Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Padėkos vakaras rėmėjams ir socialiniams partneriams

Jaukų trečiadienio vakarą, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė surengė Padėkos vakarą, skirtą pagerbti aktyviausius Šiaulių miesto savivaldybės globos namų rėmėjus ir socialinius partnerius.

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų direktorė nuoširdžiai dėkojo renginio svečiams už ilgametį bendradarbiavimą ir kupinas gerumo širdis dovanodama dienos centro Goda, keramikės Solveigos Stanevičiūtės kurtas padėkas – keramikinius bendrystės dubenis ir keramikines draugystės vazas.

Kiekvienas kilnus darbas ar graži paslauga keliauja iš širdies į širdį. Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė nuoširdžiai dėkoja Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėjai Ramutei Pilypienei, už nuolatinį bendradarbiavimą ir inovacijas socialinių paslaugų srityje,

Reikia labai norėti ir norai išsipildo – mūsų sensorinio ir maldos kambarių įrengimo idėjas išgirdo ir geranoriškai realizavo Šiaulių Vykinto Rotary klubo broliai ir klubo prezidentas Alvydas Rekašius.

Kaip prie gražių norų prisideda geros širdies žmogus – rezultatas visada džiugina. Už ilgametę draugystę, Lietuvos ir Švedijos specialistų bendradarbiavimą, tariame nuoširdų Ačiū Labdaros ir paramos fondo „Laisvės vartai“, vadovei Žydronei Stanienei.

Daug gražių padėkos žodžių tariame Globos namų bendruomenė draugui - kunigui Donatui Grabažiui. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų maldas ir bendrystę Dievo dvasioje.

Esame labai dėkingi Šiaulių moterų LIONS klubo prezidentei Rimai Sereikienei ir klubo narėms už Dienos centro Goda socialinių dirbtuvių viešinimą.

Dėkojame diagnostikos ir gydymo centro „Senojo Bokšto klinika“ direktoriui Tadui Kondratavičiui už rūpinimąsi Globos namuose gyvenančių senjorų sveikata. Tadas ir įstaigos specialistų komanda dovanojo laimės vitamino tyrimus Globos namų bendruomenės nariams.

Už ilgametę draugystę nuoširdžiai dėkojame Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos prefesorėms Liudai Radzevičienei ir Daivai Malinauskienei.

Studijų laikais gerbiama Ginta Gerikaitė mus mokė, kad gerumas – žmogaus sielos dosnumas ir vidinis grožis. Viskas kas gražu – iš žemės, o viskas kas gera - iš širdies. Nuoširdų ačiū tariame Šiaulių valstybinės kolegijos, Sveikatos priežiūros fakulteto dekanei Gintai Gerikaitei.

Sakoma, kad žmonės laimingi, kai juos supa menas, dėkojame bendrų kūrybinių veiklų iniciatorei Lietuvos specialiosios kūrybos draugijai „Guboja“.

Nuolat mus maloniai nustebina „Maisto banko” Šiaulių padalinio bendruomenės narių gerumas ir profesionalumas, dėkojame padalinio vadovei Sandrai Šimaitytei ir ją supančiai geraširdžių komandai.

Už suteiktą galimybę Globos namų veiklas viešinti ne tik Šiaulių regione, bet ir visoje Lietuvoje, nuoširdžiai dėkojame Etaplius nuostabiai komandai už mūsų naujienų viešinimą Etaplius naujienų portale.

Už didelę gerumo širdį, drąsą įgyvendinti inovacijas prisidedant prie Globos namuose gyvenančių senjorų kūrybinių ir kultūrinių veiklų plėtojimo, nuoširdžiai dėkojame UAB „Extra Services“ vadovei Linai Zaboras.

Sportas – sveikata, o jei sportinės veiklos suburia gerų bičiulių būrį – laukia nuostabus laikas drauge. Didelį ačiū tariame UAB TZMO Lietuva direktorei Rūtai Bagdanavičienei už bendras, sportines iniciatyvas ir ilgametę draugystę.

Dėkojame įmonės „Mėsos meistrai“ prekybos vadovei Meilei Mažonienei už ilgametę draugystę su Šiaulių miesto savivaldybės globos namais.

Esame labai dėkingi UAB Šiaulių spaustuvės vadovams Stanislovui ir Linai Dikšams už Dienos centro Goda socialinių dirbtuvių pakuočių, kuriose nutūpia keramikos šedevrai ir gardūs skanėstai kūrimą

Renginio metu, savo talentais geraširdžius džiugino Berniukų ir jaunimo choras „Dagilėlis“, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos talentingasis akardionininkas Motiejus Dudnikas, lansčiosios Šiaulių miesto meninės raiškos mokyklos „Incognito“ šokėjos,  muzikinę programą dovanojo, visų mylimas Dienos centro Goda „Spalvų muzikos orkestras.

