Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Ivetos autorinė rankdarbių paroda „Deimantinės mozaikos paveikslai“

Šią savaitę Šiaulių miesto savivaldybės globos namų, Stacionarios globos ir slaugos padalinio fojė zonoje eksponuojama Ivetos autorinė rankdarbių paroda „Deimantinės mozaikos paveikslai“.
 
Deimantinė mozaika dar vadinama deimantiniu siuvinėjimu, dėl proceso panašumo siuvinėjant karoliukais. Tai viena iš rankdarbių rūšių, kuomet sudedamas paveikslas iš akrilinių deimančiukų, pincetu ar kitu tam skirtu įrankiu.
 
Deimantinių mozaikų piešinių kūryba nereikalauja specialių gebėjimų ar įrankių - užtenka kruopštumo ir susitelkimo, piešinių kūryba skatina atidumą, kruopštumą, dėmesio koncentraciją ir tiesiog malonumą, teigia žavioji Iveta.
 
Paprašius išskirti patį mieliausią darbelį - Iveta atšauna, kad jai labai patinka katės, o „Juodoji pantera" pats gražiausias paveikslas!
 
Džiaugiamės menininkės darbais ir su nekantrumu laukiame kitų parodėlių

Rugsėjį džiaugiamės spalvinga Bobų vasara

Rytais, kada rasos lašeliai papuošia voratinklių gijas, o gamta dažosi skirtingais geltonais atspalviais – džiaugiamės paskutiniais saulės spinduliais.
 
Šiandien, Stacionarios globos ir slaugos padalinyje minime Bobų vasaros šventę, kurioje mėgaujamės vasariniais desertais, šviežių uogų kokteiliais, spalvingais aksesuarais nepaleisdami vasaros šėlionių ir gražių prisiminimų.
Vis dėlto, kuo gi tos „bobos" nusipelnė atskiro metų laiko?
 
Vienas iš populiarių Bobų vasaros pavadinimo kilmės variantų teigia, kad tai paskutinės metų dienos, kai moterys gali pasišildyti saulėkaitoje. Tai laikotarpis, kai beveik visi žemės ūkio darbai pasibaigia ir moterys pradeda kone visą dėmesį skirti namų buičiai.
 
Kita šios sąvokos kilmės versija apipinta mistikos, pagal ją, žodis „boba“ paprastai reiškia seną ar bent jau pagyvenusią moterį, kuriai neretai priskiriami tam tikri gebėjimai ar galios. Kadangi Bobų vasaros metu oras neįtikėtinai atšyla ir tampa beveik vasariškas, tai galėjo būti siejama su antgamtišku „senų bobų“, žiniuonių, gebėjimu kažkaip grąžinti vasarą, kad žmonės galėtų bent trumpai pasidžiaugti prieš ateinančias šalnas.
 
Galiausiai tautosakininkų ir filologų teigimu, Bobų vasara susijusi ne su „bobomis", o su „bobais“ – taip liaudiškai buvo vadinami tie didoki vorai, rudenėjančiose pievose mezgantys besiplaikstančius voratinklius.
 
Šiemet Bobų vasaros orai mus lepina, džiaukimės besikeičiančia, rudenėjančia gamta !

Sulaukėme geradarių iš Švedijos

Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose svečiavosi labdaros ir paramos fondo „Laisvės vartai“ vadovė Žydronė ir garbingi svečiai iš Švedijos.
 
Šaunūs geradariai Šiaulių miesto globos namų bendruomenei padovanojo automobilį, kuriuo bus galima transportuoti gulinčius senjorus.
 
Ši dovana Globos namams labai vertinga, turime didelį skaičių nevaikštančių senjorų, kuriems reikalingi medicininiai tyrimai, specialistų konsultacijos ar procedūros kitose gydymo įstaigose.
 
Lankydamiesi Globos namuose, svečiai susipažino su Globos namų bendruomenės nariais, svečiai iš Švedijos buvo sužavėti teikiamų paslaugų kokybe ir išpuoselėta aplinka.
 
