Vabzdžių viešbučiai yra aplinkosaugos priemonė, turinti kelis tikslus, namai padeda saugoti biologinę įvairovę, kuri greitai nyksta dėl žmogaus veiklos. Ne tik augalai ar stambūs gyvūnai yra būtini nenutrūkstam gyvybės ratui, bet ir mažieji organizmai, tokie kaip vabzdžiai. Šie nameliai privilioja naudingųjų vabzdžių į kiemą ar sodą ir natūraliu būdu padeda kovoti su kenkėjais.
Vabzdžių viešbutis atlieka ir edukacinę funkciją, kai ne tik vaikai, bet ir suaugusieji mokosi stebėti bei pažinti vabzdžių pasaulį.
Dekoratyvus vabzdžių namelis puošia mūsų namų kiemą, vabzdžių viešbutį suprojektavo ir pastatė Globos namuose dirbanti specialistė Žaneta. Moteris viešbučio įrengimui reikalingas medžiagas pasirinko neatsitiktinai, štai viešbučio korpusui naudota ilgaamžė, deginta mediena.
Žaneta pabrėžia, kad svarbiausia – natūralumas, vabzdžių viešbučiams gali būti naudojamos įvairios gamtos medžiagos: medžių kaladėlės, šakos, nendrės, šiaudai, kankorėžiai, lapai, žievė ir pan. Kuo įvairesnės šio statinio medžiagos, juo daugiau vabzdžių rūšių galima privilioti jame apsigyventi, nes daugelis vabzdžių gyvena tik tam tikros rūšies terpėje.
Žaneta pasakoja, kad viešbutyje esantys pušų kankorėžiai rinkti prie Baltijos jūros, todėl yra atsparūs drėgmei, bambuko lazdelės – rinktos vidurio Lietuvos kaimelyje, o gražiosios nendrės – skintos Talkšos ežero pakrantėje. Viešbučio įrengimui naudotas natūralus, nedažytas mulčias, mat daugelis vabzdžių nemėgsta ryškių spalvų.
Siekiant pasikviesti naujus viešbučio svečius, kviečiant bites – viešbutyje sudėtos obelų šakelės, laukiant svečiuose vorų – pakabinti mediniai karoliai.
Vabzdžių viešbutis laukia svečių!