Search
Close this search box.

Sveikas amžėjimas – didi dovana

Minint Pasaulinę sveikatos dienę Globos namų specialistės slaugytoja Kristina ir masažuotoja Justė sukvietė Globos namų bendruomenę atvirai diskusijai ❤
Diskusijos metu specialistės senjorams pasakojo apie sveiką amžėjimą. Diskusijos metu senjorai dalinosi sunkumais su kuriais susiduria kasdienybėje.
Renginio metu vyko klausimų – atsakymų viktorina, kurioje socialinių paslaugų gavėjai išsakė nuomonę apie judėjimo naudą ir nurodė priežastis įtakojančias fizinės veiklos sumažėjimą.
Didžioji dalis renginio dalyvių teigia, kad nemėgsta veiklos, susijusios su fiziniu aktyvumu, dalis senjjorų iš fizinio aktyvumo nelaukia ir nesitiki nieko gero savo sveikatai.
Mažesnė dalis renginio dalyvių teigia bijantys galimų griuvimų, susižalojimų, kaulų lūžių ar skausmo, kuris gali atsirasti dėl padidėjusio fizinio krūvio. Diskusijos metu senjorai prisipažino nesijaučiantys gerai ir patogiai naujoje situacijoje (pradėję mankštintis) ar su grupe nepažįstamų asmenų.
Pakalbėję apie fizinio aktyvo svarbą nagrinėjome sveikos mitybos principus, statėme piramidę.
Diskusijos metu prisiminėmė vandens naudą žmogaus sveikatai, nes VANDUO:
– Reguliuoja maistinių medžiagų pernešimą į visas kūno ląsteles;
– Padeda organizmui asimiliuojant mineralus, vitaminus, amino rūgštis, gliukozę ir kitas medžiagas;
– Padeda valantis nuo toksinų ir atliekų;
– Padeda reguliuoti kūno temperatūrą;
– Veikia kaip sąnarių ir raumenų tepalas.
Atlikdami praktinę užduotį ,,Surask maisto produktą” prisiminėme kokie vitaminai ir mineralai svarbūs senstant, vartojant medikamentus ir sergant įvairiomis su amžiumi susijusiomis ligomis.
Dalis socialinių paslaugų gavėjų buvo pamiršę apie vitamino A naudą organizmui. Didžioji dalis senjorų pagal gydytojo paskyrimą naudoja vitaminą D ir magnio papildus.
Diskusijos metu sudarėme atmintinę senjorams:
❤ Ne mažiau 30 min. vidutinio intensyvumo fizinė veikla penkias dienas per savaitę;
❤ Vengti persivalgymo ir sunkiai virškinamo maisto (vyresniame amžiuje visi organizmo procesai sulėtėja, tai neišvengiamai veikia ir virškinimą bei fermentinę sistemą, todėl senjorams reikėtų atidžiai rinktis maisto produktus, vartoti tuos, kuriuos jų organizmas toleruoja bei atsisakyti didelių porcijų);
❤ Klausykitės muzikos, nes muzikos garsai turi universalų poveikį gerinti nuotaiką, lengvinti nerimą ir skatinti laimės pojūčius;
❤ Kokybiškas miegas. Rekomenduojama kiekvieną vakarą eiti miegoti tuo pačiu metu, nepamirštant išjungti televizorių bent jau vieną valandą prieš miegą.
❤ Bendravimas, nuolat palaikykite ryčius su artimaisiais ir šalia esančiais asmenimis;
❤ Vaistų ir papildų vartojimas pagal gydytojo rekomendacijas.
Skip to content