Už gražų renginį dėkojame energingajam renginio vedėjui Andriui Senkui, Šventės dekoratorei „O. life events" ir „Gėlių pristatymas į namus, Kuršėnai-Šiauliai" floristėms.

Šventės vaišėmis pasirūpino „VŠĮ PRAVERS" ir „Almos Desertai" konditerės.

Vintažinių rankinių aukcionas subūrė stileivas

Šiandien globos namų bendruomenės moterys ir Globos namų viešnios aktyviai dalyvavo „Vintažinių rankinių aukcione“. Aukciono dalyvės galėjo įsigyti vienetines, vintažines rankines kurios skaičiuoja jau ne vieną dešimtmetį.
 
Vintažinių rankinių aukcione pristatyta net 60 vienetų skirtingų itališkų, amerikietiškų, vokiškų rankinių modelių, visos jos rado naujas savo šeimininkes. Rankinių aukciono mokestis - nuoširdi šypsena.
 
Dėl keletos rankinių vyko įnirtinga kova, mat rankinių išskirtinumas sužavėjo Globos namų bendruomenės moteris ir viešnias.
 
Džiaugiamės, kad visos aukciono dalyvės išsirinko sau po rankinę, kelios moterys – net po kelias!
 
Mielosios, išsiskirkime iš minios su vienetiniais, unikaliais aksesuarais!!!

Aktyviai saugomės nuo sukčių pinklių

Šiaulių Policijos Bendruomenės Pareigūnai nuspėdami galimų vagysčių ir sukčiavimo atvejų augimą, siekdami apsaugoti garbingo amžiaus sulaukusius senjorus ir jų turtą, bendradarbiaudami su Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomene, inicijavo prevencinę paskaitą galimiems sukčiavimų ir vagysčių atvejams užkirsti.
 
Globos namų bendruomenės nariai nuoširdžiai dėkoja pareigūnams už praktinių situacijų pateikimą ir patarimus, kurie tikime, padės išvengti vagysčių ir sukčiavimo atvejų!

Duris atvėrė naujas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Šiaulių skyriaus ofisas

Džiaugiamės, kad mūsų draugai Lietuvos Raudonasis Kryžius - Šiaulių skyrius turi naują ofisą - naujus namus, kurie laukia aktyvių savanorių adresu Tilžės g.148, Šiauliai ????????????
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė linki ilgų klestėjimo metų, su dideliu geraširdžių būriu !!!

Gegužės 19-oji Pasaulinė hepatito diena

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai primena, kad gegužės 19-ąją minima Pasaulinė hepatito diena.
 
Virusinis hepatitas – tai kepenų uždegimas, kurį sukelia A, B, C, D, E virusai. Hepatitai skiriasi plitimo būdu, inkubaciniu periodu, ligos eiga ir jos sunkumu, profilaktikos priemonėmis bei kitais medicininiais ir socialiniais aspektais. Virusiniai hepatitai – dažniausia kepenų vėžio bei kepenų transplantacijų priežastis.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė, saulės atokaitoje diskutavo Globos namų kiemelyje apie natūralias priemones, padedančias palaikyti gerą sveikatą.
 
Slaugytoja Asta susirinkusiems senjorams surengė gardžią arbatos grybo su pienėmis degustaciją, o jau skonis gėrimo!!! Susirinkę sveikuoliai turėjo galimybę ir pienių paragauti „kad mūsų kepenys dainuotų” – juokavo slaugytoja Asta, mat pienė gera ir gardi kepenų draugė.
 
Bendruomenės nariai norėjo išgirsti apie Hepatito virusą ir jo rūšis, apsaugą ir gydymo būdus.
 
Minint Pasaulinę hepatito dieną, raginame šiauliečius pasirūpinti savo ir aplinkinių sveikata!!!

Šiaulių miesto savivaldybės globos namais žavisi Švedijos specialistai

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai ir Växjö Fria gimnazija įgyvendina tarptautinio projekto „A network for young professionals in Sweden and Lithuania in the field of social welfare” veiklas.
 
Projekto tikslas – sukurti bendradarbiavimo tinklą tarp Lietuvos ir Švedijos specialistų dirbančių socialinio darbo, medicinos srityje, keičiantis praktinio darbo žiniomis, įgūdžiais ir gerąja patirtimi.
Pirmojo projekto etapo metu 5 socialinio darbo specialistai dirbantys Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose su neįgaliais, senyvo amžiaus asmenimis lankėsi Švedijoje, vizito metu turėjome galimybę iš arti susipažinti su Švedijos specialistų darbo ypatumais.
 
