Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Vaikystės prisiminimus menančios akimirkos

Pasitikdami paskutinįjį šių metų mėnesį darbuojamės išsijuosę, mat pasiruošimas didžiosioms metų šventėms įkvepia kūrybai, o jau veiksmo pas mus, vos spėjame suktis!
Kiekviena kūrybinių dirbtuvių dalyvė, mus įkvepia ieškoti naujų kūrybinių vėjų, mat galimybė parodyti šiuolaikines meno technikas - visada lydima senjorių entuziazmo ir kruopštaus darbo, teigia socialinės darbuotojos.
Globos namų kūrybinėse zonose gaminame dekoracijas ir interjero akcentus, kūrybos įkvėptos, senjorės dalinasi savo patirtimis – daugelis jų vaikystėje kalėdines eglutes puošė džiovintais vaisiais, blizgiais saldainių popierėliais ar džiovintais kūčiukais.
Prieš pasipuošiant namus kalėdinėmis dekoracijomis, globos namų fojė eksponuojame senjorų rankų darbo keramikos gaminių parodą „Besikeičiantys metų laikai“. Parodos eksponatuose atsispindi žiemos ledo, bundančios žolės, ryškios saulės ir gaivaus rudens vėjo motyvai.
Kitoje ekspozicinėje erdvėje eksponuojamos medinės dėžutės, kurias moterys dekoravo vaikystės atsiminimus menančiais simboliais – rožių darželiu, ąžuolinės lovos raižiniais, mamos atvaizdu, užuolaidose įsisukusių drugelių vaizdiniu.

Šiltos rankelės – džiaugiasi širdelės

Iškritus pirmajam sniegui ir šaltukui vis aktyviau spalvinant mūsų skruostus raudoniu, džiaugiamės, kad vėsesniems orams mes esame pasiruošę, mat socialinio darbuotojo padėjėja Alma Globos namų senjorų rankas šildo ir puošia žaviomis riešinėmis.
Alma riešines megzti pradėjo prieš keletą metų, iki tol ji buvo įgudusi megzti kitus aksesuarus ir drabužius, tad perprasti riešinių mezgimo ypatybes moteriai nebuvo sunku.
Atsižvelgusi į Globos namų senjorų norus, Alma jų kasdienybę spalvina skirtingų spalvų mezginiais.
Jei ir Jūs esate bandžiusi (-ęs) megzti, būtinai prisiminkite šį meną, o jei ne - pabandykite, juk mokytis niekada nevėlu!

Kiekviena diena prasideda motyvuojančia, įkvepiančia mintimi

Įsisukęs į kasdienybės rutiną žmogus nuolat ieško varomosios jėgos, apimti įkvėpimo žmonės gali kurti šviesius, gražius ir gerus dalykus, siekti asmeninių tikslų.
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senjorai dalindamiesi savo patirtimi nuolat mus moko, tuo pačiu - kartu ieškome įkvėpimo pasitinkant naujai atėjusią dieną.
Dalindamiesi savo įžvalgomis ir patirtimi, senjorai pabrėžia, kad svarbiausia žmogui mylėti save, šalia esančius žmones, mus supančią aplinką ir tikėti Dievu. Meilė ir tikėjimas ir meilė yra dvi dieviškosios dovanos, kurios žmogų išskiria iš visų gyvų būtybių labiau nei bet kokios kitos savybės.
Laukdami 2022-ųjų, Globos namų išminčiai dalinasi savo ir žinomų rašytojų, poetų ir žymių visuomenės veikėjų įkvepiančiomis mintimis, kurias kruopščiai susuko ir patalpino žaviuose laimės induose.
Atverdami savo auksines širdis, senjorai linki, kad kiekviena Jūsų diena prasidėtų motyvuojančia, įkvepiančia mintimi pasitinkant naujos dienos iššūkius!

Pyragų diena Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose

Kasmet lapkričio mėnesio pradžioje namuose pakvipus pačiais gardžiausiais kepiniais, tampa aišku - namuose „Pyragų diena“.
Šiandien Globos namų bendruomenės nariai susibūrė ne tik skanauti puriuosius pyragus, bet ir varžytis, mat rinkome skaniausią, gražiausią, įdomiausios sudėties ir naminiškiausią pyragą!
Varžytuvėse varžėsi patys įmantriausi pyragai: Mėnulio žavesys, Pagrandukas, Žydintis kaštonas, Gedimino pilis, Buhalterio seifas, Medutis, Rudeniniai Kuršėnai, Ruduo, Avietė, Tinginio pantis, Juodasis miškas ir Braškės.
Saldžioje popietėje lankėsi dienos centro Goda konditerė Edita, kuri pristatė Socialinių dirbtuvių veiklą, vaišino bendruomenės narius gardžiais sausainiais.
Ech... daug pasakoti nenorime, lekiame gurkšnoti arbatos ir toliau skanauti pyragus linkėdami Jums jaukaus savaitgalio

Vaiduokliai klausia - pokštas ar saldainis?

