Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Globos namuose nuvilnijo Mindauginių banga

Paskutiniąsias birželio mėnesio savaites Globos namų informaciniuose stenduose švietė plakatai, kviečiantys atvykti į aktyvios Globos namų bendruomenės jau ne vienerius metus rengiamą Mindauginių šventės renginių ciklą.
Šventinius renginius pradėjome konditerinėmis dirbtuvėmis „Karaliaus Mindaugo karūna“, kuriose, pasipuošę karūnomis dekoravome šventinius pyragus diskutuodami apie karaliaus Mindaugo valdymo laikmetį.
Skanaudami Mindaugo pyragus, kūrybinėse dirbtuvėse „Visi valdovai buvo vaikais, tačiau ne visi vaikai tampa valdovais“, dekoravome karaliaus Mindaugo menes, dvaro teritoriją.
Globos namų bendruomenei sugiedojus Tautišką giesmę, apsilankėme parodos „Su vėju gaudome baltas svajones“ atidaryme, vėliau kūrybines mūzas subūrėme kūrybinėse Ebru dirbtuvėse dekoruodami puodelius.
Kad išliktume sveiki ir žvalūs buvome pakviesti į kineziterapeučių organizuojamus sportinius užsiėmimus, kuriuose stiprinome savo karališką sveikatą.
Savaitę pabaigėme gurkšnodami gaivius pieno kokteilius, minkydami molį kūrybinėse keramikos dirbtuvėse „Ugnies sergėtojas“.
Spalvų ir karališkos dvasios įkvėpti senjorai – Albertas ir Virginija margino didikų dvaro krosnių koklių miniatiūras, kuriomis papuošėme Globos namų viešąsias erdves.
 
Džiaugiamės gera renginio nuotaika ir aktyviausios Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės sutelktumu.

Tautiška giesmė aplink pasaulį 2021

Šiemet Valstybės dieną jau tryliktą kartą giedojome Tautišką giesmę, nešdami pasauliui vienybės žinią.
„Nevienodi, bet vieningi“ – tokia idėja įprasmina Tautiškos giesmės giedojimą šįkart.
 
Šiauniausios bendruomenės Tautiškos giesmės giedojimo akimirkas galite pamatyti čia (paspauskite nuorodą)

Namų kiemelyje – tradicinė Rasos šventė su būriu svečių

Birželio mėnuo mus lepina tropiniais orais, tad kiekvieną dieną džiaugiamės saulėtomis dienomis ir ilgais vasaros vakarais.
 
Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė susirinko paminėti gražiausios vidurvasario šventės – baltų Kupolinėmis/Rasomis, o krikščionių – Joninėmis vadinamos šventės.
 
Joninių šventėjė atgimė senolių tradicijos – sveikinome Rasas, Janinas, Jonus, jų galvas papuošdami iš anksto nupintais gražiausių augalų vainikais.
 
Degant Joninių laužui skambėjo moterų ansamblio „Magnolijos” ir dienos centro Goda solistų Žydrūno bei Edvino dainos, ieškojome paparčio žiedo ir žinoma būrėme iš žolynų.
 
Socialinio darbuotojo padėjėjas Saulius, padedant socialinei darbuotojai Tatjanai, spėjo susirinkusiųjų ateitį ir surengė šventinę viktoriną, kurios dalyviai buvo apdovanoti puikiais prizais.
 
Šventę vainikavo gintaro dulkių ugnies kamuoliai ir šventinių vainikų plukdymas Rėkyvos ežero pakrantėje.
 
Visi šventės dalyviai mėgavosi gardžiais užkandžiais ir saldžiais, šokoladiniais Birutės desertais.
 
Gamta dovanojo gerą orą, šeimininkės – skanų maistą, todėl gera nuotaika lydėjo visos šventės metu.
 
