginį!

image

Išvyka į Žagarę

Vakar dienos centro Goda lankytojai turėjo smagią ekskursiją į Žagarės regioninį parką. Išvykos metu buvo aplankyta Žagarės atodanga, Žagarės ozas, Švedpolio šaltinis, Žagarės miško veimutinė pušis, Tyrelio akmuo, „Puodų namas“ bei Naryškino rūma. Turiningai praleidę popietę dienos centro lankytojai grįžo puikios nuotaikos ir kupini gerų įspūdžių.

image

Šventė „Rudens pėdsakais“

Dienos centro Goda lankytojai penktadienio popietę rinkosi į smagią šventę „Rudens pėdsakais“. Renginyje buvo pasidžiaugta ne tik rudens gerybėmis, spalvomis, tačiau ir aktyviai praleistas laikas. Šventėje buvo galima išbandyti savo jėgas morkų boulinge, sužaisti „rudens šaškėmis“, gaminti rudens mozaikas, tapyti paveikslus bei įsiamžinti rudeninėje fotosesijoje.

image

Respublikinis žmonių su negalia futbolo čempionatas

Vakar Globos namų padalinio Goda futbolo komanda dalyvavo 2017 m. Respublikiniame žmonių su negalia futbolo čempionate, Šiaulių mieste. Godos futbolininkai varžėsi su Šiaulių spec. ugdymo centru, Kėdainių globos namais, Adakavo bei Padvarių globos namais. Po atkaklių varžybų susumavus visus taškus Globos namų komanda C pogrupyje iškovojo I – ąją vietą.

image

Dienos centro Goda lankytojai lankėsi Šiaulių Dailės galerijoje

Vakar dienos centro Goda lankytojai lankėsi Šiaulių Dailės galerijoje. Galerijoje buvo pristatoma Lauros Guokės personalinė paroda „Lietuvos kaime“ ir Eduardo Juchnevičiaus kūrybos paroda. Pirmoji užbūrė kiekvieną, įtraukė į stebuklą, vėliau išsamiai papasakojo kaip šie stebuklai kuriami ir išeinant sužavėjo ir sužibino daugelio akyse po ašarą ar norą nušluostyti jas artimiems žmonėms. Antrame aukšte skirta laiko ir erdvės patirtoms emocijoms išgyventi, paieškoti sąsajų su gimtu miestu, kaimu bei pažįstamais žmonėmis aptarti ir pereiti prie simbolių bei fantazijų. Visi kurie dar neaplankėte šį mėnesį Šiaulių dailės galerijos būtinai nueikite.

image

,,Spalvų muzikos“ orkestro koncertas Nato vadavietėje

Rugsėjo 13 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namai kartu su vaikų globos namų „Šaltinis“ atstovais buvo pakviesti paminėti NATO pajėgų integravimo vieneto (NFIU) vadavietės dvejų metų sukakties proga. Šia proga savo muzikinį pasirodymą surengė Globos namų padalinio Goda „spalvų muzikos“ orkestras. Muzikantai atliko specialiai šiai sukakčiai parengtą muzikinę programą. Kelerius metus trunkanti draugystė puikiai atspindi Nato karių siekį integruotis į šalies bendruomenę ir stoti į vieną gretą su visais socialiai atsakingais Lietuvos piliečiais.

image

Kūrybiško laisvalaikio užimtumo paroda „Ką veiki?

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų atstovai dalyvavo ketvirtą kartą organizuojamoje kūrybiško laisvalaikio užimtumo parodoje „Ką veiki?”. Savanorių alėjoje buvo pristatyti Globos namų padaliniai, teikiamos paslaugos, užimtumo veiklos. Visi norintys galėjo susipažinti keramikos amatu.

image

„Spalvų muzikos“ orkestras koncertavo Šiaulių miesto gimtadienyje

Vakar „Spalvų muzikos“ orkestras koncertavo Šiaulių miesto 781 metų gimtadienyje. Bulvare susirinkusiems šiauliečiams bei miesto svečiams buvo pristatyta atnaujina ritminė programa „Saldainis“, kuri skambėjo ir viešnagės metu Eteno – Lero (Nyderlandų karalystė) mieste.

image

Sveiki sugrįžę!

Šiandien visi klientai, po vasaros atostogų, sugrįžo į dienos centrą Goda, kur jų laukė šventė bei staigmenos. Klientai dalijosi atostogų įspūdžiais bei nuotykiais, žaidė žaidimus, piešė, šoko rudens diskotekoje. Renginio pabaigoje visų laukė staigmena, dienos centro Goda lankytojai buvo vaišinami ledais.

image

„Spalvų muzikos“ orkestro koncertas Vilniuje

Rugsėjo 2-3 dienomis Rugsėjo 2-3 dienomis „Spalvų muzikos“ muzikantai viešėjo Vilniuje. Muzikantai priklausantys neįgaliųjų nacionaliniui SPALVŲ MUZIKOS orkestrui repetavo kartu su pučiamųjų orkestru „Trimitas“ ir paruošė muzikinę programą skirtą Vilniaus miesto šventei „Tau Vilniau“. Muzikantams džiaugsmo suteikė ne tik bendros repeticijos su pučiamųjų orkestru, tačiau ir edukacinis užsiėmimas „Už teisę kurti ir būti savimi". Užsėmime buvo supažindinama su „Trimito“ muzikos pasauliu ir būdais kaip galima ne tik išgirsti muziką tačiau ją ir „pamatyti“. Be to, dienos centro lankytojai spėjo pristatyti savo darbelius ir sudalyvauti Vilniaus mugėje. muzikantai viešėjo Vilniuje. Muzikantai priklausantys neįgaliųjų nacionaliniui SPALVŲ MUZIKOS orkestrui repetavo kartu su pučiamųjų orkestru „Trimitas“ ir paruošė muzikinę programą skirtą Vilniaus miesto šventei „Tau Vilniau“. Muzikantams džiaugsmo suteikė ne tik bendros repeticijos su pučiamųjų orkestru, tačiau ir edukacinis užsiėmimas „Už teisę kurti ir būti savimi". Užsėmime buvo supažindinama su „Trimito“ muzikos pasauliu ir būdais kaip galima ne tik išgirsti muziką tačiau ją ir „pamatyti“. Be to, dienos centro lankytojai spėjo pristatyti savo darbelius ir sudalyvauti Vilniaus mugėje.

image

Išvyka į Nyderlandų karalystę

Šiaulių miesto savivaldybės Globos namų atstovai bei Globos namų padalinio GODA „Spalvų muzikos“ orkestro nariai buvo pakviesti paminėti 25-erius metus besitęsiančios Eteno-Lero ir Šiaulių miestų draugystės. Rugpjūčio 21-27 dienomis trukusi išvyka muzikantams paliko gražius neišdildomus įspūdžius. „Spalvų muzikos“ orkestras aplankė Tilborgo miestą, kuriame kartu su neįgaliųjų muzikantų grupe „Con Gaudi – de Bent“ surengė koncertinį turą po dienos centrus, skirtus pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms. Koncertai buvo tęsiami Eteno-Lero mieste, čia buvo surengti pasirodymai kartu su vietiniais muzikantais. 

image

Pleneras „Saulės mieste“

 Rugpjūčio 16 Šiauliuose vyko Šiaulių miesto globos namų padalinio Goda organizuotas pleneras „Saulės mieste“. Jame dalyvavo menininkai iš Panevėžio ir Šiaulių dienos centrų, Kretingos, Šiaulių, Aukštelkės globos namų bei vaikų globos namų Šaltinis. Susirinko virš 30 menininkų pabendrauti ir kartu paieškoti įkvėpimo besibaigiant vasarai. Kūrybiniai ieškojimai prasidėjo fotosesija ieškant norimų motyvų bei prisijaukinant aplinką, spalvas. Po fotosesijos menininkai išvyko tapyti prie Rėkyvos ežero esančių objektų bei motyvų. Dalyviai galėjo kurti akrilu, akvarele bei guašu. Po pietų pleneras persikėlė prie Talkšos ežero, čia vyko greitų piešinių ir eskizavimo etapas. Menininkams buvo pasiūlyta kurti grafitu, sangina, aliejinėmis kreidelėmis ir flomasteriais. Dalyviai piešė mūsų miesto reprezentacinius objektus: Auksinį berniuką, Katedrą, Lapę. Po kiekvieno etapo vyko piešinių aptarimas ir pabaigoje plenero kūrėjai pasidalino savo patyrimais bei emocijomis.Pleneras pavyko puikiai. Visus menininkus jungė rami bei produktyviai kūrybiška atmosfera.

