Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Psichologinių paslaugų svarba vyresniame amžiuje

Vyresniame amžiuje žmonės susiduria su dauguma iššūkių, tokių kaip išėjimas į pensiją ar prastėjanti sveikata, kurie lemia psichologinės būklės pakitimą, teigia Šiaulių miesto savivaldybės globos namų psichologė Donata.
Psichologės teigimu, vienas iš pagrindinių iššūkių, senjorams sukeliantis prastą emocinę būseną – didėjantis vienišumo jausmas, kurį įtakoja nuolat mažėjantis žmonių, su kuriais bendraujama, ratas.
Visa tai gali būti priežastis antrinėms problemoms – bendravimo ar dėmesio iš artimųjų trūkumui bei sunkumai susitaikant su artimo žmogaus (pvz., sutuoktinio) mirtimi. Be viso to, vyresnio amžiaus žmonės labiau linkę permąstyti savo gyvenimą, įvertinti (ne)pasiektus tikslus, apgalvoti ateitį, senjorai pasižymi didesniu nerimo, baimės ir depresijos išreikštumu.
Dėl šių priežasčių psichologinė pagalba vyresniems asmenims yra labai svarbi, siekiant užtikrinti emocinį stabilumą, patenkinti bendravimo ir dėmesio poreikį, padėti iš naujo susidėlioti prioritetus ir tikslus, adaptuotis naujoje aplinkoje bei didinti pasitenkinimo gyvenimu jausmą.
Džiaugiamės, kad galime pasiūlyti daug skirtingų paslaugų Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorams, užtikrindami aukščiausio lygio socialinių paslaugų teikimą.

Velykų džiaugsmas mūsų namuose

Gražiausia pavasario šventė - Velykos, siejama ne tik su gamtos pabudimu, nauja viltimi, prisikėlimu, bet ir nepakeičiamais simboliais- margučiais, žalumynais, viščiukais ir žinoma spalvomis.
Pavasario šventei Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorai pradėjo ruoštis anksti, gaminome dekoracijas kuriomis puošėme savo nuostabius namus, pievose ieškojome žaliuojančių augalų - kuriais dekoravome stalus, kambarius ir žinoma pynėme verbas.
Džiaugdamiesi šventiniu šurmuliu, spalvingais namais, su plačiomis šypsenomis linkime, kad Velykų džiaugsmas ir palaima, lydėtų Jus visus !!!
 
 
 

Moterys - gyvenimo gėlės

Mūsų bendruomenės moterys - gražios, kaip Deivės, lepios - kaip gėlės, visoms mums reikia meilės ir daug šilumos.
Kovo 8-oji Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose visada labai ypatinga, mes puošiamės, vazose netrūksta skirtingų spalvų tulpių žiedų ir gražių šypsenų, kuriomis dalinamės su Jumis.
Mielos moterys, mamos, sesės, dukros, draugės - mylėkite ir būkite mylimos

Stacionarios globos ir slaugos padaliniui penkeri metai!!!

Metai lekia, kaip smėlio smiltys delne, štai kuriame, bendraujame, džiaugiamės, juokiamės, laukiame, keliaujame, svajojame... Ir štai pralėkė penkeri pavasariai, dovanodami Šiaulių miesto savivaldybės globos namų, Stacionarios globos ir slaugos padalinio bendruomenei – penkerių metų sukaktį.

Džiaugdamasi šventės žavesiu, Globos namų bendruomenė susibūrė paminėti jubiliejų, pasidžiaugti vieni kitais, nuveiktais darbais, nuoširdžiais sveikintojų linkėjimais. Nedidelėje šventėje, kūrėme gėlių sodus, kuriais papuošime Globos namų viešąsias erdves.

Mūsų žaviųjų namų istorija prasidėjo 1993 metais gydytojo J. Šalkauskio namų pastate kaip katalikiškos pakraipos senelių globos namai, įstaigos steigėjais buvo Šiaulių vyskupija ir katalikių moterų organizacija „Caritas”.

2016 metų kovo 4 dieną atidarytas Šiaulių miesto savivaldybės globos namų Stacionarios slaugos ir globos padalinys, adresu Energetikų g. 20a, Šiauliuose.

Stacionarios globos ir slaugos padalinyje teikiama ilgalaikė (trumpalaikė) socialinė globa – visuma paslaugų, kuriomis visiškai nesavarankiškam arba iš dalies nesavarankiškam asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba.

Savo veikloje žinome, kad pagrindinė vertybė – žmogus, todėl atviromis širdimis, kiekvieną dieną dovanojame meilę ir rūpestį vieni kitiems.

Penktojo gimtadienio akimirkas galite pamatyti čia (paspauskite nuorodą)

Užgavėnių šventėje netrūko linksmybių

Saulėtas, nors žvarbus pirmadienis neišgąsdino Globos namų bendruomenės narių, kurie rinkosi į Užgavėnių šventę Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kieme. Čia nestigo šventine atributika pasipuošusių Užgavėnių šventės svečių, šventės dalyvius linksmino nuotaikingi atlikėjai Kanapinis ir Lašininis, susirinkusieji ragavo čia pat kepamų blynų.

Užgavėnių šventei įsibėgėjus buvo apdovanoti gražiausių kaukių savininkai, šventę vainikavo atsisveikinimas su žiemine More.