Nuoširdžiai dėkojame Geradariams ❤️❤️❤️

„Šiaulių 786“ eisenoje žygiavome kartu su 3000 dalyvių

Rugsėjo 9 dieną net 3000 šiauliečių ir miesto svečių iš įvairių kūrybinių sąjungų, klubų, nevyriausybinių organizacijų, asociacijų, ugdymo ir kt. įstaigų žygiavo eisenoje.
 
Garsiai skanduodami šūkį „Mes vieningi, mes jėga, mes neliūdim niekada" žygiavome ir mes - žavioji Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė.
 
Dalinamės eisenos video medžiaga (paspauskite nuorodą)

Mieste tik merginos!

Ankstyvą rytą, kada miesto gatvės dar tuščios, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės damos džiaugėsi Saulės miesto slėpiniais.
 
Mėgaudamosios rytinės kavos puodeliu ir desertu, stebėjome praeivius, vaikščiojome ir grožėjomės atsinaujinusiomis miesto erdvėmis.
 
Šiauliai šviečia, o mūsų širdys džiaugiasi nuostabiu oru ir gera kompanija :)

Apie mus - nuostabius ir nepakartojamus

Sakoma, kad fotografija yra tylos menas, kurį kiekvienas savaip bandome įgarsinti.
 
Akimirkos žavesio fiksavimas – vienas svarbiausių uždavinių kasdieniniame auksinių širdžių pasaulyje, mat MES, šaunioji Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė, kasdien keičiamės, atrandame, svajojame, labai daug juokiamės... Kiekviena diena dovanoja žaviausias patirtis, dažnai – naujas pažintis.
 
Leidžiantis saulei, dažnai su malda, palydime praėjusią dieną ir vėl su ryto žavesiu susiburiame mažuose pasauliuose, kuriuose nuveikiame didelius darbus.
 
Minint Fotografijos dieną, kartu su fotomenininku, nuostabiu bičiuliu Saulius Jankauskas vaikštome po savo išpuoselėtus namus, fiksuodami mūsų kasdienybės akimirkos žavesį.
 
Nuoširdžiai dėkodami Sauliui Jankauskui, priemename, kad būtina kasdien švęsti gyvenimą!!!

Konditerinės dirbtuvės suburia eksperimentams virtuvėje

Stacionarios globos ir slaugos padalinyje sunku rasti laiko poilsiui, mat senjorės suburia bendruomenę į eksperimentines, konditerines dirbtuves.
 
Nuolat skubančiame pasaulyje vis sunkiau atrasti laiko bendravimui, tad išnaudokime maisto gaminimą bendravimui, kviesdamos skanauti naujausio saldėsio, kužda moterys.
 
Naujausia bendruomenės narė Irena, gamindama želė desertą „Mozaika“ susibūrusių moterų prašo skirti truputį daugiau laiko ir konditerinius šedevrus gaminti be didelės skubos, pasipasakojant apie mėgstamus patiekalus.
 
Tremtinė Genovaitė prisimena savo vaikystę, kada juodos duonos riekė buvo gardi kaip skaniausias pyragaitis, todėl turėdama galimybę moteris visada sukasi virtuvėje.
 
Paklausus, koks skanėstas tinka damų popietei prie kavos puodelio, virtuvės šefės noriai dalinasi skaniausio, vasarinio želė torto „Mozaika“ receptu.
 
Skanėsto gamybai Jums reikės:
• Gerų draugių kompanijos;
• Šypsenų;
• Skirtingų skonių želė;
• Kondensuoto pieno indelio.
 
1. Pradžioje trijuose atskiruose indeliuose paruošiame trijų spalvų želė (jas ruošiame pagal nuorodas pateiktas ant pakelių). Įdedame į šaldytuvą bei palaukiame kol gerai sustings.
 
2. Sustingusius želė supjaustome gabaliukais, juos sumaišome dubenyje ir užpilame kondensuotu pienu.
 
3. Paruoštą masę paliekame šaldytuve per naktį, kad paruoštas želė tortas gerai sustingtų.
 
Skanaus!