Antrojo etapo metu, įgyvendinant projekto veiklas, dvi Växjö Fria gimnazijos pedagogės ir trys studentai lankėsi Lietuvoje. Svečiai iš Švedijos stebėjosi Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose teikiamų socialinių paslaugų kokybe ir bendruomenės sutelktumu.
 
Globos namų vizija - nuolat tobulėjanti ir taikanti pažangiausius socialinės globos metodus, moderni, naujoms iniciatyvoms atvira socialinės globos įstaiga, telkianti kvalifikuotų darbuotojų komandą, nuolat tobulinanti teikiamų paslaugų kokybę bei profesionaliai ir dinamiškai reaguojanti į paslaugų gavėjų poreikius, teikianti šiuolaikiškiausias socialines paslaugas.
 
Stebėdami specialistų darbą ir dalyvaudami kasdieninėse Globos namų veiklose, svečiai vieningai teigė, kad mes ne tik įgyvendiname įstaigos vizijoje keliamus tikslus, bet ir gerokai juos viršijame!
 
Ypač didelį įspūdį specialistams paliko Globos namuose užtikrinama patalpų švara ir gausybė skirtingų užimtumo veiklų socialinių paslaugų gavėjams.
Nors Lietuvos ir Švedijos socialinio darbo, medicininių paslaugų sritys turi skirtumų, svečiams nuostabą kėlė Lietuvos specialistų indėlis keliant kvalifikaciją ir tobulinant asmeninius gebėjimus.
 
Viešnagės metu specialistai lankėsi Šiaulių Profesinio Rengimo centro Prekybos ir verslo skyriuje, bendruomenės specialistės išsamiai pristatė įstaigos vykdomas veiklas, baigusių mokslus specialistų gebėjimus ir įsidarbinimo galimybes.
 
Įstaigos vadovė projekto partneriams parodė moderniai įrengtas mokymo erdves, pristatė įstaigos pasiekimus.
Kultūrinėje programoje svečiai lankėsi Šiaulių miesto kultūrinėse vietose, miesto bulvare ir Šiaulių Kryžių kalne, stebėdamiesi jo grožiu ir didybe.
 
Svečius kvietėme kopti į apaštalų Petro ir Pauliaus katedros bokštą – kurio viršūnėje susipažinome su katedros ir Šiaulių miesto istorija, klausydamiesi 36 varpų kariliono.
 
Edukacijoje „Rūtos“ šokolado muziejuje svečiai susipažino su beveik keturių tūkstančių metų šokolado istorija, sužinojo kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Šokolado dirbtuvėse projekto partneriai trumpam tapo šokolado meistrais gamindamiesi rankų darbo saldainius.
 
Daug juoko, nuostabos ir daug gerų emocijų projekto partneriams sukėlė virtualios realybės pramogos „ENTER VR“ erdvėje.
 
Viešnagės Lietuvoje metu, projekto partneriai aplankė Vilniaus miestą kurio architektūrą sužavėjo svečius.
 
Dėkojame projekto rėmėjams ir iniciatoriams:
 
-The Svensk Litauiska National Association is an “umbrella organization” for Svensk Litauiska Associations and other associations working towards Lithuania;
-The Svensk Litauiska National Association is a small association, was founded 1925 and consist of about 35 – 40 members;
-The Svensk Litauiska National Association is acting in three areas, aid shipment, culture and mercantile;
-Chairman is Åke Carlson and secretary Petter Bromarker.

Gerosios patirties mainai su Švedijos ekspertais

Šiaulių miesto savivaldybės globos namai ir Växjö Fria gimnazija įgyvendina tarptautinio projekto „A network for young professionals in Sweden and Lithuania in the field of social welfare” veiklas.
 
Projekto tikslas – sukurti bendradarbiavimo tinklą tarp Lietuvos ir Švedijos specialistų dirbančių socialinio darbo, medicinos srityje, keičiantis praktinio darbo žiniomis, įgūdžiais ir gerąja patirtimi.
 
Projekto metu 5 socialinio darbo specialistai dirbantys Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose su neįgaliais, senyvo amžiaus asmenimis lankėsi Švedijoje, vizito metu turėjome galimybę iš arti susipažinti su Švedijos specialistų darbo ypatumais.
 
Pirmoji įstaiga kurioje lankėmės organizacija „Humana“ pirmaujanti Šiaurės šalių slaugos organizacija, teikianti asmens ir šeimos socialinės priežiūros paslaugas, asmeninio asistento paslaugas, senyvo amžiaus asmenų socialinės priežiūros ir apgyvendinimo paslaugas.
 