image

Išvyka į muziejus

Dienos centro Goda lankytojai sugrįžę iš vasaros atostogų smagiai leido laiką Šiaulių dailės Galerijoje bei Fotografijos muziejuje. Smagi išvyka po muziejus buvo puiki proga pamatyti ne tik naujas menininkų parodas, tačiau ir galimybė pasidalinti vasaros įspūdžiais, nuotykiai bei pasisemti kūrybinių idėjų artėjančiam plenerui.

image

Koncertas Utenoje

Dienos centro Goda muzikantai priklausantys Neįgaliųjų nacionaliniam „Spalvų muzikos“ orkestrui Birželio 16 d. koncertavo Utenoje. Neįgaliųjų bendruomenės mugės-koncertai „Būkime kartu!“ - tai galimybė neįgaliems žmonėms regionuose susiburti kartu ir pristatyti visuomenei kūrybinius pasiekimus. Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.facebook.com/lskd.guboja/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

image

Krepšinio turnyras „Godos taurei laimėti"

Birželio 6 d. vyko Šiaulių miesto savivaldybės globos namų organizuojamas 3x3 krepšinio turnyras „Godos taurei laimėti“. Pirmą kartą surengtame krepšinio turnyre susirinko 8 komandos: KA „SAULĖ“, Stasio Šalkauskio gimnazija, Panevėžio Jaunuolių dienos centras, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centras, VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“, Aukštelkės socialinės globos namai, Ringuvos specialioji mokykla ir Šiaulių Globos namų komanda. 

image

Seni Cup turnyras

Gegužės 30 - 31 dienomis Globos namų padalinio Goda futbolininkai varžėsi mini futbolo lygoje „Seni Cup“. Marijampolėje vykęs turnyras sukvietė 15 komandų iš įvairių Lietuvos socialinės globos institucijų. Godos futbolininkai varžėsi 1 pogrupyje, kuriame po atkalių rungtynių užėmė 4 - ąją vietą. Futbolininkų laukė ne tik varžybos, tačiau ir smagus laikas po rungtynių: interaktyvios užduotys, komandų vaidinimai, Lietuvos talentų dalyvių pasirodymas, fejerverkai.

image

Krepšinio turnyras Skemuose

Gegužės 28 dieną dienos centro Goda krepšininkai jungtinėje komandos su Aukštelkės sportininkais dalyvavo Skemų socialinės globos namų organizuotame tarptautiniame krepšinio turnyre. Godos ir Aukštelkės komanda tapo šio turnyro nugalėtojais. Gerai Godos krepšininkams sekėsi ir individualiuose rungtyse: Židrūnas laimėjo tritaškių konkursą, o Donatas iškovojo 3 - ąją vietą baudų metimo konkurse

image

Teatro festivalis

Globos namų padalinio Goda teatro trupė gegužės 24 dieną dalyvavo Panevėžio mieste vykusiame neįgaliųjų teatrų festivalyje „Širdys vilčiai plaka“.Godos teatro trupė pristatė spektaklį „Norimi pasivaikščiojimai“. Aktoriai puikiai praleido laiką ir namo grįžo pilni kūrybinių sumanymų tolimesnei meninei veiklai

image

Dviračių - triračių sporto čempionatas

Antradienį dienos centro Goda lankytojai vyko į Dviračių - triračių sporto čempionatą. Į sporto varžybas, Joniškio Saulės pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centre, atvyko 10 komandų iš įvairiausių Lietuvos įstaigų. Godos komanda C lygyje užėmė III - ąją vietą. Dėkojame savo bičiuliams už puikų čempionatą ir turiningai praleistą laiką.

image

Krepšinio varžybos

Vakar dienos centro Goda krepšininkai žaidė draugiškas varžybas su Stasio Šalkauskio gimnazijos jaunučių komanda. Gražia tradicija tapusios varžybos sukvietė gausų būrį Godos sirgalių, kurie negailėjo palaikymo šūksnių bei plojimų mūsų komandai, o per pertraukėles visus džiugino Godos šokėjų pasirodymai. Komandos žaidė taškas į tašką ir tik rungtynių pabaigoje jaunieji gimnazijos krepšininkai įrodė savo pranašumą. Po varžybų visi džiaugėsi gražia krepšinio švente, kurioje netrūko nei gerų emocijų, nei džiaugsmingų akimirkų.

image

Futbolo turnyras

Gegužės 5 d. dienos centro Goda futbolo komanda užbaigė savo pasirodymą Šiaulių universiteto studentų atstovybės organizuotame salės futbolo turnyre. Godos sportininkai sužaidė paskutines dvi varžybas ir rezultatais 3-2, 6-3 turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Čempionato finiše komanda užėmė IV vietą ir garbingai pasipriešino studentų komandoms. Kitos varžybos futbolininkų laukia Seni Cup turnyre gegužės 30-31 dienomis Marijampolėje.

image

Mamų dienos šventė

Gegužės 5 d. Globos namų padalinyje Goda vyko Mamos dienos šventė „Žinių pavasaris su mamytėmis. Dienos centro lankytojai sveikino savo mamas. Susirinkusioms Mamytėms skyrė dainas, pristatė savo naujausią spektaklį ir pakvietė kartu pasivaikščioti po Paryžių. Be to, šventėje Mamų laukė žaidimas „Smagu žinoti“, kuriame dienos centro lankytojai buvo sugalvoję įvairiausių klausimų savo Mamytėms. Sveikiname brangiausias Mamas su Mamos diena!

image

Šventė „Būk draugu"

Šiandien vaikų globos namuose „Šaltinis“ įvyko ilgai laukta šventė „Būk draugu“, kurioje dalyvavo ir dienos centro Goda lankytojai. Ši šventė yra viena iš nacionalinio socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ renginių su Nato kariais. Šventės dalyviai pasiskirstę komandomis smagiai bei naudingai leido laiką dalyvaudami įvairiose sportinėse bei meninėse veiklose. Vėliau savo jėgas išbandė futbolo ir krepšinio mėgėjai rungtynėse su Nato kariais. Po smagių užduočių visi šventės dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais. Renginio pabaigoje visų laukė pietūs su kariais, kurie išvirė tikrą kareivišką košę.

image

1000 žingsnių

Gegužės 2 d. Dienos centro Goda lankytojai bei darbuotojai dalyvavo viename iš Europos jaunimo savaitės FEST`17 – festivalio renginių - ĖJIMAS bulvaru 1000 žingsnių: POJŪČIAI SOLIDARUMAS DIZAINAS. Renginio tikslas: sukviesti įvairias socialines grupes, ypač patiriančias socialinę atskirtį, ir paskleisti žinutę, kad galime būti vieninga ir solidari bendruomenė.

image

Svečiai iš Olandijos

Globos namuose svečiavosi Olandijos muzikantai iš Eteno-Lero miesto. Net 15 muzikantų iš skirtingų trijų kolektyvų susijungė į vieną bendrą ansamblį. Naujai susikūręs kolektyvas pristatė labai smagų, ir klasikiniais kūriniais papuoštą Pietų Amerikos muzikinį repertuarą. Vienas iš ansamblio kompozitorių ir muzikantų Joopas Biegelaaras visiems koncerto klausytojams įteikė muzikinę dovaną – muzikinį kūrinį, kuris buvo sukurtas specialiai Šiaulių miestui. Muzikantai iš Olandijos taip pat sulaukė malonios staigmenos. Spalvų muzikos orkestras atliko savo ritminę programą „Saldainis“. 