Šventės akimirkas galite pamatyti čia (paspauskite nuorodą)
 
 
 

Vasarą namų ieško ne tik sugrįžę paukščiai, bet ir knygos, kuriomis mes dalinamės

Nuo šiol Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kieme, netoli centrinių vartų skaitytojų lauks naujas knygų namelis–bibliotekėlė po atviru dangumi, kur kiekvienas knygų mylėtojas gali pasiimti paskaityti knygą ar atnešti nebereikalingus leidinius kitiems skaityti.

Sveikiname mylimus Tėvelius

Mieli Tėveliai, sveikiname Jus su Tėvo diena!
Kiekvienas Jūsų rūpestingas paskatinimo žodis, meilė ir tvirtybė - mus skatina drąsiai siekti svajonių.
Tegul kiekviena diena Jums būna dosni atradimais, būkite stiprūs, sveiki ir laimingi!!!

Sporto šventė „Mes norim ir galim sportuoti“

Šių metų birželio 1 dieną Globos namų kiemelyje vyko sporto šventė „Mes norim ir galim sportuoti“.

Šventėje dalyvavo globos namų namų senjorai ir svečiai iš dienos centro Goda. Komandas puikiai paruošė kineziterapeutės Gerda, Vaida ir socialinis darbuotojas Arvydas.

Sporto šventėje netrūko azarto ir geros nuotaikos, dalyviai varžėsi krepšinio technikos, žolės riedulio technikos elementų rungtyse, mėtė į tolį kamuoliukus, stūmė į tolį kimštinius rutulius ir demonstravo rankos  taiklumą „Darts“ rungtyse. Visose rungtyse dalyviai dalyvavo individualiai ir rungėsi atskirai moterų ir vyrų komandose. 

Namai - ten kur gyvena laimė, meilė ir mes

Gegužės 15-oji diena – Tarptautinė šeimos diena, kuri pradėta minėti nuo 1994 metų Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu. Labai simboliška, kad Šeimos diena Lietuvoje švenčiama praėjus Motinos ir artėjant Tėvo dienai.
Kas mums yra šeima, tikriausiai, kiekvienas atsakytume skirtingai. Bet visi sutiktume, kad meilė, tarpusavio supratimas, tam tikrų pareigų ir atsakomybių prisiėmimas sudaro tvirtos šeimos pagrindą, kurioje vyrauja darna ir pasitikėjimas, saugiai auga vaikai, kuriamos tradicijos ir istorija.
Minint Tarptautinę šeimos dieną, Globos namuose skambėjo moterų ansamblio „Magnolijos“ dainos, Globos namų fojė šurmuliavo keramikos dirbinių mugė, o namuose gyvenantys žmonės – džiaugėsi laiku drauge, skanaudami gardžiusią šeimyninę picą.
Renginio pabaigoje Globos namų direktorei Danutei, dovanojome auksinių širdžių medį – mūsų didelės ir laimingos šeimos simbolį.

Mamos dienai skirtų renginių ciklas „Mamos šypsnis"

Balandžio pabaigoje, gegužės pradžioje Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kieme pumpurus sprogdina krūmai ir medžiai, visai nenuostabu, kad gamta bunda pasitinkant mamos dienai skirtą renginių ciklą „Mamos šypsnis“.
Labai džiaugiamės, kad mūsų namuose gyvena beveik šimtas mamų, kurios dalindamosios prisiminimais apie motinystę vieningai teigia, kad galimybė būti mama – tai didžiulė dovana ir iššūkis moteriai, tuo pačiu tai kasdienybė kupina meilės.
Motinystė - žinojimas, kad savo vaikui esi brangiausias ir reikalingiausias žmogus pasaulyje, teigia senjorės.
Džiaugiantis bundančia gamta, Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose gyvenančioms mamoms skambėjo gražiausios lietuviškos dainos, mamos lepinosi mini spa procedūrose skanaudamos gardžias bandeles, bei džiaugėsi „Satori moterų klubor ir „DD Kineziterapijos“ atstovių dovanomis.
Savaitės renginių ciklą baigėme nuostabia mamų fotosesija „Karūna mamai“, kurios metu mamas papuošėme spalvotų, gaiviai kvepiančių gėlių vainiku.
Dalinamės mamyčių portretais ir mamos dienai skirtų renginių ciklo „Mamos šypsnis“ akimirkomis (paspauskite nuorodą)

Medicinos darbuotojus sveikino Lietuvos džiazo festivaliai!