Lankydamiesi „Humana“ organizacijoje ir globos namuose „Bjorkliden“ stebėjome teikiamas paslaugas, susipažinome su socialinių paslaugų gavėjais ir dirbančiu personalu.
 
Stebint modernios technikos naudojimo galimybes, darbe su senyvo amžiaus asmenimis, didelį įspūdį paliko tai, kad kiekvienas senjoras Globos namuose gyvena erdviuose, vienviečiuose kambariuose.
 
Lankėmės „4 H of Sweden“ įstaigoje, jos tikslas – užtikrinti kiekvieno vaiko ir jauno žmogaus, atsakingumą ir asmeninį augimą, gerbiant mus supantį pasaulį. Įstaigą lankantys socialinių paslaugų gavėjai atranda asmenines vertybes, žmonių ir gamtos įvairovę.
 
Lankantis organizacijoje stebėjomės jaunimo ryšiu su gyvūnais, mat mums atvykus vaikų mylima ožka susilaukė ožiuko, jam atėjus į pasaulį šalia buvę specialistai ir vaikai rūpinosi nauju gyvūnu surengdami jam „kūdikio sutiktuves“. Lankantis įstaigoje net „ore sklandė meilė“, meilė gamtai, žmogui, gyvūnams.
 
Vaikštinėdami Växjö (Vekšė) miesto centru užsukome į „Papperian“ parduotuvėlę, kurioje pakartotinai naudojamas ir rankomis gaminamas popierius tradiciniu būdu. Iš popieriaus gaminamos atvirutės, šviestuvų gaubtai, padėkliukai, šventiniai kvietimai, vizitinės kortelės ir kt., parduotuvės dirbtuvėse liejamos įvairių formų žvakės.
 
Dienos dirbtuvėse dirbinius gamina ir pardavinėja negalią turintys asmenys, gyvenantys Växjö mieste. Lankydamiesi dirbtuvėse išbandėme seną popieriaus gamybos metodiką ir nuoširdžiai stebėjomės jaunųjų menininkų išradingumu.
 
Viešnagės metu, domėjomės integralios pagalbos asmens namuose paslaugų organizavimu Švedijoje, lankydamiesi „Växjö kommun Omsorgsförvaltningen, Hemvården Anna Trolle“ įstaigoje dalinomės integralios pagalbos paslaugų teikimo skirtumais Lietuvoje ir Švedijoje.
 
Lietuvos specialistus nustebino, kad teikiant integralios pagalbos paslaugas Švedijoje, socialinių paslaugų gavėjui paslaugas namuose teikia didelis būrys specialistų, skiriasi ir teikiamos paslaugos sudėtis.
 
Lietuvos specialistų komanda su nekantrumu laukė susitikimo su „Växjö Fria Gymnasium“ studentais ir pedagogais. Susitikimo metu buvome sužavėti gimnazijos bendruomenės nuoširdumu ir profesionalumu ruošiant specialistus.
 
Gimnazijos simuliaciniai kambariai, auditorijos ir kitos patalpos aukščiausios kokybės, suteikiančios galimybę specialistui praktiškai išbandyti darbo priemones su senyvo amžiaus ir neįgaliais asmenimis.
 
Gimnazijos specialistų žinios ir ilgametė darbo patirtis užtikrina aukščiausių ugdymo metodikų naudojimą, rengiant jaunus specialistus, sėkmingai juos integruojant darbo rinkoje.
 
Lankydamiesi Švedijos mieste Växjö, turėjome galimybę pamatyti stiprią sporto dvasią, mat viešnagės metu lankėmės ledo ritulio varžybose, į kurias susibūrė didelis mieto gyventojų būrys, palaikantis miesto Ledo ritulio komandą „Växjö Lakers".
 
Važinėdami dviračiais grožėjomės Švedijos gamta ir architektūra, lankėmės „Kultur parken Smaland“ komplekse, kuriame susipažinome su Švedijos emigrantų istorija, lankėmės Švedijos stiklo muziejuje bei stiklo galerijoje „Kosta Boda“.
 
Gerosios patirties mainus aptarėme apskrito stalo diskusijoje su Švedijos lietuviais, džiaugiamės, kad projekto metu turėjome galimybę pamatyti kaip Švedijos specialistai teikia socialines paslaugas senyvo amžiaus asmenims, naudodami naujausias technologijas.
 
