Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Hanami – sakurų žiedų stebėjimo šventė Globos namuose

Sakūrų žydėjimas simbolizuoja trapų žmogaus gyvenimą ir naują pradžią, o sakūros žiedas – vienas iš svarbiausių gyvybės simbolių.
 
Šiandien Globos namų bendruomenė susibūrė Sakūrų skvere, kur mėgavomės Sakūrų žiedais – minėdami Hanami šventę.
 
Džiaugiamės mus supančia aplinka ir gamtos dovanomis

Laimės receptas – giliai įkvėpk ir garsiai juokis!

Kas yra juoko joga? Tai – juokas be priežasčių, tai sąmonės išjudinimas iš įprastinių pasaulio, savęs suvokimo ribų. Juoko joga - didelis darbas su savimi, su savo nuostatomis apie save bei aplinkinius. Juokas gali tapti universalia praktika, norint pagerinti savo fizinę bei emocinę būseną.
 
Ar juokas gali gydyti? Taip, juoką moksliniu pagrindu pradėta tyrinėti nuo 1979 metų, kai Norman Cousins publikavo knygą „Ligos istorija“ Joje jis aprašė, kaip išsigydė iš mirtinos ligos juoko ir pozityvių emocijų pagalba.
 
Indų gydytojas Madan Kataria apjungė juoką su kvėpavimu ir 1995 metais pradėjo praktikuoti Juoko jogą parke su 5 žmonėmis.
 
Kodėl kvatojimas yra sveikiausias kūno judesys? Kvatojimas skatina virškinimą, kraujotaką ir sužadina visų organų gyvybines jėgas, teigia žymus vokiečių gydytojas K. V. Hufelandas.
Šiandien globos namuose netrūko garsaus juoko, geras emocijas ir šypsenas mums dovanojo Juoko joga!

Šypsokitės ir juokitės - šypsenos Jus puošia

Individualios kineziterapijos veiklos stiprina senjorų sveikatą

Senjorų kasdieninėse veiklose netrūksta ne tik kūrybinių užsiėmimų, bendravimo ir išvykų, vienos svarbiausių sveikatos priežiūros paslaugų - kineziterapijos ir masažo paslaugos.
 
Taisyklingas judesys yra viena iš pagrindinių reabilitacijos bei gydymo priemonių, padedančių atstatyti tinkamą organų, raumenų grupių ir kitų kūno sistemų veiklą, teigia kineziterapeutės Justė ir Vaida.
 
Specialistės išskiria individualios kineziterapijos naudą:
• gydomas ne tik pažeistas organas, bet ir visas kūnas;
• normalizuojamas raumenų tonusas ir atstatoma jų jėga;
• padidėja sąnarių paslankumas;
• lavėja koordinacija ir pusiausvyra;
• dėmesys skiriamas asmeniškai, todėl gyventojas saugiai atlieka skirtus pratimus ir greičiau pasiekia sveikatos būklės pagerėjimą.
 
Individualios kineziterapijos metu, pratimus senjorai atlieka tiksliais judesiais, nes jiems nurodoma teisinga pradinė padėtis, amplitudė, tempas ir saugiai paskirstomas fizinis krūvis. Stebėdamas savo kūną, jo reakcijas ir klausydamas specialisto patarimų, palengva stiprinamas senjoro kūnas, atstatoma jo taisyklinga padėtis bei išvengiama skausmingų judesių.
 
Kineziterapeutė Justė pabrėžia, kad kineziterapija ypatingai naudinga asmenims turintiems stuburo problemų, esant netaisyklingai laikysenai, plokščiapėdystei, kenčiantiems nuo įvairių skausmų, sąlygotų traumų ir kitų priežasčių. Kineziterapija gali būti skiriama po operacijų, esant disko išvaržai, osteochondrozei bei kitiems negalavimams. Individualus kineziterapijos kursas padeda saugiai atsikratyti skausmų ir atstatyti jėgas.
 
Nepamirškime sportuoti ir šypsotis

Tarptautinė savaitė Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose

Gegužės pirmoji savaitė Globos namuose – tarptautinė savaitė, sulaukėme svečių iš užsienio valstybių.
 
Savo profesine patirtimi darbe su senyvo amžiaus asmenimis ir moterimis dalinosi viešnia iš Turkijos – Funda. Moterį sužavėjo Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės sutelktumas, darbo metodai ir aplinkos grožis.
 