image

Lankstytų knygų – skulptūrų paroda „Transformacija“

Pirmadienį, bibliotekoje „Šaltinėlis“, atidaryta dienos centro Goda lankytojo Edvino ir jo grupės bičiulių lankstytų knygų – skulptūrų paroda „Transformacija“. Parodos atidarymo metu buvo pristatytos naujai atgimusios knygos, o darbų autoriai kiekvienai skulptūrai skyrė po eilėraštį. Grupės auklėtoja Akvilina pasidžiaugė dienos centro lankytojų kruopščiu darbu bei papasakojo lankstinių iš knygų atsiradimo kelią. Sveikiname parodos autorius su gražia knygų transformacija!

image

Žygis Ozo pažintiniu taku

Ketvirtadienį Godos lankytojai turėjo smagią išvyką į Žagarę, pas savo gerus bičiulius iš Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro. Žagarėje, leidomės į patyriminį žygį, Ozo pažintiniu taku. Apsiginklavę žemėlapiais ieškojome užuominų paslėptam lobiui surasti, vaišinomės lauke virta koše, sužinojome daug įdomių ir naudingų dalykų. Dėkojame draugams už puikiai praleistą laiką!

image

Velykų šventė dienos centre Goda

Penktadienį dienos centro Godos lankytojai smagiai leido laiką Velykų šventėje. Pavasario šventėje buvo renkamas gražiausias margutis, žaidžiami smagūs velykiniai žaidimai, o gerą nuotaiką kūrė Spalvų muzikos orkestro solistai. Artėjant vienai gražiausių pavasario švenčių buvo pristatyta Velykinių atvirukų paroda, kurios atvirukai buvo renkami ir saugomi ne vienerius metus.

image

4 Asų pasirodymas

Artėjant Tarptautinei kultūros dienai, dienos centre Goda, debiutavo muzikinė grupė 4 Asai. Ši grupė ypatinga tuo, kad muzikantai geba groti net keliais instrumentais. Spalvų muzikos orkestro muzikantai žiūrovus nustebino pademonstravę savo gebėjimus grojant jiems nebūdingais instrumentais. Harmoniją grojantis muzikantas sėdo prie būgnų, orkestro bosistai grojo klavišiniais instrumentais, o bosine gitara grojo klavišinio instrumento muzikantė. Likus kelioms dienom iki koncerto grupę papildę kviestinė solistė, kuri ne tik puikiai moka groti, tačiau dar ir puikiai dainuoja. Lauksime kitų grupės pasirodymų!

image

Pasiruošimas Šv. Velykoms

Globos namuose jau keletą savaičių vyksta intensyvus pasiruošimas vienai gražiausių pavasario švenčių - Šv. Velykoms. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai ir dienos centro Goda lankytojai gamina Velykines dekoracijas, dovanėles, margina įvairiausių didžių margučius.

image

Dienos centro Goda futbolo komanda pradėjo pasiruošimą futbolo turnyrui „Seni Cup“

Dienos centro Goda futbolo komanda pradėjo ruoštis futbolo turnyrui „Seni Cup“, kuris šiais metais vyks Marijampolėje. Futbolininkai penktadienį sužaidė pirmąsias varžybas Šiaulių universiteto salės futbolo lygoje su studentų komanda. Godos sportininkai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 4-2. Kitas varžybas futbolininkai žais balandžio 21 dieną.

image

„Atspėk kas aš toks“

Šiandien dienos centre Goda įvyko klientų tarybos renginys „Atspėk kas aš toks“. Smagiame renginyje buvo laukiami visi, kurie norėjo įsikūnyti į savo mėgstamą aktorių ar personažą. Pasirodymų gausa bei išradingumas maloniai nudžiugino visus susirinkusius žiūrovus, kurie bandė atspėti kokia žvaigždė ar personažas surengė savo pristatymą.

image

Teatro diena

Teatro dienos proga, Globos namų padalinyje Goda, įvyko spektaklio premjera. Dienos centro aktoriai pristatė savo naujausią spektaklį „Pasivaikščiojimas po Paryžių“. Spektaklio metu žiūrovai turėjo galimybę nusikelti į romantikos ir meno miestą Paryžių.

image

Kūrybinė laboratorija „Vaidinu - Bendrauju - Gyvenu“

Penktadienį Šiaulių kultūros centre lankėsi dienos centro Goda lankytojai. Teatro dienos proga vyko kūrybinė laboratorija „Vaidinu - Bendrauju - Gyvenu“. Edukacinį užsėmimą vedė ir vaidybos paslaptis atskleidė Šiaulių dramos teatro aktorė Inga Norkutė - Žvinienė.

image

Parodų lankymo diena

Šiandien dienos centre Goda - parodų lankymo diena Šiaulių dailės galerija aplankyta pirma, kurioje savo darbus pristatė liaudies meistrai. Paroda nustebino savo eksponatų gausa, kuri leido kiekvienam atrasti patinkančius objektus. Dienos centro lankytojai mielai fotografo įvarius liaudies meistrų gaminius, sėmėsi idėjų ir kūrė savo draugų fotoportretus įvairiose erdvėse. Po smagaus apsilankymo Dailės galerijoje visi išskubėjo į Fotografijos muziejaus rengiamą edukacinę programą. Čia Godos lankytojai komponavo fotografijas, kūrė natiurmortus, rašė dienoraštį bei spalvino nuotraukas. Išvyka buvo užbaigta Universiteto galerijoje, kurioje buvo eksponuojama paroda „Nerimas“.

image

Kliento diena

Kovo 17 dieną, Globos namų padalinyje Goda, buvo švenčiama Kliento diena. Neeilinėje nominacijų paskelbimo ir apdovanojimų įteikimo ceremonijoje buvo apdovanoti šių nominacijų laimėtojai: „Metų atradimas“, „Metų šypsena“, „Metų solistas“, „Metų instrumentalistas“, „Metų sportininkas“, „Metų keramikas“, „Metų piešėjas“, „Produktyviausias korespondentas“, „Metų rankdarbių kūrėjas“, „Metų pagalbininkas centro kieme“, „Metų aktorius“, „Minčių ir idėjų skleidėjas“, „Metų radinys“, „Aktyviausias klientų tarybos narys“, „Metų šokėjas“, „Metų stilingiausias“, „Geriausiai centrą lankantys klientas“, „Geriausias sporto sirgalius“. 

image

Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas

Globos namų padalinyje Goda, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti buvo atidaryta piešinių paroda „Lietuva – tai mes“. Parodos atidarymo metu skambėjo ne tik gražūs žodžiai apie Lietuvą, bet ir dainos. Portretų autoriai pristatė bei papasakojo apie savo kūrinius, kuriuose atsispindėjo Lietuvai ir Mums svarbūs žmonės. Dienos centre Goda įvykusi Kovo 11-osios šventė leido prisiminti svarbiausius asmenis ir įvykius mūsų tėvynei. Su gimtadieniu, Lietuva!

image

Viktorina „Smagu žinoti"

Globos namų padalinyje Goda praktiką atliekantys Šiaulių universiteto studentai praleido edukacinę popietę su dienos centro lankytojais. Socialinį darbą studijuojantys studentai parengė viktoriną „Smagu žinoti “, kurioje Godos lankytojai smagiai leido laiką bandydami atspėti žinomus žmones ir įminti muzikines mįsles. Trečioji ir linksmiausia viktorinos užduotis – karaokė konkursas, kurioje skambėjo dienos centro lankytojų atliekamos dainos. Viktorinoje „Smagu žinoti “ pralaimėjusių nebuvo, visi šventės dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

image

Sferinis kino teatras

Antradienį, Globos namų padalinyje Goda, vienai dienai įsikūrė sferinis kino teatras. Tai mobilusis planetariumas, kuriame projekcinių sistemų pagalba viso kupolo viduje išgaunami neįtikėtini vaizdai. Programos metu dienos centro lankytojai stebėjo trimatę erdvę ir jautėsi taip, lyg gulėtų po atviru dangumi. Tai ne tik smagus laiko praleidimo būdas, tačiau ir puiki edukacinė priemonė padedanti susipažinti su pasaulio ir gamtos reiškiniais.

