Kokybės sertifikatai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Raugintas maistas paįvairina mitybą ir saugo nuo ligų

Šiandieniniame, visko pertekusiame pasaulyje nuolat kyla pagunda valgyti stipraus skonio, bet labai mažai naudos turinti maistą.
 
Jau seniai moksliškai įrodyta, kad egzistuoja ryšys tarp mitybos būdo ir sveikatos, todėl žmonės vis dažniau prisimena, paprastus, natūraliai paruoštus maisto patiekalus. Šiuolaikiniai žmonės vis dažniau atsigręžia į gamtą, raugina ir marinuoja sezoninius vaisius ir daržoves, bei valgo gamtoje randamus „saldumynus“.
 
Vėlyvą rytmetį Šiaulių miesto savivaldybės globos namų slaugytoja Asta subūrė Globos namų bendruomenės narius degustacijai - diskusijai, kurios metu dalinomės savo receptais apie daržovių, vaisių ir uogų atsargų marinavimą ruošiantis žiemai. Grupinės diskusijos dalyviai vienbalsiai teigė, kad ankstesniais laikais, maistas buvo kitoks – kokybiškesnis.
 
Slaugytoja Asta gausiai susibūrusios bendruomenės narius vaišino namuose raugintais obuoliais, česnakais, raugintais kopūstais, bei natūraliai spaustomis pomidorų ir salierų sultimis. Specialistė priminė, kad salierus Hipokratas augino ne kaip daržovę maistui, bet kaip augalą vaistams gaminti.
 
Degustuodami gardžias sultis senjorai teigė, kad jos vienos mėgstamiausių, slaugytoja priminė apie pomidoruose esančio Kalio naudą žmogaus širdžiai, visiems turintiems skrandžio problemų moteris patarė pomidorų sultimis kasdien nepiktnaudžiauti.
 
Degustacijos dalyviams specialistė pasiūlė paskanauti arbatos grybo gėrimo, išgaunamo fermentacijos būdu. Daugeliui šis gėrimas pažįstamas Kombuchos pavadinimu, o naujiems degustatoriams šis gėrimas priminė šampano gėrimą.
 
Deserto patiekalui, siekiant stiprinti jų imunitetą – slaugytoja Asta pasiūlė bičių duonelės rutuliukus, kuriais minta ir pačios bitės.
 
Būkit sveiki ir sotūs !!!

Globos namų bendruomenė pirmadienį pasitinka su dainomis

Šiandien Šiaulių "Dermės" mokyklos mokiniai Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenei dovanojo dainų popietę.
 
Mes ir šokome, į ritmą lingavome, net dainas drauge dainavomė... Vakarėlio būta ohoho!!!!
 
Kaip gera, kai bendrose veiklose dera jaunatviškas žavesys ir Globos namuose gyvenančių senjorų patirtys.

Lavinamieji žaidimai ugdo senjorų savarankiškumą

Lavinamieji žaislai — viena iš pagrindinių priemonių, padedančių vaikams ir suaugusiems susipažinti su pasauliu ir jo funkcionavimo pagrindais, nes įvairūs edukaciniai žaislai turi skirtingas funkcijas ir lavina skirtingus žmogaus gebėjimus ir įgūdžius! Svarbu taip pat nepamiršti, kad tokie žaidimai yra tinkami ir reikalingi ne tik kūdikiams, bet ir žmonėms su negalia, senyvo amžiaus asmenims, patyrusiems traumą ir kt.
 
Socialinių paslaugų gavėjai susiduria su senėjimo procesu: su sunkumais manipuliuojant daiktais, naudojantis stalo įrankiais ir smulkiais buitiniais prietaisais, dalis jų sunkiau supranta žodines komandas, kiti nebegeba prisiminti spalvų ar daiktų pavadinimų dėl rimtesnių ligų. Kineziterapijos užsiėmimų metu ieškome naujų metodų, padedančių palengvinti senjorams kasdieninę veiklą. Senyvo amžiaus žmonėms kartais sunku pripažinti, kad jie nebegeba atskirti figūrų, spalvų ar raidžių, todėl lavinamieji žaidimai padeda pasikartoti iki šiol lengvai atrodžiusias užduotis.
 
Kineziterapinių užsiėmimų metu naudojome skirtingas taktilines priemones pagamintas iš įvairių medžiagų: popieriaus, kartono, plastiko, metalo, medienos. Žmogus lytėdamas jas, jaučia skirtingas struktūras, pojūčius.
Kasdieninėse veiklose siekiame, kad senjorai pasikartotų senai jiems žinomas spalvas ir gebėtų jas atskirti iš paveikslėlių, dėlionės - puiki priemonė lavinti atmintį, vaizduotę.
 
Kineziterapeutės Justė ir Vaida, teigia, kad mėgstamiausias lavinamasis užsiėmimas senjorams - žvejybos žaidimas, kurio metu labai svarbu tinkamai ir koordinuotai atlikti rankų judesius, kad asmuo pagautų žuvį.

Laikas susiburti arbatos puodeliui

Malonūs pokalbiai mėgaujantis gardžios arbatos puodeliu - neatsiejami Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorų ritualai.
 
Nuoširdžiai dėkojame unikalių, pagamintų su didele meile daiktų kūrėjai Laurai, už nuostabią Tušas ant medžio dovaną - arbatinę seneliams.
 