Lietuvos regioninių džiazo festivalių organizatoriai medicinos darbuotojus jų profesinės dienos proga nusprendė pasveikinti netradiciškai. Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės ir Nidos vakcinavimo centruose medikų garbei skambėjo ramaus džiazo melodijos. Taip praskaidrinant nuotaiką ir medikams, ir vakcinuojamiems žmonėms.
„Jeigu pandemijos virusas jau turi skiepus, tai džiazo virusas yra nenugalimas. Jis toks galingas, kad tave lydi iki paskutinio atodūsio“,- juokaudamas sako tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ organizatorius Valdas Latoža. „O jeigu rimtai, tai džiazo festivaliai ir medikai turi bendro panašumo – tenka daug improvizuoti, veikti ne pagal taisykles, kad gerai atliktume savo misiją.
Medikai gydo kūną, o džiazo festivaliai - sielą, įkvepia, suteikia gerų emocijų. Medikai ir džiazo koncertų organizatoriai nori kuo greičiau išlipti iš to košmaro, kurį mums primetė globalūs ir nacionaliniai įvykiai. Jau antri metai priešakinėse pozicijose pluša medikai, tad tik muzikos garsais būdami turtingi, ir tik jais mes galime jiems pasakyti AČIŪ“ - jau nebejuokaudamas priduria tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ lyderis Valdas Latoža.
Šiaulių džiazo festivalio siela Remigijus Ruokis kartu su Šiaulių – Klaipėdos gitaristu Vykintu A. Jasaičiu ir pianistu Martynu Šiauliu atliko ne tik pasaulyje gerai žinomus džiazo standartus, bet ir pradžiugino savo kūrybos kompozicijomis mūsų įstaigos medicinos darbuotojus.
 
Renginio akimirkas galite pamatyti čia (paspauskite nuorodą)

„Kosmiškai" geras laikas draugų apsuptyje

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie senstančią visuomenę ir šiuo reiškiniu susijusias problemas. Džiaugiamės, kad senatvės procesas mūsų namuose - tai dar viena galimybė atrasti save iš naujo.
Plūstelėjęs pavasarinis oras spalvina ne tik gėlių žiedus, bet ir mūsų namus – mėgaujamės spalvomis tapydami ant šviesos molberto, pirštais piešdami ant smėlio ir šviesos staliuko, kūrybinėse dirbtuvėse minkydami molio gabalėlius, kurdami žavius paveikslus.
Mokslininkai teigia, kad smulkiosios motorikos lavinimas didina galvos smegenų žievės aktyvumą, todėl gerėja vyresnio amžiaus asmenų kalba, dėmesys, tad Globos namuose nuolat organizuojame smulkiosios motorikos lavinimo užsiėmimus.
Minėdami Tarptautinės aviacijos ir kosmonautikos dieną naudodamiesi virtualios realybės akiniais - vaikščiojome mėnulyje ir stebėjome Šiaurės pašvaistę.
Tikrindami kosmonautikos žinias, pakvietėme senjorus, kartu su savanorėmis Ieva ir Paulina, dalyvauti Kosminėje viktorinoje, likome nustebinti, mat mūsų išminčiai puikiai pažįsta Saulės sistemos kūnus.
Džiaugdamiesi spalvomis, individualiomis ir grupinėmis veiklomis, šiandien mėgaujamės saulės voniomis ir dideliais glėbiais semiame saulės vitaminą – vitaminą D!
Saulėtos nuotaikos ir malonių įspūdžių, mėgaujantis mus supančia lietuviška gamta