image

Šiauliuose neįgaliųjų artimiesiems – laikinas atokvėpis

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  įgyvendina  projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje". Prie projekto įgyvendinimo prisideda Šiaulių miesto savivaldybės globos namai (toliau – Globos namai) kurių tikslas - nemokamai suteikti trumpalaikį poilsį šeimos nariams, tėvams ar globėjams, kurie rūpinasi asmenimis su proto ar (ir) psichikos negalia, padėti jiems atgauti energiją, jėgas, suteikti galimybę dalyvauti darbo rinkoje, sociokultūriniame visuomenės gyvenime.

image

„Kazytės kermošius“

Penktadienį, dienos centro Goda lankytojai, smagiai leido laiką šventėje „Kazytės kermošius“. Šventė visus kvietė pasitikti pavasarį, o verbos, žaidimai, smagios dainos ir šokiai neleido liūdėti nei vienam renginio dalyviui. Saldumynų mylėtojai vaišinosi tradiciniais kepiniais, o norintys galėjo ir patys išmėginti savo kulinarinius gebėjimus.

image

Kaziuko mugė Aukštelkėje

Aukštelkės socialinės globos namuose kovo 3 dieną šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė, kurioje dalyvavo ir dienos centro Goda lankytojai su savo dirbiniais. Tradicinėje šventėje susirinkusieji ne tik grožėjosi įvairiais rankdarbiais, vaišinosi skanėstais, bet ir linksmai leido laiką trypčiojo pagal mugėje grojančią muziką.

image

Išrinktas klientų tarybos pirmininkas!

Šiandien dienos centre Goda vyko visuotinis klientų susirinkimas, kurio metu buvo renkamas naujas klientų tarybos pirmininkas. Rinkimai prasidėjo nuo pirmininko Domo ir jo pavaduotojo Donato pristatytos 2016/2017 metų klientų tarybos veiklos ataskaitos. Vaikinai pasidžiaugė, jog šie metai klientų tarybai buvo sėkmingi, suorganizuota gausybė renginių, nuolat leidžiamas Godos laikraštis „Vietoj televizoriaus“ su dienos centro lankytojų parašytais straipsniais. 

image

Dienos centro Goda lankytojai vijo žiemą

Vasario 28 d. Globos namų padalinio Goda lankytojai garsiais šūkiais, skambiomis dainomis, šokiais ir nuotaikinga muzika vijo žiemą lauk ir skelbė be prasidedantį pavasarį. Persirengėliai džiugino savo sukurtomis kaukėmis, žaidė smagius žaidimus, bei žinoma vaišinosi gardžiais mieliniais blynais. Smagiausia šventės dalis - Lašininio ir Kanapinio dvikova, po kurios paaiškėjo, kad taip ilgai pavasaris turėtų ateiti netrukus, nes Lašininis po dvikovos nuskuodė nežinoma kryptimi. O visi žiemos vargai buvo sudeginti kartu su More.

image

Boulingo turnyras

Vasario 22 dieną dienos centro Goda lankytojai dalyvavo I-ajame respublikiniame žmonių su negalia boulingo turnyre. Į Šiaulių „Apollo“ boulingo klubą atvyko net 16 komandų iš visos Lietuvos, kurioms atstovavo per 80 sportininkų. Komandoms teko žaisti po 3 partijas, po kurių paaiškėjo turnyro nugalėtojai bei prizininkai. Godos boulingo komanda surinko 1313 taškų ir iškovojo garbingą IV -ąją vietą. Turnyro nugalėtojais tapo Aukštelkės socialinės globos namų komanda. Sveikiname dienos centro Goda sportininkus: Liudą, Živilę, Židrūną, Ramūną, Tadą su puikiais rezultatais. Dėkojame savo bičiuliams iš Aukštelkės socialinės globos namų už puikų boulingo turnyrą ir smagiai praleistą laiką!

image

„Lietuva - geltona, žalia, raudona“

Vasario 16-ąją Lietuva minės 99-ąsias valstybės atkūrimo metines, o Globos namų padalinys Goda šią svarbią datą kvietė paminėti šiandien, šventėje „Lietuva - geltona, žalia, raudona“. Švenčiant Lietuvos gimtadienį skambėjo „Spalvų muzikos orkestro“ solisto Židrūno atliktos patriotiškos dainos, prisiminti svarbūs istoriniai faktai apie šalį. Visi šventėje susirinkę dalyviai buvo įtraukti į smagią veiklą ir kūrė sveikinimo atvirukus Lietuvai. Sukurti atvirukai papuošė dienos centro Goda sienas, prie kurių įsiamžino visi šventės dalyviai. Lietuvos gimtadienyje dienos centro lankytojai nepamiršo užpūsti žvakučių ant trispalvio torto ir pasiųsti geriausių linkėjimų savo šaliai. Po nuoširdžiausių ir geriausių linkėjimų visa dienos centro Goda bendruomenė išskubėjo į lauką ir sukūrė didžiausią Globos namų Lietuvos trispalvę. Šiais metais šią šventę skatinama paminėti prasmingai bei išradingai, tad šis minėjimas nesibaigė vienu renginiu, solistas Židrūnas įrašė sveikinimą Lietuvai ir Vasario 16-ąją radijo eteryje skambės Globos namų sveikinimas bei daina Lietuvai. Gražios šventės akimirkomis buvo pasidalinta Vasario 16 iniciatyvoje „Švęsti linksmai ir išradingai“

image

Rinkimai į klientų taryba

Dienos centro Goda bendruomenė kovo 1 dieną (trečiadienį) 13:15 val. yra kviečiama aktyviai dalyvauti klientų tarybos pirmininko rinkimuose. Rinkimų metu pirmininkas Domas ir pavaduotojas Donatas pristatys 2016/2017 metų klientų tarybos veiklos ataskaitą. Visus norinčius prašome registruotis ir siūlyti savo kandidatūrą klientų tarybos pirmininko ir pavaduotojo pareigoms užimti.

image

Šv. Valentino diena dienos centre Goda

Kaip ir visa Globos namų bendruomenė šiandien dienos centras Goda paminėjo Šv. Valentino dieną. Dienos centro lankytojų laukė Kupidono alėja su meilės strėlytėmis, meilės paštu, meilės fotostudija bei meilės būrimo salonu. Valentino dieną veikęs meilės paštas kvietė visus rašyti atvirukus ir pasveikinti visus draugus su meilės diena, tuo pat metu kiti skubėjo įsiamžinti meilės fotostudijoje, kurioje buvo galima pasipuošti įvairiausiai akiniais, ūsais bei karūnomis. Kupidino strėlytės šventės dalyviams dovanojo meilės širdeles, o visi norintys sužinoti apie meilės paslaptis smalsiai rinkosi prie meilės būrimo salono. Valentino diena nepraėjo ir be rekordo, kurį pasiekė Monika, ji sugebėjo apglėbti 9 Kupidono balionus. Na ir galiausiai visų laukė Valentino diskoteka su smagiais šokiais ir muzika.

image

Palydimosios globos paslaugos

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai  teikia palydimosios globos paslaugas  vienai jautriausių socialinių grupių - saugusiems asmenims išėjusiems iš vaikų globos namų ir gyvenantiems apsaugotame ir socialiniuose būstuose.  Specialistai ugdo bei palaiko jaunuolių gebėjimus pasirūpinti savimi, buitimi ir gyvenimo sąlygomis. Socialinių įgūdžių ugdymas vykdomas nuosekliai, atsižvelgiant į kiekvieno asmens interesus ir poreikius. Ugdymo procesas organizuojamas aktyviai bei kūrybiškai, įtraukiant jaunuolį į Globos namų padalinio Goda organizuojamas veiklas. Įgyti socialiniai įgūdžiai leidžia prisitaikyti visuomenėje, veiksmingai susidoroti su kasdienio gyvenimo poreikiais, problemomis bei  padeda išlaikyti pasitikėjimą savo jėgomis.
Paslaugos sudėtis: informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas, apgyvendinimas, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, laisvalaikio organizavimas, asmeninės higienos paslaugų organizavimas, maitinimas.