Spalvinga ir energinga Žolinių šventė

Nors rugpjūčio mėnuo mus lepina tropiniais karščiais, tačiau galima pastebėti, kad rytais mus nustebina rudeninė gaiva.
 
Nuo seno buvo sakoma, kad rugpjūčio vidurys yra vasaros ir rudens sandūra, visiškai neatsitiktinai šio mėnesio viduryje minima ir Žolinės šventė.
 
Esame įsikūrę nuostabioje vietoje, mus supa laukinių augalų pievos, todėl Žolinių šventei namus papuošti mums labai paprasta. Šiais metais drauge su senjorėmis kūrėme žolynų kompozicijas iš provansu dvelkiančių levandų, Zundų, Mėtų, Raudonėlio, smilgų, kviečių ir kitų augalų.
 
Spalvingos žolynų kompozicijos nutūpė oro balionų krepšeliuose, kurie papuošė Stacionaios globos ir slaugos padalinio fojė zoną, primindami vasaros žavesį ir lengvo vėjo gūsiu nunešantys mus jaunystės takais.
 
Tradiciškai Žolinių šventės proga, sporto aistruolis Visvaldas Globos namų bendruomenę ir Raudonojo kryžiaus savanorius pakvietė į sportines varžytuves, kuriose senjorai, padedant specialistams ir savanoriams varžėsi greičio, valgymo, taiklumo, koordinacijos rungtyse.
 
Žolinių šventės rungtyse buvo naudojamos gardžios gėrybės: dekoratyviniai moliūgai, agurkai, pomidorai, slyvos ir vaisiai.
 
Daugelį šventės dalyvių sužavėjo estafetės rungtis, kurios metu senjorai turėjo kuo greičiau perduoti daržovę arba vaisių, savo komandos nariui.
 
Renginį vainikavo trenerio Visvaldo surengtos sveikuoliškos vaišės ir dovanos šventės dalyviams.
 
Esame dėkingi Globos namų senjorams už kūrybinį įkvėpimą, sportinį entuziazmą ir begalinę meilę šalia esantiems asmenims❤️

Karališkos linksmybės Globos namų kieme

Jei esame ramūs ir esame mylimi – gyvenimas mums šypsosi. Kad kasdien netruktų meilės sau ir aplinkiniais, nuolat susigalvojame įdomių veiklų.
 
Minėdami Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną „pasimatavome“ dididų gyvenimą – skanavome karališkus saldėsius, puošėmės brangakmeniais puoštomis karūnomis ir istoriniais kostiumais.
Žinote, labai sunki karališka kasdienybė – su kostiumais labai šilta, galvą skauda nuo akso karūnos svorio, kur dar karališkos stalo etiketo taisyklės!
 
Karališka kasdienybė įpareigoja, todėl drauge su senjorais nusprendėme, kad karališka apranga ne mums, tačiau prisimenant istorinius laikus, karališku gyvenimu gera mėgautis gražiuosiuose mūsų namuose. Kasdien mus supa nuostabūs žmonės, jauki aplinka, gardus maistas, karališkus sodus menantys gėlynai ir nuostabi gamta.
 
Būkite sveiki, ramūs ir mylimi

Vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninių gebėjimų ugdymas

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorai ir socialinės darbuotojos dalyvauja tarptautinio projekto „Mail Art – jaunų žmonių kompetencijų stiprinimas ugdant vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninius gebėjimus“ veiklose.
 
Projekto tikslas - parengti suaugusiųjų švietėjų mokymo programą ir prisidėti prie vyresnio amžiaus asmenų vienišumo ir izoliacijos mažinimo pasitelkus pašto meną.
 
Projekto metu kuriama nauja neformalaus ugdymo mokymų programa suaugusiųjų švietėjams apie tai, kaip padėti senjorams įveikti izoliacijos ir vienišumo jausmus, užtikrinti asmeninę gerovę, išlaikyti socialinius ryšius ir džiaugtis kokybišku gyvenimu pandemijos laikotarpiu pasitelkus pašto meną.
 
Pirmojo užsiėmimo metu, lektorė Ieva supažindino dalyvius su taškavimo meno pagrindais, akriliniais dažais marginome atvirutes.