Visas renginio akimirkas galite pamatyti čia

Meilės diena, kupina gėrio, meilės ir garsaus juoko

Rėkyvos ežerui pasidabinus balto sniego danga, vasario šaltukui puošiant medžių šakas deimantiniu šerkšnu – Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenės narių širdys liepsnoja meile.
Vasario 14-ąją milijonai pasaulio žmonių prisipažįsta, kad myli ir sužino, kad yra mylimi.
Meilės dieną Globos namuose netrūko veiksmo – vaišinomės meilės sausainiais, gurkšnojome kavą, kurios puodeliai buvo išskirtiniai, mat Amūras ranka kiekvienam bendruomenės nariui palinkėjimą Meilė dienai dovanojo.
Viešosiose erdvėse netrūko raudonos, meilės spalvos – namus pasipuošėme širdelėmis ir senjorų kurtais, rankų darbo paveikslėliais.
Kai meilė tvyro ore, mums gera gyventi drauge! ❤ ❤ ❤

Mūsų senjorų kasdienybė - kupina veiklų

Mums svarbi socialinių paslaugų gavėjų fizinė ir emocinė sveikata, todėl mūsų namuose asmenims suteikiamos visos galimybės mankštintis pagal individualius poreikius, nes reguliari fizinė veikla yra vienas iš svarbiausių sėkmingo sėnėjimo veiksnių.

Reguliari fizinė veikla stiprina sveikatą, lavina judesių koordinaciją ir pusiausvyrą, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, teigiamai veikta kvėpavimo sistemą, virškinimo sistemos darbą, pagerina medžiagų apykaitą raumenų ląstelėse.
Fizinis aktyvumas išlaiko judrumą, gerina pusiausvyrą ir koordinaciją, be to, padeda išsaugoti savarankiškumą kasdieniniame gyvenime.

Cepelinų diena Stacionarios globos ir slaugos padalinyje

Lietuvoje cepelinai atsirado maždaug XIX ir XX amžių sandūroje, tikėtina, kad Žemaitijoje, kur jie atkeliavo iš vokiškosios Mažosios Lietuvos, vėliau cepelinai tapo įprastu patiekalu visoje Lietuvoje.
Nors cepelinų kilmė kelia nemažai diskusijų, viso pasaulio lietuviams didžkukuliai asocijuojasi su nacionaline lietuvių virtuve. Patiekalas tokį pavadinimą gavo dėl panašumo į dirižablį, kurį 1900 metais sukonstravo F. Cepelinas.
Cepelinai Lietuvoje atsirado prieš 100 - 150 metų. Manoma, kad Žemaitijoje jie galėjo atsirasti iš vokiškosios Mažosios Lietuvos, o kitose Lietuvos dalyse – per Lietuvos žydus, turėjusius glaudžius ryšius su Šiaurės Vokietijos žydų bendruomenėmis.
Nuo 2014 metų kiekvieną pirmąjį vasario sekmadienį švenčiama pasaulio cepelinų diena. Jos iniciatorius – JAV gyvenantis išeivis iš Lietuvos J. Vaičiūnas, šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti cepelinus.
Šiandien Stacionarios globos ir slaugos padalinio bendruomenei specialistė Sigutė, bendradarbiaudama su kavinės "Salomėja" šeimininkėmis, suorganizavo gardžių cepelinų šventę. Šventės metu, Globos namų bendruomenės nariai susipažino su cepelinų patiekalo istorija ir jų gaminimo subtilybėmis.

Globos namų senjorai domisi Lietuvos aktualijomis skaitydami spaudos leidinius

Knygų, žurnalų, laikraščių skaitymas skatina lėtą gilinimosi procesą – jo metu skaitytojas ima ieškoti ryšio tarp skaitomos medžiagos ir išorinio pasaulio, ima uždavinėti klausimus, kurie kyla iš turinio. Tai padeda lavinti žodyną, argumentavimą, koncentraciją bei kritinį mąstymą.
Laisvalaikiu Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorai skaito knygas ir kitus spaudos leidinius, ypač įdomus Šiaurės Lietuvos naujienas atspindintis savaitraštis „Etaplius“.
Skaitykite ir skaitymo malonumu dalinkitės su kitais!

Nuo COVID – 19 pradedami skiepyti socialinių paslaugų gavėjai ir specialistai

Džiaugiamės, kad prasidėjo vakcinacija nuo COVID – 19 viruso Lietuvos globos ir slaugos įstaigose, tarp jų – Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose.
Pirmoji paskiepytoji – senjorė Valerija, kuri teigia labai laukusi vakcinacijos pradžios, moteris tiki, kad tik skiepai gali padėti suvaldyti epidemiologinę situaciją Lietuvoje.
Slaugytoja Renata atskleidė, kad po COVID – 19 skiepo ji jaučiasi puikiai, skiepas neskausmingas. Specialistė tikisi, kad vakcina ir komandinis darbas nugalės virusą, tačiau ir toliau Stacionarios globos ir slaugos padalinyje bus užtikrinamas apsaugos priemonių (apsauginių veido kaukių, pirštinių ir kt.) naudojimas.
Linkime išlikti sveikiems bei saugiems!