Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Užimtumas

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinyje Goda dirbantys užimtumo specialistai siekia padėti klientams įgyti naujų arba palaikyti turimus socialinius įgūdžius, lavinti funkcinius gebėjimus, sudaryti sąlygas išreikšti save, mokytis klausyti kitų ir būti išklausomu, ugdyti pasitikėjimo savimi jausmą. Sociokultūrine veikla užimtumo specialistai siekia klientų pozityvios socializacijos, integracijos visuomenėje bei socialiniame gyvenime. Globos namų padalinyje Goda vyksta šios užimtumo veiklos:

·         Spalvų muzikos orkestras

·         Dailės studija

·         Teatro ir šokio studija

·         Muzikos studija

·         Sporto ir treniruoklių salė

·         Kineziterapijos salė

·         Keramikos studija

·         Dienos centro lankytojų taryba

Spalvų muzikos orkestras  - „Spalvotas lagaminas arba tūkstantis natų“. Šiuo metu orkestre groja 23 muzikantai. Kiekvienam sezonui orkestras paruošia po tris koncertines programas. Orkestrui vadovauja Natalija Pugačienė ir Ilona Būdavaitė.

Dienos centro spalvų muzikos orkestras susibūrė 1996 metais.

1998 metais orkestras tapo Lietuvos nacionalinio neįgaliųjų „Spalvų“ muzikos orkestro nariu, o 1999m metais Europos orkestro FECO nariu. Džiugu, kad ši veikla tęsiasi ir tai Godos muzikantams puiki galimybė dalintis savo kūrybine raiška su bendraminčiais.

Dailės studija – vieta, kur klientai užsiima įvairia kūrybine veikla: piešia, tapo, konstruoja, kuria apimtinus ir skulptūrinius objektus, koliažus. Globos namų padalinio Goda lankytojai turi galimybę bandyti gaminti žvakes, užsiimti kūryba ant smėlio, gaminti dekoracijas teatriniams vaidinimams, kurti jiems drabužių detales, konstruoti objektus papuošimui bei eksponuoti savo kūrinius įstaigoje, įvairiose parodose. Saugi ir palaikanti aplinka užtikrina klientams galimybę laisvai reikštis jų idėjoms, kurti bei įgyvendinti savo sumanymus iki galo. Dailės studijoje vyksta grupiniai ir individualūs užsiėmimai, dailės terapija. Užsiėmimai kur taikomi dailės terapijos elementai padeda klientams mokytis reikšti,  suprasti ir priimti savo emocijas bei išgirsti šalia esantį, įgalina dalyvius teikti vieni kitiems emocinę paramą bei pagalbą.

Teatro ir šokio studija – vieta, kur klientai kuria teatrines miniatiūras, šoka įvairius šokius bei stato spektaklius. Kiekvienais metais sukuriama šokių programa, spektaklis ir kalėdinis vaidinimas. Saviraiška per judesį suaktyvina asmens kūrybines galias bei lavina orientaciją erdvėje.  Tikslingas judėjimas gerina savo kūno bei emocijų pajautimą ir jausmų įsisąmoninimą. Vaidybinių situacijų metu klientai turi galimybę išbandyti situacijas kur tobulinami socialiniai įgūdžiai bei mokomasi įvairių elgesio modelių. Aplinkos ir savo vietos joje supratimas pagerina asmenų funkcionavimą kasdieniniame gyvenime.

Muzikos studija - saugi erdvė, kur galima pasinerti į platų įvairų garsų pasaulį. Šioje studijoje vyksta įvairūs muzikos užsiėmimai. Godos klientai mokosi dainuoti, improvizuoti, muzikuoja įvairiais  perkusiniais, klavišiniais, styginiais  ir kitais muzikiniais  instrumentais. Muzikos studijoje repetuoja orkestras, ansamblis, kapela ir įvairūs solistai. Muzikuoti klientai mokomi naudojantis Spalvų muzikos sistema. Jos esmė – visos muzikinės natos ir jų atitikmenys ant  klavišinių ir styginių instrumentų yra sužymėti spalvomis. Muzikos studija tai vieta, kur kiekvienas gali realizuoti savo muzikines ambicijas ir fantazijas, erdvė saviraiškai bei įvairiam kūrybiniam savitumui atsiskleisti.

Sporto ir treniruoklių salė - fizinei kūno kultūrai bei sveikatai gerinti padalinyje Goda veikia gimnastikos bei treniruoklių salės. Gimnastikos salėje vyksta individualūs ir grupiniai gydomosios kūno kultūros užsiėmimai. Treniruoklių salėje galima treniruotis su įvairiais treniruokliais. Žaidžiami sportiniai žaidimai: stalo tenisas, krepšinis, futbolas, badmintonas, kvadratas, šaškės ir kt. Klientai dalyvauja organizuojamuose sportinėse varžybose bei rungtyniauja kitose įstaigose rengiamose varžybose. Tai pat klientams yra sudarytos sąlygos lankytis Šiaulių plaukimo mokykloje „Delfinas“.

Keramikos studija - tai dirbtuvės kur klientus siekiama supažindinti su keramikos istorija, jos technologija ir įvairiomis technikomis. Visi darbeliai rankų darbo, todėl yra vienetiniai. Čia sukuriami unikalių formų, įvairių dydžių gaminiai, kuriuos galima pritaikyti interjere ar net naudoti buityje. Keramikos dirbtuvėse lavinama vaizduotė, atskleidžiamos klientų kūrybinės galios, stengiamasi skatinti pasitikėjimą savimi ir norą kurti. Klientų pagaminti keramikos dirbiniai dalyvauja parodose bei mugėse.

Klientų taryba –  globos namų padalinyje Goda veikia klientų taryba. Tarybai vadovauja Klientų tarybos pirmininkas ir jo pavaduotojas, kurie renkami slaptu balsavimu visuotinio klientų susirinkimo metu vieną kartą per metus. Kiekvieną savaitę klientai renkasi į susirinkimus ir aptaria jiems rūpimus dalykus. Klientų taryba leidžia globos namų padalinio Goda laikraštį, organizuoja renginius, dalijasi informacija bei priima organizacinius sprendimus. Dalyvavimas savivaldoje ugdo klientų iniciatyvumą ir organizacinius gebėjimus. Tai galimybė ugdyti pasitikėjimą ir mokytis priimti sprendimus.

Informacija atnaujinta
2020-09-22