 

image

„Galiūnų varžybos kitaip“

Šiandien dienos centro Goda lankytojai smagiai praleido popietę klientų tarybos organizuotuose varžybose „Galiūnų varžybos kitaip“. Smagiose bei išradingose rungtyse buvo lavinami ne tik raumenys, tačiau ir kantrybė, atidumas bei sumanumas. Varžybos sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus, kur 7 rungtyse varžėsi 28 dienos centro lankytojai. Pieno butelio kėlimas kojomis, žirnių rinkimas pagaliukais, akmenų bokšto statyba, tai tik keletas rungčių, kuriose dalyvavo galiūnai ir stengėsi surinkti kuo daugiau taškų. Susumavus visų rungčių rezultatus, varžybų nugalėtoju tapo Ramūnas, II vietą iškovojo Donatas ir III vietą pasidalino Edvinas su Andriumi. Sveikiname visus „Galiūnų varžybos kitaip“ dalyvius bei nugalėtojus!

image

Rytmetys „Oho koks protingas“

Šiandien dienos centro Goda lankytojai smagiai ir naudingai leido laiką rytmetyje „Oho koks protingas“. Galvosūkių ir kryžiažodžių mėgėjai pasiskirstę komandomis suko galvas ir bandė išspręsti įvairius kryžiažodžius, braukė ir šifravo pasislėpusius žodžius, ieškojo skirtumų bei rinko raides iš pabėgusių žodžių. Na ir smagiausia galvosūkių mankštos dalis - prizai, kurie buvo įteikti visiems šventėms dalyviams

image

Globos namų komanda dalyvavo tinklinio turnyre

Sausio 20 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Goda tinklinio komanda dalyvavo I - jame jungtinio paplūdimio 3 x 3 turnyre, kuris vyko Šiaulių mieste. Turnyras sukvietė 10 komandų iš įvairių Lietuvos socialinių globos namų bei specialiųjų mokyklų. Godos komanda varžėsi A grupėje, kurioje iškovojo dvi pergales ir po atkaklių kovų patyrė du pralaimėjimus. Iškovotų taškų nepakako patekti į varžybų pusfinalį ir galutinėje lentelėje užėmė 5-6 vietas. Paplūdimio tinklinio turnyre triumfavo Aukštelkės socialinės globos namai, II - oji vieta atiteko Jurdaičių socialinės globos namams, o bronzos medalius ir taurę iškovojo - Šiaulių specialiojo ugdymosi centras. Dėkojame Aukštelkės socialinės globos namas už gražią tinklinio šventę bei puikias emocijas.

image

Globos namų padalinyje Goda buvo prisiminta Laisvės gynėjų diena

Šiandien, sausio 13-ąją, Globos namų padalinyje Goda buvo prisiminta Laisvės gynėjų diena. Dienos centro lankytojai uždegė atminimo žvakutes ir pasipuošė neužmirštuolės žiedais, kurie yra atminties ir pagarbos ženklas 1991 metais žuvusiems už Lietuvos Laisvę. Prisimenant istorinius faktus vyko žinių viktorina „Lietuva“, kurioje Godos lankytojai suko galvas ir atsakinėjo į klausimus apie Lietuvą.

image

Išvyka į Šiaulių spaustuvę

Šiandien dienos centro Goda lankytojai vyko į Šiaulių spaustuvę susipažinti su knygos atsiradimo keliu. Edukacinė programa „Kaip gimsta knyga“ atskleidė spaustuvininkų darbo įdomybes. Dienos centro lankytojai turėjo puikią progą pabūti spaustuvininkais ir sudalyvauti knygos gamybos procese. Prieš prasidedant kelionei po spaustuvę, visi ekskursijos dalyviai susipažino su knygos spausdinimo istorija, patys išmėgino pačius seniausius teksto spausdinimo būdus. Na, o vėliau kelionė tęsiasi po visą spaustuvę, Godos lankytojai pamatė kaip dirba dizaineriai, spausdinamos, susegamos ir klijuojamos knygos, gaminami knygų viršeliai, spausdinami dokumentų blankai ir kiti spaudiniai. Dienos centro lankytojai po edukacinės programos pripažino, kad neįsivaizdavo kokį ilgą kelią turi įveikti knyga, kad pasiektų mūsų namus.

image

Žiemos švenčių pabaigtuvės

Šiandien Globos namų padalinyje Goda su Trijų Karalių apsilankymu įvyko žiemos švenčių pabaigtuvės. Šiai dienai paminėti teatro ir šokio studijos lankytojai paruošė du mini spektaklius naujiems Ugninio gaidžio metams paminėti. Po smagaus aktorių vaidinimo dienos centro lankytojai atsisveikino su žaliaskare, užgesus lemputėms kiekvienas šventės dalyvis nukabino po žaisliuką ir vaišinosi saldžiomis dovanėlėmis.

image

Naujametinis koncertas „Atostogos Alpėse 2016 m.“

Gruodžio 28 dieną Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete įvyko ilgai lauktas Globos namų padalinio Goda naujametinis koncertas „Atostogos Alpėse 2016 m.“ Šį kart globos namų padalinio Goda bendruomenė susitiko vieš­bu­ty­je „Go­da les Al­pės“. Taip pat Alpėse buvo sulaukta ir malonių svečių, visus šventės dalyvius pasveikinti atvyko Socialinio paslaugų skyriaus vedėja Edita Čičelienė. Na, o jau vėliau visų laukė slidinėjimo instruktoriai su paruošta „muzikine“ trasa, kurią užliejo dainos, gitaros akordai, skaitomos eilės bei šokio ritmas. Viešbu­ty­je „Go­da les Al­pės“ dar niekada nebuvo tiek daug gražių akimirkų ir geros nuotaikos, kurią kūrė visa Godos bendruomenė: dienos centro lankytojai, darbuotojai ir tėveliai. Smagiai palydėję senuosius metus, visiems linkime gražių ir gerų ateinančių 2017 metų!

image

Apie „Spalvų muzikos“ orkestrą....

2016 m. gruodžio 22 d. publikuotas starsipsnis apie „Spalvų muzikos orkestrą“. Straispnį galite rasti čia: http://www.skrastas.lt/?data=2016-12-22&rub=1065924812&id=1482341286

image

Konkurso dalyviams įteikti padėkos raštai

Ketvirtadienio popietę dienos centro Goda lankytojai sulaukė malonios staigmenos iš Ventos socialinės globos namų. Dailės studijos vadovė įteikė visiems padėkos raštus dalyvavusiems piešinių, pieštų kompiuteriu konkurse „Kalėdų stebuklas“

image

Godos orkestras artėjančių švenčių proga sveikino Šeduvos globos namų bendruomenę

Šiandien „Spalvų muzikos“ orkestras užbaigė kalėdinių koncertų turą. Šeduvos kultūros namuose, Godos orkestras artėjančių švenčių proga sveikino Šeduvos globos namų bendruomenę dovanodami savo perkusinę programą su solistų Židrūno ir Edvino dainomis. Prie spalvų muzikos sveikinimų prisijungė ir Šeduvos gimnazijos šokėjai su choristais, kurie džiugino savo šokiais ir dainomis. Ačiū šeduviečiams už šiltus linkėjimus ir saldžias dovanas!

image

Kalėdų senelio apsilankymas

Ištirpęs sniegas nesukliudė Globos namų padalinio Goda lankytojams sulaukti malonaus svečio iš Laplandijos, kuris buvo sutiktas garsiais plojimais ir džiaugsmo šūksniais. Kalėdų Senelis atvykęs su pilnais maišais dovanų ir gera nuotaika visus sveikino su artėjančiomis šventėmis ir linkėjo gerų ateinančių metų. Ilgai lauktas svečias dalinosi gera nuotaika su visa Godos bendruomene. Senelis visus kvietė šokti, žaisti žaidimus ir žinoma išklausė visų išmoktus eilėraščius ir padainuotas dainas. Po smagiai praleisto laiko Kalėdų Senelis visiems padovanojo dovanėlės ir pažadėjo sugrįžti kitais metais.

image

Godos muzikantai koncertavo Šiaulių tardymo izoliatoriuje

Globos namų padalinio Goda „Spalvų muzikos“ orkestras tęsia savo Kalėdinių koncertų turą. Vakar muzikantai lankėsi Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Orkestro nariai atvyko su muzikine dovana, kurioje skambėjo būgnų ritmai bei Kalėdinės dainos. Prieš kelerius metus užsimezgęs bendradarbiavimas kuria gražias tradicijas, kurios puoselėja draugystę. Dėkojame savo socialiniams partneriams už šiltą priėmimą!

image

Spalvų muzikos“ orkestras svečiavosi vaikų globos namuose „Šaltinis.

