Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Laimė – pagrindinis žmogaus gyvenimo tikslas

Puikus atsakymas į amžiną klausimą apie gyvenimo prasmę yra tiesiog būti laimingam. Sutikite, kad šis atsakymas, nors ir paprastas, bet pakelia nuotaiką, tačiau koks gi tas laimės receptas?
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorai dalinasi asmenine patirtimi, atsakydami į klausimą: Kaip reikia gyventi, kad žmogus būtų laimingas?
Visos įkvepiančios senjorų mintys nutūpė išminties skrynelėse.

Saulėtos Senjorų savaitės renginiai džiugino Globos namų gyventojus

Spalis – senjorų mėnuo, tad šiuo laikotarpiu Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose organizuojami įvairūs renginiai, kurių dalyviai turi puikią galimybę pasimankštinti, sudalyvauti relaksaciniuose užsiėmimuose, apvaliojo stalo diskusijose ir kūrybinėse/kulinarinėse veiklose.
Saulėtos Senjorų savaitės renginių ciklą pradėjome priimdami video sveikinimus iš Globos namų bičiulių, vėliau atidarėme meno skverą, kuriame eksponuojama jungtinė Globos namų senjorų ir dienos centro Goda keramikės Solveigos darbų paroda. Meno skvere puikuojasi drobės, puoštos senjorų ir Globos namų bendruomenės moterų servetėlėmis, kai kurios jų skaičiuoja kelis dešimtis metų!
Stacionaios globos ir slaugos padalinio senjorai, domisi sveika gyvensena ir fiziniu aktyvumu, todėl kulinarinėse dirbtuvėse, padedant slaugytojai Neringai jie gamino gardžias, desertines salotas.
Siekdami pagerinti savo gyvenimo kokybę, nuotaiką, išvengti ligų, mažinti griuvimų rizikos tikimybę, bei turiningai praleisti laiką – Globos namų šviesuoliai būrėsi į grupinius ir individualius kineziterapijos ir ergoterapijos užsiėmimus.
Saulėtos Senjorų savaitės renginių ciklą baigėme dalindamiesi laimės receptu, mat klausėme savo išminčių „Kokia yra laimės formulė?“.
 
Senjorų mintis galite pamatyti čia: https://youtu.be/P_Tb4VInI34

❗️SVARBI INFORMACIJA❗️

Padidėjus užsikrėtimų COVID-19 infekcija atvejų skaičiui, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. A – 1253, Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose socialinių paslaugų gavėjų lankymas yra DRAUDŽIAMAS.
Primename, kad galite mėgautis maloniu bendravimu su artimaisiais naudodamiesi vaizdo ryšio priemonėmis Viber, Skype, Messenger, Whatsapp!
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų specialistai telefonu, elektroniniu paštu ir kt. programomis teikia informaciją artimiesiems apie socialinių paslaugų gavėjų sveikatos būklę, kasdienines veiklas ir kt.
 
 
Kontaktinė informacija:
Tel: (8 41) 433 644
El. paštas: globa@siauliai.lt
 
                 Dėkojame už supratingumą ir kantrybę, būkime atsargūs ir likime sveiki!

Socialinius darbuotojus sveikino meras Artūras Visockas

Meras Artūras Visockas drauge su Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Ramute Pilypiene apsilankė socialines paslaugas teikiančiose įstaigose ir profesinės šventės proga įteikė kolektyvams po saldžią dovaną. Savivaldybės vadovas sveikindamas patikino, kad žino, jog socialinio darbuotojo profesija yra viena sunkiausių ir be socialinių darbuotojų žmogiško artumo, atjautos ir darbštumo, negyvuotų jokia bendruomenė. Taip pat pasidžiaugė, kad socialinės srities žmones vienija ta pati kilni misija – padėti kitiems ir kad jų pastangos mažais žingsneliais pasiekia tikslą.
Dėkojame merui už dovanas ir dėmesį Šiaulių miesto savivaldybės globos namų specialistams.

❗️SVARBI INFORMACIJA❗️

Padidėjus užsikrėtimų COVID-19 infekcija atvejų skaičiui, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. A – 1253, Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose socialinių paslaugų gavėjų lankymas yra DRAUDŽIAMAS.
Primename, kad galite mėgautis maloniu bendravimu su artimaisiais naudodamiesi vaizdo ryšio priemonėmis Viber, Skype, Messenger, Whatsapp!
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų specialistai telefonu, elektroniniu paštu ir kt. programomis teikia informaciją artimiesiems apie socialinių paslaugų gavėjų sveikatos būklę, kasdienines veiklas ir kt.
 