Helovino šventės šaknys glūdi senovėje švęstų Naujųjų metų ir Mirusiųjų šventėse, Helovinas švenčiamas spalio 31 d., tiksliau, lapkričio pirmosios išvakarėse. Lietuvoje ši šventė vadinama Vaiduoklių švente.
Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose Vaiduoklių šventė švenčiama jau keletą metų, todėl ir šiemet senjorai laukė kada galės pjaustyti Vaiduoklių šventės simbolius – moliūgus.
Paskutiniąją spalio mėnesio savaitę senjorai, padedant specialistams, skaptavo ir puošė moliūgus, jais ir šventine atributika dekoravo namų aplinką. Moliūgus Globos namų bendruomenei padovanojo Šiaulių lopšelio - darželio Bangelė tėveliai, dėkojame jiems už dovanas.
Skanaudami vaiduoklių vaišes – vorus, vaiduoklių namelius, raganų pirštus, žaidėme žaidimą „Zombių mūšis“. Diskusijos metu kalbėjome apie lietuviškas ir užsienio šalių šventes ir jų integraciją lietuviškų švenčių kalendoriuje.
Šiurpnakčio kavinėje akys raibo nuo šiurpios kavos kerų, o baubukų ir moliūgų kompanija įkvėpė slapčiausiems pokalbiams.
Kulinarinėse dirbtuvėse Globos namų senjorės virė gardžią moliūgų sriubą ir kepė burnoje tirpstantį moliūgų pyragą.
Užgesus šviesoms, kada moliūgai ir baubukai spindi tarpduryje, o šventiniai vaiduokliai suka ratus Globos namų kieme, Jūsų klausiame – pokštas ar saldainis?

Nuvilnijo Saulėtos senjorų savaitės renginių banga

Jau trejus metus iš eilės Šiaulių miesto savivaldybės globos namų specialistės organizuoja renginių ciklą „Saulėta senjorų savaitė“, skirtą paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.
Kaip ir kiekvienais metais, renginių cikle netrūko aktyvių užsiėmimų, atradimų, išvykų ir susitikimų su žaviais svečiais.
Šiemet renginių ciklą pradėjome išvyka į restoraną, kur senjorai skanavo desertus.
Pirmosiomis spalio mėnesio dienomis, Globos namų foje zonose atidarytos senjorų darbų parodos – „Saulėgražos“ ir „Saulės nubučiuoti gėlių žiedai, auksinių širdžių apsuptyje“. Globos namų bendruomenės nariai ir svečiai – džiaugėsi senjorų pasiekimais, dalyvaujant grupinėse ir individualiuose kūrybinėse veiklose.
Siekiant pagilinti senjorų žinias, degustacinėje gurmaniškos kavos popietėje, senjorai buvo supažindinti su kavos kilme ir istorija, kavos pupelių rūšimis ir skrudinimo lygiais.
Lankydamiesi Globos namų arbatinėje, senjorai buvo supažindinti su skirtingomis arbatos rūšimis, arbatos gėrimo ritualais ir jų nauda žmogaus organizmui.
Renginių ciklas neapseina be kūrybinių veiklų, tad kūrybinėse dirbtuvėse senjorai gamino žmogeliukus žolės plaukais ir suko bičių vaško žvakes, vėliau, Globos namuose sulaukėme „a.DoNa“ floristikos studijos viešnių – Dianos ir Aldonos. Floristinėse dirbtuvėse senjorai naudodami gamtos dovanas, padedant specialistėms, mokėsi gamtos meno subtilybių.
Saulėtos senjorų savaitės renginių ciklui įgaunant pagreitį, Globos namų išminčius su dovanomis aplankė Raudonojo kryžiaus savanoriai, kurie senjorus lepino dovanėlėmis – lietuvišku medumi.
Kad širdys neapsaltų ragaujant skanėstus – senjorai dalyvavo Saulės pasveikinimo grupinėje mankštoje. Padedant kineziterapeutei Justei, naudodamiesi gamtos gėrybėmis, Globos namų bendruomenės nariai aktyviai stiprino raumenis, sąnarius ir raiščius, lavindami stipriąją motoriką.
Saulėtos senjorų savaitės renginių ciklą vainikavo geltonoji popietė, kurios metu žaviosios damos Rita ir Lina, geltonais akcentais pasipuošusius senjorus pakvietė pasimėgauti malonia draugija, geltonais medžių lapais pasipuošusia gamta ir žavaus koriuko geltonomis dekoracijomis, skanaujant geltonas vaišes.
Saulėtos senjorų savaitės renginių ciklui pasibaigus, skubame dalintis renginių akimirkomis.
Didelį ačiū tariame svečiams ir Globos namų bendruomenei už nuostabų ir kokybišką laiką kartu!!!

Pasaulinės širdies dienos minėjimas

1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29 – ąją Pasauline širdies diena. Širdies dienos minėjimo šventė švenčiama devyniasdešimtyje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas.
Globos namuose organizuojamos šventės metu slaugytojos Kristina ir Neringa senjorams pristatė informaciją, akcentuodamos širdies ligų rizikos veiksnius, skatindamos rinktis sveiką gyvenimo būdą.
Slaugytojos surengė viktoriną, stiprindamos Globos namų bendruomenės narių žinias sveikos gyvensenos klausimais.
Šventės pabaigoje dalyviai vaišinosi širdžiai maloniomis vaišėmis klausant Sauliaus atliekamų, širdį veriančių dainų.