Globos namų padalinio Goda „Spalvų muzikos“ orkestras svečiavosi vaikų globos namuose „Šaltinis.“ Artėjant gražiausioms metų šventėms NATO štabo kariai nepamiršo savo mažųjų draugų ir savo vizitu nudžiugino visą vaikų globos namų bendruomenę. Kalėdinėje socialinio saugumo akcijoje „Už saugią Lietuvą“ visi smagiai leido laiką. „Šaltinio“ auklėtiniai kariams pristatė parengtą koncertinę programą su šokiais ir dainomis. Nato kariai ne tik klausėsi koncerto bet ir patys buvo paruošę muzikinę staigmeną, kurioje dainos buvo lydimos gitaros akordų. „Spalvų muzikos“ orkestras į smagią šventę įsitraukė dovanodamas spalvų muzikos kūrinius, kurie nudžiugino visus šventės dalyvius. Dėkojame savo socialiniams partneriams už gražią šventę ir nuoširdų bendradarbiavimą!

image

Globos namų padalinio Goda muzikantai koncertavo Šiaulių jėzuitų mokykloje

Gruodžio 9 d. Globos namų padalinio Goda muzikantai koncertavo Šiaulių jėzuitų mokykloje. Šiltais plojimais pasitikti muzikantai moksleiviams padovanojo savo ritminę programą, kurioje skambėjo būgnų ritmai ir kalėdinės dainos. Orkestro nariai buvo apdovanoti ne tik gausiais aplodismentais, tačiau ir saldžiomis dovanėlėmis. Dėkojame savo bičiuliams iš Šiaulių jėzuitų mokyklos už šiltą sutikimą ir puikiai praleistą laiką!

image

Krepšinio šventė „Viena komanda“

Globos namų padalinio Goda lankytojai penktadienio popietę praleido kartu su Šiaulių policijos krepšininkais. Prieš kelerius metus prasidėjęs bendradarbiavimas išaugo į gražią draugystę. Šį kartą Šiaulių policijos komanda nudžiugino visus dienos centro Goda lankytojus pasikviesdami juos į krepšinio šventę smagiai praleisti laiką. Sporto dalyvių pasveikinti atvykusi Globos namų padalinio Goda vadovė Justina Pinčiauskaitė pasidžiaugė prasmingu bendradarbiavimu su Šiaulių policijos krepšininkais, kuris dienos centro lankytojams suteikia begalinio džiaugsmo. Šventės dalyvius pasitikęs komandos talismanas „Amsis“ kvietė visus tapti Šiaulių policijos krepšininkais ir sudalyvauti krepšinio treniruotėje su Nacionalinės krepšinio lygos žaidėju Domantu Šimaičiu. Treniruotėje negalią turintys asmenys smagiai leido laiką kartu su sportininkais, kurioje netrūko daug gerų emocijų ir puikios nuotaikos.

 

image

Globos namų padalinio Goda muzikantai koncertavo Sandoros progimnazijoje

Gruodžio 7 d. Globos namų padalinio Goda muzikantai koncertavo pas savo bičiulius Sandoros progimnazijoje. Gražia tradicija tapęs prieškalėdinis koncertas kvietė visus išgirsti Spalvų muzikos orkestro atliekamų kūrinių ir aplankyti meninių darbų parodą – mugę su dienos centro Goda lankytojų pagamintais keramikos dirbiniais ir rankdarbiais. Spalvų muzikos orkestro nariai džiaugėsi šiltu sutikimu bei gausiais plojimais. Dėkojame Sandoros progimnazijos bendruomenei už puikiai praleistą laiką ir saldžias dovanas.

image

Kalėdų eglutės įžiebimas

Šiandien Globos namų padalinyje Goda sužibo Kalėdų eglutė. Trys nykštukai Drovutis, Smagutis, Čiaudutis nuo ankstyvo ryto pasitiko dienos centro lankytojus ir kvietė į kūrybines dirbtuves pasigaminti kalėdinių žaisliukų. Po smagių darbų dienos centro Goda lankytojai įžiebė eglutę, kuri nušvito įvairų spalvų girliandomis ir žaisliukais papuošusiais visą įstaigą. Eglutei sužibus trečiadienio linksmybės buvo pratęstos lauke, kol lietus neišlaižė viso sniego, Godos lankytojai skubėjo lipdyti senius besmegenius. Sniego besmegeniai užbaigė smagų pasiruošimą gražiausioms metų šventėms, kuris buvo įtraukęs visą dienos centro Goda bendruomenę nuo pat pirmadienio.

image

Išvyka į Kauną

Lapkričio 25 dieną Globos namų padalinio Goda bendruomenė dalyvavo Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro organizuojamame renginyje. Kauno sporto halėje vykęs renginys buvo skirtas Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Gražioje šventėje vyko neįgalių žmonių meninių darbų paroda - mugė, kurioje buvo pristatyti dienos centro Goda lankytojų pagaminti keramikos dirbiniai bei rankdarbiai. Tuo tarpu Spalvų muzikos orkestras sudrebino Sporto halę būgnų ritmais ir šventei dovanojo savo ritminę programą.

image

Adventas

Penktadienio rytmetį  Globos namų padalinyje Goda sužibo Advento vainiko žvakutės skelbiančios apie prasidėjusį patį prasmingiausią, šilčiausią ir gražiausią prieškalėdinį laikotarpį Adventą. Šventė subūrė visą dienos centro Goda bendruomenę prisiminti Advento papročius, tradicijas su adventiniais žaidimai ir dainomis. Advento laikotarpis, tai gerumo laikotarpis, per kurį Godos lankytojai pakviesti dalintis savo gerais darbais. Šiam gražiam siekiui įgyvendinti visiems šventės dalyviams buvo padovanoti Advento kalendoriai su gerų darbų sąrašu. Visiems linkime šilto ir nuoširdaus pasiruošimo Šv. Kalėdoms!

image

Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto 2016 m. žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynės

Lapkričio 23 d.  Globos namų padalinio Goda komanda dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto 2016 m. žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynėse Panevėžio mieste. Godos sportininkai sėkmingai varžėsi estafečių varžybose, kur įveikė visas 12 rungčių. Smagiai nusiteikusiems sporto entuziastams už puikų dalyvavimą sporto varžybose buvo įteikti atminimo medaliai. Sveikiname Laurą, Liną, Donatą, Edmundą, Kornelijų ir Raimondą su iškovotais medaliais bei puikiu pasirodymu žaidynėse!

image

Animacinių filmukų festivalis

Lapkričio 16 dieną  Globos namų padalinio Goda klientų tarybos organizuotas kino festivalis sukvietė visus dienos centro animacijos gerbėjus pažiūrėti dviejų trumpametražinių filmų. Klientų tarybos organizuotas renginys kvietė ne tik smagiai praleisti laisvalaikį, tačiau ir pasimokyti anglų kalbos žiūrint filmus su angliškais subtitrais. Prieš prasidedant kino festivaliui, dienos centro Goda klientų tarybos nariai, pristatė specialiai šiam renginiui sukurtą eilėraštį anglų kalba, kuris skelbė apie įdomų bei kūrybingą būdą mokytis anglų kalbos.