Dėkojame projekto rėmėjams ir iniciatoriams:
 
-The Svensk Litauiska National Association is an “umbrella organization” for Svensk Litauiska Associations and other associations working towards Lithuania;
-The Svensk Litauiska National Association is a small association, was founded 1925 and consist of about 35 – 40 members;
-The Svensk Litauiska National Association is acting in three areas, aid shipment, culture and mercantile;
-Chairman is Åke Carlson and secretary Petter Bromarker.

Hanami – sakurų stebėjimo šventė Globos namų sode

Sakuros žiedas – vienas svarbiausių simbolių Japonijoje, simbolizuojantis besikeičiantį žmogaus gyvenimo ciklą.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė džiaugiasi Globos namų sode besiskleidžiančiais Sakurų žiedais ir nuoširdžiai dėkoja visiems geraširdžiams prisidedantiems prie Globos namų sodo puoselėjimo.
 
Mus supantis gamtos grožis suteikia daug šiltų ir pozityvių emocijų, o mainais reikalauja tik šiek tiek rūpesčio, dėkingumo ir pagarbos.

Šeimos diena Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose

Šeima – tai Mes, Mes - vieninga bendruomenė!!!! Paklausus Globos namuose gyvenančių išminčių ką jiems simbolizuoja žodis šeima, atsakymai nuskamba vieningai „Šeima – namai ir jų jaukumas“, „Šeima – artimi žmonės, draugai, su kuriais gera“.
 
Gegužės 12-tąją dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose paminėta viena šilčiausių ir brangiausių švenčių – Tarptautinė Šeimos diena.
 
Šventės metu jaukiai susibūrėme Globos namų kiemelyje, kur grožėdamiesi Sakurų spalvomis, mėgavomės artimųjų ir svečių dėmesiu ❤️
 
Šventinėje programoje bendruomenės narius nuostabiomis dainomis džiugino Ingrida Ručinskienė ir jai pritariantis vokalas Renata Janušauskienė. Viešnių dainos suvirpino širdis ir privertė susimąstyti, kad pagrindinė žmogaus varomoji jėga – meilė ❤️
 
Šventės proga Globos namų bendruomenei nuostabų pasirodymą dovanojo choreografijos studijos „Impresija“ mažosios šokėjos, dėkojame meno vadovei Ingai Širvienei už didelę širdį, džiuginant senjorus nuostabiais, energingais pasirodymais.
 
Šventei įgaunant pagreitį Globos namuose gyvenantys senjorai mėgavosi artimųjų ir savanorių svečių draugija, dalindamiesi kasdieninio gyvenimo akimirkomis.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės specialistai nuoširdžiai dėkoja Lietuvos Raudonojo kryžiaus, Šiaulių skyriaus savanoriams, padėjusiems šventės metu.
 
Už garso operatoriaus paslaugas nuoširdų ačiū tariame Daivarui iš „Brolių renginiai“, už šventinio stalo dekorą pavasarinėmis gėlėmis dėkojame Gėlių Rasa geraširdei ❤️
 
Dalindamiesi šventinėmis akimirkomis primename, kad šeima – tai didžiausia vertybė, kurią būtina puoselėti ir branginti!!!

Tarptautinė raudonojo kryžiaus diena Globos namuose

1859 m. birželio mėnesį šveicarų verslininkas – filantropas Henry Diamond keliaudamas susitikti su Prancūzijos imperatoriumi Napaleonu III atsitiktinai tapo mūšio tarp Prancūzijos - Sardinijos ir Austrijos liudininku.
 
Jis pasibaisėjo matydamas kaip po žiauraus mūšio kankinasi tūkstančiai karių, nesulaukdami jokios pagalbos, nes kariuomenės medicinos tarnybos nebepajėgė susidoroti su darbo krūviu.
 
Filantropas neįstengė pamiršto to, ką matė, tad jis nusprendė apie žiaurumus ir bejėgiškumą pasauliui papasakoti savo knygoje „Prisiminimai apie Solferiną“.
 
Po metų filantropas drauge su bendraminčiais įsteigė komitetą sužeistiesiems gelbėti. Ši organizacija veikė ir veikia savanorystės pagrindais ir vadinasi „Raudonasis kryžius“.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė labai myli Šiaulių Raudonojo kryžiaus savanorius ir džiaugiasi bendradarbiavimu su jais.
 
Gegužės 8-ąją, minint Raudonojo kryžiaus dieną, Globos namų senjorai kartu su slaugytoja Asta ir svečiais iš Švedijos, susirinko pakalbėti apie šios organizacijos istoriją, veiklą ir pagrindinius principus. Kartu prisiminėme Raudonojo kryžiaus savanorius – mūsų draugus, paprašėme jiems Dievo palaimos, linkėdami ilgų prasmingos veiklos metų.