 
Kontaktinė informacija:
Tel: (8 41) 433 644
El. paštas: globa@siauliai.lt

Globos namų senjorams gera gyventi aktyviau, sveikiau ir kūrybiškiau

Praėjusią savaitę, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė vedė paskaitą apie senjorų dantų ir dantų protezų priežiūros ypatumus vyresniame amžiuje. Paskaitos metu specialistė papasakojo apie skirtingas burnos priežiūros priemones, dantų šepetėlius, padedančius užtikrinti kokybišką burnos priežiūrą ir išvengti ligų. 
Džiaugdamiesi saulėtomis popietėmis, specialistai kartu su kineziterapeute Iveta sportavo Globos namų kieme. Džiaugdamiesi rudeninės saulės spinduliais ir lengvais sveikatinimo užsiėmimais, kuriuose senjorai sportuoja, mankštinasi. 
Kūrybinėse dirbtuvėse, mėgaujamės spalvomis piešdami ant šilko ir dekoruodami paveikslų drobes, mat svarbiausias meno terapijos įrankis – spalvos. Spalva yra pojūtis, kuriuo asmuo gauna informaciją apie aplinką per regėjimą, taip pat, spalva - daiktų savybė, suvokiama kaip regėjimo pojūtis. 
Savaitę užbaigėme viešnage Socialinių paslaugų centre, kur kūrybinėse dirbtuvėse „Vėjas nupūtė vasarą“ marginome gražiausius rudeninių gėlių žiedus, mėgaudamiesi naujomis pažintimis.

Kineziterapija – jaunystės eliksyras

Pasaulinė kineziterapijos diena švenčiama kiekvienais metais rugsėjo 8-ają dieną, nuo 1951 metų, kai buvo įkurta pasaulinė kineziterapeutų organizacija. Kineziterapijos svarba yra neabejotina, ji ypatinga tuo, kad koncentruojasi į žmogų ir yra pritaikoma kiekvieno asmens poreikiams. Judėjimas ir fizinis aktyvumas gerina savijautą, žvalumą ir jėgą, todėl kineziterapija - tarsi jaunystės eliksyras, kuris prailgina gyvenimą.

Minint Pasaulinę kineziterapijos dieną, Stacionarios globos ir slaugos padalinio kineziterapeutė Iveta papasakojo kam ir kada taikoma kineziterapija, kokias sveikatos problemas ji gali išspręsti, kokie pratimai naudojami kineziterapijos užsiėmimų metu ir kaip kineziterapija derinama su masažais ir fizioterapija. Užsiėmimo metu, visi senjorai dalyvavo sportinėje loterijoje – kurios metu buvo skiriamos kineziterapinės užduotys – sportiniai pratimai. Užsiėmimo pabaigoje džiaugiamės kiekvieno senjoro asmeniniais pasiekimais, žaidėme judėjimo žaidimus.
Sportuokite ir būsite sveiki!

Rugsėjis – kupinas veiklų ir įspūdžių

Rugsėjį pradėjome žaviais jaunystės prisiminimais, grupinėje diskusijoje „Senoji ir šiuolaikinė fotografija“ senjorai prisiminė jaunystės metus, kada senojoje Šiaulių foto ateljė įsiamžindavome fotosesijose.

Diskusijos metu mėgėjas, fotografas Romualdas kartu su socialine darbuotoja Simona, pasidalino fotografijos istorija ir raidos pokyčiais, Romualdas – Globos namų bendruomenei pasakojo, kad prieš kelis dešimtmečius jis naudodamas didintuvą, voneles, laikmačius, raudonos šviesos žibintą ir kitas priemones ne tik fotografuodavo, bet ir ryškindavo nuotraukas, šis hobis buvęs labai brangus. Simona priminė, kad šiomis dienomis vykstant technologinei revoliucija, fotografija yra pigesnė, ją be didelių pastangų ar išmanymo gali naudoti kiekvienas, vos fotoaparatą ar mobilųjį telefoną rankoje pakeliantis žmogus. Žinoma, rezultatas kiekvieno autoriaus darbų bus skirtingas, bet ši technologinė revoliucija suteikė galimybę fotografuoti visiems. Nors Romualdą ir Simoną skiria keli dešimtmečiai, tačiau abu vieningai teigia, kad fotografija – vienas įdomiausių užsiėmimų.