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimas

1990 m. gruodžio 14 dieną Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1 dieną Tarptautine pagyvenusių žmonių diena.
Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena pasaulyje pradėta minėti siekiant atkreipti dėmesį į vyresnio amžiaus žmonių poreikius ir problemas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą, kovoti su stereotipais, kurie trukdo mūsų tėvams ir seneliams gerai jaustis visuomeninėje, darbinėje ar kitoje veikloje.
Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose šiandien prasidėjo „Saulėtos senjorų savaitės“ renginių ciklas, skirtas paminėti Pagyvenusių žmonių dieną.
Penktadienio popietę senjorai skanavo gardžius desertus ir aromatingą kavą, dalindamiesi jaunystės prisiminimais ir ateities veiklų vizijomis.

Lankėmės Fotografijos muziejuje

Šiandien su grupele senjorių lankėmės Fotografijos muziejuje parodoje: "GRAFO TIŠKEVIČIAUS FOTOGRAFIJOS STUDIJA. EPOCHŲ INSCENIZACIJOS".
Parodoje analizuojami grafo B. H. Tiškevičiaus fotografijos ypatumai, meniniai ieškojimai ir pasiekimai, fotografinės kūrybos istoriniai ir šiuolaikiniai kontekstai.
Parodoje koncentruojamasi į įvairiapusę B. H. Tiškevičiaus asmenybę ir jo kūrybinius ieškojimus fotografijoje.
Pradžioje B. H. Tiškevičius keliaudamas fiksavo savo ir bendrakeleivių įspūdžius, aplankytų kraštų gamtovaizdžius, kaimo vietovių ir miestų gatvių kasdienybės akimirkas. Į jo objektyvą pateko įvairių socialinių sluoksnių žmonės, į kuriuos fotografas žvelgė antropologišku tyrėjo ir menininko žvilgsniu. Tarp jo kelionių reportažų matome tiems laikams būdingų etnografinių tipų fotografijų ir įspūdingų, gilių, meniškų portretų. Meninės etnografinės kelionės – taip jis pats įvardijo savo kelionių fotografijos intenciją.
Fotografija virto B. H. Tiškevičiaus gyvenimo būdu. Jis įsirengė fotolaboratorijas ir paviljoną savo namuose Paryžiuje ir Vialos dvare, buvo apsirūpinęs moderniausia tiems laikams fotografine įranga. Reportažinės fotografijos rinkinius papildė kūrybiniai ieškojimai ir eksperimentai – Tiškevičius tapo Lietuvos vaizduotės fotografijos pirmeiviu. Tapęs aktyviu Paryžiaus fotografų – menininkų bendruomenės nariu, dalyvavo parodose, publikavo savo kūrinius leidiniuose greta pripažintų to meto Prancūzijos fotografų menininkų, prancūzai jį laikė savo šalies fotomenininku.

Penktojo gimtadienio šventė gerų draugų apsuptyje

Džiaugdamiesi rudens spalvomis, rugsėjo 16 dieną Šiaulių miesto savivaldybės globos namų kiemelyje šventėme Stacionarios globos ir slaugos padalinio veiklos penkmetį.
Dažnai su Globos namų bendruomene siekiame išskirti pagrindines priežastis, ieškodami atsakymo į klausimą - kodėl Mūsų namuose gera gyventi?
Atsakymas dažnai vienbalsiai būna toks pat - jauki aplinka, darni bendruomenė ir nuolat besišypsantys, laimingi žmonės!
Labai džiaugiamės, kad mums svarbioje gimtadienio šventėje, savo laime galėjome dalintis su garbingais svečiais iš Šiaulių miesto savivaldybės, šauniausiais socialiniais partneriais ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomene.
Penktojo gimtadienio šventėje netrūko gražių sveikinimų, puikių dovanų, geros nuotaikos ir prasmingų pokalbių, o puikią šventinę atmosferą užtikrino Globos namų moterų ansamblio "Magnolijos" dainos, dienos centro Goda ir solisto Andriaus Zinkaus muzikiniai sveikinimai.
Norėdami nustebinti svečius, pakvietėme juos pasivaikščioti Globos namų kiemelyje esančiu basų pėdų takų, senjorų rankdarbių lauko galerijoje.
Įpusėjus šventei, Globos namų teritorijoje šurmuliavo kelios kūrybinės dirbtuvės, kuriose šventės svečiai turėjo galimybę susikurti druskų bombą poilsiui vonioje, namų dekoracijas - žmogeliuką žolės plaukais arba širdelę kutą.
Džiaugdamiesi puikiai praleista popiete, skanavome gardžias gimtadienio šventės vaišes.
Dalindamiesi šventės akimirkomis, dar kartą dėkojame šventės svečiams už kokybišką laiką praleistą drauge!