 

image

Žiemos sutiktuvės

škritus pirmoms snaigėms Globos namų padalinio Goda lankytojai sporto švente pasitiko baltai pasipuošusią žiemą. Šiltai apsirengę žiemos mylėtojai, šventę pradėjo rogučių tempimo varžybomis, kuriuose buvo bandoma išsiaiškinti greičiausią ir stipriausią rogutininkų komandą. Po smagių lenktynių, šaltukas buvo vejamas ledo rutulio estafetėmis. Ir galiausiai svarbiausiu žiemos šventės akcentu tapo – sniego mūšis. Dienos centro Goda lankytoju teigimu, žiemos sportas, tai pirmas vaistas nuo visų peršalimo ligų!

image

„Pyragų diena“ Globos namuose

Lapkričio 4 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė dalyvavo visą Lietuvą įtraukusioje socialinėje akcijoje „Pyragų diena“. Išpildymo akcijos dalis neaplenkė nei vieno Globos namų padalinio, kuriuose nuo pat trečiadienio kvepėjo pyragais. Į kilnios idėjos įgyvendinimą įsitraukė visi: darbuotojai, Savarankiško gyvenimo namų gyventojai, Globos namų senjorai ir dienos centro Goda lankytojai, kurie kepė įvairiausių skonių keksus. 

image

Helovino šventė

Pirmadienio popietę Globos namų padalinio Goda lankytojai pasitelkę savo kūrybiškumą puošėsi išskirtiniais kostiumais, o veidus dabino įvairiausiomis kaukėmis. Atgiję vaiduokliai, vorai ir kiti mistiniai personažai smagiai leido laiką švęsdami Helovino šventę. Aktyvūs žaidimai, rungtys bei užduotys neleido nuobodžiauti nei vienam šventės dalyviui. Na ir žinoma tradicinis šventės užbaigimo akcentas - Helovino diskoteka su smagiais šokiais ir muzika.

image

Šokių konkursas „Šok su manim“

Lietingą penktadienį Globos namų padalinį Goda užvaldė šokių ritmas. Į šokių konkursą „Šok su manim“ susirinko gausus būrys dienos centro lankytojų, kurie myli muziką ir šokį. Vieni šokėjai miklino kojas, kiti džiaugėsi šokėjų pasirodymais bei kūrybiškumu. Komisijai suskaičiavus šokėjų balus, šiokio konkurso nugalėtojais tapo ir I - ją vietą laimėjo Editos ir Laimono pora. Nedaug nuo jų atsiliko II – ją vietą iškovojusi Faustos ir Sauliaus pora, o III – ja vieta džiaugėsi Rasos ir Andrėjaus pora.

image

Koncertas Joniškyje

Globos namų padalinio Goda spalvų muzikos orkestras spalio 21 d.  svečiavosi pas savo bičiulius Joniškyje „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centre. Muzikantai buvo pakviesti į ypatingą šventę -10 metų Dienos užimtumo centro jubiliejų. Spalvų muzikos orkestras kartu su „Saulės“ pagrindinės mokyklos moksleiviais ir diksilendo „Sweetband“ vadovu Karoliu Pratkumi pristatė specialiai gimtadieniui parengtą muzikinę programą. Pasirodymas nepaliko nė vieno abejingo – žiūrovai kartu dainavo, plojo bei džiaugėsi gražia švente. Sveikiname savo draugus su gražiu 10 metų jubiliejumi ir linkime kūrybingų, gražių metų!

image

Stalo teniso turnyras

Pirmadienį Globos namų padalinyje Goda vyko stalo teniso turnyras. Sporto mėgėjai turėjo galimybę savo jėgas išbandyti žaidžiant stalo tenisą bei varžytis kamuoliuko mušinėjimo varžybose. Nepralenkiamas kamuoliuko mušinėjimo varžybose buvo Janas, kuris kamuoliuką išmušinėjo 364 kartus. Kamuoliuko mušinėjimo rekordininkas ilgai ruošėsi šioms varžyboms ir jų nekantriai laukė. Žaidžiant stalo tenisą B pogrupyje nugalėtoju tapo Laimonas. Turnyro laukiamiausiu maču tapo A pogrupio finalas, kuriame susitiko Židrūnas su Ramūnu. Po atkaklios kovos pergalę šventė daugkartinis dienos centro Goda čempionas Ramūnas, kuris tapo viso turnyro nugalėtoju. Sportininkus nudžiugino įteikti padėkos raštai bei diplomai.

image

Stalo žaidimo „Cirkas“ čempionatas

Šiandien dienos centro Goda klientų taryba organizavo stalo žaidimo „Cirkas“ čempionatą. Popiet susirinkę čempionato dalyviai ne tik smagiai leido laiką, tačiau lavino savo skaičiavimo, atidumo gebėjimus. Čempionate sėkmė labiausiai lydėjo Janą, kuris tapo šio žaidimo nugalėtoju. Klientų taryba atskleidė, jog netrukus laukia dar vienas smagus renginys.

image

Išvyka į Kuršėnus

Šiandien dienos centro Goda lankytojai svečiavosi Kuršėnuose pas savo draugus Dienos centre. Dienos centro bendruomenė pristatė smagias edukacines veiklas. Bičiuliai iš Kuršėnų atskleidė muilo gaminimo paslaptis, įvairūs ingredientai bei kvapai leido pasigaminti nepakartojamą vienetinį muilo gabaliuką. Dienos centro Goda lankytojai namo grįžo laimingi bei džiaugėsi puikiai praleistu laiku. Dėkojame draugams iš Kuršėnų už smagų laiką ir profesines idėjas!

image

Globos namuose įsižiebė trečioji gerumo žvaigždė

Spalio 7 dieną Vilniuje vyko geriausio socialinio darbuotojo rinkimų baigiamasis renginys „Gerumo žvaigždė“, kurį trečius metus iš eilės organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Nugalėtojai buvo renkami 6 skirtingose nominacijose pagal klientų grupes: už darbą su vaikais, senjorais, neįgaliaisiais, šeimomis, bendruomene bei už darbą su patiriančiais krizę. Nominacijoje už darbą su neįgaliaisiais, komisijos sprendimu, geriausio socialinio darbuotojo vardą pelnė Šiaulių miesto savivaldybės globos namų darbuotojas A. Sidaras, kuriam buvo įteiktas aukščiausias ministerijos apdovanojimas – „Gerumo Žvaigždė“.
Globos namų direktorė D. Akaveckienė džiaugėsi, kad „Gerumo Žvaigždė“ – tai apdovanojimas ne už ilgus darbo metus, ne už įgytą išsilavinimą, ne už profesinius prisiminimus, bet už „profesinę šviesą,“ kuri nušviečia ir keičia bendruomenės narių kasdienybę.

image

Spalvų muzikos orkestro išvyka į Lenkiją

Spalvų muzikos orkestras spalio 3-7 dienomis viešėjo Lenkijoje. Muzikantai dalyvavo menų ir muzikos festivalyje Puma 2016. Dąbrawa Gornicza mieste vykstantis festivalis sulaukia gausybę kolektyvų iš visos Lenkijos bei kaimyninių šalių. Godos orkestrantai atidarė oficialią menų ir muzikos festivalio Puma 2016 dalį ir džiūgavo, jog pavyko sėkmingai sugroti festivaliui parengtą ritminę programą. 

image

Išvyka į krepšinio muziejų

Spalio 6 dieną Globos namų padalinio Goda lankytojai lankėsi Joniškio krepšinio muziejuje. Muziejaus įkūrėjas, krepšinio žinovas Leonas Karaliūnas įtraukė į magišką krepšinio įdomybių pasaulį ir papasakojo apie krepšinio atsiradimo pradžią. Muziejaus įkūrėjas aprodė gausybė eksponatų: sportinių marškinėlių ir batelių, medalių, fotografijų, autografų. 