Laura, Jūsų dovanota arbatinė ne tik žavus virtuvės akcentas, bet ir simbolis, kviečiantis susiburti arbatos puodeliui.
 
Dėkojame už Jūsų gerumą.

Mecenatų vakaras Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje

Dalijamės akimirkomis iš Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje surengtame mecenatų vakaro.
 
Renginio metu buvo dėkojama Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos artimiausiems bendražygiams ir partneriams, Edukologijos instituto padėka skirta Šiaulių miesto savivaldybės globos namų direktorei Danutei Akaveckienei.

Sausio 13-ąją minime su žvakių liepsnelėmis languose

Lemtingi Sausio 13-osios įvykiai mus įpareigoja visomis jėgomis saugoti laisvę, kurią savo drąsa ir krauju apgynė Sausio 13-osios didvyriai.
Visi Globos namų specialistai pasipuošė neužmirštuolės žiedu. Neužmirštuolės gėles žiedas mums primena gynusius mūsų laisvę ir išsaugojusius šalies nepriklausomybę.
Uždegdami atminties žvakelę liudijame savo ryžtą niekada nepamiršti savo istorijos ir tų, kurie ją kūrė.

ŠVENTINIS BENDRUOMENĖS SVEIKINIMAS

Nuostabioji Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė Jums linki, kad ateinančių švenčių šiluma paliestų Jūsų širdis, gyvenimui suteiktų naujų, nuostabių spalvų!!!
 
Gražiausias žiemos šventes telydi jaukios akimirkos.
 
Būkite energingi, sveiki ir laimingi! ❤️❤️❤️

Išdalinti prestižiniai gerumo „Oskarų“ apdovanojimai

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose kasdieninis gyvenimas vyksta kaip kino filmo siužetas, mes dažnai juokiamės, dalyvaujame skirtingose veiklose, sutinkame naujus arba senai atrastus artimus žmones.
Šiandien Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose išdalinti prestižiniai gerumo „Oskarų“ apdovanojimai, kurių metų buvo įteikta net vienuolika „Oskaro“ statulėlių.
 
❤️ Metų atradimo „Oskaras“ už kūrybinius vėjus įteiktas – Genovaitei;
❤️ Jau antrus metus iš eilės Metų stiliaus „Oskaras“ – stileivai Julytei;
❤️ Metų auksarankės „Oskaras“, už žavius rankdarbius – Genovaitei;
❤️ Metų džentelmeno „Oskaras“, už vyro petį Globos namuose – stipruoliui Visvaldui;
❤️ Metų draugo „Oskaras“ vienbalsiai atiteko geraširdei Reginai;
❤️ Metų šypsenos „Oskaras“, už pozityvumo bangą - kineziterapeutei Justei;
❤️ Metų darbštuolės „Oskaras“, už nuolatinį kūrybinį darbą – pavaduotojai Sandrai;
❤️ Metų geraširdžio „Oskaras“, už auksinę širdį - Kęstučiui;
❤️ Metų judesio „Oskaras“, už aktyvų gyvenimo būdą – Zigmui;
❤️ Metų kruopštuolės „Oskaras“, už pačius žaviausius meno kūrinius – Ivetai;
❤️ Metų paslaugiausio „Oskaras“, už jaunatvišką maksimalizmą – Ruslanui.
 
Gyvenime kaip kine, tad branginkime kiekvienos akimirkos žavesį ❤️

Dėkojame geraširdžiams už saldžias dovanėles seneliams

Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių technologijų mokymo centro Prekybos ir verslo skyriaus mokiniams ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus Šiaulių skyriaus savanoriams už saldžias dovanėles, arbatą ir kalėdinius sveikinimus Šiaulių miesto savivaldybės globos namų seneliams ❤️

Šiaulių maltiečių dovanos džiugina senelius

Kalėdos ant slenksčio, visi ieškome dovanų kitiems ir patys jų laukiame. Šiaulių maltiečių grupės savanoriai labiausiai jų laukia ne sau, o vienišiems seneliams.
 
Šiais metais, jau septynioliktą kartą, Šiauliuose buvo rengiama akcija „Maltiečių sriuba“. „Maltiečių sriuba“ Lietuvoje tapo viena svarbiausių maltiečių bendruomenės vertybių greta kitų dviejų, kurias beveik tūkstantį metų puoselėjo Maltos Ordinas. Tai - tikėjimo saugojimas ir pagalba žmogui.
 
„Maltiečių sriuba“ akcijai Šiauliuose visada rengiamas didelis koncertas, šiais metais akcijos metu vyko muzikinis renginys - „Laiškas vienišam seneliui“.
 
Be muzikinio sveikinimo buvo ir pačių tikriausių laiškų, Šiaulių miesto gimnazijų ir progimnazijų moksleiviai stropiai piešė atvirukus, kūrė tekstus kiekvienam iš 130 adresatų asmeniškai. Visi šie atvirukai su kukliomis, šiltomis dovanėlėmis pasiekė Maltiečių senelių namus, vieni jų - Šiaulių miesto savivaldybės globos namai.
 
Kad senjorai gautų saldžias dovanėles ir šiltas kojines, labai pasistengė „Juventos“, Medelyno, Rėkyvos progimnazijų, Didždvario, Stasio Šalakauskio gimnazijų ir Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Katedros vaikų dienos centro bei Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenės.
 
Dėkojame geraširdžiams už dovanas ❤️