Antrojo vizito metu Globos namuose lankėsi dvi viešnios iš Vilniaus universiteto dr. Ieva Bilbokaitė-Skiauterienė ir Erasmus+ studijų praktiką atliekanti studentė Anabelė iš Brazilijos. Atvykusios viešnios susipažino su Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose teikiamomis paslaugomis ir specialistų darbo specifika. Susipažinusi su Globos namų bendruomene Anabelė nutarė atlikti dvišalių mainų studijų praktiką Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose.

Sveikiname visas mamytes su Mamos diena

Susprogus pirmiesiems medžių pumpurams, o pievoms pasipuošus spalvotais gėlių žiedais, minime pačią gražiausią pavasario šventę – Mamos dieną.
 
Šiluma, meilė, ramybė, atjauta, užuovėja, rūpestis, kantrybė, švelnumas, šviesa... Tai tik keletas žodžių, apibūdinančių nuostabias moteris – Mamas.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose gyvena didelis būrys moterų, kiekviena jų - unikali, bet jas visas sieja absoliuti meilė artimiesiems iš šalia esantiems asmenims.
 
Dalinamės nuostabiais mamyčių portretais linkėdami, kad visos būtumėte apsuptos savo vaikų meile, tegul pildosi gražiausi Jūsų lūkesčiai, būkite laimingos! Su Mamos diena!

Gerumo akcija „Padovanok gėlės žiedą mamai“

Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose ypatingas penktadienis, mat sulaukėme trijų, nuostabiomis šypsenomis ir gerumo širdimis pasipuošusių damų. Deimantė, Kristina ir Elzė atvyko į svečius norėdamos nustebinti Globos namuose gyvenančias mamytes. Subūrusios didelį geradarių būrį, moterys suorganizavo akciją „Padovanok gėlės žiedą mamai“.
 
Dovanodamos nuostabius Tulpės gėlės žiedus, geradarės senjorėms padovanojo mažųjų draugų rankų darbo atvirrutes ir gardžias lauktuves.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems akcijos dalyviams: Deimantei, Agnei, Vydmantei, Renatai, Redai, Kristinai, Ramintai, Santai, Editai, Astai, Ingai ir D&D Kineziterapija ir Neldai.
 
Dėkojame darželio „Mažieji šnekoriai" specialistėms už saldainių puokštę, už nuostabias atvirutes norime padėkoti vaikučiams ir pedagogėms iš darželio "Mūsų kiemelis", lopšelio - darželio "Dainelė" ir “Bitė”.
Penktadienio popietės metu sulaukėme dar vienos staigmenos – Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose gyvenančias mamytes atvyko pasveikinti Asociacija "Menų šaltinis" bendruomenė.
Atvykusios viešnios mums padovanojo nuostabią dovaną – popietę gero laiko, kurioje netrūko juoko ir nuostabių pokalbių, kurių dar ilgai nepamiršime. Nuoširdžiai dėkojame Jums už gerą laiką drauge.

Kviečiame skirti 1,2% gyventojų pajamų mokesčio seneliams

1,2 proc. GPM paramą galite skirti iki 2022 m. gegužės 2 d. Prašymai pervesti pajamų mokesčio dalį teikiami tik e. būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).
 
Kaip skirti paramą?
Prisijungę prie https://deklaravimas.vmi.lt sistemos, pasirinkite skiltį Deklaravimas > Pildyti formą > Prašymas skirti paramą (žr. Dažniausiai pildomos formos) > Forma elektroniniam pildymui.
 
Pavadinimas – Šiaulių miesto savivaldybės globos namai
Paramos gavėjo kodas: 191784958
Išsamią informaciją, kaip skirti paramą, rasite čia:

Mūsų namuose senjorų meniniai gabumai atsiskleidžia peržengus ir 90 metų slenkstį

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose gyvenančiai Genovaitei - Anelei balandžio mėnuo ypatingas, šiandien atidaryta autorinė darbų paroda „Spalvų magija“. Genovaitę - Anelę parodą eksponuoti paskatino socialinė darbuotoja Ligita.
 
Genovaitės – Anelės gyvenimas kupinas skirtingų patirčių, būdama 19 metų moteris kartu su seserimi buvo ištremta į Sibirą. Beveik po 10 metų grįžusi į Šiaulius moteris darbavosi statybų srityje, dirbdama buhalterinį darbą.
 