image

Dėlionės diena globos namų padalinyje Goda

Dėlionės diena globos namų padalinyje Goda kvietė visus dienos centro lankytojus atlikti smegenų mankštą. Smagiai leisdami laiką dėlionių mėgėjai bandė sudėlioti kuo daugiau ir kuo įvairesnių galvosūkių. Renginio metu paaiškėjo nepralekiami dėlionių profesionalai – Aistė ir Greta. Merginos sulaukė gausių aplodismentų bei sveikinimų už daugiausiai įveiktų galvosūkių.

image

Rudeninė mandala

Rudeniui marginant auksu visus medžių lapus Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinyje Goda buvo švenčiama Rudenėlio šventė. Dienos centro lankytojai pasitelkę vaizduotę, kūrybiškumą bei visas įmanomas rudens gerybes gamino įspūdingo dydžio rudeninę mandalą. Dienos centre sužėrėjusios spalvos nuteikė ne tik kūrybiškai, tačiau ir aktyviai. Gamtoje rastas gerybes buvo panaudotos žaidžiant smagius žaidimus išbandant savo taiklumą ir vikrumą.

image

Muzikinės paukštės garsai skambėjo Ventoje

Rugsėjo 29 dieną Ventos socialinės globos namuose skambėjo Muzikinės paukštės garsai. Respublikinis vaikų ir jaunimo muzikinės saviraiškos festivalis „Muzikinė paukštė 2016“ sukvietė gausų būrį kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. 

image

Socialinius darbuotojus su profesine švente sveikino Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Goda Spalvų muzikos orkestras

Rugsėjo 27 dieną, Pakruojo mieste, socialinius darbuotojus su profesine švente sveikino Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Goda Spalvų muzikos orkestras. Muzikantai atvyko su nuotaikinga bei šilta ritmine programa, kuri buvo padovanota visiems socialiniams darbuotojams už jų siekį būti arti žmogaus jam susidūrus su įvariusiomis gyvenimo negandomis.

image

Jaunimo dienų uždarymo koncertas

Rugsėjo 24 dieną Kaune vyko Jaunimo dienų uždarymo koncertas. Pagrindiniu festivalio akcentu tapęs renginys sujungė muzikantus į vieną didelį orkestrą. Neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras koncertavo kartu su Povilu Meškėla, Ingrida Kazlauskaite, „Thundertale“, Ramūnu Difartu. Muzikantai tryško džiaugsmu galėję pasirodyti vienoje scenoje su muzikos grandais. Šis koncertas tai - įrodymas, jog muzikos pasaulis gali praturtinti vieni kitus pozityvia energija.

image

Tarptautinis žmonių su negalia futbolo čempionatas

Rugsėjo 14 dieną, Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ stadione vyko tarptautinis žmonių su negalia futbolo čempionatas, kuriame rungtyniavo ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Goda futbolo komanda. Į futbolo čempionatą atvyko ne tik Godos futbolininkai, tačiau ir Spalvų muzikos orkestras, kuris nuotaikingais būgnų garsais atidarė futbolo čempionatą. Globos namų sportininkai varžėsi C lygyje, kuriame susitiko su varžovais iš Dabikinės ir Kelmės specialiųjų mokyklų bei Kėdainių globos namų. Po atkaklių kovų „Godiečiai“ turėjo pripažinti Dabikinės ir Kėdainių komandų pranašumą, tačiau Godos futbolininkams pavyko laimėti rungtynes prieš Kelmės komandą. Ši pergalė leido iškovoti III vietą. Asmeninį apdovanojimą Iškovojo Liuda, kuri buvo pripažinta geriausia čempionato žaidėja. Godos futbolo komanda džiaugėsi gražia futbolo švente bei puikiai praleistu laiku.

image

„Gerumo žvaigždės“ – ypatingo Spalvų orkestro vadovėms

Rugsėjo 15 d. Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenę aplankė Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Ministrė atvyko su gražia misija – aukščiausią Socialinių reikalų ir darbo ministerijos apdovanojimą įteikė dviem Globos namų darbuotojoms.

Globos namuose įsižiebė „Gerumo žvaigždės“. Ministrė Globos namų padalinio „Goda“ Spalvų muzikos orkestro vadovėms Natalijai Pugačienei ir Ilonai Būdavaitei įteikė reikšmingiausią ministerijos apdovanojimą – „Gerumo žvaigždę“. Darbuotojos buvo pagerbtos už ypatingą veiklą – siekį palydėti negalią turinčius asmenis į muzikos pasaulį.

image

Globos namų padalinio Goda atstovai dalyvavo kūrybiško/ aktyvaus laisvalaikių idėjų – parodoje „Ką veiki?“

Rugsėjo 8 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Goda atstovai dalyvavo kūrybiško/ aktyvaus laisvalaikių idėjų – parodoje „Ką veiki?“. Paroda - tai Šiaulių dienų šventės pirmosios dienos renginys, kuriame vienoje vietoje susibūrė per 80 organizacijų, kurios pristatė savo užimtumo veiklas. Dienos centras Goda sudalyvavo net dviejuose veiklose. Spalvų muzikos orkestro nariai atliko savo ritminę programą, kurios garsai praskaidrino visą Šiaulių areną, tuo tarpu spalvingas bei nuotaikingas Globos namų stendas kvietė susipažinti su įstaigos veikla bei teikiamomis paslaugomis.

image

Globos namų padalinio Goda bendruomenės nariai lankėsi šventėje „Tau, Vilniau!“

Rugsėjo 4 d. Globos namų padalinio Goda bendruomenės nariai lankėsi šventėje „Tau, Vilniau!“. Sostinės dienų metu Vilniuje, Katedros aikštėje, dienos centro Goda muzikantai priklausantys Neįgaliųjų nacionaliniam SPALVŲ MUZIKOS orkestrui padovanojo savo nuotaikingą bei smagią muzikinę programą. Šventės metu vykusioje mugėje dienos centro Goda lankytojai pristatė savo įvairiausius keramikos dirbinius bei rankdarbius.  

image

Dienos centro Goda lankytojai atsisveikino su vasara

Pirmą rugsėjo dieną, dienos centro Goda lankytojai atsisveikino su vasara ir smagiai pasitiko rudenį. Šventėje buvo prisimintos gražiausios vasaros akimirkos, dainuojamos dainos, rungiamasi estafetėse. Vasarai išlydint netrūko ir meno akcentų. Autoriai pristatė savo nutapytus paveikslus, o netrukus buvo siekiamo neįprasto rekordo - daugiausiai žmonių telpančių po vienu skėčiu. Globos namų padalinio Goda bendruomenei buvo pristatyti nauji dienos centro lankytojai, kurie buvo šiltai sutikti. Šventėje buvo vaišinamasi ledais ir šokama diskotekoje po atviru dangumi. Visus sveikiname su prasidėjusiu gražiu rudeniu! 

image

Neįgaliųjų bendruomenės mugė-koncertas „Būkime kartu!“

Globos namų padalinio Goda spalvų muzikos orkestrantai kartu su Neįgaliųjų nacionaliniu „Spalvų muzikos“ orkestru rugpjūčio 19 - 20 d. koncertavo Telšiuose. Žemaitijos sostinėje įvykusi šventė buvo trečiasis neįgaliųjų bendruomenės mugių-koncertų ciklo „Būkime kartu!“ renginys, kuriame neįgalieji turėjo galimybę visuomenei pristatyti savo kūrybinius pasiekimus.

image

Socialinė akcija Rukloje

Š.m. rugpjūčio 19 d. Šiaulių miesto savivaldybės globos namai kartu su Šiaulių vaikų globos namais „Šaltinis“ ir NATO Force Integration Unit Lithuania organizavo bendrą socialinę akciją Rukloje. Akcijos metu vaikų namų globotiniai, suaugę asmenys su proto negalia ir kariai žaidė futbolą, Globos namų „Spalvų muzikos“ orkestras surengė muzikinį pasirodymą, kariai aprodė įvairių šalių naudojamą karinę techniką, leido atvykusiems vaikams ir neįgaliesiems išbandyti karinę aprangą, užsidėti kareiviškas kuprines. Akcija buvo organizuojama prisidedant prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamos kampanijos „Už saugią Lietuvą“.