Jaunystėje dirbau techninį darbą, kūrybos asmeniniame gyvenime buvo labai mažai, greičiausiai meninę gyslelę aš paveldėjau iš savo ilgaamžės mamos – teigia Genovaitė – Anelė.
 
Apsigyvenusi Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose, Stacionarios globos ir slaugos padalinyje moteris sutiko daug bendraminčių, ji nuolat aktyviai įsitraukia į visas kūrybines veiklas. Spalvinimas – nauja moters aistra, spalvindama aš atsipalaiduoju, mane užplūsta ramybė ir kūryba – teigia Genovaitė – Anelė.
 
Džiaugiamės galėdami pristatyti jos pirmąją autorinę darbų parodą „Spalvų magija“, tikime, kad moteris savo talentus vystys ir dar ne kartą nustebins asmeninėmis parodomis!
Būkite drąsūs asmeniniams atradimams, amžius nėra riba!

Garsiniai skaitymai Globos namų bendruomenės nariams

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka pradėjo teikti naują paslaugą – garsinius skaitymus „Prisiminimų beieškant“ senyvo amžiaus žmonėms.
Nauja bibliotekos paslauga gali būti pritaikyta asmenims, turintiems atminties sutrikimų, demenciją ar jos požymių. Šie garsiniai skaitymai – tai specialiai sukurtų lietuviškų pasakojimų skaitymai, kuriuos lydi teksto aptarimas, refleksija bei specialios pagalbinės priemonės – prisiminimų dėžutės. Jose – įvairūs daiktai, padėsiantys klausytojams prisiminti girdėtas terapinių skaitinių istorijas, savo gyvenimo įvykius, turėtus daiktus.
Paslauga siekiama sukelti teigiamas emocijas, mažinti vienatvės jausmą, gerinti atmintį ir kitus kognityvinius įgūdžius (dėmesio ilgesnį laiką išlaikymą per daug nereaguojant į išorinius dirgiklius, gebėjimą apdoroti garsinę ir vizualinę informaciją ir kt.). 
 
Daugiau informacijos rasite čia (paspauskite nuorodą)

Margos Velykos Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose

Pradėdami puošti namus pavasario šventėms kiekvienais metais domimės, kokia spalva bus metų spalva. Šiemet spalvų šlovės alėjojė - Very Pery arba purpurinė spalva, simbolizuojanti naujas galimybes, smalsumą ir galimybę keisti gyvenimą.
Velykinių renginių ciklą pradėjome velykinių dekoracijų gamybos dirbtuvėse, kuriose senjorės padedant specialistėms dekoravo dekoratyvinius margučius ir kūrė floristines kompozicijas.
Globos namų didžiąją salę papuošė orginali žmogeliukų žolės plaukais - Oliziukų ekspozicija, prie jos įgyvendinimo idėjos prisidėjo visa Globos namų bendruomenė.
Didelį Ačiū tariame dovanų parduotuvės „Oliziukai“ įkūrėjai, padovanojusiai ekspozicijai reikalingas priemones.
Velykinę savaitę pradėjome grupine mankšta, kurios metu senjorai padedant kineziterapeutei Justei lavino smulkiąją motoriką, mankštindami rankų pirštus. Šios treniruotės padėjo senjorams taiklios rankos varžybose ridenant Velykinius margučius ir dekoruojant kiaušinius Velykiniam stalui.
Savaitei įpusėjus Globos namuose klebonas Donatas aukojo šv. mišias kuriose laimino senjorų verbas padarytas iš laukinių augalų – kadagio, kačiukų, sužaliavusių šakelių, bei džiovintų gėlių.
Velykinės savaitės renginių metu senjorus aplankė Šiaulių sporto gimnazijos ir Zoknių progimnazijos atstovai, jie padovanojo mokinių margintų margučių su palinkėjimais ir saldžių dovanėlių, kurios maloniai nustebino senelius.
Velykinių renginių ciklą baigėme mėgaudamiesi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos viešnių vizitu, moterys mums dovanojo savo eiles, žavias dainas ir pasakojimus apie Velykų šventės papročius.
Drauge su viešniomis ridenome savo margintus kiaušinius, vaišinomės gardžiomis vaišėmis.
Saugokime save, mylėkime artimą ir švęskime gerumą su didele meile